Editörler : Pangaea

atakan bardakçı
Aday Memur
06 Haziran 2013 08:57

benim atanamadığımı nereden çıkartıyorsun dostum? hayatınız zan, beleşçilik, fırsatçılık sizin. örgün varken kim çocuğunu ilitamcılarda okutmak ister? sizin demeniz lazım ki, biz bu diplmayı bedavadan aldık , öğretmen olmak öncelikle örgünlerin hakkı. ama nerede! herkes yerini yurdunu bilmeli.

gazilim51, 11 yıl önce

sen örgün okumuşun ama bence derslerin içeriğini hayatına yansıtamamışın bu konuşma adabıyla zaten senin niçin atanamadığın ortada bu ne demek ya beleşçiymiş fırsatçıymış senin gibi ilahiyatçılar yüzünden zaten şu an müslüman dünyası bu halde yazıklar olsun

Yiğit-çe
Memur
06 Haziran 2013 11:03

Atakan bardakçı hocama kesinlikle katılıyorum,sonuna kadar haklı,üniversite sınavına çalış örgünü kazanama sonra iki yıllık yaz 4 yıllığa geçiş hop birde formasyon öğretmenlik,adaletmi bu,işinize geldimi hak adalet gelmedimi kul hakkı,azıcık insaf hakkaten ya...

iLahiyaTçı21
Aday Memur
06 Haziran 2013 11:15

Ben örgün ilahiyat mezunuyum ama bu kin bu nefret nerden geliyor anlamış değilim . . .Herşey öss ye girip örgünü kazanmakla bitmiyor. . .Din kültürü öğretmenim !. .İlk başta müslüman kardeşlerimizi aşağılamamayı, kıskanmamayı öğrenelim lütfen . . Selam ve dua ile. . .

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
06 Haziran 2013 11:47

kim ilitamda okumak ister anlatayım size;

şekil (a) yani kendim....

99 da ihl den mezun olup 2 yıılığı tutturabilen (kesile kesile kuş kadar kalan puanlarla)

sonra 2004 dgs ile türkiyenin sayılı üniversitelerinden birine tekstil mühendisliği bölümüne yerleşen;

sonra 2004 kpss den 92,574 puanla ilk tercihine memur olarak atanan

sonra testil mühendisliğini 3. sınıftan bırakarak evlenip 2 bebek sahibi olduktan sonra

tam 14 yıl sonra ilahiyat-ilitamı kazanan

evini,işini,bebeklerini, okulunu ihmal etmeden hepsini yapmaya çalışan ve allahın izniyle şu an mezun durumda olan birisi

28 şubat mağduru yalnız siz değilsizniz

at gözlükleriniz çıkarın....

gel yer değişelim arkadaş

bu durumda oku bakalım örgünü

8 senede mezun olabirsen alnından öperim.

memleketimdenki ördün ilahiyattan +4 puan fazla alarak tutturmuşum ilitamı, bitirmişim okulumu

siz istediğiniz kadar imza toplayın durunnn.

atanamayınca da suçlayın ilitamı....örgün okumuşunuz ama insan olmayı daha öğrenememişiniz.

burda harcadığınız enerjiyi kpss ye harcayın.bi dekalbiniz temizleyin yoksa daha çokkkk bi baltaya sap olamayacaksınız.

müslüman müslümanin kardesidir. ona zulmetmez, onu (düsmanina) teslim etmez. kim, (mümin) kardesinin bir ihtiyacini giderirse allah da onun bir ihtiyacini giderir. kim müslümani bir sikintidan kurtarirsa, bu sebeple allah da onu kiyamet günü sikintilarinin birinden kurtarir. kim bir müslümani(n kusurunu) örterse, allah da kiyamet günü onu(n kusurunu) örter.

hadis hocalarınıza ithafen yazdım bunu.keşke sınavda cevapladığınız soruları hayatınızda da cevaplayabilseniz.

hocalarınıza saygılarımı sunarım.

99 da ihl den mezun olup 2 yıılığı tutturabilen (kesile kesile kuş kadar kalan puanlarla)

sonra 2004 dgs ile türkiyenin sayılı üniversitelerinden birine tekstil mühendisliği bölümüne yerleşen;

sonra testil mühendisliğini 3. sınıftan bırakarak evlenip 2 bebek sahibi olduktan sonra

evini,işini,bebeklerini, okulunu ihmal etmeden hepsini yapmaya çalışan ve allahın izniyle şu an mezun durumda olan birisi

memleketimdenki ördün ilahiyattan +4 puan fazla alarak tutturmuşum ilitamı, bitirmişim okulumu

atanamayınca da suçlayın ilitamı....örgün okumuşunuz ama insan olmayı daha öğrenememişiniz.

burda harcadığınız enerjiyi kpss ye harcayın.bi dekalbiniz temizleyin yoksa daha çokkkk bi baltaya sap olamayacaksınız.

müslüman müslümanin kardesidir. ona zulmetmez, onu (düsmanina) teslim etmez. kim, (mümin) kardesinin bir ihtiyacini giderirse allah da onun bir ihtiyacini giderir. kim müslümani bir sikintidan kurtarirsa, bu sebeple allah da onu kiyamet günü sikintilarinin birinden kurtarir. kim bir müslümani(n kusurunu) örterse, allah da kiyamet günü onu(n kusurunu) örter.

hadis hocalarınıza ithafen yazdım bunu.keşke sınavda cevapladığınız soruları hayatınızda da cevaplayabilseniz.

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
06 Haziran 2013 11:54

bu arada ankara ilahiyat ilitamı kapatmak için imza topluyormuş...

siz o imzayı başörtüsü mağdurları için, suriye için filistin için, ülkemizin geçirdiği zor günler için toplayın....

ama nerdeeeeeeeeeeeeee

bencillikleri kör etmiş gözlerini.sonra çocuklarımıza din eğitimi verecek bu kardeşlerimiz.

neslin niye bu hale geldiği ortada aslında.

hasanmuaz
Şube Müdürü
06 Haziran 2013 12:07

ilitama karşı olan kardeşlerim bazı konularda haklılar.keşke imkanım olsaydı da ilahiyatı örgün olarak okuya bilseydim. ben de ilitam mezunuyum ve şu an formasyon alıyorum. formasyon aldığım üniversite sadece 8 kişilik DKAB kontenjanı ayırmıştı ve bu 8 ilahiyatçının 7 si değişik ilitam mezunu sadece 1 kişi örgün ilahiyat mezunu.

yaşlarına baktığım zaman bu 7 ilahiyaçının hepsi de 30 yaş ve üzeri. demek istediğim bu insanlar ben de dahil 28 şubat ın mazlumlarındandık. şimdi genç ilahiyatçılar bu durumdan doğal olarak rahatsızlar. ilitam mezunu formasyon alan hocalarımın not ortalamaları gayet yüksek. yılların vermiş olduğu hırsla çok ders çalışmışlar ve tabiki kimisi imam kimisi kuran kursu hocası olduğundan dolayı belli bir birikime de sahip insanlar.

marastube
Şef
06 Haziran 2013 13:24

hasan hocam yapmayın. ders hırsı ile alakası yok yuksek notun. mufredatı bılıyorum. HOCALARIN KAPRISI YOK.orgunler hoca ıle yuz yuze, bırakacagım dıyor bırakıyordu.yazı guzellıgıne not veren hocalar... vsvsvs daha denecek cok sey var da muhatap yok..bır cogununun mufredatı bellı ınanın cok yuzeysel.ılıtamda hoca heva hevesının peşinde kosamıyor,orgunde oyle degıl...

*8 ılahıyatcının 1 nın orgun olması,HIC KIMSENIN VIJDANINI SIZLATMIYOR NE YAZIKKI...

Allah onların yardımcısı olsun

hasanmuaz, 11 yıl önce

ilitama karşı olan kardeşlerim bazı konularda haklılar.keşke imkanım olsaydı da ilahiyatı örgün olarak okuya bilseydim. ben de ilitam mezunuyum ve şu an formasyon alıyorum. formasyon aldığım üniversite sadece 8 kişilik DKAB kontenjanı ayırmıştı ve bu 8 ilahiyatçının 7 si değişik ilitam mezunu sadece 1 kişi örgün ilahiyat mezunu.

yaşlarına baktığım zaman bu 7 ilahiyaçının hepsi de 30 yaş ve üzeri. demek istediğim bu insanlar ben de dahil 28 şubat ın mazlumlarındandık. şimdi genç ilahiyatçılar bu durumdan doğal olarak rahatsızlar. ilitam mezunu formasyon alan hocalarımın not ortalamaları gayet yüksek. yılların vermiş olduğu hırsla çok ders çalışmışlar ve tabiki kimisi imam kimisi kuran kursu hocası olduğundan dolayı belli bir birikime de sahip insanlar.

sosyalilahiyat
Kapalı
06 Haziran 2013 14:02

gorende aclıktan olecek ilahiyatcılar sanır hocam yapmayın.. birbirin(m)izi yiyecegin(m)ize 45-50 almak için sadece sınava girilsin. formasyonu olmayan da diyanet vs. cok rahat giriyor. örgunle kapatılamıyor mevcut durumda bile 5-6 yıl acıklar kapanmayacakken (imam, öğretmen) tartışmalar boşuna...

marastube, 11 yıl önce

hasan hocam yapmayın. ders hırsı ile alakası yok yuksek notun. mufredatı bılıyorum. HOCALARIN KAPRISI YOK.orgunler hoca ıle yuz yuze, bırakacagım dıyor bırakıyordu.yazı guzellıgıne not veren hocalar... vsvsvs daha denecek cok sey var da muhatap yok..bır cogununun mufredatı bellı ınanın cok yuzeysel.ılıtamda hoca heva hevesının peşinde kosamıyor,orgunde oyle degıl...

*8 ılahıyatcının 1 nın orgun olması,HIC KIMSENIN VIJDANINI SIZLATMIYOR NE YAZIKKI...

Allah onların yardımcısı olsun

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
06 Haziran 2013 14:03

örgünde istediğiniz hocayla görüşüp insiyitatif not kullanmasını sağlayıp sınıfı geçebilirsiniz.

ama ilitamda 1 soru yüzünden 1 dersten kalıp 1 dönem uzatabilirsiniz.

sırf hocayla yüz yüze görüşemediğiniz için.

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
06 Haziran 2013 14:04

hocam burda kavga ekmek kavgası değil maalesef.çekememezlik.

sosyalilahiyat, 11 yıl önce

gorende aclıktan olecek ilahiyatcılar sanır hocam yapmayın.. birbirin(m)izi yiyecegin(m)ize 45-50 almak için sadece sınava girilsin. formasyonu olmayan da diyanet vs. cok rahat giriyor. örgunle kapatılamıyor mevcut durumda bile 5-6 yıl acıklar kapanmayacakken (imam, öğretmen) tartışmalar boşuna...

sosyalilahiyat
Kapalı
06 Haziran 2013 14:07

artı hocam bu acıgı kapatmak için ilitam değil de orgun acılsa nasıl bina öğr. uyesi vs ayrılacak. planlama olmadan artan ihtiyac için devletteki en kolay cozum... ki mantıklı da. sanki 8 kisiden 8 örgun okusa hocalar kalıteli mi olacak. lisans mezunu (tecrubeli) yada master yapmış öğretim görevlilerince eğitim verilecek hoca acıgı için.... sıkıntı yapısal sadece ilitamlar değil ilahiyatın kendisi de problemli bu kadar adamı zor okutur orgun olarak devlet.

Yiğit-çe
Memur
06 Haziran 2013 15:15

Ajitasyon diye buna deniliyor heralde,güzel bir edebiyat örneği sergilemiş hocamız ağıttan bir bölüm sunmuş.Yani 2004 te türkiyenin sayılı bir üniversitenin tekstil mühendisliğini okumaktansa neden gidip örgün ilahiyat okuyasınız dimi,ilitam var nede olsa.Hayat hikayeniz beni veya benim gibi düşünenleri ilgilendirmiyor hocam sadece bir konuda adaletsizlikten bahsediyoruz ama siz bunu tutup çekememezlikten bir almışsınız hadis dersi vermeye kadar götüren haddini aşan bir tavır sergilemişsiniz,bu kadar tepkinizi anlayabiliyorum yani içinize sinmiyo belkide ondan bu kadar çığırtkanlık.Kimsenin insanlığını sorgulamakta size düşmez hakikaten ayrıca kardeşlik ile ilgili hadis okuyup bir üstteki paraftada milletin insanlığını sorgulamanızda baya ilginç,okuyanı alnından öperim tarzı sokak ağızları kullanan bir kişinin örgün ilahiyatçıların hadis hocalarına saygı sunmasıda trajikomik. Ben sizin tüm hocalarınıza saygılarımı sunarım..Not: Burda yazıyorum çünkü zaten öğretmenim yani çekememe gibi bir durum sözkonusu değil sadece sizin gibilerin eline öğrenci vermek faciayla eşit resmen kusmuşsunuz yazınızda...(diğer ilitamcı arkadaşları istisna tutuyorum).

İNADINAOKUMAK, 11 yıl önce

sosyalilahiyat
Kapalı
06 Haziran 2013 16:06

öğretmen olmuşsan öğrencilere ders anlatırken; öğrettiğinle senin öğrendiklerin arasında dağlar kadar ucurum oldugunu görürsün/müşsündür muhtemelen. hangi öğrenciyle allahın varlığına dair, arap belağatının inceliklerine, hadis ilminin öğrendiğin kadarıyla tartışmasına/aktarımına girdin... ilahiyattan da ilitamdan da ibnisina farabi gazaliler cıkmıyor cıkmazda. üniversitedeki hoca ha sana yüzyüze vermiş ha internetten vermi ha kitaptan... kendinde olmayınca: vermezse mabut neylesin mahmut durumuna yakın genel üniversite hoca profilinden sana internetten bana yüzyüze ona sadece acık oğretimle verdi tartışması/hikayesini gececeksin hocam. bu kadar idealize etmeye gerek yok. allah rızası için çalış ver verebiliyorsan bişeyler öğrenciye daha uzatmanın anlamı ne... didişmek boşuna birbirini suçlamamali insanlar. hak verilmişse hakkı verenle tartışmak elzemdir. diye düşünüyorum.... daha düne kadar ilahiyata formasyon verilmiyordu ve ihtiyac için sadece dink. öğr. mezunları alınıyordu hadi sen de cık bugun ilahiyatlılar din kültürü öğr. olmamalı de ozaman. fen edebiyatla eğitim bir mi eğitim öğretmen yetiştirir fen edebiyat bilim adamı şeklindeki teraneleri kadar sıradan bu tartışmalar. elin gavur memleketinde belli formasyon alan üniv. mez öğretmen olurken bizde yok ilahiyat/din k. yada yok fen ed. eğitim dikotomisi seklinde tartışmalar mevcut... emin ol hocam atama kıtlığı olsa din k. mezunları da sizinle didişecekti haklı olarak (sizin bakış acınızla). din k. mezunları "biz varken niye kaynak olarak ilahiyatcılar da eşit şartlar altında yarışıyor" derlerdi siz ne kadar teferruatlı dersler görmüş olduğuna inansanız ya da zaten öyle olsa, din kültürü de yaparım imam hatip hocalığı da desenizde... ama şukur herkes atanıyor da rahat batıyor millete (sizi tenzihen).

uzatmadan bir de türkiyede meslek mensubiyetinin taasub şeklinde tezahürü de mevcut oldugundan bu tartışmalar bitmez. herkes kendinin mesleğinin olmazsa ömrün boşa yaşanmış tabula rasa dan ibaret oldugunu zannetmekte maalesef..

onun için derim ki paylaşım tartışması ontolojik (olmalı mıydı olmamalıydı dan daha ziyade) değil de atama daha kolay nasıl olabilir başlığın ruhuna uygun olarak formasyon almak için metodoloji ne olmalı ekseninde olmalı deyu dusunurum naçizane....

selametle kalınız...

Yiğit-çe, 11 yıl önce

Ajitasyon diye buna deniliyor heralde,güzel bir edebiyat örneği sergilemiş hocamız ağıttan bir bölüm sunmuş.Yani 2004 te türkiyenin sayılı bir üniversitenin tekstil mühendisliğini okumaktansa neden gidip örgün ilahiyat okuyasınız dimi,ilitam var nede olsa.Hayat hikayeniz beni veya benim gibi düşünenleri ilgilendirmiyor hocam sadece bir konuda adaletsizlikten bahsediyoruz ama siz bunu tutup çekememezlikten bir almışsınız hadis dersi vermeye kadar götüren haddini aşan bir tavır sergilemişsiniz,bu kadar tepkinizi anlayabiliyorum yani içinize sinmiyo belkide ondan bu kadar çığırtkanlık.Kimsenin insanlığını sorgulamakta size düşmez hakikaten ayrıca kardeşlik ile ilgili hadis okuyup bir üstteki paraftada milletin insanlığını sorgulamanızda baya ilginç,okuyanı alnından öperim tarzı sokak ağızları kullanan bir kişinin örgün ilahiyatçıların hadis hocalarına saygı sunmasıda trajikomik. Ben sizin tüm hocalarınıza saygılarımı sunarım..Not: Burda yazıyorum çünkü zaten öğretmenim yani çekememe gibi bir durum sözkonusu değil sadece sizin gibilerin eline öğrenci vermek faciayla eşit resmen kusmuşsunuz yazınızda...(diğer ilitamcı arkadaşları istisna tutuyorum).

sosyalilahiyat
Kapalı
06 Haziran 2013 16:35

hocam bir de gıcık edici bir soru: ilitam puanından daha düşükmüş örgün şuan diyor arkadaşlar dgs de cogu üniv. için... yüzyüze okumaya değmezmiş mi diyorlar diyeceğim ama kışkırtıcı ve gıcık edici olabilir :)) onun için zorlarsan baska tartışmalar cıkar. sen de okuması kolaymış, bir yıl once bitiyormuş, millet genelde çalıştıgı için ilitam mantıklıymış, formasyon havada karada alıyor da ondan yüksekmiş diyebilirsin. ama iste sorun da bu zaten.... çıktılar üzerinde tartışırsak girdileri göremeyiz... misal fizikte de donanımlı insanlar yetişiyor ve daha iyi bilgi veriliyor olabilir ama hemşirelik mezunları acıkta kalmadığından lise de çalışıp millet onu kazanıyor ve girerken yüksek puanla bolume girerken cıkışta düşük puanla atanıyor. çunku ihtiyac var oğlu var. evet ilahiyatla ilitamı kıyaslamaya benzemese de ülkede sistem bu şekilde işliyor maalesef. biri iyi biri kotu deme kotu nasıl iyileşir de yoksa seni de eleştirir adam (yani diğer bolumler misal fizik kimya vs) ve derki ilahiyatta 55 puanla atanıyormuş genel kültürü cok düşük insanlar din k. hocası oluyormuş dese kimyada 95 le atanan biri sen rencide olmazmısın bakınca evet ikiside ilgisi olmadığı halde kpss ye girecek ve eğitim gk gy cozecek ve öğretmen olacak ama eşit şartlarsa herkese eşit kontenjan verilmeli ya da enyüksek alan 40 000 kişi sırası ile atanmalı ama öyle değil işte....

ilahiyatlı kardeşim ve ben sen o şu bu; muhtemelen bu sene 40-50 puanla yada 0 taban puanla atanırken diğer insanlar atanamadı diye vicdanın sızlamayacak mı dese biri sana ne cevap verirsin... bence iş cok cetrefilli benim de yazımda ifade edemediğim gibi

vesselam...

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
06 Haziran 2013 16:51

değerli hocam Üniversiteler vermiş mi bu hakkı vermiş.

İsteyen gidiyor muymuş gidiyormuş,

Bitiren formasyon alabiliyormuymuş evet....

ister ajitasyon de ister yalakalık de,ister yağcılık de ne dersen de.Vermişler hakkı kullanan da kullanıyo.beğenseniz de beğenmeseniz de.

yazın o kadar uzun ki ve karmaşık ki ne anlatmaya çalıştığını anlamış değilim.okuyamadım bile tamamını.öğretmenliğin de böyleyse vay haline çocuklarımızın...

Yiğit-çe, 11 yıl önce

İNADINAOKUMAK
Aday Memur
06 Haziran 2013 16:55

HİKAYEN BİZİ İLGİLENDİRMEZ.........

TEBRİK EDİYOR ALKIŞLIYORUM SİZİ.....

UMARIM ETRAFINIZDAKİ HİKAYELERE DE KARŞI DA BU DUYARLILIĞI! GÖSTERİRSİNİZ.

Yiğit-çe, 11 yıl önce

Yiğit-çe
Memur
06 Haziran 2013 23:25

Yazım uzun ve karmaşık değil anlayan için gayet net ama dediğim gibi anlayan için...zaten bazı kısımlarını anladığını zannetmişsin hocamda hayat hikayen kısmını o kısmınıda tam idrak edememişsin neyse kime ne anlatıyorsam...pardon hocalarım haklısınız dediğiniz gibi vermişlermi vermişler sizde almışmısınız almışsınız haklı yada haksız işin özetini bu cümleyle vermişsiniz zaten gerisi laf ola beri gele...sosyalilahiyat hocamda yazısında belirtemediği gibi karışık ama hak hukuk çerçevesinden bakılırsa aslında kolay çözülür ama bakmak önemli,dikabçılar derseki din kült. öğrt bizim hakkımız ben bir ilahiyatçı olarak sonuna kadar haklısınız derim adamlara aramızaki fark bu ki bu insanlar din kült. öğretmeni olucaz diye bu alanı seçiyolar ilahiyatçı yada süpriz ilitamcılar gibi ne tutturursak diye değil...son yorumumdur şimdiye kadar anlamış olmanız dileğiyle,değilse fazlası için beyin ameliyatı gerekecek oda benim alanım değil artık ilitamcıların hiç değil:) sonra demesin ilitamcılar devlet bu hakkı vermişmi vermiş bizde almışızmı almışız...;)kalınız selametle...

İNADINAOKUMAK, 11 yıl önce

HİKAYEN BİZİ İLGİLENDİRMEZ.........

TEBRİK EDİYOR ALKIŞLIYORUM SİZİ.....

UMARIM ETRAFINIZDAKİ HİKAYELERE DE KARŞI DA BU DUYARLILIĞI! GÖSTERİRSİNİZ.

Allahuekber
Kapalı
07 Haziran 2013 11:32

Biriniz ensar, biriniz muhacir; siz örgünler asıl sahiplerisiniz ilahiyatların, ilitamlı kardeşlerimizde muhacir; yokmu gönüllerinizde bu müslüman kardeşlerinize azda olsa yer...Bir sorsanız bin ahhh işitirsiniz kimileri hayalindeki üniversiteyi katsayı engelinden dolayı okuyamamış,kimisi istemeyerek zamansız bir şekilde istemediği bir evlilik yapmış, kimisi kimbilir nerelerde olması gerekerken kimbilir nerelerde...kimbilir... kimbilir...

Onlarında dertleri az değil, lütfen artık çekişmeyi bir kenara bırakın Allah için, çok acı çektik çok canımızı yaktılar, bari biz birbirimizin canını yakmayalım...Selam ve Rahmetle...

ümm-ü eymen
Kapalı
07 Haziran 2013 13:35

Sonuna kadar fikirlerime katılıyorum:)

Allahuekber, 11 yıl önce

Biriniz ensar, biriniz muhacir; siz örgünler asıl sahiplerisiniz ilahiyatların, ilitamlı kardeşlerimizde muhacir; yokmu gönüllerinizde bu müslüman kardeşlerinize azda olsa yer...Bir sorsanız bin ahhh işitirsiniz kimileri hayalindeki üniversiteyi katsayı engelinden dolayı okuyamamış,kimisi istemeyerek zamansız bir şekilde istemediği bir evlilik yapmış, kimisi kimbilir nerelerde olması gerekerken kimbilir nerelerde...kimbilir... kimbilir...

Onlarında dertleri az değil, lütfen artık çekişmeyi bir kenara bırakın Allah için, çok acı çektik çok canımızı yaktılar, bari biz birbirimizin canını yakmayalım...Selam ve Rahmetle...

ammaryasir43
Aday Memur
07 Haziran 2013 18:27

Allahüekber hocam ağzına ve yüreğine sağlık

Toplam 44 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi