Editörler : E.Kayı Han

osman tamer
Kapalı
07 Ağustos 2014 09:38

Genellikle idare mahkemeleri eğitim durumu ile alakalı olan geçişlere olumlu bakıp kabul veriyor. size bitirdiğiniz bölüm ile ilgili kurumlara başvuru yapmanızı tavsiye ediyorum naçizane....Allah yar ve yardımcınız olsun....

tolga5331, 10 yıl önce

Sayın osman bey,öncelikle alakadar olduğunuz için size teşekkürü borç biliyorum,sağolun.

ben ilçe adliyesinde yardımcı hizmetli kadrosunda bulunan bir mübaşirim. Pedagojik formasyon alamamış edebiyat fakültesi mezunuyum. ilçe.Kasım ayında eğitim durumunla alakalı olarak belediye geçiş yapmak için başvuruda bulundum.Belediye bünyesine bağlı kültür ve sosyal işler müdürlüğünde genel idare hizmetleri kadrosunda çalıştırılmak üzere 5. derecede görev yapabileceğim tarafıma bildirildi.Akabinde de yapılan yazışmayla adalet bakanlığı tarafıma olur vermedi;gerekçe olarak da personel eksikliği ve kurum değişikliğinin kpss ile olacağını belirttiler.Geçişen sahafat neticesinde yürütmeyi durdurma talepli dava açtım. Bölge idare mahkemesi her ne kadar idare mahkemesi üyesinin karşı oy vermesine rağmen benim lehime olan kararı vermeyerek yürütmeyi durdurmadı.Dosyam esas üzerinden devam etmeye başladı.Bu arada şu anki çalıştığım kurumda yardımcı hizmetler statüsünde olduğumu hak ve derecelerini alamadığı aynı zamanda ekonomik olarak geçiş yapacağım kurumda mali olarak refah düzeyimin artacağını da belirtmeme rağmen idare mahkemesi red kararı vererek tabiri caizse topumu taça attılar.Şimdi geçen günde forumda dile getirdiğim gibi ne yapmam gerekiyor, ilerleyen aşamalarda danıştaya itiraz etttiğimde emsal kararları eklemem veya dilekçemi daha güncel tutmam mı gerekiyor.saygı ve sevgilerimle

sabahattinzaim
Aday Memur
07 Ağustos 2014 11:06

Arkadaşlar aklıma takılan bir soru var, şimdi bu EK-4/b muvafakat belgesi bize cte den uyap üzerinden gelecek diye biliyorum, uyap üzerinden geldiği için de haliyle ISLAK imzalı, mühürlü ve kaşeli olmayacak ve ihtimal elektronik imzalıdır falan yazacaktır muvafakat belgesinin üzerinde, bu şekilde olunca geçerli olur mu milli eğitim kabul edermi bu belgeyi sizce?

zaydın
Aday Memur
28 Ağustos 2014 22:41

Osman Bey davanızın Danıştay'daki durumu nedir? Sonuçlandı mı?

osman tamer
Kapalı
29 Ağustos 2014 10:34

1 sene oldu henüz sonuçlanmadı.

zaydın, 10 yıl önce

Osman Bey davanızın Danıştay'daki durumu nedir? Sonuçlandı mı?

mutenahi
Aday Memur
31 Ağustos 2014 16:07

Osman Bey, Danıştay kararınızı da merakla bekliyoruz..(lehte sonuçlanmış olması dileği ile)

osman tamer
Kapalı
04 Eylül 2014 14:52

Danıştay daha önceki fikrini değiştirmez ise Allah'ın izni ile onanıp gelir. Çünkü emsal olarak 5.Dairenin bir sürü kararı mevcut.

Bozulup gelirse yapacak bir şey yok dönüp çalışacağız adliyede.

mutenahi, 10 yıl önce

Osman Bey, Danıştay kararınızı da merakla bekliyoruz..(lehte sonuçlanmış olması dileği ile)

zaydın
Aday Memur
15 Eylül 2014 16:13

şuan üniversitede mi çalışıyorsunuz?

osman tamer
Kapalı
16 Eylül 2014 09:02

Evet üniversitede çalışıyorum.Bugün tam bir sene oldu adliyeden ilişiğimi keseli.

zaydın, 10 yıl önce

şuan üniversitede mi çalışıyorsunuz?

micek911
Aday Memur
21 Eylül 2014 23:01

Merhaba arkadaşlar, ben de kpss ile katiplikten öğretmenliğe geçmek istiyorum. Muvafakat'ı bizzat bakanlık mı veriyo yoksa komisyon başkanı mı? Diyelim ki kpss puanımız iyi kesin atanabilecek bir puan, öğretmenlik tercih dönemi de malum kısıtlı bir süreç. Bu süreç içerisinde muvafakatı alıp tercihi MEB'e onaylatmak gerekmekte. Çalıştığımız kurum bu onayı yapmazsa bu tercih dönemini kaçırmamak adına ne yapabiliriz. İdare mahkemesi anında o hafta içerisinde yürütmeyi durdurma kararı verir mi? (Bilmeyenler için; memurlar kpss ile öğretmenlik tercihi yapabilmek için önce muvafakat belgesi almalı, bu belge ile birlikte MEB'e gidip tercihi onaylatmalı). Böyle bir durum başına gelen arkadaşlarım ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlarım sizlerden yardım ve bilgi istiyorum şimdiden teşekkürler. O kadar çalışıp yüksek puan alıp, muvafakat alınmazsa emeklere çok yazık olacağı için sizlerin bilgilerine ihtiyacım var arkadaşlar. (Üniversite okumakta iken katiplik sınavını kazandım, çalışırken de okulumu bitirdim bunun bir avantajı olur mu?)

zaydın
Aday Memur
29 Ekim 2014 21:50

Osman bey danıştaydaki dosyanızda bir gelişme var mı. Birde üniversitede hangi birimde hangi ünvanda çalışıyorsunuz. Maaş nasıl, adliyeye göre? Memnunmusunuz halinizden.?

osman tamer
Kapalı
13 Kasım 2014 09:43

Henüz bir gelişme yok. Danıştay aşaması devam ediyor. Maaş tabiki biraz düştü (30 TL) nedeni de Adalet Tazminat alamadığımdan dolayı

zaydın, 9 yıl önce

Osman bey danıştaydaki dosyanızda bir gelişme var mı. Birde üniversitede hangi birimde hangi ünvanda çalışıyorsunuz. Maaş nasıl, adliyeye göre? Memnunmusunuz halinizden.?

Toplam 131 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi