Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Adversary
03 Mayıs 2013 10:40  

Üstün Başarı Belgesi Hk.

Arkadaşlar bildiğiniz gibi 13.02.2011 tarihinde yapılan değişiklikle 6111 sayılı Kanunun 110 uncu maddesi ile 657 sayılı Kanunun 122 nci maddesi değiştirildi ve Başarı Belgesi ile Üstün Başarı Belgesi uygulaması geldi.Yalnız Kanun maddesinde ''Üç defa başarı belgesi alanlara üstün başarı belgesi verilir.'' hükmü geçiyor.Yıl şartı aranmıyor belli ama üç defa başarı belgesi verildikten sonra üstün başarı belgesini kişi mi dilekçe ile talep ediyor , yoksa 4.defa başarı belgesi düzenleneceği zaman başarı belgesi yerine üstün başarı mı veriliyor ?Yoksa üçüncü başarı belgesinin yanında al buda hediyesi diyip Üstün Başarı Belgesi mi veriyoruz ? Bilgisi olan arkadaş cevaplarsa çok memnun olurum.Hepinize iyi çalışmalar.

13 Mayıs 2013 11:03

ayşeyldrm

siz dilekçe ile başvuruyorsunuz kurumunuza üstün başarı belgesi için.

13 Mayıs 2013 15:12

oceans08

siz dilekçe ile başvuruyorsunuz kurumunuza üstün başarı belgesi için.

ayşeyldrm, 2 yıl önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim.Yalnız mevzuattta buraya biraz açıklık getirilse çok iyi olur.Bazı kurumlarda takdir belgelerinin başarı belgesi gibi sayılarak üstün başarı belgesi verildiğini duydum.Bu da ilginç.Yani her kurum kendine göre uygulama yapıyormuş gibi görünüyor.

13 Mayıs 2013 16:31

ayşeyldrm

doğrusu üç başarı belgesine bir üstün başarı belgesi.rica ederim.

06 Haziran 2013 14:14

murderuo

3.belge verilirken üstün başarı hazırlanır.

10 Haziran 2013 11:13

ayşeyldrm

diğer belgelerini farklı yerlerden aldıysa nerden bilebiliriz ki 3. belge verildiğini

10 Haziran 2013 16:55

oceans08

diğer belgelerini farklı yerlerden aldıysa nerden bilebiliriz ki 3. belge verildiğini

ayşeyldrm, 2 yıl önce - Alıntıya git

Zaten bende bu yüzden sormuştum işin açıkçası.Kişiden dilekçe alarak belgeyi hazırladım ama mevzuatta biraz eksiklik var.

12 Haziran 2013 10:22

ayşeyldrm

Biz Kaymakam Beye sorduk. verilsin dedi, verdik :)

Toplam 7 mesaj