Editörler : Lanet
09 Haziran 2013 00:17

Belediyede işe başlama

Arkadaşlar belediyede göreve başlamak için tebligat gelmesi gerekiyor sizce bu ne kadar sürede geliyor bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olablirmi acaba ??? belediyede yeni başlayanlar kaç tl alıyorlar ve 15 inden önce başlandığında 15 ine kadar olan kısım için maaş alıyormu ???

kademli
Müsteşar Yardımcısı
09 Haziran 2013 19:02

Hayırlı olsun sözleşmeli girdiniz galiba. Yazı göndermeleri gerek tebligat olarak ama telefonla haber veriyorlar şu gün gelin diye orada tebligatı imzalarsınız. Ya da gönderirler de. Ancak siz genede arayıp sorun durumu.

Ayın 15'ine kadar ne kadar çalışmışsanız gün olarak alırsınız zaten o hak ettiğiniz maaştır ve buna ek olarak çalışacağınız ayın maaşını da peşin olarak alırsınız. Yani 20 sinde başlasanız 25 günlük hakkınız ve diğer ayın maaşı yatar diğer ayın 15'inde.

GİH memur 1.730 alır SDS varsa artar. Mühendisler de 2.700 civarıyla başlar yani teknik sınıf.

KARDELEN.20
Aday Memur
09 Haziran 2013 23:26

peki kadrolu başlanacak olursA

kademli
Müsteşar Yardımcısı
10 Haziran 2013 08:45

Aynısı geçerli.

KARDELEN.20, 11 yıl önce

peki kadrolu başlanacak olursA

KARDELEN.20
Aday Memur
11 Haziran 2013 00:13

gelen tebligatta 657 yazıyormu peki yani kadrolu olduğumuz ve hangi bölümde başlayacağımızla ilgili sadece tarihmi yazıyor

tebligattan sonra ne kadar sürede işe başlamamız gerekiyor acaba.

cevabınız için şimdiden teşekkürler.

KARDELEN.20
Aday Memur
11 Haziran 2013 00:14

gih memur ve sds nedir acaba,yemek fişimi sds

carsi34
Yasaklı
11 Haziran 2013 11:53

kardelen referansla mı yerleştim. öyle ise sözleşmelisin 657 değilsin. tebligatı illa yollamıyorlar artık. telefonla gel başla derler orada imzalarsın kağıtları. çalışacağın müdürlük ve diğer ayrıntılar falan da gidince belli olur.

kademli
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2013 11:59

Siz neyle yerleştiniz oraya? Yani KPSS mi yoksa sözleşmeli mi? KPSS ise 657 kadro evet ama kpss puanına göre sözleşmeli alım ise farklı.

SDS, sosyal denge sözleşmesi. Bazı belediyeler yemek olarak ayrı veriyor ya da kurum içinde yediriyor. En güzeli de kurumiçi yemek verilmesi 50-60 lira kesinti yapılarak veriyorlar genelde.

KARDELEN.20, 11 yıl önce

gih memur ve sds nedir acaba,yemek fişimi sds

KARDELEN.20
Aday Memur
13 Haziran 2013 12:12

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim sözleşmeli olarak başlayacagım.İnşallah haber bekliyorum

yerel-yerel
Aday Memur
17 Haziran 2013 14:51

sen şuna torpilli hak yiyici olarak başlayacağım desene birde utanmadan sorular soruyolar

nice_42
Kapalı
17 Haziran 2013 20:51

belediyelerdeki sözleşmeli memurlara bir mana veremiyorum bir telefonla adam kendini insan kaynakları müdürlüğünde buluyor sonra pat işe başlıyor sonra kadrolu memur oluyor bu nasıl iş bunun mantığını çözemiyorum

KARDELEN.20
Aday Memur
17 Haziran 2013 23:29

birilerin hakkında yorum yapmak her zaman kolaydır onun için düşüncenize sadece saygı duyarım çünkü şu anda ne dersem diyim düşüncenizi değiştiremem.

KARDELEN.20
Aday Memur
17 Haziran 2013 23:31

doğru yada yalan kişi herkeze söyler ama kişi kendine yalan söyleyemez

carsi34
Yasaklı
18 Haziran 2013 11:18

sınavla gelip de 3 ay bilgisayarı kullanmayı öğrenemeyenleri de biliyoruz biz.

bana kalırsa gih kadroloları sınavla olabilir ama belediyenın teknik kadrosu mutlaka iş bilen tecrübeli adamlardan oluşmalı. sınavla gelen teknik personel oluyor adam 30 yaşına kadar iş yapmamış makıne görse uzay mekiği sanıyor tek başarısı bir sınavdan yüksek puan almak. haliyle belediye bunun yerıne dışarıdan adam alıyor. 2 kere masraf.

KARDELEN.20
Aday Memur
18 Haziran 2013 13:02

Ona katılıyorum çünkü bazı birimler ki özellikle proje üreten ve makine ekipman kullanımının dah çok olduğu birimlerde bilgi sahibi ve iş hakkında gerçek bilgisi olanların olması lazım.Yoksa dediğiniz gibi 2 kere masraf.

19 Haziran 2013 15:34

carsi34 ve KARDELEN.20

İsimli arkadaşların torpille o kadrolara alındıgı ve kendilerini şimdi haklı çıkarmak için çabaladıkları gözlerden kaçmıyor, tabi ki kendileri başkalarının haklarını yedik demeyecek ve böyle ucuz yollu savunmalara girişecektir.Belki o kadroya sınavla giren (sizinde sölediginiz bilgisayar kullanmayı bilmeyen) kişiler 1-2 ay tam performans sergilemeden maaş alacaklardır ama 1-2 ay geçince bilgisayar kullanmayı ögrenecek ve maaşı hakedecektir,ama siz o kadroyu işgal ettiginiz sürece hakkınız olmadan yıllarca devletten maaş alacaksınız..Bilginize

carsi34
Yasaklı
19 Haziran 2013 15:50

mühendis kahya denen bön arkadaş.

gih kadroları sınavla olabilir ama teknik kadrolar için iş bilen adam lazım dememin nedenini açıklılayım sana.

bir gün yolda yürürken belediye çukuruna düşüp yaralanırsan bu iş bilmeyen bir acemi yüzünden olabilir. o sınavla gelip maaşını hak ediyordur ama yaralanan sen olursun.

ya da yol eğimi yanlış hesaplandığından bir gün arabanla yoldan uçabilirsin. bunu yapan maaşını hak ediyordur ama uçan sen olursun.

ya da kat mülkiyeti düzgün hesaplanmadığından bulundugun bina kafana çökebilir. bunu yapan sınavla gelip maaşını hak ediyordur ama enkazda kalan sen olursun.

vs vs. daha yazayım mı. anlayabiliyor musun dediğimi. sen teknık kadrolara iş tecrubesi olmadan sınavla gelip böyle hayati meselere ortak olan kaç kişi var biliyon mu. belediyeler bu durumlar için dışarıdan işi bilen adam alıyor ve benım savundugum bu.

19 Haziran 2013 17:15

Verdigin örnekler mühendislikle alakalı örnekler olmayıp görevini yapan insanların işlerini savsaklamasından kaynaklanan sorunlardır.

carsi34
Yasaklı
19 Haziran 2013 17:58

bilse savsaklar da okulda gördükleri dışında 1 gram bir şey bilmeden kuruma gelip iş verilince ne yapacağım diye etrafına bakan tonla adam var. bunlara sokaklar emanet edilecek demek.

tüm teknik personeli sadece iyi matematik türkçe tarih sorusu yapma kriterine göre seçilmiş bir belediyede yaşasan bakalım kaza geçirmeden kaç gün yaşayabilirsin.

benim ne kastettiğim açık aklı olan anlar.

yyg_yrlg
Aday Memur
19 Haziran 2013 20:30

arkadaşlar lütfen yardım edin,

lisans mezunuyum, bugün evimin yakınındaki ilköğretim okulundan biriyle görüştüm, okul aile birliği yöbeticisi olduğunu ve yazı işleri için elemana ihtiyacı olduğunu söyledi, sözleşmeli devlet memurluğu gibi bişeyden bahsetti, SORUM şu ben 2014 kpss 4b ye hazırlanıyrm şimdiden, p3 statüsünde tercih için, eğer ben bu işi kabul edersm kpss için bana engel teşkil eder mi? sözleşmeyi ne olarak verecekler bilgim yok, yarın öğreneceğim konuyu ve detayları, bana bilgi verebilir msnz?

KARDELEN.20
Aday Memur
19 Haziran 2013 23:31

mühendis kahya yahya arkadaş benim öyle yukarlardan tanıdığım birileri yok bu işler nasıl döner eminol onuda bilmem burda sadece nedir ne değildir öğrenmeye çalışıyorum amaaaa sen bu kadar kesin net konuştuğuna göre sen yada çevrende böyle tipler var yoksa nerden bileceksin demekki sende var bi numara.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi