Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Temmuz 2013 14:58

Federasyon Onaylı, Satranç Antrenörlük Sertifikası Kursu- Gaziantep

Değerli öğretmen arkadaşlarım ve Öğretmen adayı arkadaşlarım,

Satranç federasyonu temsilcilikleri belirli illerde belirli zamanlarda staranç kursu açıyor. Bu kursa katılmak için yeteri kadar başvuru olması yetiyor kursun açılması için. Ben az önce Gaziantep temsilciliğini aradım en erken kursun eylüle açılabaileceğini söyledi ama 30 kişi bulunursa hemen kurs açılabileceğini söyledi. Demem o ki benim gibi satraç fedarasyonun olmadığı veya şehir merkezinde öğretmenlik yapıyorsanız bizler toplanarak kursun açılmasını sağlayabiliriz.

Atama bekleyen öğretmenlerimimiz yeni mezunlarımız veya hala üniversitede okuyanlar da başvurabilir.

Bu Antrenörlük sertifikası ile bulunduğumuz yerde kurs açıp haftalık 6-10 saat arası ek ders alabililiriz. Veya hiç sadece öğrenmek/oynamak için de bu kursa katılabilirisiniz.

Kurs 5 gün sürüyor ve 30 saat diye biliyorum. Kurs başvuru Ücreti 100 TL

Katılmak isteyenler özelden mesaj atabilir.

asaygin
Müsteşar
04 Temmuz 2013 15:00

Haftalık 6-10 saat ek ders nasıl alınıyor, açıklarmısın hocam

muhtesip06
Aday Memur
04 Temmuz 2013 15:04

Ders saatleri dışında okul içinde egzersiz olarak açılabilidiği gibi ki bu 6 saat ekders,

Ayrıca halk eğitim bünyesinde da kurs açılabilir bu da 10 saat e kadardır haftalık.

Ayrıca

Halk eğitim merkezlerinin verdiği sertfikalar, kurs açmak için yeterli değil sadece katılımcı sertfasıdır. Bu bizim alacağımız olması gerekendir.

asaygin, 11 yıl önce

Haftalık 6-10 saat ek ders nasıl alınıyor, açıklarmısın hocam

asaygin
Müsteşar
04 Temmuz 2013 15:08

Halk eğitim onaylı olanı bilmiyordum, öyleyse o daha iyi olur,zira egzersi için kavga çıkabiliyor

Teşekkürler

muhtesip06, 11 yıl önce

Ders saatleri dışında okul içinde egzersiz olarak açılabilidiği gibi ki bu 6 saat ekders,

Ayrıca halk eğitim bünyesinde da kurs açılabilir bu da 10 saat e kadardır haftalık.

Ayrıca

Halk eğitim merkezlerinin verdiği sertfikalar, kurs açmak için yeterli değil sadece katılımcı sertfasıdır. Bu bizim alacağımız olması gerekendir.

emey
Aday Memur
04 Temmuz 2013 15:24

kurs tarihlerini söylermisniz başvuru tarihini de

muhtesip06
Aday Memur
04 Temmuz 2013 15:39

Tarih saat başvuru tamamen bize daha doğrusu yeteri kadar sayıya ulaşmamıza bağlı. Tarih saati vs görüşüp ortak karar alırız

emey, 11 yıl önce

kurs tarihlerini söylermisniz başvuru tarihini de

cosecc53
Şef
04 Temmuz 2013 15:47

benim halk eğitim onaylı sertifikam var.200 saatlik. federasyon onayı olması şart mı?

muhtesip06
Aday Memur
04 Temmuz 2013 16:12

Hocam bizzat Federasyonu arayıp teyit ettim.

Halk eğitim MEB sertifikası sadece o kursa katıldığını satranç bildiğini gösteriyor, kurs açman için yeterli değil. Ancak bulunduğun yerde Federasyon onaylı sertifikası olan yoksa o sertfika ile açmana izin veriliyor. Ama bu yasal değil tabi

cosecc53, 11 yıl önce

benim halk eğitim onaylı sertifikam var.200 saatlik. federasyon onayı olması şart mı?

şehzade fatih
Genel Müdür
04 Temmuz 2013 16:19

benimde satranç federasyonundan 1. kademe antrenörlük setifikam var.

bu sertifikayla eğzersiz açabilirsiniz. ama halk eğitimin verdiği seertifikayla açamazsınınz.

muhtesip06
Aday Memur
06 Temmuz 2013 00:02

pek kimse yok sanki

KOÇYİĞİT27
Aday Memur
07 Temmuz 2013 08:50

ben de katılmak isterim, yavaş yavaş buluruz bu sayıyı.

kelkimyaci
Yasaklı
07 Temmuz 2013 10:57

özlük ve kariyer sınavına ilişkin bir başlık mı bu?

cihan27
Editor
07 Temmuz 2013 14:27

Değerli Üyemiz,

Şuan ulaşılmış bir rakam var mıdır?

muhtesip06, 11 yıl önce

pek kimse yok sanki

muhtesip06
Aday Memur
08 Temmuz 2013 14:25

4 kişi olduk

muhtesip06
Aday Memur
08 Temmuz 2013 14:28

emin olmadım ne olabilir

kelkimyaci, 11 yıl önce

özlük ve kariyer sınavına ilişkin bir başlık mı bu?

teacher29m
Genel Müdür
08 Temmuz 2013 15:54

hocam bu konu federasyonla meb arasında uzun yıllardır tartışmalı konudur federasyon halk eğitim sertifikasını kabul etmemektedir ancak meb halk eğitim sertifikasıyla egzersiz açtırmaktadır çünkü meb savunmasında ben kendi personelimi hizmetiçi eğitimle yetiştirdim kurs açmasınada izin veriyorum parayı veren benim sen hariçten gazel okuma demek istiyor

ben halk eğitim sertifikasıyla 7 yıldır egzersiz yapıyorum sorun yaşamadım

zaten bende satranç hakemliğide var onunla açtırmazlarsa hakemlik belgesiyle açarım

muhtesip06, 11 yıl önce

Hocam bizzat Federasyonu arayıp teyit ettim.

Halk eğitim MEB sertifikası sadece o kursa katıldığını satranç bildiğini gösteriyor, kurs açman için yeterli değil. Ancak bulunduğun yerde Federasyon onaylı sertifikası olan yoksa o sertfika ile açmana izin veriliyor. Ama bu yasal değil tabi

muhtesip06
Aday Memur
16 Temmuz 2013 01:02

bulamayacağız belli ki

hazeleye
Yasaklı
16 Temmuz 2013 09:55

hakemlik belgesiyle nasıl egzersiz açıyorsun o olmaz 2005 yılında Meb ve TSF protokol imzaladı ama meb uymuyor buna satrançla ilgili tüm yetki Tsf ye ait halk eğitimden alınan belge sadece satranç bildiğini gösterir antrenör değilsindir

teacher29m, 11 yıl önce

hocam bu konu federasyonla meb arasında uzun yıllardır tartışmalı konudur federasyon halk eğitim sertifikasını kabul etmemektedir ancak meb halk eğitim sertifikasıyla egzersiz açtırmaktadır çünkü meb savunmasında ben kendi personelimi hizmetiçi eğitimle yetiştirdim kurs açmasınada izin veriyorum parayı veren benim sen hariçten gazel okuma demek istiyor

ben halk eğitim sertifikasıyla 7 yıldır egzersiz yapıyorum sorun yaşamadım

zaten bende satranç hakemliğide var onunla açtırmazlarsa hakemlik belgesiyle açarım

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi