Editörler : crops35
«3456789101112131415

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 00:39

kılavuza baktım haklı çıktın abi:) tüm vhki'ler için alan şartı koymuş.

sonuç olarak hüsran yaşadım şu an.

o halde bundan sonra kaç atama oalcak toplam da(24 haziranda başlayan haariç)
en azından 83.1 puanla sonraki atamalarda atanır mıyım? vhki veya memurluk için.

efelcet, 11 yıl önce

sen sadece pozisyon adına bakıyor olmalısın,, vhki hangi koddan aldığı önemli,, mesela bilgisayardan, muhasebeden aldımı bilmiyorum da bunlardan aldıysa puanlar düşmüştür...

3001 mümkün değil 83'lere düşsün.

özer45
Şef
24 Haziran 2013 00:42

hizmetliden başkası kurtarmaz abi anlaşalım :)))

bunyjr, 11 yıl önce

en azından 83.1 puanla sonraki atamalarda atanır mıyım? vhki veya memurluk için.

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 00:44

abi işi küçümsediğimden değil de el insaf arkadaş adam o kadar okuyor(okuyoruz) gidip senin sadece getir götür işini yapacak? ayıptır hakikaten. eğitimin içine ede ede iyice değersizleştirdiler.

özer45, 11 yıl önce

hizmetliden başkası kurtarmaz abi anlaşalım :)))

efelcet
Kapalı
24 Haziran 2013 00:45

bak bahsettiğin vhki kadrolarından bitanesi 2243071 kodlu kadro, 83'lerde bi puanla kapatmış.. ama özellikle koduna baktım 3001 değil...

önce senin verdiğin linkten bu kodu bul kaçla kapattığına bak,, sonra da şuradan http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2012/KPSS/KPSS_2012-2_TERCIH_KILAVUZ.pdf hangi branştan istediğine bak..

bunyjr, 11 yıl önce

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 00:47

yok abi haklı çıktın. o kadar kontenjanın hepsinde alan istemiş adam ya şaşırdım.

83'le gene açıkta kaldık desene.

efelcet, 11 yıl önce

bak bahsettiğin vhki kadrolarından bitanesi 2243071 kodlu kadro, 83'lerde bi puanla kapatmış.. ama özellikle koduna baktım 3001 değil...

önce senin verdiğin linkten bu kodu bul kaçla kapattığına bak,, sonra da şuradan http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2012/KPSS/KPSS_2012-2_TERCIH_KILAVUZ.pdf hangi branştan istediğine bak..

efelcet
Kapalı
24 Haziran 2013 00:52

şu durumda haklı çıkmayı bende istemem,, keşke sen haklı olsan diycem ama gerçekler de böyle malesef değiştiremiyoruz..

normal memurluğun da özellikle son atamada puanına düşme olasılığı var ama hizmetli düşünürsen kesin gidersin arkadaş.

bol şans.

bunyjr, 11 yıl önce

yok abi haklı çıktın. o kadar kontenjanın hepsinde alan istemiş adam ya şaşırdım.

83'le gene açıkta kaldık desene.

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 00:53

hizmetlinin görevi nedir tam olarak?

efelcet, 11 yıl önce

şu durumda haklı çıkmayı bende istemem,, keşke sen haklı olsan diycem ama gerçekler de böyle malesef değiştiremiyoruz..

normal memurluğun da özellikle son atamada puanına düşme olasılığı var ama hizmetli düşünürsen kesin gidersin arkadaş.

bol şans.

özer45
Şef
24 Haziran 2013 00:54

sen de haklısın

bunyjr, 11 yıl önce

abi işi küçümsediğimden değil de el insaf arkadaş adam o kadar okuyor(okuyoruz) gidip senin sadece getir götür işini yapacak? ayıptır hakikaten. eğitimin içine ede ede iyice değersizleştirdiler.

efelcet
Kapalı
24 Haziran 2013 00:57

http://forum.memurlar.net/konu/1142888/

sorunun cevabı linkte :)

bunyjr, 11 yıl önce

hizmetlinin görevi nedir tam olarak?

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 01:00

sonuç olarak bu atamada olmasa da kasım'daki atamada atanma şansım ok mu yani gerçekçi olursak eğer? gene sınava girip beklicez mi?

efelcet, 11 yıl önce

http://forum.memurlar.net/konu/1142888/

sorunun cevabı linkte :)

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 01:02

3001'den yani hizmetli hariç.

bu arada cevabı editleme veya silme butonu yok mu yahu?

özer45
Şef
24 Haziran 2013 01:07

kimse kimseye şansın yok diyemez burda!!!

Reeel düşünmek gerekiyorsa: bir gözün alımları takip edicek tercihini yapacak. diger gözünde derslerde olacak hafiften hafife ders calışacaksın

Böyle KPSS rezaleti böyle birşey işte

bunyjr, 11 yıl önce

sonuç olarak bu atamada olmasa da kasım'daki atamada atanma şansım ok mu yani gerçekçi olursak eğer? gene sınava girip beklicez mi?

efelcet
Kapalı
24 Haziran 2013 01:08

yok silinmiyo cevap, en güzel tarafı da bu,, yazdığına dikkat et laf ağızdan bi kere çıkıyo burda (:

ben 2010'dan beri kpss'yle yakından ilgileniyorum ve takip ediyorum, 2012 ile karşılaştırdığımızda bu atama döneminde herşey adayın leyhinde gelişiyo, normal memurluk 83'lü biri için hayal değil bence, ama önümüzdeki atama dönemlerinde ne olur, kaç kişi alınır bilemediğim için net bişey söyleyemem sana.

bunyjr, 11 yıl önce

3001'den yani hizmetli hariç.

bu arada cevabı editleme veya silme butonu yok mu yahu?

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 01:13

yok bir şey eklemem gerekiyor mesela editleyemiyorum ya alt alta tekrar yazınca da kirlilik oluyor ondan dedim. :)

galiba seçim yaklaştı diye böyle oldu. sonraki sınavda daha zor olabilir aslında.

bir de toplamda bu atamayla 9bin küsür kişi girecek benim bildiğim. benim 3. atamada mantıken atanmam gerekmiyor mu? 10751'deyim ya o bakımdan.

efelcet, 11 yıl önce

yok silinmiyo cevap, en güzel tarafı da bu,, yazdığına dikkat et laf ağızdan bi kere çıkıyo burda (:

ben 2010'dan beri kpss'yle yakından ilgileniyorum ve takip ediyorum, 2012 ile karşılaştırdığımızda bu atama döneminde herşey adayın leyhinde gelişiyo, normal memurluk 83'lü biri için hayal değil bence, ama önümüzdeki atama dönemlerinde ne olur, kaç kişi alınır bilemediğim için net bişey söyleyemem sana.

Own Blood
Aday Memur
24 Haziran 2013 01:13

en alt kaç puana kadar alım olur.

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 01:14

abi matematikle-türkçeyi yapıyorum da tarih coğrafya sıkıntı. keşke çalışsaydım biraz da 3 puan daha falan alabilseydim. dert etmezdim şimdi kendime. bir de sınava da baya var yahu o kötü.

özer45, 11 yıl önce

kimse kimseye şansın yok diyemez burda!!!

Reeel düşünmek gerekiyorsa: bir gözün alımları takip edicek tercihini yapacak. diger gözünde derslerde olacak hafiften hafife ders calışacaksın

Böyle KPSS rezaleti böyle birşey işte

özer45
Şef
24 Haziran 2013 01:16

valla sabır istiyo bu iş 2006 dan beri ben sabrediyorum :(( 80,400 83,927 82, 512 en son: 83,964...... 2014: :))))))

bunyjr, 11 yıl önce

abi matematikle-türkçeyi yapıyorum da tarih coğrafya sıkıntı. keşke çalışsaydım biraz da 3 puan daha falan alabilseydim. dert etmezdim şimdi kendime. bir de sınava da baya var yahu o kötü.

efelcet
Kapalı
24 Haziran 2013 01:17

atanan kişilerin hepsi senin önünden gidecek diye bişey yok ki,, mesela bilgisayarcıların puanları kasımda senin puana kadar geriledi, bundan sonraki her alımda daha düşük puanlılar atancak.. bilg. sadece örnek, sağlık alımları da aynı şekilde cok düşük kapatan bölüm.. ve 2 - 3 tane daha böyle bölüm saymak mümkün.

bunyjr, 11 yıl önce

yok bir şey eklemem gerekiyor mesela editleyemiyorum ya alt alta tekrar yazınca da kirlilik oluyor ondan dedim. :)

galiba seçim yaklaştı diye böyle oldu. sonraki sınavda daha zor olabilir aslında.

bir de toplamda bu atamayla 9bin küsür kişi girecek benim bildiğim. benim 3. atamada mantıken atanmam gerekmiyor mu? 10751'deyim ya o bakımdan.

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 01:18

işte sıkıntılı taraf tee 2014'te sadfasdfasdf

özer45, 11 yıl önce

valla sabır istiyo bu iş 2006 dan beri ben sabrediyorum :(( 80,400 83,927 82, 512 en son: 83,964...... 2014: :))))))

bunyjr
Aday Memur
24 Haziran 2013 01:19

mantıklı az önce benzerini yaşamıştık zaten. :)

bize hep mi hüsran abi ya? sadfas

efelcet, 11 yıl önce

atanan kişilerin hepsi senin önünden gidecek diye bişey yok ki,, mesela bilgisayarcıların puanları kasımda senin puana kadar geriledi, bundan sonraki her alımda daha düşük puanlılar atancak.. bilg. sadece örnek, sağlık alımları da aynı şekilde cok düşük kapatan bölüm.. ve 2 - 3 tane daha böyle bölüm saymak mümkün.

Toplam 289 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi