Editörler : swat3410
08 Mayıs 2013 11:32

Emniyette kapalı bayanlar perukla çalışabiliyorlar mı

Merhaba arkadaşlar yeni anayasayı bekliyordum lakin henüz haber yok.Başörtülüyüm ve polis olmak istiyorum yanlız başımı açmak zorunda kalırsam emniyette en azından perukla çalıştırıyorlar mı bilginiz varmı?

lisans07
Kapalı
08 Mayıs 2013 11:48

Sorun olmaz

esemm
Aday Memur
08 Mayıs 2013 11:50

gerçektenmi var mı bu uygulama yani?

lisans07
Kapalı
08 Mayıs 2013 12:00

Uygulamaya gerek yok. Kimse sen neden peruk takiyorsun demez. Herkes kendi derdinde peruk olduğunu anlamaz bile

KIRIK KILIC
Şube Müdürü
08 Mayıs 2013 12:10

kapali vaya acik demesekte tesetturlu desek olurmu.peruga kimsenin birsey diyecegini sanmiyorum.birde, acaba peruk kullandiginiz zaman tesetturun geregini yerine getirmis olurmusunuz tam manasi ile onuda dusunmek lazim.ayni zamanda tesettur sadece sac ortmek degildir.peki vucudunuzun diger hatlarini tesetture uygun bir sekilde nasil kapatacaksiniz onu dusundunuzmu,yoksa o noktalardan taviz mi vereceksiniz.Allah kolaylik ve sabir versin sizlere.kolay degil dogrusu,ama bu sorunuz bile takva sahibi oldugunuzun bir gostergesi ve saygi duymak lazim.ama peruga birsey demezler zannimca.

esemm
Aday Memur
08 Mayıs 2013 12:18

tesettür konusunda çok hassas biriyim.düşünüyorum düşündüğüm için soruyorum.yanlız polislik bende aşk halinde.vatanıma hizmet amaçlı olduğunda bir sorun olurmu dinen diye araştırıyorum şu an.

yani peruğu sormamın nedenide üniforma olayı varya hani,bir şekilde yasak koyarlarmı diye.

KIRIK KILIC
Şube Müdürü
08 Mayıs 2013 12:36

dusunmene sevindim,dusunen insan sayisi az kaldi nede olsa.vatana hizmete gelince oda guzel.lakin cok buyuk ihtimal ile meslege girdikten sonra polislik aski bitecektir(bu tecrube ile sabittir).vatana hizmet boyutu ne olursa olsun,tesettur emrini kaldirmaz.cunki ayette emirlerin hangi hallerde yumusatilacagi yazmaktadir.ornegin; olmeyecek kadar zorunlu hallerde haram et yemek gibi.ama burda bir zorunlu hal yok.sen olmadanda bu ulkenin guvenligi saglanabilir.nefisle mucadele cok zor.keske ingiltere gibi tesetturlu polisler gorev yapabilse ulkemizde.karar elbetteki sana ait.

esemm
Aday Memur
08 Mayıs 2013 12:43

nefsimle bu konuda mücadele edebilirim inşallah hiçbir şey Allah'tan daha önemli değil benim için.ama sınırları biraz zorlayayım baktım olmuyor vazgeçerim. bu arada merak ettim siz polis misiniz :)

bir de ingiltere norveç gibi yerlerde bu yasak yok ya,peki devlet oralardaki birimlerde çalıştırırmı örtülü olarak? oraya da gitsem vatanıma hizmet etmek istiyorum ingiltereye değil. bilginiz varsa yardımcı olursanız çok sevinirim

lisans07
Kapalı
08 Mayıs 2013 12:46

Bence ilk polisligi kazan.

esemm
Aday Memur
08 Mayıs 2013 12:52

kpss den barajı geçtm geriye pomem mülakatı kalıyor spor da yapıyorum hazırlanıyorum.

lisans07
Kapalı
08 Mayıs 2013 12:56

Inşallah Allah gönlüne göre versin.

esemm, 11 yıl önce

kpss den barajı geçtm geriye pomem mülakatı kalıyor spor da yapıyorum hazırlanıyorum.

KIRIK KILIC
Şube Müdürü
08 Mayıs 2013 12:57

evet polisim.teskilatin yurt disi birimi yok.misyon koruma (disislerine bagli olarak guvenlik atasesi oluyorsun 3 sene)var ,ama sinavla.oda emniyete bagli olarak calismiyorsun zaten.orda tesetturlu olarak calisma ihtimalin burdakinden daha az .bide bm var ama bahsetmeye gerek yok ayni durum soz konusu.neyse basarilar size.

esemm
Aday Memur
08 Mayıs 2013 13:10

anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için

çevik_40
Memur
08 Mayıs 2013 14:40

peruk takarak saçınızı göstermediniz fakat bayan memurların giğdiği dar kumaş pantolonu nasıl geçeceksiniz onun yerinede bol etek giyemezsiniz o pantolonu kılık kıyafet yönetmeliğinde ki gibi giğmeniz gerek ayrıca polis ünüformasında tören kıyafeti olarak kullanılan diz kapağı seviyesindeki dar yırtmaçlı eteği nasıl giyeceksiniz ? kusura bakmayın amacım hevesinizi kaçırmak değil ama durum bu...

emir 1
Aday Memur
08 Mayıs 2013 17:58

bravo güzel yorum olmuş

KIRIK KILIC, 11 yıl önce

kapali vaya acik demesekte tesetturlu desek olurmu.peruga kimsenin birsey diyecegini sanmiyorum.birde, acaba peruk kullandiginiz zaman tesetturun geregini yerine getirmis olurmusunuz tam manasi ile onuda dusunmek lazim.ayni zamanda tesettur sadece sac ortmek degildir.peki vucudunuzun diger hatlarini tesetture uygun bir sekilde nasil kapatacaksiniz onu dusundunuzmu,yoksa o noktalardan taviz mi vereceksiniz.Allah kolaylik ve sabir versin sizlere.kolay degil dogrusu,ama bu sorunuz bile takva sahibi oldugunuzun bir gostergesi ve saygi duymak lazim.ama peruga birsey demezler zannimca.

lisans07
Kapalı
08 Mayıs 2013 19:16

+

çevik_40, 11 yıl önce

peruk takarak saçınızı göstermediniz fakat bayan memurların giğdiği dar kumaş pantolonu nasıl geçeceksiniz onun yerinede bol etek giyemezsiniz o pantolonu kılık kıyafet yönetmeliğinde ki gibi giğmeniz gerek ayrıca polis ünüformasında tören kıyafeti olarak kullanılan diz kapağı seviyesindeki dar yırtmaçlı eteği nasıl giyeceksiniz ? kusura bakmayın amacım hevesinizi kaçırmak değil ama durum bu...

ylcolak
Şef
08 Mayıs 2013 19:26

Arkadaşlar güzel cevaplar vermişler tabiki başınızın kapalı olması bence teşkilatta sıkıntı okullarda diz hizasında bayanların giydiği etek boyu kısa kollu ve boynu açık gömlekler, dar kumaş pantolonlar bunlar sizi bir hayli yorar ve sıkıntıya sokar. Bu yola baş koyduysanız bence sadece görev esnasında açılır sonrasında kendi istediğinizi yapabilirsiniz bu da bir yerden sonra bence önemli olan niyettir

benayhan74
Şef
08 Mayıs 2013 23:30

arkadaşlar peruk sorun olmaz diyonuzda hiç peruklu resmi çalışan bayan polis gördünüzmü sivil çalışsa belki ama ben resmide görmedim her ne kadar peruk olsada altta türban görünüyor peruğun üstünede şapka giyecek bence zo gibi ama öncelikle esemm arkadaş hayırlısıyla kaazanın mesleği elinize alın bir hal çaresi bulunur elbette

esemm
Aday Memur
09 Mayıs 2013 17:04

diz hizasında etek mi :) onu bilmiyordum mesela.yok düzelme olmadan giremem hal böyleyse. teşekkür ederim yardımlarınız için.

sansarselim
Memur
09 Mayıs 2013 21:17

emniyette eşarp hassasiyeti olan bir kadın memura amire rastlamadım, bence eşarp kullanmayan kadınlar için bile emniyet uygun bir çalışma ortamı değil. herkesin heryerde belden aşağı konuştuğu bir kurumda kadınlar ister istemez rahatsız oluyor, böyle bir ortamda kadınların saygınlığını koruması çok zor bence...

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi