Editörler : Pangaea
«606162636465666768697071»

fethihistor63
Aday Memur
16 Temmuz 2013 23:21

soru tarih dersinin genel amaçlaından değildir diyordu. şıkların birinde türk dilini kullanma falan birşey vardı cevapda maalesef o çünkü türk dilini kullanma temel amaç diye geçiyor yani sorunun mantığı genel amacı sormasıydı

jetu, 11 yıl önce

hocam tarihsel kavrama sorusunda elimdeki makalede tarihsel kavrama becerisi içinde hem sizin dediğiniz gibi a)tarihsel metin yazarının amacı, yaklaşımı ve bakışını tanımlamak diye veriyor. hemde aynı başlık altında tarihsel kavrama için b)geçmişteki olayların dönemin şartları ve geçmişi yaşayanların bakış açılarından inceleyebilmeleri.. vs diye verilmiş

yani bu iki şıkta doğru gibi? makaleye göre.

ikinci soruda dikkat edin tarih öğretiminin amaçlarından değildir diyor hocam. sizin verdiğiniz şık amaçlarından biri.

ilyastokmak
Genel Müdür
16 Temmuz 2013 23:22

hocam herkesin Allah gönlüne göre versin öncelikle.şu anda açık konuşmak gerekirse herkes yüksek net yapıp diğererini geride bırakma uğraşında ki bu da doğal.Alım az sınava giren çok neticede.Şu anda herkes tam olarak ne yaptığını da hatırlamıyr olabilir dolayısıyla biraz daha sabır ve sonunda sorular ortaya çıkınca neyin ne olduğu da ortaya çıkacaktır.Hepimizin atanması dileğiyle...

kozmiktarihçi
Yasaklı
16 Temmuz 2013 23:22

ARKADAŞLAR BİRİSİ EĞİTMENİ SORDU DİYOR HAYRETLER İÇİNDE OKUYORUM

SORU HÜKÜMDARIN ÇOCUĞUNU SORUYORDU O DA ŞAD DIR

B)Meclis Ve Hükümet
Türk Meclislerine Toy Kurultay veya Kengeş denilirdi
Kurultay'da devletin ana meseleleri görüşülür hükümdarın ölümü savaş veya milli felaketlerde
kurultay toplanırdı.
AYGUCI Hükümet başkanı(başbakan)
BUYRUK Bakan
TAMGACI Dış siyaset işlerini yürüten görevliler
Eski Türk Devletlerinde diğer devlet görevlileri şunlardı
TİGİN Hükümdar çocukları (Tekin)
ŞAD Diğer Hanedan mensupları (Hükümdarın en büyük oğlu)
Bunların dışında İnal inanç tarkan bağa tudun çor, külüğ apa ataman gibi devlet görevlileri de vardı.

ilyastokmak
Genel Müdür
16 Temmuz 2013 23:24

ben o soruda türk dilini düzgün kullanmak falan gibi manasına gelen cevabı işaretledim bana tarihten ziyade edebiyat konusu ya da bir türkçe dersinin amacı gibi geldi.O yüzden bunu işaretledim ama cevabı nedir bu konu hakkında bir bilgim yok açıkçası

fethihistor63, 11 yıl önce

soru tarih dersinin genel amaçlaından değildir diyordu. şıkların birinde türk dilini kullanma falan birşey vardı cevapda maalesef o çünkü türk dilini kullanma temel amaç diye geçiyor yani sorunun mantığı genel amacı sormasıydı

kozmiktarihçi
Yasaklı
16 Temmuz 2013 23:24

ŞAD DA İNAL DA DEVLET GÖREVLİSİ AMA TEK FARK

ŞAD HEM DEVLET GÖREVLİSİ HEMDE HÜKÜMDARIN BÜYÜK OĞLU

YANİ OSMANLIDA Kİ SANCAĞA GİDEN ŞEHZADE GİBİ

BryanAdams
Şef
16 Temmuz 2013 23:25

goreve amaca takilmayalim, soruda "arasinda yer almaz" diyordu ve konu anlatim ya da makaleyi dikkatlice incelersen "metnin yazarini ve tarihini belirtir" maddesi baska bir baslikta ele alinmis. yani metin eldeyken bile gozden kaciyor dusunun artik ;)

jetu, 11 yıl önce

hocam tarihsel kavrama sorusunda elimdeki makalede tarihsel kavrama becerisi içinde hem sizin dediğiniz gibi a)tarihsel metin yazarının amacı, yaklaşımı ve bakışını tanımlamak diye veriyor. hemde aynı başlık altında tarihsel kavrama için b)geçmişteki olayların dönemin şartları ve geçmişi yaşayanların bakış açılarından inceleyebilmeleri.. vs diye verilmiş

yani bu iki şıkta doğru gibi? makaleye göre.

ikinci soruda dikkat edin tarih öğretiminin amaçlarından değildir diyor hocam. sizin verdiğiniz şık amaçlarından biri.

t.a.r.i.h
Memur

Aşağıdaki bağlantıda;

TARİH DERSİNİN AMAÇLARI
15. Öğrencilere, tarihsel anlatıları yazılı ve sözlü ifade ederken Türk dilini doğru ve etkili kullanma becerisi kazandırmaktır.
http://www.tarihogretmeni.com/dersinamaclari.htm
Tarih Dersinin Amaçları ile Genel Amaçları farklı şeyler midir hocam? Bilgim yok bu konuda.

fethihistor63
Aday Memur

hocam yanlış anladın ben sadece fikrimi söyledim

trh..., 11 yıl önce

ataman ve inal..aynı manadalar..sözgelimi sen şad yaptın ya diyelimki şad olmasa da tegin yazsaydı,senin cevabın yine tegin olacaktı.neyse ya arkadaşlar burda amaç birbirimizi ezmek haksız çıkarmak değil,sağlık olsun ve inşallah en azından burada çırpınan bizler spartakus,tarih2012,ilyastokmak,karakartal,uur0689 .vb.. (ismini unuttuğum diğer değerli arkadaşlarım) atanırız..yani ben atanacaksam varsın cevap şad olsun da şad yapanların puanları artsın..samimi söylüyorum..bu ne kadar bağıl değerlendirme de olsa insan kendini de düşünüyor arkadaşlarını da,inanın sizinde kendim kadar atanmanızı istiyorum.

sarapmey
Şef

hocam geçen seneki puan ve sıralamanız neydi acaba

ilyastokmak, 11 yıl önce

ben o soruda türk dilini düzgün kullanmak falan gibi manasına gelen cevabı işaretledim bana tarihten ziyade edebiyat konusu ya da bir türkçe dersinin amacı gibi geldi.O yüzden bunu işaretledim ama cevabı nedir bu konu hakkında bir bilgim yok açıkçası

uur0689
Genel Müdür
16 Temmuz 2013 23:26

Hocam buradaki herkes atanmayı hakediyor bence de ama bu işe ciddi emek veren kişilerin atanmasını daha bi istiyorum..İnanın bu yıl beynimiz sanki 3 yıl yaşlandı çok yıprattık kendimizi umarım emeklerimizin karşılığını alırız..Olmazsada yapacak bişey yok olana kadar bir yerlerde illaki çalışıp sınav gelincede sınava girecez..

fethihistor63
Aday Memur
16 Temmuz 2013 23:27

doğru yapmışsın hocam soru genel amacı soruyordu türk dili vs.. ise temel amaçmış

ilyastokmak, 11 yıl önce

kozmiktarihçi
Yasaklı
16 Temmuz 2013 23:29

B)Meclis Ve Hükümet
Türk Meclislerine Toy Kurultay veya Kengeş denilirdi
Kurultay'da devletin ana meseleleri görüşülür hükümdarın ölümü savaş veya milli felaketlerde
kurultay toplanırdı.
AYGUCI Hükümet başkanı(başbakan)
BUYRUK Bakan
TAMGACI Dış siyaset işlerini yürüten görevliler
Eski Türk Devletlerinde diğer devlet görevlileri şunlardı
TİGİN Hükümdar çocukları (Tekin)
ŞAD Diğer Hanedan mensupları (Hükümdarın en büyük oğlu)
Bunların dışında İnal inanç tarkan bağa tudun çor, külüğ apa ataman gibi devlet görevlileri de vardı.

ŞAD DA İNAL DA DEVLET GÖREVLİSİ AMA TEK FARK

ŞAD HEM DEVLET GÖREVLİSİ HEMDE HÜKÜMDARIN BÜYÜK OĞLU

YANİ OSMANLIDA Kİ SANCAĞA GİDEN ŞEHZADE GİBİ

fethihistor63
Aday Memur
16 Temmuz 2013 23:29

sayın hocam genel amacı değildir diyordu. türk dilini kullanma ise temel amaçmış yani püf nokta temel genel amaç kavramı

ilyastokmak
Genel Müdür
16 Temmuz 2013 23:31

hocam sıralamamı hatırlamıyorum ama puanım 78,336 idi

sarapmey, 11 yıl önce

fethihistor63
Aday Memur
16 Temmuz 2013 23:32

sayın hocam onu dikkatli oku bi genel bi de temel amaşlar var türk dili temel amaç soru ise bize genel amacı sordu ben böyle anladım ayrıca yanlışta yapmışım

t.a.r.i.h, 11 yıl önce

Aşağıdaki bağlantıda;

TARİH DERSİNİN AMAÇLARI
15. Öğrencilere, tarihsel anlatıları yazılı ve sözlü ifade ederken Türk dilini doğru ve etkili kullanma becerisi kazandırmaktır.
http://www.tarihogretmeni.com/dersinamaclari.htm
Tarih Dersinin Amaçları ile Genel Amaçları farklı şeyler midir hocam? Bilgim yok bu konuda.

ilyastokmak
Genel Müdür
16 Temmuz 2013 23:32

hocm inan sıralamamı hatırlamıyorum ama puanım 78,336 idi

sarapmey, 11 yıl önce

sarapmey
Şef
16 Temmuz 2013 23:33

puan ve sıalamasını hatırlayan yokmu yahu ?

fethihistor63
Aday Memur
16 Temmuz 2013 23:34

aynen hocam 3 gündür yemeden içmeden kesildim

uur0689, 11 yıl önce

Hocam buradaki herkes atanmayı hakediyor bence de ama bu işe ciddi emek veren kişilerin atanmasını daha bi istiyorum..İnanın bu yıl beynimiz sanki 3 yıl yaşlandı çok yıprattık kendimizi umarım emeklerimizin karşılığını alırız..Olmazsada yapacak bişey yok olana kadar bir yerlerde illaki çalışıp sınav gelincede sınava girecez..

ilyastokmak
Genel Müdür

umarım dediğin gibidir hocam

doğru yapmışsın hocam soru genel amacı soruyordu türk dili vs.. ise temel amaçmış

jetu
Memur

eğer cevap türk dili vs. ise tamamen negatif ayırt edici bir soru olacaktır. tarih öğretim yöntemlerine eğer bakmamış okumamış olsaydım. bu ne alaka der onu işaretlerdim. ama amaçlar arasında türk dili vs vardı. bence diğer bu konuya çalışan arkadaşlar da yanlış yaptı. çalışmayanlar doğru :))

Toplam 13437 mesaj
«606162636465666768697071»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi