Editörler : Pangaea
24 Nisan 2013 19:41

Kamu yönetimi mezunuyum. Kütüphaneci olamaz mıyım ? Ne olabilirim ?

Selamlar, ben kamu yönetimi mezunuyum. Mesela bilgisayar işletmenliği yazabiliyormuşum, ama bunun için bilgisayar sertifikamın olması gerekiyormuş. 4001den ve 4503 ten girebiliyormuşum. Yanında bu numaralar olan bölümleri tercih edebiliyormuşum. Başka puan türü tercih edemez miyim ? Ve sertifikasını aldığım taktirde başka bir yeri de tercih edemez miyim ?

Mesela Kütüphaneci olamaz mıyım ? :( Mümkün değil mi ?

acjust
Memur
24 Nisan 2013 20:10

İktisadi İdari Bilimler Fakültesi nitelik koduna sahip tüm memurlukları tercih edebilirsin, bunun yanında 4001 nitelik kodlarını da tercih edebilirsin. ;)

officernoyedi
Genel Müdür
24 Nisan 2013 20:16

konuyu yanlış yer açmışın.

http://forum.memurlar.net/kategori/kpss/iibf-ile-sbf-mezunlari/ buradaki iibf ( senin mensubu olduğun kısım) forumunda istediğin soruna cevap bulabilirsin.senin sorularına kısaca cevap vermek gerekirse;

kütüphaneci olamazsın.tapu,maliye,üniversiteler,içişleri gibi kurumlarda 4503 koduyla alan pozisyonlara tercih edebilirsin.4001i de tercih edebilirsin tabi ancak puanın 88 üzeindeyse ancak şansın olur.

eylove
Aday Memur
25 Nisan 2013 00:20

Teşekkür ediyorum cevaplar için. Yenisi olduğum için buranın bilemedim, konuyu nereye açıcağımı. Yani sadece 2 kodla tercih yapabiliyorum :( Hadi hayırlısı o zaman .

spacecpsn
Kapalı
05 Mayıs 2013 00:26

arkadaşlar ben kamu yönetimi mezunuyum 2013 kpssp3 puanımla 2013-2014te tercih yapabilirmiyim yoksa sadece 2014te aldığım puanlamı tercih yapabilirim .yardımcı olursanız çok sevinirim

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi