Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
05 Temmuz 2013 02:15  

Bir Çocuğun Kaleminden (Atananları Görünce Burukluk Çöküyor.)

Atananları görünce içime bir burukluk çöküyor.

Sanki sene sonu gelmiş diploma alma sevincini yaşamanın yanında kendini belli eden durgun bir hal gibiyim.

Bu okulu, bu öğrenci arkadaşlarını bir de hocalarını göremeyecek duygusal öğrenci gibi duygusal bir kırılmanın içinde gibi hissediyorum kendimi.

_____belki kasımda maliye İİBF mezunlarına geçerde daha önce 85-88 lerle atanan maliyeye artık daha düşük puanlar gelir diye ve şuan gitmek istemediğim halde yazmak zorunda kaldığım bir yer gelseydi belki dünyam dahada sıkısık ve karanlık bir hal alacaktı diye kendimi teselli ediyorum.

______not: o kadar az kadro verildi ki 80 leri görmeyecek olan üniversite memurlukları bile 85 lerle kapattı. umarım bir daha böyle kargaşalar yaşamaz daha mutlu kalırız.

________Atananlara Hayırlı Olsun. Artık Devlet Oldunuz.Umarım Söz Hakkı Düşünce Sizde Hayırlısıyla İyi İşler Yaparsınız. aminnn

05 Temmuz 2013 02:20

mestuu

devlet baba bana söz hakkı tanırda ben iibf yi savunmazsam kendi yüzüme tükürürüm

05 Temmuz 2013 02:34

utku88utku

sıkma canını be arkadaş ....... et senden daha mı degerlı sen yasmana bak elbet sende atanacaksın herkes sırasını beklıyo caktın mı sıran gelmeden atanamazsın sıran geldıgınde de ısterse az kadro versın gene atanırsın

sana bısey anlatım bak

ıkı fare varmıs bu ıkı fareyı sut dolu bı kaba koymuslar bırncısı hemen bogulmus ve olmus ıkıncısı o kadar cırpınmıskı can havlıyle sutu katı kıvama getırmıs ve yukarı tırmanıp hayatta kalmıs

hayatta ben kendımı o ıkıncı fare olarak goruyorum sende oyle gor ve oyle ol zaten gerısı bos

05 Temmuz 2013 02:37

o_bir_ayna

sıkma canını be arkadaş ....... et senden daha mı degerlı sen yasmana bak elbet sende atanacaksın herkes sırasını beklıyo caktın mı sıran gelmeden atanamazsın sıran geldıgınde de ısterse az kadro versın gene atanırsın

sana bısey anlatım bak

ıkı fare varmıs bu ıkı fareyı sut dolu bı kaba koymuslar bırncısı hemen bogulmus ve olmus ıkıncısı o kadar cırpınmıskı can havlıyle sutu katı kıvama getırmıs ve yukarı tırmanıp hayatta kalmıs

hayatta ben kendımı o ıkıncı fare olarak goruyorum sende oyle gor ve oyle ol zaten gerısı bos

utku88utku, 1 yıl önce - Alıntıya git

:) güzel bir gelişim hikayesi anlatmışsın. teşekkür ederim. aslında hayat güzel çok şükür sıkıntım yokta yinede oyuncagımızı elimize alsak daha neşeli cocuklar olacaktık.

05 Temmuz 2013 02:39

utku88utku

anlıyorum kardesım sende baska oyuncaklar bulursun kendıne daha ıyılerını bulursun sıkıntında yokmus ne guzel gerısı bos o zaman Rabbım yar ve yardımcın olsun arkadasım tez zamanda dıledıklerıne hızır yollasın ıns

05 Temmuz 2013 02:39

bicirx

kardeş er ya da geç sen de gönlündekini alcaksın.en önemlisi inanç pes etmemek taşı delen suyun kuvveti değil dalgaların sürekliliğiymiş.önce sen inan kendine sonra gün geleck herkes inanacak.her zaman sendan daha kötü durumda olanlar vardır umudunu asla kaybetme.Rabbim herkese gönlündekini versin.

05 Temmuz 2013 02:41

o_bir_ayna

allah razı olsun utku kardeş. uzun zamandır film senaryoları yazıyorum belki biri ödül alır. kasıma kadar :) neşeleniriz.

05 Temmuz 2013 02:43

o_bir_ayna

kardeş er ya da geç sen de gönlündekini alcaksın.en önemlisi inanç pes etmemek taşı delen suyun kuvveti değil dalgaların sürekliliğiymiş.önce sen inan kendine sonra gün geleck herkes inanacak.her zaman sendan daha kötü durumda olanlar vardır umudunu asla kaybetme.Rabbim herkese gönlündekini versin.

bicirx, 1 yıl önce - Alıntıya git

haklısın inancımızı kaybedersek dinden çıkarız. dinden çıkıncada cehenneme düşeriz. ozamanda dünyaya gelmek bir işkence olmuş olur. allah razı olsun hepinizden bu günlerde inanların kelimelere ihtiyacı oluyor. buraya yazan tüm arkadaşların yazılarını şifa niyetine okuyacağım

05 Temmuz 2013 02:45

utku88utku

allah razı olsun utku kardeş. uzun zamandır film senaryoları yazıyorum belki biri ödül alır. kasıma kadar :) neşeleniriz.

o_bir_ayna, 1 yıl önce - Alıntıya git

sende de razı olsun arkadasım ıns dıledıgın gıbı olur her sey

05 Temmuz 2013 02:46

kasım2013

ay canım yeaaa..

05 Temmuz 2013 02:53

o_bir_ayna

ay canım yeaaa..

kasım2013, 1 yıl önce - Alıntıya git

bazen düşünüyorumda hayat bir oyun bir masal ya da bir hikaye. her neresinde yer alıyorsan al yinede hikaye bir şekilde bitmek zorunda kalıyor. umarım yeni bir sayfa açılır güzellikler ülkesinde dilek perisiyle yanyana oturup muhabbet olsun diye kahve falına bakarız.

05 Temmuz 2013 02:53

xeox
Yasaklı

mapushanelere güneş doğmuyooor

05 Temmuz 2013 02:54

kasım2013

bazen düşünüyorumda hayat bir oyun bir masal ya da bir hikaye. her neresinde yer alıyorsan al yinede hikaye bir şekilde bitmek zorunda kalıyor. umarım yeni bir sayfa açılır güzellikler ülkesinde dilek perisiyle yanyana oturup muhabbet olsun diye kahve falına bakarız.

gardaş o son bardağı içmeyecektik.. yoksa balık mı bayattı la..

05 Temmuz 2013 02:57

o_bir_ayna

mapushanelere güneş doğmuyooor

xeox, 1 yıl önce - Alıntıya git

geçen gün ileri yaşlardaki bir akrabamın yanına gittim. telefon ve internet faturasını yatırıyorum o sıra muhabbet açıldı konuşuyoruz. ne oldu atamalarda felan, dedi. şuan alım var başvurdum, dedim. tamam eğer bu sefer atanamazsan seni hapse atacağım, dedi. bende at kurtartayım internette parasızmış deyince gülüştüler.bu gidişle odamızda hapis kalacağız zaten

05 Temmuz 2013 02:58

ayse8678

Allah atanmayu bekkeyen herkese nasip etsin İnsaAllah

05 Temmuz 2013 03:02

o_bir_ayna

Allah atanmayu bekkeyen herkese nasip etsin İnsaAllah

ayse8678, 1 yıl önce - Alıntıya git

allah razı olsun kardeş. sana son yazdığım hikayenin giriş kısmını yolluyorum. belki burada anlatılan sevgili müjdeli bir haberdir. ben bunu daha önce hiç düşünememiştim. inşallah hayırlısıyla atanırız 2012 puanıyla

Güneşli bir hafta sonu, dağ motosikletiyle küçük bir evin önünde duruyorum. Evin duvarsız bahçesi, o kadar güzel ki. Küçük bir havuz ve yanı başında su içmeye çalışan minik tavşan yavruları, ilgiyle o tarafa bakmama sebep oluyor. Kaldırımdan yürümekte olan kedi, bana bir süre bakıp bahçeye girer. Burası bir saray, o da kralın kedisi olacak ki burnu havada bahçede yürümeye başlamıştır. Başına güvercinlerin tünediği salıncağın üzerine zıpladığında kulübeden bir keçi sesi duyulur. Keçi, kediye doğru yaklaşınca salıncağı burnuyla itmeye başlar. Keyfine düşkün bir kedi ve bütün bunlar ilgimi çekerken komşu evden bir ihtiyar bana seslenir. Hey, serseri! Evin kızına asılıyorsan seni milattan kalma tüfeğimle vururum. İhtiyar delikanlının bu hali beni gülümsetmişti ki, aklıma kornaya hala basmadığım gelir. Birkaç kez kornaya bastığımda penceredeki perde açılır. O tatlı gülüşüyle, bir eli benim için sallanan kız. İşte, benim sevgi bahçemdir.

05 Temmuz 2013 03:03

kasım2013

geçen gün ileri yaşlardaki bir akrabamın yanına gittim. telefon ve internet faturasını yatırıyorum o sıra muhabbet açıldı konuşuyoruz. ne oldu atamalarda felan, dedi. şuan alım var başvurdum, dedim. tamam eğer bu sefer atanamazsan seni hapse atacağım, dedi. bende at kurtartayım internette parasızmış deyince gülüştüler.bu gidişle odamızda hapis kalacağız zaten

sabret gardaş herşey güzel olacak.. ben istemediğim hiç bir yeri yazmadım olmazsa sıkacam dişimi kasıma ya da 2014 hazirana diye ama şansım yaver gitti..sabret gönlünce bir yerde çalış.

05 Temmuz 2013 03:07

xeox
Yasaklı

hayırlısı kardesım ne zmn kısmet olursa o zmn atanacaz mucadeleye dvm bugun yasımızı tutalım yarın ısımıze bakalım

05 Temmuz 2013 03:09

o_bir_ayna

teşekkürler, kasım2013 ve xeox

05 Temmuz 2013 03:16

o_bir_ayna

uykum geldi ben uyuyacağım. hayırlı geceler, allah rahatlık versin. hafta sonu kınava gideceğiz kime ne faydası olacaksa birde o dert var. kolayıyla atanamıyoruz zorunu nasıl başaracağız.

05 Temmuz 2013 09:14

dersata

içimde ufak tefek isyan kıvılcımları...benimle oyun oynarcasına kendilerini göserip gösterip kaçıyorlar.

bense hala neden bu duyguyu yaşadığımı bilmiyorum.içimden çıkarıp konuşayım istiyorum nasıl böyle olduğunu,katili olayım istiyorum.

ama yapamıyorum.ne bir cevap bulabiliyorum ne de..............................

Toplam 57 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?