Editörler : Pangaea
13 Temmuz 2013 00:14

2013 PTT Personel Alımı Platformu

Personel alımlarına ilişkin ilanlarımız http://www.ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr internet adreslerinde yayınlanacak olup, ilanlarımızın buradan takip edilmesi; bunun dışındaki kaynaklarda yer alan bilgi ve ilanlar ile vatandaşlarımızı farklı yöntemlerle işe girmenin mümkün olduğu yönünde yönlendirmeye çalışanlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Tüm kamuoyuna duyurulur.

12/07/2013

Açıktan Atama ve Sınavlar Şube Müdürlüğü

Arkadaşlar Ptt de memurum kurumumuz ağustos ayından sonra yüklü sayıda memur alacak kesin ve net bir şey bu. Eğer İİBF için bastırmazsanız bu 4001 olabilir. En son AŞ yasasıyla 5000 kişinin emekli olacağı konuşuluyor. Hali hazırda açık da var. Maaş konusunda bir sürü hurafe dönüyor yok 1400 lira 1500 lira falan. Ama hiç bir şey doğru değil ve belli değil. İİBF lerin bu konu üzerine eğilmeleri şart yoksa PTT deyi de elinizden kaçırırsınız. Kurum 4001 e genel olarak sıcak bakmıyor ama burası Türkiye neyin ne olacağı belli olmaz.

kozlowski
Memur
13 Temmuz 2013 00:29

mulakatmi olucak direkt p3 mu siralanir acaba

pudrakokusu
Daire Başkanı
13 Temmuz 2013 00:40

bende bunu merak ediyorum ama mülakat olur heralde.

kozlowski, 11 yıl önce

mulakatmi olucak direkt p3 mu siralanir acaba

publec.45
Yasaklı
13 Temmuz 2013 00:45

mülakatsız tak tak tak alsın iibf alsın amin.

ideaid
Genel Müdür
13 Temmuz 2013 00:48

bence mülakatla uğraşmaz.

pudrakokusu, 11 yıl önce

radianttt
Daire Başkanı
13 Temmuz 2013 00:58

Merkeziden çıktığı haberlerinin ilk geldiği zamanlar sanırım bir haberde mi okudum hatırlamıyorum ama 3 katı çağıracak diye bişey kalmış aklımda.3 katıda çağırsa direkte atasa iibf den alsında gerisi çok önemli değil.tabiki direk ataması daha güzel olur ama şu aşamada iibf den alması daha önemli..

pudrakokusu, 11 yıl önce

bodyseypa
Genel Müdür
13 Temmuz 2013 00:59

yönetmeliği hiç okumamışsınız. 3 katı kadar aday kpss puanına göre sıralanıp mülakat yapılacak...

pudrakokusu
Daire Başkanı
13 Temmuz 2013 00:59

yüklü bi alım yapacaksa uğraşmayabilir evet. nasıl olacak acaba bunun alımı ya ben baya merakla bekliyorum sahsen pttyi sıra gelir mi 80 kusur puanla bilmiyorum da kafam karıstı.

ideaid, 11 yıl önce

bence mülakatla uğraşmaz.

pudrakokusu
Daire Başkanı
13 Temmuz 2013 01:00

okumamıştım ben valla :) sağolasın arkadaşım bu konu da açıklığa kavuştu.

bodyseypa, 11 yıl önce

yönetmeliği hiç okumamışsınız. 3 katı kadar aday kpss puanına göre sıralanıp mülakat yapılacak...

gizem.k
Kapalı
13 Temmuz 2013 01:11

arkadaslar bu kadronunda elımızden kacmamu kadrası ıcın mucadeleye baslayalım oncelıkle tweet adresi PTT@pttkurumsal buraya sureklı on erımızı yazalım..ve de ptt nın genel adresınde bıze ulasın kısmına yazın kı sesımızı duyuralm...eger bu kadrolar bızım olursa puanlar cok dusecektır..

publec.45
Yasaklı
13 Temmuz 2013 01:29

halaa anlamıyorum mailden sanaldan neden medet umuyoruz mehmet şimsege tag olduk resmen 1.sıraya girdik twette adam tuttu maliyeye maliye mezununu almadı yapılcak sey coook basit insan kaynakları baskanının odasına gidip kapıyı tıkladıp elini sıkmak.

ideaid
Genel Müdür
13 Temmuz 2013 01:32

:) dpb den kumbuzoğluna gittik kapısını tıklattık da nooldu peki :) hem de kaç kere...

başka bir şeyler dönüyor başka...

publec.45, 11 yıl önce

halaa anlamıyorum mailden sanaldan neden medet umuyoruz mehmet şimsege tag olduk resmen 1.sıraya girdik twette adam tuttu maliyeye maliye mezununu almadı yapılcak sey coook basit insan kaynakları baskanının odasına gidip kapıyı tıkladıp elini sıkmak.

radianttt
Daire Başkanı
13 Temmuz 2013 01:37

Dpb başkanı kodları belirlemiyorki..o kendilere gelen taleplerin kod uygunluğuna bakar onaylar..kod taleplerini kurumlar kendileri oluşturup talep halinde dpb ye sunuyor..yani dpb ziyaretinden bişey olması beklentiside yanlış bi düşünce..bu bağlamda kurum ziyaretleri ön plana çıkıyor..

ideaid, 11 yıl önce

:) dpb den kumbuzoğluna gittik kapısını tıklattık da nooldu peki :) hem de kaç kere...

publec.45
Yasaklı
13 Temmuz 2013 01:37

bu yöntemin tuttugu 2010 döneminde kanıtlandı ama twet yönteminin tutmadıgı 2012de kanıtlandı tw8deki cocuk geldi buraya yazdı biz kurumlarla konustuk diye ama mail atmaya devam etmek zoru zorlamaktır zoru zorlarsan zor olur :)

ideaid, 11 yıl önce

publec.45
Yasaklı
13 Temmuz 2013 01:38

bende onu kastettim radinttt direk kurum personel baskanları direk hemde :)

ideaid
Genel Müdür
13 Temmuz 2013 01:39

koskoca dpb başkanı kurumlara sizi tavsiye etcez de demişti... ayrıca ufaktan da olsa kodlarda inisiyatifleri olabiliyormuş diye duymuştum.

radianttt, 11 yıl önce

Dpb başkanı kodları belirlemiyorki..o kendilere gelen taleplerin kod uygunluğuna bakar onaylar..kod taleplerini kurumlar kendileri oluşturup talep halinde dpb ye sunuyor..yani dpb ziyaretinden bişey olması beklentiside yanlış bi düşünce..bu bağlamda kurum ziyaretleri ön plana çıkıyor..

ideaid
Genel Müdür
13 Temmuz 2013 01:41

hepsi bir bütün de... 81 ,ldeki kurumları kim gezecek... belediyeler,i ünv.ler.... böyle bir org. nun yapılabilmesi zor gibi...

publec.45, 11 yıl önce

bu yöntemin tuttugu 2010 döneminde kanıtlandı ama twet yönteminin tutmadıgı 2012de kanıtlandı tw8deki cocuk geldi buraya yazdı biz kurumlarla konustuk diye ama mail atmaya devam etmek zoru zorlamaktır zoru zorlarsan zor olur :)

unnamedist
Şef
13 Temmuz 2013 01:42

arkadaşlar daha önceden ben açmıştım personel alımıyla ilgili başlığı. insan kaynakları yönetmeliğinin taslağıydı paylaştıklarım.

ama şuanda önemli olan o taslak değil. yeni personel kpss puanıyla alınacak ve bölüm şartları neler daha belli değil. 4001 mi olur iibf mi olur onu ptt belirleyecek.

publec.45
Yasaklı
13 Temmuz 2013 01:43

vala tw8deki o gözlüklü cocuk gibi bide o kız gibi 2 kişi olsun anasını bellerler abes oldu ama felaketti onlar gözlüklü nası konusuyo öle :)

ideaid, 11 yıl önce

hepsi bir bütün de... 81 ,ldeki kurumları kim gezecek... belediyeler,i ünv.ler.... böyle bir org. nun yapılabilmesi zor gibi...

radianttt
Daire Başkanı
13 Temmuz 2013 01:43

Fahrettin başkanın dpb ziyaretine yüklenen anlama şaşırmıştım. bizimkiler dpb ziyaretinden ne bekliyor acaba diye..sonra benmi yanlış biliyorum acaba dpb mi belirliyor kodları diye yine araştırdım ama hayır dpb belirlemiyor..ve tüm bunları düşününcede bizim adına mücadele dediğimiz bu mu diyor insan..

publec.45, 11 yıl önce

bende onu kastettim radinttt direk kurum personel baskanları direk hemde :)

radianttt
Daire Başkanı
13 Temmuz 2013 01:47

Tavsiye ya da öneri sunmaya hakları yok diye biliyorum.dpb den bir yetkiliyle görüşmüştüm bundan 3 ay kadar önceydi..biz kesinlikle bize gelen kodlara hiç bir şekilde müdahale etme hakkımız yok sadece uygunluğuna bakarız uygun olmayanı dönüp kuruma tekrar sorarız ama değiştirme ya da kabul etmeme gibi bir lüksümüz kesinlikle yok demişti..çok ekstrem bir durum söz konusu olmadıkça demişti..

ideaid, 11 yıl önce

koskoca dpb başkanı kurumlara sizi tavsiye etcez de demişti... ayrıca ufaktan da olsa kodlarda inisiyatifleri olabiliyormuş diye duymuştum.

Toplam 10546 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi