Editörler : F16 Gökçen

kestanekebap
Memur
30 Ekim 2013 09:29

ben de hazır mutsuzken diyete başladım, nasılsa günün birinde diyete başlayıp mutsuz olcaktım.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
30 Ekim 2013 15:25

diyet yapmadan yolu varken neden mutsuz eden seçenekleri tercih ettiniz!

kestanekebap
Memur
31 Ekim 2013 18:11

diyet yapmak mutsuz etmez mi demek istiyorsunuz?

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
01 Kasım 2013 15:39

sıkıcı ve aç ve mutsuz eden seçenek demek istedim.kolayı ve sağlıklısı varken

kestanekebap
Memur
03 Kasım 2013 21:31

nedir o yol, ilaç tavsiye etmeyin de :D

cann
Aday Memur
09 Aralık 2013 16:52

2 numara, 3 numara ve 4 numara.

TürkanZ, 11 yıl önce

Tespitlerim:

insanları mutsuz eden sebepler

konu başlıkları olarak:

1.) parasızlık (iş,ev,araba,en basit ihtiyaçlar..... parayla alınan herşey kısaca)

2.) adaletsizlik (işyerinde, evde, arkadaş arasında haksızlık görme,

her türlü konuda hak ettiği değeri bulamama, hakettiği saygıyı görememe, hakettiği parayı alamama, hakettiği konumda olmama vs......)

3.) ruh ikizini değilde kendine benzeyeni eş yapma (bu dünyada ruh ikizimizle karşılaşamayız.. çünkü öklit uzayında paraleller kesişmez.. bize en çok benzeyen kişiyle karşılaşamayız.yaratılış kanunu.)

4.) çalışmak zorunda olma (bu dünyada çalışmadan yaşayamayız. yiyemeyiz içemeyiz yolumuzda bile yürüyemeyiz eğer çalışmassak. tabii kim çalışmayı isterki. zaten güzel bişey olsa cennette çalışmak olurdu. cennette niye yan gelip yatıcaz. çünkü Allah onun daha bizi daha mutlu ediceğini düşünüyor. ama tabii cennette de çalışmak isteyen arkadaşlar olur. onlar bahçe sulasın.)

şimdi merak ettğim ben mutsuz olan arkadaşlar bu 4ünden hangisine sahip.. yada bir 5.si mi?

cann
Aday Memur
09 Aralık 2013 16:55

Bence de insanoğlu, bayramlarda, izinlerde, tatillerde, hastaneleri, bakım merkezlerini, yaşlı yurtlarını, çocuk esirgeme kurumlarını ve mezarlıkları ziyaret etmeli, her ne kadar ben gördüğümde kendimi çok ama çok kötü hissetsemde, elimizde o kadar kıymetli bir şey varki o da sağlığımız.

"Beden sağlığımız=mutluluk" olabilmeli

iyi olan kazanır, 11 yıl önce

Mutsuzluk hastalığını ilk defa duyuyorum.Anneniz onkoloji merkezlerini,yatalak hastaları ,zihinsel engellileri görünce ne hissediyor?

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
11 Aralık 2013 14:17

sağlık=mutluluk=varlık=insanlık

burcuyıldırım90
Aday Memur
20 Ağustos 2015 17:11

mutsuz olsak da şükür halimize...

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
03 Temmuz 2016 14:00

21 günde değişim Programını Uyguladım VEEE

5 Yıldır aynı kilodayım ancak bu programla 3 günde 2kg verdim,Toplamda 14cm incelmem oldu...

kas oranım,kemik oranım arttı yağ oranım düştü...

Ve 3 hafta sonra Düz Fit bir beden yüzde sıkılaşmalar,metabolizma yaşında 10 yaş gençleşme,kas seviyesinde hissedilir artış,Bölgesel yağ oranında ve iç karın yağ oranında düşüşler , su oranında artışlar yaşadım...

Enerji seviyem ve dayanıklılığım arttı...

Tek eksiğim egzersiz onuda günlük haraketlilik anlarımı sabit ve belirli tempoda yaparak sağlığım için tamamlamaya çalışıyorum.Zorladığım anlarda dağlık alanda saalerce yürüyüş tırmanış beni yolda bırakmıyor.

Kişiye özel programlar bu da bana özel oldu...

kalkersan
Yasaklı
01 Mart 2018 18:12

.

Canadı
Aday Memur
02 Mart 2018 15:40

Bulunduğu yerden biraz uzaklaşsın.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
04 Haziran 2018 17:02

HUZURSUZ BACAK SENDROMU

YAŞAYAN VARSA BU DURUM SORUN EDİYORSA YARDIMCI OLABİLİRİM.

Kararlı olmak ve devamlılık şart.

Hücre beslenmesi yapıyorum.

Simla1234
Aday Memur
19 Ekim 2018 21:57

Serotonin,dopamin,endorfin gibi bazi hormonlarin eksikliginden kaynaklaniyor..Yiyecek icecekler,dua,inanc,psikiyatrik ilaclarla duzeltilebilir..
Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi