Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Charismatiq1igeleceğedönüş
14 Temmuz 2013 11:40  

Üst öğrenimden mezun olmak...yardım lütfen..

2009 da önlisanstan mezun oldum 2010 önlisans kpss ye girdim.2012 lisans kpss ye son başvuru tarihinde lisans mezunu değildim.lisans kpssye son başvuru tarihi olan 18 nisan itibariyle mezun olmadığım için lisans kpss ye başvurmadım.18 nisandan sonra 19.9.2012 tarihinde lisans mezunu oldum.ve sonra 2012 önlisans kpss ye girdim.şu an önlisanstan atandım.atamada bi sorun olurmu?

yani lisans kpss ye son başvuru tarihinde lisans mezunu değildim.

'''Bir lisans (dört veya daha fazla yıllık yükseköğretim) programından 18 Nisan 2012 tarihi itibariyle mezun

olmamış olmak koşuluyla; önlisans (iki yıllık meslek yüksekokulu ve iki yıllık açıköğretim) ve ortaöğretim

(lise ve dengi meslek lisesi) mezunları ile bu kurumlardan mezun olabilecek durumda olanlar 23 Eylül 2012

tarihinde yapılacak olan sınava gireceklerdir. (Bir lisans programından 18 Nisan 2012 tarihinden önce

mezun olanlar/olacaklar, KPSS?ye Lisans düzeyinden girmek zorundadır. 18 Nisan 2012 tarihinden sonra

mezun olacaklar ise, mezuniyet durumlarını da göz önünde bulundurarak, KPSS?ye Lisans düzeyinden

veya Ortaöğretim/Önlisans düzeyinden girebilirler; ancak adayların söz konusu her iki düzeyden de sınava

girmeleri mümkün bulunmamaktadır.)'''

kpss başvuru klavuzunda ki bu açıklamaya göre bi sorun yok.fakat çok huzursuzum.yardımcı olursanız sevinirim.

14 Temmuz 2013 12:15

daydin-574

Ben de aynı durumdayım, doğru cevabı da biliyorum, sorun olmuyor. Ama gel gelelim atanmak benim için bir hayaldi ve gerçekleştiği için hala bir sorun çıkacakmış gibi geliyor. Sorun çıkar diye çok korkuyorum.

Bazı arkadaşlar lisans diplomasını göstermemeyi tercih ediyor ama ben sınav tarihinde önlisans mezunu olduğumu kanıtlamak için hem önlisans hem de lisans mezuniyet belgelerini vereceğim.

Sorun çıkmayacağını bile bile hergün dua ediyorum, Allah kolaylık versin, sorunsuz yerleşelim kurumlarımıza inşallah.

14 Temmuz 2013 17:58

Hagi vurdu gol oldu

bende senin gibiyim.bu kadar güzel bi haber almışken hala sorun olacak gibi alışmışız.Allah işlerinde kolaylık versin hayırlı ramazanlar

14 Temmuz 2013 18:09

kayip23

Arkadaşım öncelikle tebrik ederim atandığın için. Ancak anladığım kadarıyla önlisans KPSS'ye girdiğin tarihte lisans mezunu olmuştun. memurlar.net'te şöyle bir habr vardı : http://www.memurlar.net/haber/147750/

İnşallah bi sorun çıkmaz göreve başlarsın..

14 Temmuz 2013 18:21

seco-zola

Arkadaşım öncelikle tebrik ederim atandığın için. Ancak anladığım kadarıyla önlisans KPSS'ye girdiğin tarihte lisans mezunu olmuştun. memurlar.net'te şöyle bir habr vardı : http://www.memurlar.net/haber/147750/

İnşallah bi sorun çıkmaz göreve başlarsın..

kayip23, 1 yıl önce - Alıntıya git

Bu Linkle Arkadaşın durumu arasında hiç bir benzerlik yok.Oradaki aday sınava başvurduğu zaman lisans mezunu olduğu halde kendini önlisans mezunu olarak tanıtmış.Arkadaşımız ise Kpss 2012 Sınavına başvurduğu zaman Önlisans Mezunu, Lisans mezunu henüz değil.Bende Sınava Önlisans mezunu olarak girip geçen Şubat Lisanstanda mezun olup son atamada Ön lisans olarak atandım.

Anladığım kadarıyla Lisans mezuniyet tarihinin Kpss sınavından bi kaç gün önce olması seni endişilendiriyor.ama senin yaptığın kurallara aykırı bişey yok.Bi sorun çıkacağını zannetmiyorum ben.

14 Temmuz 2013 22:00

Hagi vurdu gol oldu

teşekkür ederim yorumlarınız için

19 Temmuz 2013 18:32

mrteser

arkadaşlar sorun çıkmama durumu kesin mi yasal dayanağımız var mı acaba bilgi verirmisiniz

19 Temmuz 2013 20:02

daydin-574

Bilgi edinme talebiyle DPB' den görüş isteyebilirsiniz.

19 Temmuz 2013 21:35

mrteser

Bilgi edinme talebiyle DPB' den görüş isteyebilirsiniz.

daydin-574, 1 yıl önce - Alıntıya git

DPB ile görüştünmü ?

19 Temmuz 2013 23:09

daydin-574

Evet, klavuzda yazan başvuru esnasında lisans mezunu olmama maddesini aynen yazıp gönderdiler.

Toplam 9 mesaj