Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : c.nazanbalmumu_adam
01 Temmuz 2013 00:15  

tayin ve hizmet puanı durumları

kadroya geçtikten sonra yanılmıyorsam kurumlar arası tercih olayı 2 yıl geçtikten sonra oluyor. peki istanbulda çalışan bi hemşire için bursaya geçmek zor mudur? bana 7 8 sene çalışman gerekli diyenler oldu bu işler bu kadar zor mudur? ama 2 3 senedir hastanede çalışan kadrolu bi arkadaşım kurumlar arası atamada diyarbakırı tercih etti ve tayini çıktı

bursaya gitmek istediğim için sordum yeni 657 olan biri için 2 sene sonra istanbuldan nerelere gitmek zordur, nerelelere gitmek kolaydır? bilen biri varsa cevaplarsa sevinirim.

01 Temmuz 2013 00:33

balmumu_adam
Editor

İstanbul demek hizmet puanı yok gibi bişey.. Ancak alt bölge ile çıkabilirsiniz oradan.

01 Temmuz 2013 00:46

evgin-1988

peki diyarbakıra nasıl çıktı tayini o zaman arkadaşın diyarbakırda da mı puan yok hiç istanbula gelen ölene kadar burada çalışmak zorunda mı

bu alt bölge dediğimiz olay becayiş için olan alt bölge mi yoksa tayinde de olan bişi mi becaişle alakalıysa kadroluda alt bölge aranma olayı olmuyo dilediğin yere becayiş hakkın oluyo diye biliodum sanırsam ..

01 Temmuz 2013 05:27

c.nazan
Editor

Bakanlıklar illeri bazi kriterlere göre bölgelere bölgeleride gruplara ayırmışlardir. Sağlık Bakanlığında 6 hizmet bölgesi her bölgedede 4grup vardir. İstanbul hemsirelere gore1. bölgenin D grubunda Diyarbakır'da 5. bölgenin B grubunda Bursa'da 1. bölgenin D grubunda dolayısıyla Diyarbakır Istanbul'a göre alt bölgedir ama Bursa alt bölge değil. Bu durumda Diyarbakır'a alt bölge tayini istenebilir Bursa'ya istenemez bu tayin sisteminin de becayisle alakası yok. Ayrıca hizmet puani olayi da bu bolge olayı paralelinde olur yani istanbul'un hizmet puanı 800 -1000 arası iken diyarbakir'in hizmet puani daha yuksektir butun atama sistemlerinde talepler hizmet puanına göre değerlendirmeye alınır ayni yeri talep edenler arasında hizmet puanı yüksek olanin atamasi o yere yapılır umarim anlaşılmıştır.

01 Temmuz 2013 08:57

kadir6302

sayın editör ben eş durumu tayiniyle 5/B hizmet bölgesi olan urfadan 4/A bölgesindeki kilise geldim şimdi ise alt bölgeyle 6/A hizmet bölgesindeki adıyamana gitmek istiyorum.tayinim olur mu

Toplam 4 mesaj
Grup Vizyon