Editörler : crops35
«192021222324252627282930»

gozleri
Genel Müdür
30 Temmuz 2013 13:12

Bayram tatili şu bu karıştırmayın Tebiattan sonra 15 gün içinde başlamak gerek diğer şehirlerde olanlar. aynı ilde olanlar tebligatı izleyen ilk iş gününde. Eğerki Başvurdunuz ve 15. gün Resmi Tatile denk gelirse (Bayram tatili dahil) yada hafta sonuna tatili izleyen ilk iş günü başvuru yapılabilir.

hunterrrrr44
Aday Memur
30 Temmuz 2013 13:19

yok ben ankaradakiler için söyledim.diğerleri tabi 15 gün...bir bayan bir erkek iki memurdu .ikisi de aynısını söyledi ankaradakiler için

themomen
Aday Memur
30 Temmuz 2013 16:33

Derince TMO'da calisan arkadasim faceden ekle haberleselim. [email protected]

30 Temmuz 2013 23:44

Selamlar. Bir süredir yoktum. Malum ev bakmak gerekti atandıgım bolgeye. Hayırlısıyla tuttum bakalım. Yalnız Isparta da ki kiralar ANKARA dan pahalıydı. ilginç yanı bu oldu .Umarım sizlerde alt yapıyı hazırlamışsınızdır yavaştan.

31 Temmuz 2013 00:30

Kardeşim Giriş işlemleri ile SGK kayıt işlemleri birbirinden farklı şeyler olması ile ilgili değil konu

Eski kurumdan ilişik kesilmeden (Emekli sandığından Karşı kurumdaki) Emekli sandığı girişleri yapılamaz olduğundan bahsediyoruz. Kurumda başlamakdan değil. Ve istifa işlemleri bitse dahi ha diye emekli sandığındaki kayıtlar durdurulmuyor. 3-5 gün yeri geliyor 6-7 gün geçikmeler olabiliyor.

Burokrasiyi iyi bilirim.Sadece Bu prosedür dediğin şey yüzünden geçtiğimiz atamada yakın bir arkadaşım sorun yaşadı.Bir kaç gün daha fazla maaş almak için eski kurumunuzdan cokda abartmayın istifa sürecinizi. Tabi yinede keyfiniz bilir.

Bu yüzden arkadaşlar sorun yaşamamanız için karşı kurumda başlamadan önce istifa işlemlerin bitmesi ile arasında en az 5 gün geçsin.

Tebligatlar Bu hafta içinde  yapılacak.İsteyen bayram öncesi başlar isteyen sonra. (Tabi bu bilgi ikametgahının bulundugu şehrin dışında bir şehre atananlar ıcın gecerli)

Fakat kurum (ikametgahın oldugu yere atananlar ıcın bile bayram sonu İlk mesai günü başlamaları acısından bir sorun teşkil etmeyecekdir )

gozleri, 11 yıl önce

Editör kardeş Önceki sayfadaki cevabını görmemişim. Giriş işlemleri ile SGK kayıt işlemleri birbirinden farklı şeyler. Çıkış yapılmadan tabi giriş olmaz. ama bu kuruma başvurmadıgın anlamına gelmez. Bu konular pek önemli değil Önemli olan Resmi tebligat tarihinde kuruma başvuru yapmak. Gerisi prosedür. Ayrıca mazereti olan geç başvuruda yapabilir. Geçerli bir mazeret olması kaydıyla. sonuçta böyle şeylerde Tebligat hükümleri geçerlidir.( Tebligat konusunda kurumlar kendine göre işlem yapmaz sonuçta Tebligat kanunu var ona göre düzenleme yapılabilir.)

31 Temmuz 2013 00:43

Aynı şehir veya yabancı şehir olarak dile getirmeyin bunu. İkametgahın nereye bağlı olduğuna bağlı olarak işler bu konu.

İkametgahınız atandıgınız şehirde ise

a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

b) Başka yere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,zleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Olay bundan ibarettir.

gozleri, 11 yıl önce

Bayram tatili şu bu karıştırmayın Tebiattan sonra 15 gün içinde başlamak gerek diğer şehirlerde olanlar. aynı ilde olanlar tebligatı izleyen ilk iş gününde. Eğerki Başvurdunuz ve 15. gün Resmi Tatile denk gelirse (Bayram tatili dahil) yada hafta sonuna tatili izleyen ilk iş günü başvuru yapılabilir.

themomen
Aday Memur
31 Temmuz 2013 00:48

15 gün mü? 15 İş günü mü? Tebligatta yazar ama net olarak biliyor musun?

ikiekmekbikısasamsun, 11 yıl önce

Aynı şehir veya yabancı şehir olarak dile getirmeyin bunu. İkametgahın nereye bağlı olduğuna bağlı olarak işler bu konu.

İkametgahınız atandıgınız şehirde ise

a) Aynı yerdeki görevlere atananlar atama emirlerinin kendilerine tebliğ gününü izleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar.

b) Başka yere atananlar, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde o yere hareket ederek belli yol süresini,zleyen iş günü içinde işe başlamak zorundadırlar. Olay bundan ibarettir.

31 Temmuz 2013 00:52

Şimdi bunu sorarken burada neden 15 gün süre verildiğini sormak gerek.

Cevabı basit ıkametgahı dısında bır sehre atananlar. elbette yabancı bır sehre gıttıgınden dolayı bu sure verılıyor. yol sureleri adamın oradakı duzen kurması ıcın 15 gun yeterli gormusler.

İş gunu olarak gecmıyor kanunda. Direkt 15 gun denmiş bundan dolayı araya tatil girerde 15 gunu gecerse, tatil sonrası ilk mesai gunu olarak da anlayabılırsınız bu sureyi.

themomen, 11 yıl önce

15 gün mü? 15 İş günü mü? Tebligatta yazar ama net olarak biliyor musun?

31 Temmuz 2013 00:57

şöylede bir husus var ki. Memurların 15 Ağustos yerine 6 Ağustos'ta ödenecek maaşları Bayramdan dolayı.

Eğer olurda tebligatı yaparlarsa bu tarıhten once. bence dırekt gıdıp başlayın bu maaşı alma şansınız doğabılır. Malum maddiyata ihtiyacınız olacak yabancı yerlere gıdenler.

31 Temmuz 2013 08:58

ekledim abi :)

themomen, 11 yıl önce

Derince TMO'da calisan arkadasim faceden ekle haberleselim. [email protected]

batsniper
Aday Memur
31 Temmuz 2013 09:35

Arkadaşlar bende dhmi'yi aradım sordum e-tebligat diye bir olay var. Telefon veya e-mail yoluyla tebligat gönderiyolar. Aynı şehirde olanların 5 gün hakkı var. (e-tebilgat olduğu için böyle eğer adrese evrak gelseydi bir sonraki gün başlamak zorunluydu) Benim dhmi'den konuştuğum kişi yetkili biriydi ayrıca kesin olmamakla birlikte bayramdan sonra 7-10 gün gecikme olabilir dedi. Merkeze alınacak personel için devlet personel başkanlığı ile sorun yaşıyoruz dedi. Çok da büyütmemek lazım bu istifa sürecini. Ayrıca SGK'yı da aradım istifa ile çıkışlar online yapılıyormuş yani istifanın gecikmesi tamamen istifa ettiğiniz kurumla alakalı sgk'dan dolayı bir gecikme olmaz dediler....

hunterrrrr44
Aday Memur
31 Temmuz 2013 10:30

kardeşim aynen ben de tayinler müdürü ile dün konuştum.yeni bir tebliğ gelmiş..mail ile tebliğatlarda aynı şehirde olanlar tebliğattan sonra 5 iş günü içinde başlamalılar diye..tatilleri saymayacaksınız dedi..biz 5i ya da 6 sında yapacağız tebliğatı dedi.hatta müdür bana 12si pazartesi gel başla dedi..yukarda arkadaşlara anlattım ama onlar hala 657 nin 62. maddesini söylüyorlar..eğer ikameti ankara olupta bayramdan sonra başlamak isteyenler varsa rahat olsun

batsniper, 11 yıl önce

Arkadaşlar bende dhmi'yi aradım sordum e-tebligat diye bir olay var. Telefon veya e-mail yoluyla tebligat gönderiyolar. Aynı şehirde olanların 5 gün hakkı var. (e-tebilgat olduğu için böyle eğer adrese evrak gelseydi bir sonraki gün başlamak zorunluydu) Benim dhmi'den konuştuğum kişi yetkili biriydi ayrıca kesin olmamakla birlikte bayramdan sonra 7-10 gün gecikme olabilir dedi. Merkeze alınacak personel için devlet personel başkanlığı ile sorun yaşıyoruz dedi. Çok da büyütmemek lazım bu istifa sürecini. Ayrıca SGK'yı da aradım istifa ile çıkışlar online yapılıyormuş yani istifanın gecikmesi tamamen istifa ettiğiniz kurumla alakalı sgk'dan dolayı bir gecikme olmaz dediler....

efsanekrall
Aday Memur
31 Temmuz 2013 13:30

hunterrrrr44, 11 yıl önce

kardeşim aynen ben de tayinler müdürü ile dün konuştum.yeni bir tebliğ gelmiş..mail ile tebliğatlarda aynı şehirde olanlar tebliğattan sonra 5 iş günü içinde başlamalılar diye..tatilleri saymayacaksınız dedi..biz 5i ya da 6 sında yapacağız tebliğatı dedi.hatta müdür bana 12si pazartesi gel başla dedi..yukarda arkadaşlara anlattım ama onlar hala 657 nin 62. maddesini söylüyorlar..eğer ikameti ankara olupta bayramdan sonra başlamak isteyenler varsa rahat olsun

31 Temmuz 2013 14:10

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) dört havalimanını kiralamaya hazırlanıyor.

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, hükümetin havayolu ulaşımında serbestleşme ve kamu-özel işbirliğiyle gelir artıcı faaliyetlerin artırılması politikaları çerçevesinde, Dalaman, Milas-Bodrum, Samsun-Çarşamba ve Nevşehir-Kapadokya havalimanlarının "kirala-devret" modeli ile işletme hakkı devirleri için bu yıl bitmeden ihaleye çıkma kararı aldıklarını söyledi.

Dalaman'ın 8 milyon, Bodrum'un 7,6 milyon, Samsun'un 2 milyon ve Nevşehir'in 700 bin yıllık yolcu kapasitesi bulunuyor.

SÜRE KONUSUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Birdal, Reuters'la gerçekleştirdiği söyleşide, işletme hakkı devir sürelerinin ne kadar olacağı konusunda çalışmaların devam ettiğini belirterek, "İhalelerle ilgili fizibilite çalışmalarımız sürüyor. Bodrum ve Dalaman kesin iki ayrı ihale olacak. Nevşehir ve Samsun'un tek grup olarak birleştirilmesi olur mu; çalışıyoruz. Tüm ihalelere ciddi talep olacağını düşünüyoruz" dedi.

BODRUM VE DALAMAN DIŞ HATLARI ÖZEL SEKTÖRDE

Bodrum ve Dalaman havalimanları dış hatlarının şu anda YİD modeliyle görevlendirilen özel şirketler tarafından işletildiğini söyleyen Birdal, ihalelerin ardından YİD süresi bitince ihaleyi kazanacak firmanın iç ve dış hatları birlikte işleteceğini belirtti.

İhaleler dış hatların sözleşme süresinden önce tamamlanırsa; süre bitimine kadar yeni firma iç hatları, eski firma dış hatları işletecek.

31 Temmuz 2013 14:11

DHMİ ÖZELLEŞİYOR MU ARKADAŞLAR ?

31 Temmuz 2013 16:06

Bizde farklısını söylemedik değilmi ? Bayramdan sonra diye.Ayrıca sorun olmayacagını soyledık. SGK kayıtları da evet kurumun bıldırmesıne baglı. kurumla alakalı. O bahsettıgım gecen sene sorun yasayan arkadasın ayrıldıgı kurumun ıslemlerı gecıktırmesı yuzunden oldu sorun da.

Bu arada "DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, hükümetin havayolu ulaşımında serbestleşme ve kamu-özel işbirliğiyle gelir artıcı faaliyetlerin artırılması politikaları çerçevesinde, Dalaman, Milas-Bodrum, Samsun-Çarşamba ve Nevşehir-Kapadokya havalimanlarının "kirala-devret" modeli ile işletme hakkı devirleri için bu yıl bitmeden ihaleye çıkma kararı aldıklarını söyledi." Bu bölgelerden sonra ılerıkı sureçte benzeri çok liman bu şekilde ihaleye cıkarılıcaktır.

hunterrrrr44, 11 yıl önce

31 Temmuz 2013 16:07

Henüz değil, Zaten buna benzer ihaleler söz konusuydu uzun bir süredir.

MuhammedAbdulİbrahim, 11 yıl önce

DHMİ ÖZELLEŞİYOR MU ARKADAŞLAR ?

31 Temmuz 2013 16:37

işletme hakkı devri demek özelleşme demek, hayırlı olsun DHMİ durmak yok satışa devam

gozleri
Genel Müdür
31 Temmuz 2013 16:59

iki ekmek bi samsun kardeşim yaşanılan sorun kafa ütülemez sadece bi kaç yazıyla faxla hallolacak işler. bende biliyorum ne demek istediğinizi ama kuruma başvurma konusunda problem olmaz.Önemli olan başlamak bi kaç gün kıl tüy olması onların sorunu zamanla düzeltirler.bir abinin hizmet birleştirmesi bir senedir bekliyordu yeni yapıldı daha ramazandan önce. ve tatlı ısmarladı hepimize sorun yapmayacan sadece :)

Toplam 816 mesaj
«192021222324252627282930»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi