Editörler : Pangaea
04 Temmuz 2013 01:18

Vekillerin kadroya geçmesi planlanan madde meclis tarafindan onaylandi.

Burdan tüm vekil arkadaşların kadrosu hayırlı olsun

BIGHAN
Memur
04 Temmuz 2013 01:41

ewet hocam az önce meclisten geçti çok şükür.hayırlı olsun.

okcular07
Şef
04 Temmuz 2013 05:13

s.a arkadaşlar inşaallah ben yanlış anlamışımdır ama sadecece vekil öğreticilere diyor metinin orjinalini buraya aynen aktardım birde siz bakarmısınız.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUNDAN GEÇEN METİN

30/6/2013 tarihi itibarıyla Diyanet İşleri Başkanlığında vekil imam- hatip, vekil müezzin-kayyım ve Başkanlığa bağlı Kur'an kurslarında vekil Kur'an kursu öğreticisi olarak görev yapmakta olanlar ile 4/5/2005 ile 30/6/2013 tarihleri arasında en az üç ay süreyle vekil imam-hatip, vekil müezzin-kayyım ve Başkanlığa bağlı Kur'an kurslarında vekil Kur'an kursu öğreticisi olarak görev yapmış olanlar, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde müracaat etmeleri hâlinde, yeterlilik belgesine sahip olmaları koşuluyla Başkanlık tarafından ilgili kadrolara atanırlar. Bu madde uyarınca memur kadrolarına atananların beş yıl süreyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakli yapılamaz.

Bu madde kapsamında atama yapılacak kadrolar, başka bir işleme gerek kalmaksızın atama işleminin yapıldığı tarih itibarıyla ihdas edilerek 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye ekli (I) sayılı cetvelin Başkanlığa ait bölümüne eklenmiş sayılır. İhdas edilen kadrolar; unvanı, sınıfı, adedi ve derecesi belirtilmek suretiyle atamanın yapıldığı tarihten itibaren bir ay içinde Maliye Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığına bildirilir.

MECLİS GENEL KURULUNDAKİ DEĞİŞİKLİK

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına
Görüşülmekte olan Kanun Teklifinin 7 nci maddesiyle 633 sayılı Kanuna eklenmesi öngörülen geçici 18 inci maddesinin birinci fıkrasının aşağıdaki şekilde değiştirilmesini arz ve teklif ederiz.
Mahir Ünal (Kahramanmaraş) ve Arkadaşları

"30/6/2013 tarihi itibarıyla Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur'an kurslarında vekil Kur'an kursu öğreticisi olarak görev yapmakta olanlar ile 4/5/2005 ile 30/6/2013 tarihleri arasında en az üç ay süreyle Başkanlığa bağlı Kur'an kurslarında vekil Kur'an kursu öğreticisi olarak görev yapmış olanlar, bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren üç ay içinde müracaat etmeleri hâlinde, yeterlilik belgesine sahip olmaları koşuluyla Başkanlık tarafından Kur'an kursu öğreticisi kadrosuna atanırlar. Bu madde uyarınca memur kadrolarına atananların beş yıl süreyle başka kamu kurum ve kuruluşlarına nakli yapılamaz."

DEĞİŞİKLİĞİN ANLAMI

Plan ve Bütçe Komisyonundan geçen metinde, vekil Kuran Kursu Öğreticisinin yanı sıra vekil imam hatip ve vekil müezzin kayyım olarak çalışanlara da kadro verilmesi öngörülüyordu.Genel Kurulda verilen ve kabul edilen önergeye göre sadece vekil Kuran Kursu öğreticilerine kadro verilmesi kararlaştırılmıştır. Vekil imam hatip ve vekil müezzin kayyım olarak çalışanlar, kapsamdan çıkarılmıştır.

Mahzun_
Müsteşar
04 Temmuz 2013 06:06

ARKADAŞLAR, Yanlış anlaşılmasın,
Genel kurulda VEKİL İMAM VE MÜEZZİNLER e kadro maddesi kaldırıldı.
SADECE Vekil K.K.Öğreticilerine KADRO verilecekmiş. Madde öyle diyor.

ardahanlı_hoca
Aday Memur
04 Temmuz 2013 10:48

yazıklar olsun

adayhafız
Daire Başkanı
12 Ağustos 2014 00:40

Allahım ne kötü günlerdi.bir daha göstermesin o günleri.kabus gibiydi.

yusuf sezgın
Aday Memur
25 Şubat 2015 11:10

Evet çok onaylandı .... bekle babam bekle

BIGHAN
Memur
04 Ağustos 2015 23:19

neden boyle bisey yapildi, hem tamam dedin maasina kadar belli ettin sonra iptal...????

ysusf
Aday Memur
06 Ağustos 2015 15:32

s.a.Arkadaşlar DİKAB ALAN dvd video seti olan var mı satın almak için selametle....

HeLbET-biR-gUn
Aday Memur
04 Eylül 2015 21:20

DİYANETTE GECİCİ CALİSAN VEKİL İMAM VEKİL MUEZZİN VEKİL KURAN KURSU HER KİMLER GOREV YAPMİSSA TOPLANİN ARKAFASLAR KANUN 2013TE HERKESİ KAPSAMİZ SAHTEKARLİJ YAPMİSLAR BİZLERE KNUNİ HAKKİMİZİ KULLANMADİK O GUN VEKİL İMAMLİK TAN KADRO İCİNBAS VURU YAPANLAR OLUPT . RED EDİLENLER BUGUN. HUKUK KANUN YOLU ACİK ARKAFASLAR Sevgili arkadaslar kanun hukuki yazili sozlu her yolla . Denensin toplu halde hukuk yollarini zorluyalum bence bu 2013 te sahtekarlik oyun icinde. Oyun yapildi hukuk bu isi aciga cikartir arkadaslar kimse korkmasin yolun sonu gorundu artik kaybedecek hi . Bir seyimiz yok bu kanun butun vekilleri kapsiyormus 2013de dava acan kazanmis ayrim olmaz mis vekil. İmam kuran kursu diye bay bayan ayrimu yok arkdaslar olsaydi bile anayasaya aykiri kanunen gecersiz

yusuf sezgın
Aday Memur
30 Eylül 2015 08:18

Allah kimseyi bekar ve işsiz bırakmasın bu zamanda

Recep123
Aday Memur
10 Ekim 2015 00:02

Amin kardeşim bekarlık ve işsizlik Ümmetin ağır imtihanıdır.Sahabe ömründen son 10 gün kaldıgını bile bilse zinaya düşmekten korktugu için evlenmeyi tercih ediyorsa bu ümmet çok büyük

musibet geçiriyor.

yusuf sezgın
Aday Memur
26 Ekim 2015 05:25

Bizim arkadaşlar görüşmelere gitmiştiler sonuç ne oldu bilen varmı

BIGHAN
Memur
26 Ekim 2015 17:25

ben gecen hafta fahri ve vekiller derng. sorumluyu aradim su an hic birsey yok dedi

yusuf sezgın
Aday Memur
09 Kasım 2015 16:49

Camiler boş, alımlar yok, yol uzun dert büyük

yusuf sezgın
Aday Memur
06 Nisan 2016 23:13

hep kurum içi nakil hep boş işler,

yusuf sezgın
Aday Memur
28 Mayıs 2016 00:36

Selam

emrahkeleş
Aday Memur
31 Mayıs 2016 10:21

Adana Turkuaz Akademi DHBT ( Din hizmetleri alan bilgi testi) sınavına yönelik bir kurs açmış.

Gidip görüştüm.İMAM-MÜEZZİN-KAYYUM - KURAN ÖĞRETİCİSİ olmak için ÖSYM nin yaptığı

bu sınava girmek zorunda olduğumu ve derslere Dç.dr. Süleyman KARACELİL yönetiminde

akademisyen alanında uzman hocaların gireceğini öğrendim.

Sınava ORTA ÖĞRETİM -ÖN LİSANS - LİSANS mezunu olan herkes girebiliyormuş.

Bu sınava girebilmek için mutlaka KPSS sınavına girmeliymişiz, puan şartı aranmıyormuş.

ÖN LİSANS VE ORTA ÖĞRETİM KPSS başvuruları halen yapılmadı.

Gidip sizde görüşebilirsiniz Turkuaz Akademi iller bankasının orada telefonu 0322 231 30 55

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi