Editörler : Pangaea
«101112131415161718192021»

atesmurat20
Genel Müdür
14 Ağustos 2013 13:05

Görevde bir öğretmen olarak, bazı arkadaşlara umut tacirliği yapılmasın diye yazıyorum. arkadaşlar sınıfçılar için durum vahim olmaya devam edecektir. en azından şu garanti. 81 ilin 60'ında ihtiyaç fazlası sınıfçı var. sınıfçılar için durumun düzelmesi yani atama sayısının artması içinil emrinin açılması lazım. benim bazı arkadaşlarım eşleri batıda olmasına rağmen il emri olmadığı için gelemiyor. aslında büyük çoğunluk böyle. tama geçen seneki kadar feci olmaz ama 1500 kontenjan üstü tam olarak hayal. ama il emrinin açıldığı gün (belki seçim önü) atamalar 2000-3000 aralığına çıkar. ama bu günkü şartlarla bu mümkün değil. zaten en fazla 20 ile sınıfçı ataması olur. ingilizce-türkçe-pdr için ise altın yıllar 2-3 yıl daha sürer. çünkü nerede ise 81 ilin ilçeleri ile birlikte tamamında açıkları var. umarım hepiniz bir gün atanmayı başarırsınız. amin.

gitarist65
Şef
14 Ağustos 2013 13:26

yaptığıı duaya bak umarım atanmayı başarırsınız mış!! biz başarısısız geçen sene 83,2 aldım atanamadım benmi başaramadım... gecen sene 94 alan adam şırnağa gitmemek içın tercih veremedi o mu başaramadı.... neyse nyse işine bak sen yorumuna kalmadık..

atesmurat20, 11 yıl önce

Görevde bir öğretmen olarak, bazı arkadaşlara umut tacirliği yapılmasın diye yazıyorum. arkadaşlar sınıfçılar için durum vahim olmaya devam edecektir. en azından şu garanti. 81 ilin 60'ında ihtiyaç fazlası sınıfçı var. sınıfçılar için durumun düzelmesi yani atama sayısının artması içinil emrinin açılması lazım. benim bazı arkadaşlarım eşleri batıda olmasına rağmen il emri olmadığı için gelemiyor. aslında büyük çoğunluk böyle. tama geçen seneki kadar feci olmaz ama 1500 kontenjan üstü tam olarak hayal. ama il emrinin açıldığı gün (belki seçim önü) atamalar 2000-3000 aralığına çıkar. ama bu günkü şartlarla bu mümkün değil. zaten en fazla 20 ile sınıfçı ataması olur. ingilizce-türkçe-pdr için ise altın yıllar 2-3 yıl daha sürer. çünkü nerede ise 81 ilin ilçeleri ile birlikte tamamında açıkları var. umarım hepiniz bir gün atanmayı başarırsınız. amin.

sghl700
Kapalı
14 Ağustos 2013 13:30

Duyan duymayana anlatsın

sghl700, 11 yıl önce

Geçen sene 4270 sınıf öğretmeni beden eğitimi öğretmenliğine geçirilerek beden eğitimi öğretmenliği ve gelecek nesillere çok büyük bir darbe indirilmiştir ! sınıf öğretmeninden beden eğitimi öğretmeni olmaz ! herkes işini yapsın ! Bu seneki atamalarda beden eğitimi öğretmenliğine en az 5 bin kadro tahsisi istiyoruz. Duyan duymayana anlatsın !

sghl700
Kapalı
14 Ağustos 2013 13:32

http://forum.memurlar.net/konu/1876201/

adembjk
Aday Memur
14 Ağustos 2013 14:21

bilişim en az 2000 :)))

gullıva
Aday Memur
14 Ağustos 2013 14:38

lise matematik 2500 bu da benden olsun :)))

sarpdem
Aday Memur
14 Ağustos 2013 14:55

hocam ilk mat için ne düşünüyorsunuz bizim de geçen seneki gibi atama olur mu sizce?

atesmurat20, 11 yıl önce

necubeasmet
Memur
14 Ağustos 2013 14:59

abi mantıklı konuşuyorsunda 20 il yazdın ama ben rneğin amasya sitesine baktım açık var sınıftan 20 ilden kastın doğu illeriydi herhal yanlış biliyor olmayasın ? sizin branş neydi bide mahsuru yoksa saygılar ?

atesmurat20, 11 yıl önce

necubeasmet
Memur
14 Ağustos 2013 15:16

mesela cankırı ihtiyacımız var diyor ?

Wanted.üye
Daire Başkanı
14 Ağustos 2013 15:18

12 BİN sınıfçı ihtiyacı tüm branşları olumsuz etkileyecek.. fen için durum zora girdi şimdi :(

ahmetkatı
Şube Müdürü
14 Ağustos 2013 18:48

hocam sosyal ne olur

atesmurat20, 11 yıl önce

elçin35
Aday Memur
14 Ağustos 2013 18:58

yalann

atesmurat20
Genel Müdür
14 Ağustos 2013 21:49

arkadaşlar, ben dinarda tektas öğretmeniyim. Özelden isteyene okulumun adınıda yazarım.

bilmediğiniz bir kaç ayrıntı var. örneğin bölge normu kavramı. o eğitim bölgesindeki ders 31 saat üzerinden hesaplanır ve o eğitim bölgesinin açığı belirlenir o branştan. bakanlıkta aslında en çok buna dikkat eder. ama bu bölgedeki okulllların okul okul açıklarına bakacak olursanız ise daha çok açık varmış izlenimi edinirsiniz. örneğin A okulunda sınıf öğretmeni eksikliği vardır ama B okulundada fazlallık vardır ve A okulundaki açık B okulundaki öğretmenin görevlendirilmesi ile giderilir. Müdüre sorarsanız açık vardır ama ile sorarsanız açık yoktur. aslında her ikiside kendi içinde doğrudur.

birde geçen sene başka branşlara geçirilen sınıfçılar bu sene yaniden sınıfçılığa döndirülmeye çelışılacak. bunun hazırlığı yapılıyor. oradan gelecek sınıfçılar için bile en az 50 ilde yer bulamıyorlarken bu illere sınıfçı ataması yapmazlar.

lise branşlarının bir çoğu hakkında bilgim yok. kusura bakmayın.

hepinizin atanması yönündeki dileğimi eleştiren arkadaşım.: atanamamanın nasıl bir dert olduğunu atanmış herkes dün gibi hatırlar. bu nedenle samimiyetimle atanmanızı diliyorum. ama plansız üniversiteleşmenin sonucu olarak bugünlere geldik. ben sizin başarısız olduğunuzu ve hatta sınavla başarınızın ölçülebileceğini düşünmüyorum. o diplomaları alarak zaten öğretmen olmayı fazlasıyla başardınız ve hak ettiniz.

14 Ağustos 2013 21:55

hatırlatacağım bunu sana aklı yok fikri olan adam. geçen sene beden eğitimine kaç kontenjan verilmiş aç bak.

gitarist65, 11 yıl önce

ulan 91 puanım var size 1800 den fazla kadro versinler tercih yapmayacam lan... 5 bin mişşşş

evıta
Aday Memur
14 Ağustos 2013 22:02

fransızca en az 300

ahmetkatı
Şube Müdürü
14 Ağustos 2013 22:05

bu sosyale bir yorum ya

atesmurat20, 11 yıl önce

arkadaşlar, ben dinarda tektas öğretmeniyim. Özelden isteyene okulumun adınıda yazarım.

bilmediğiniz bir kaç ayrıntı var. örneğin bölge normu kavramı. o eğitim bölgesindeki ders 31 saat üzerinden hesaplanır ve o eğitim bölgesinin açığı belirlenir o branştan. bakanlıkta aslında en çok buna dikkat eder. ama bu bölgedeki okulllların okul okul açıklarına bakacak olursanız ise daha çok açık varmış izlenimi edinirsiniz. örneğin A okulunda sınıf öğretmeni eksikliği vardır ama B okulundada fazlallık vardır ve A okulundaki açık B okulundaki öğretmenin görevlendirilmesi ile giderilir. Müdüre sorarsanız açık vardır ama ile sorarsanız açık yoktur. aslında her ikiside kendi içinde doğrudur.

birde geçen sene başka branşlara geçirilen sınıfçılar bu sene yaniden sınıfçılığa döndirülmeye çelışılacak. bunun hazırlığı yapılıyor. oradan gelecek sınıfçılar için bile en az 50 ilde yer bulamıyorlarken bu illere sınıfçı ataması yapmazlar.

lise branşlarının bir çoğu hakkında bilgim yok. kusura bakmayın.

hepinizin atanması yönündeki dileğimi eleştiren arkadaşım.: atanamamanın nasıl bir dert olduğunu atanmış herkes dün gibi hatırlar. bu nedenle samimiyetimle atanmanızı diliyorum. ama plansız üniversiteleşmenin sonucu olarak bugünlere geldik. ben sizin başarısız olduğunuzu ve hatta sınavla başarınızın ölçülebileceğini düşünmüyorum. o diplomaları alarak zaten öğretmen olmayı fazlasıyla başardınız ve hak ettiniz.

salvador dali
Aday Memur
14 Ağustos 2013 22:16

fene 4800

14 Ağustos 2013 23:53

İngilizce en az 5500

Fizik6502
Aday Memur
15 Ağustos 2013 01:23

Fkb bu yıl en az 3000 olmalı ve olacaktır diye umut ediyorum.

Fizik6502
Aday Memur
15 Ağustos 2013 01:26

Twitter hesabınız varsa #fizikkimyabiyoloji1000eratama desteklerinizi bekliyoruz.

Toplam 545 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi