Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
31 Mayıs 2013 10:45

sinanzeynep
Kapalı

YA NOrm guncelleme isi bittimiki aciklamislar hemen. Haziranin sonunda bitmiyomuydu guncelleme isi.

31 Mayıs 2013 10:48

aliizm1

Bu mezun sınıfçilara da ne oluyorsa? Size değil sözûmüz alan degistirip üniv. Görmüdû 4-5dersle branş ögretmeni oldugunu sananlara. Size ne oluyor? Sosyalcilere yapilan haksizlıgi yuttaramiycaksiniz. 19binde 3000 ihtiyat neden sinifcilar yüzünden temmuzda da geçer 1000 bizden 300_500alim yok ya.

31 Mayıs 2013 11:07

turkcecianne
Kapalı

Bu mezun sınıfçilara da ne oluyorsa? Size değil sözûmüz alan degistirip üniv. Görmüdû 4-5dersle branş ögretmeni oldugunu sananlara. Size ne oluyor? Sosyalcilere yapilan haksizlıgi yuttaramiycaksiniz. 19binde 3000 ihtiyat neden sinifcilar yüzünden temmuzda da geçer 1000 bizden 300_500alim yok ya.

aliizm1, 2 yıl önce - Alıntıya git

eşim sınıf öğretmeni, düşünüyorum alana geçse ne yapabilir? hiç!!!

okuma yazma öğretimi tamam sadece... hele lise branşına geçse Allah korusun. yazık günah. bizim çocuklarımız okuyacak bu okullarda. ziraatçinin sınıf öğretmeni olması kadar saçma ve zulümdür bu alan değişikliği...

hizmet puanı yer değiştirmeye yetmeyen sınıfçıların kalkanıdır. anketlerine bakın, bir tane "branşta daha faydalı olacağım" diyen var mı???

31 Mayıs 2013 11:32

alpharabius26

almanca 1555 hocam

purple-purple-pen, 2 yıl önce - Alıntıya git

teşekkür ederim hocam

31 Mayıs 2013 11:35

depuis la morte

fransızcadan alım olmayacak mı yani.alana da boşuna mı çalışıyorum.benimkisi bir umuttu.alan geldiyse 1 kadro vermeye utanırlar heralde diye düşünüyordum ama yanılmışım sanırım.

31 Mayıs 2013 11:38

zeyynp

fransızcadan alım olmayacak mı yani.alana da boşuna mı çalışıyorum.benimkisi bir umuttu.alan geldiyse 1 kadro vermeye utanırlar heralde diye düşünüyordum ama yanılmışım sanırım.

depuis la morte, 2 yıl önce - Alıntıya git

boşver hocam sen gel bnm başlığıma beraber ağlıyalım :(

31 Mayıs 2013 11:44

dasmeer
Kapalı

ben o syafayı tam indirmeiyorum ya hepsini il il gosteriliyor mu nasıl acıcam

31 Mayıs 2013 11:44

sinanzeynep
Kapalı

Ya norm girisleri haziranin sonunda bitmiyomuydu. Neden erken aciklamislar. Sitelerdede bi bilgi yok

31 Mayıs 2013 11:47

depuis la morte

boşver hocam sen gel bnm başlığıma beraber ağlıyalım :(

zeyynp, 2 yıl önce - Alıntıya git

orada da ağlarım hocam 1 deneme çözüyorum netlerim iyi de olsa oturup ağlıyorum bu belirsizliklere artık alışkanlık oldu galiba.bıktım vallahi ya madem ihtiyacın yok alanı neden çıkarıyorsun neden rusçaya ya da çinceye yok da fransızcaya var.sesimiz biraz çıktı diye bütün bunlar.madem öyle işte böyle der gibi.

31 Mayıs 2013 11:52

bitsede.gitsek

Arkadaşlar Norm açıklanmadı.Bunlar okul idarelerinin girişleri sonucunda oluşan ihtiyaçlar.İl Milli Eğitimler 3 HAziran a kadar düzenleyecektir.Ama fazla değişim olmaz yaklaşık ihtiyaclar yine böyle olacaktır.

Bunlar şuan güncel normlar.Norm güncellemeler tamamlandığında Bilişim Teknolojileri ve İngilizce dersleri hariç yine böyle kalacaktır.

Bilişim Teknolojileri normlarında artma. İngilizce normlarında azalmalar bir süre daha daha devam eder

31 Mayıs 2013 11:54

dasmeer
Kapalı

bend eınmıyor sayfa tam olarak nerden bulabilirim

31 Mayıs 2013 12:25

exelans90

sınıf açığı daha da fazla olacak 3 bin emekliyi de ekleyin alandan dönen en fazla 2 bin civarı olur

31 Mayıs 2013 12:34

gandalf the white

sınıf açığı daha da fazla olacak 3 bin emekliyi de ekleyin alandan dönen en fazla 2 bin civarı olur

exelans90, 2 yıl önce - Alıntıya git

Muhalif33, 7 bin olabilir (ya da max.7bin) demiş alan değişiklği için .

31 Mayıs 2013 12:40

exelans90

alan dönüşü tahminimce 2-3 bin arası olur çünkü açık gerçekten doğuda.

31 Mayıs 2013 12:43

exelans90

şimdi düşünelim doğuda alan değiştirenler neden değiştirdi ildışı tayinler kolay olsun diye adamlar şimdi dörtgözle hazirandaki il dışı tayinle batıya gelmenin hesapları içindeler.batıda geri dönmek isteyenler içinse şöyle bir durum var boş okul yok varsa da şehrin en uzak ilçeleri dağ köyleri falan mesela bursa harmancık gibi.o yüzden dönüş olur ama dönüş sınıftan emekli olacakların sayısına yakın olur.katılırsınız katılmazsınız siz bilirsiniz.herkesin gönlüne göre olsun herşey

31 Mayıs 2013 12:44

hayal005
Kapalı

Tandklarmdan hiç biri mutszdeğil biri matematği iyi öğretmediğinden özel ders alıo:)

31 Mayıs 2013 12:46

exelans90

bu arada yanalana geçenlerin çoğu evli ve tekrar doğuya gitmek istemezler

31 Mayıs 2013 12:49

Türkçeci Mehmet Ali

Arkadaşlar norm girişleri bugün son diye bilmekteyim ben. Bu durum baya bir garip oldu şimdi...

31 Mayıs 2013 12:51

dasmeer
Kapalı

bende gececeklerine inanmıyorum cogu zaten tayın amaclı gitti bir matda zorlanırlar ondan gecen biraz olabilir turkce sosyale gecen asla donmez

zaten sınıfcıların cogu sınıf ögretmenligi yapmaktan hiç memnun değildi bu fırsatı asla bırakmazlar

31 Mayıs 2013 12:53

gandalf the white

Tandklarmdan hiç biri mutszdeğil biri matematği iyi öğretmediğinden özel ders alıo:)

hayal005, 2 yıl önce - Alıntıya git

Bir branşı icra edecek öğretmen ders almaz,ders verir. Söyle o tanıdığına, o ders aldığı öğretmen gitsin okula onun yerine,aradan çıksın yan alandan matematikçi.

Toplam 181 mesaj