Editörler : swat3410
26 Nisan 2013 23:06

14 yıllık polis memuruyum ileri derecede uyku apnesiyim bunun içinde cbap ilacı kullanıyorum

slm arkadaşlar ben 14 yıllık polis memuruyum ileri derecede uyku apnesi hastalığım var heyet raporuyla cbap cihazı aldım vede her gece bunla uyuyorum ömür boyuncada kullanacakmışım ayrıca astım kolestrol vede şeker hastasıyımda raporla 3 aya bir ilaçlarımı alıp kullanıyorum benim hastalıklarım emniyet teşkilatı sağlık kurulunun hangi sağlık dilimine girer aceba benim rahatsızlıklarım bilgisi olan varsa bir cevap yazarsa sevinirim

vahapokan
Memur
27 Nisan 2013 17:06

hiç bilgisi olan yokmu arkadaşlar bu konuda

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
27 Nisan 2013 23:48

uyku apnesi olmanızın polislik mesleğiyle bir ilgisi yoktur ve maalesef emniyet sağlık şartları yönetmeliğinde yer almamaktadır.

yani bu rahatsızlığın polislik yapmanıza engel bir hali yoktur.görevde uyumayacağınıza göre bir sorun teşkil etmez.

görevdeyken seni rahatsız ediyormu bu hastalık.

maalesef dilim raporu alamazsınız.

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
27 Nisan 2013 23:54

çalıştığın birime ben uyku apnesi rahatsızlığımdan dolayı dilim raporu almak istiyorum, bu rahatsızlık görevdeyken beni zarluyor dersen kendini ele vermiş olursun.yani görevde uyuduğunu düşünürler

ayrıca bu rahatsızlığınızın özürlülere verilecek sağlık raporlarındada oranı yoktur.

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 12:13

sağol yorumların için ama ben gün içinde hep halsiz vede dikkatim dağınık bir şekildeyim araç kullanırken dikkatim dağılıyor vede uykum geliyor

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 12:14

geceleride bu cihazla mutlaka uyumak zorundayım

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 12:21

yani ben ekip otosuyla bu rahatsızlığımdan dolayı kaza yaparsam benmi kusurlu olacağım

iyiniyetliyorumcu
Genel Müdür
28 Nisan 2013 13:10

bu rahatsızlığını amirine söyleterek şöforluk yapmayabilirsin.evet kaza yaparsan ve kusur sendeyse tabiikide sen suçlu olacaksın.

doktordan araç kullanması uygun değildir diye yazı alsan bu seferde ehliyetin iptal olur.

uyku apnesi rahatsızlığı cerrahi yöntemlerle giderilebilir, bence ameliyat olmayı düşün.

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 13:17

ayrıca benim raporumun sonuç kısmında:ağır dereceli obstrüktif uyku apne sentromu tanısı konulmuştur yazıyor. bu şimdi emniyet sağlık şartları yönetmenliğinde yokmu

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 13:20

onda sordum amaliyatla düzelmez seninki dedi ömür boyu bu cihazı kullanacaksın dedi

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 13:22

ayrıca ilk gittiğimde hiç araç kullanmayacaksın amirlerine söyle dedi ikinci kontrole gittiğimde ise çok kısa mesafelerde kullan aracı dedi

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 13:26

ben kırmızı ışıkta dururken dahi uyuya kalan biriyim

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 13:27

ben bunları resmiyete dökmek istiyorum

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 13:30

nasıl bir yol izlemeliyim

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 13:33

emniyetteki bir arkadaşta seninki hem c ye hemde d ye giriyor demişti doktorlar hangisini sana verir

alperoni
Şef
28 Nisan 2013 13:41

bende 7 yıldır polis memuruyum;uyuyorum uyuyorum uykumu alamıyorum;ortalama günde 13 saat yatıyorum;ama dinlenemiyorum anlamadım gittii.yataktan zor kalkıyorum.baba yorgun

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 17:43

Benim hastalık solunum hastalıklarına giriyormuş

vahapokan
Memur
28 Nisan 2013 22:21

İyi niyetli yorumcu arkadaşım sağlık yönetmenliğinin solunum yolları maddesinin. C ve d maddelerini bir incelermisin o maddelerin her ikiside benim rahatsızlığımı anlatıyor

vahapokan
Memur
30 Nisan 2013 22:25

Benim sesimi duyan hiç bir arkadaş yokmu

vahapokan
Memur
30 Nisan 2013 22:29

Ben ileri derecede obstrüktif uyku apnesi hastasıyım hiç bir dilime girmiyormu bu

vahapokan
Memur
30 Nisan 2013 22:30

Lütfen bu işlerden anlayan bir arkadaş cevap yazabilirmi

Toplam 66 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi