Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ergunReverse
02 Temmuz 2013 21:49  

"Berhetihin Keririn" esması

arkadaşlar merhabalar,

internette bir konuyu araştırırken berhetihin keririrn diye bir esmanın olduğunu gördüm ama anlamadım bu tam olarak nedir bilen varmı?

03 Temmuz 2013 00:06

namutedil-albatros

Berhetihin: Subbuh-Kuddus manasına geldiği söyleniyor.

Keririn: Allah veya İlahe Külli Şey (Her şeyin ilahı) manasına geldiği söyleniyor.

muhtemelen ibranice ya da süryanice.

ancak internet bebeleri berhetiye duası gibi anonim şeyleri aşk-meşk işlerinde kullanmaya kalkışıyor ki saçmalığın dik alasını yapıyorlar. Özellikle de aşk büyüsü gibi saçma sapan şeyler bizzat haramdır, Allah'tan başka bir şeyin etki ve tesir sahibi olduğuna inanmak ise düpedüz küfürdür. asıl tehlike bu. cinlerin musallat olması, insanların çıldırması gibi tehlikeler bu tehlikenin yanında çok masum kalır. uğraşmayın derim. illa uğraşacaksanız başınıza gelecek şeylere şimdiden hazır olun. asla hazır olamazsınız da en azından korkun bari.

03 Temmuz 2013 09:37

renkli_ip

teşekkür ederim cevap için ama maksadımız Allah korusun büyü gibi birşey asla değil.

bir mülkümüz var satılmıyor acaba okuyabileceğimiz dualar sureler varmı diye bakarken bu ifadeleri gördüm,anlayamadım ve sormak istedim.

büyü maksadı ile kullanılıyorsa bizden uzak olsun,Allah korusun

03 Temmuz 2013 14:06

namutedil-albatros

anlamını, içeriğini bilmediğiniz dua diye bulduğunuz şeylerden uzak durun. sorununuz için okunabilecek dualar ve sureler (genel olarak maddi sıkıntılar için) var. onlar yeter de artar da...

03 Temmuz 2013 14:51

Eti puf ve Dokuz Kat
Kapalı

ilk defa duydum.

03 Temmuz 2013 15:30

Tetranova
Yasaklı

garip bir kelam

Toplam 5 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?