Editörler : Pangaea
08 Haziran 2013 16:08

Alan değişikliğinin iptalinin dayanağı burada...çakma branşçılara elveda

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA ÖNLİSANS VE LİSANS DÜZEYİNDEKİ

PROGRAMLAR ARASINDA GEÇİŞ, ÇİFT ANADAL, YAN DAL İLE KURUMLAR ARASI

KREDİ TRANSFERİ YAPILMASI ESASLARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

MADDE 18 –

(1) Yükseköğretim kurumları esaslarını ve başvuru koşullarını ilgili yönetim kurullarının teklifi ve senatolarının onayı ile belirleyerek, yandal programları düzenleyebilir.

(2) Yandal programlarını tamamlayanlara eğitim aldıkları alanda sadece başarı belgesi (yandal sertifikası) düzenlenir. Bu belgeler diploma yerine geçmez.

turkceanne
Genel Müdür
08 Haziran 2013 16:09

hocam şimdi bu bilgi ışığında alan değiştiren tüm sınıfçıların vs geri döneceklerini mi düşünüyorsunuz?

sosyalleşelimm
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 16:17

hukuk devletinde yaşıyorsak evet...eğer iptal olmazsa yani yandal diploma yerine geçiyorsa bizlerede yan alanlarımıza ilk atama hakkı gibi bir hak doğmuş olur

turkceanne, 11 yıl önce

hocam şimdi bu bilgi ışığında alan değiştiren tüm sınıfçıların vs geri döneceklerini mi düşünüyorsunuz?

turkceanne
Genel Müdür
08 Haziran 2013 16:21

benimki sosyal:)) keşke ilk dediğiniz şu iptal olayı olsa ama umudum yok

sosyalleşelimm
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 16:23

beni yan alanım bile yok...okullar kapanınca mutlu haber gelecektir...rahat olun

mayneymisA
Kapalı
08 Haziran 2013 16:35

hadi bakalım hayırlısı. iptal olsun da ingilizce açığı artsın. ne bencilim yaw :)

heredot61
Yasaklı
08 Haziran 2013 17:03

yeter ki iptal olsun belkide alan değiştiren sınıfçıların çoğu tarihçidir :(

jeff25
Yasaklı
08 Haziran 2013 17:07

kaynağın bu yönetmelikler güvencen danıştaysa acınacak haldesin hacı :D

ısmaılabı
Yasaklı
08 Haziran 2013 17:28

konuyu açanın savunma mekanizması: pollyanacılık

jannjan
Şef
08 Haziran 2013 17:28

İptal olmazzz

edebiyat.m81
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 17:52

sosyalleşelim hocam

gerçekten de hukuk devletinde isek söylediğin şey işler ama 40-50 bin kişiyi birden sınıflarına döndürmeleri zor. hukuk pek sökmez gibime geliyor.

ama hocam, dediğin inşallah gerçek olur da çakma branşçılar, ders anlatamayan o zavallılar yerlerine dönerse mükemmel olur. sana buradan teşekkür üzerine teşekkür ederiz hocam o zaman. keşke olsa...

ne olur ben yanılayım da sen yanılma hocam. bunu bütün kalbimle istiyorum, inan... alan değişikliği saçmalığının son bulması, eğer hukuk üstünde yapılacaktır. eğer hukuk üstünse hocam...

nasturi30
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 17:53

Bencede olacak gibi iptal eger bu ulkede hukuk varsa olmalida... yan alana gecisler basli basina hataliydi bu hatayi devletin tekrardan duzeltmesi gerekiyor

edebiyat.m81
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 17:55

bir de hocam, eğer iptal ile ilgili sağlam bilgiler varsa elinde, lütfen bunu açıklama. sen açıklarsan karşı taraf da ona göre taarruza geçer çünkü.

iptalin olduğu gün hepimiz bunu kutlarız inşallah.

edebiyat.m81
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 17:58

nabi avcı da haksız bulmuştu ilk geldiğinde. ama bakanımız sağolsun çok sessiz. ayrıca mahkeme böyle konularda genel karmaşa olmamasına da bakabilir. öğrencinin-öğretmenin durumu ikinci planda kalabilir. ama inşallah kalmaz da adalet yerini bulur. gına geldi bizim hakkımızı gasp eden çakma branşçılardan. sınıflarda ders anlatamıyorlar. yeter be!!!

sosyalleşelimm
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 18:03

bizim meb bir şeyi tut dedin mi kopratıyor...hadi böyle bir uygulama yaptın mecburen anlyorum...ama....

1-Sadece norm fazlası olanları alan değiştitterecektin...ilgisi olan olmayan herkes alan değiştirdi...adam norma fazlası değil yer değiştirmek için alan değiştirdi...norma fazlası değil çoluk çocuktan sıkıldığı için alan değiştirdi...branştan branşa keyfi geçişler oldu adam fizik öğretmeni karşı sokaktaki okula fen bilgisi öğretmeni olarak geçti bu nasıl bir iş...

2-madem böyle bir uygulama yapıyorsun alan değişikliğini din rehberlik okul öncesi gibi 0 puanla atanan ve ihtiyacı çok olan alanlara yap...bizim gibi 80 üzeri atananlara değil...

3-ve alan değiştirmek isteyenleri yeterlilik sınavına tabi tut ki...hem onlar hem öğrenciler mağdur olmasın

NeMeSiS3
Kapalı
08 Haziran 2013 18:27

danıştay hiç bir yan alanı olmadığı halde rehberliğe atanan felsefecilerin atamalarını onamışken bunun iptal olacağını düşünmek resmen polyanacılık. sizler acaba geçen yıl gibi olurda sınıftan hiç alınmazda bizim kadrolar artarmı hesabımızdasınız ama evdeki hesap çarşıya uymuyor.

ohadiyorum
Memur
08 Haziran 2013 18:50

alan değişikliği hükümetinde işine geldi, genelde geçenler yöneticeler oldu ve buda onları mutlu etti şimdi kimsenin umrunda olmaz ...

NeMeSiS3
Kapalı
08 Haziran 2013 19:02

https://www.pdr.org.tr/upload/icerik/acilan%20davalar/simdimucadele.pdf

bunu baştan sona okuyupta halen iptal olacak diyorsanız başkada bir şey diyemem hocalarım size,

drakula22
Şef
08 Haziran 2013 19:19

2002de yan dal kaldırıldı:DD hey allam ya:)

gandalf the white
Daire Başkanı
08 Haziran 2013 19:22

Hocam acaba verdiğin linkteki bilgileri tam olarak okudun mu sen?

http://oyegm.meb.gov.tr/www/talim-terbiye-kurulu-80-nolu-karari/icerik/35

Şu linkteki 12.maddeyi oku,MEB savunmasında da gerekçe olarak bunu göstermiş zaten.Kısaca," ihtiyaç olduğu halde atanacak mezun bulunmaması" durumunu anlatıyor.PDR ve Tek.Tas.a uygun bir durum zaten bu.

Peki yan alan değişikliği bununla aynı durumda mı? En basit örnek,sosyal bilgiler öğretmenliği.20 bin bekleyen var,3nim 400 açık,2-3 bin de alan değişikliği vardır herhalde.

NeMeSiS3
Kapalı
08 Haziran 2013 19:33

benim üzerinde durduğum o değil, üzerinde durduğum felsefecilerin atanmaları hukuksuzluk değilde bu alan değiştrenler mi hukuksuzluk. Danıştay atamaları onadıysa bunuda onamak zorunda.

gandalf the white, 11 yıl önce

Hocam acaba verdiğin linkteki bilgileri tam olarak okudun mu sen?

http://oyegm.meb.gov.tr/www/talim-terbiye-kurulu-80-nolu-karari/icerik/35

Şu linkteki 12.maddeyi oku,MEB savunmasında da gerekçe olarak bunu göstermiş zaten.Kısaca," ihtiyaç olduğu halde atanacak mezun bulunmaması" durumunu anlatıyor.PDR ve Tek.Tas.a uygun bir durum zaten bu.

Peki yan alan değişikliği bununla aynı durumda mı? En basit örnek,sosyal bilgiler öğretmenliği.20 bin bekleyen var,3nim 400 açık,2-3 bin de alan değişikliği vardır herhalde.

Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi