Editörler : Lanet
«16171819202122232425262728

halil-can
Şube Müdürü
03 Ekim 2013 10:53

arkadaşlar bildiginiz üzere bu son talimat süpervizör.istanbulda çalışan arkadaşlar..saglık sgmlerdeki fatura incelemesi yapan arkadaşlar ile muhasebe birimlerindeki yetkili olanlar hakkında idi..ilçe de süpervizörlük yapan bir arkadaş da bu talimata istinaden ek ödeme oranındaki artış olan yüzde 10 luk kısmın 666 khk ile gelen fark tazminatına yansımasını talep etmiş ancak sadece ildeki süpervizörün bunu alabileceği ifade edilmiş..bu bana garip geldi ..bunla ilgili bilginiz varmı..yönetmelikte taşrada olan süpervizörlere verilir yazıyo herhangi bir il ilçe ayrımı yapmamış..sizin illerinizde ilçelerde görev yapan eger sup. görevi verilenler varsa onlardanda bilgi alabilirseniz..çok memnun oluruz..il ilçe farkı olmamalı diye düşünmekteyim.sup yardmıcısı değil sup arkadaş.

fencici
Daire Başkanı
03 Ekim 2013 14:59

arkadaşlar yeni başlayan memurlar geriye dönük toplu parayı alamıyormuş.fakat devamındaki her ay düzenli olarak para alacak diye biliyorum yanılıyormuyum?

ellion
Aday Memur
03 Ekim 2013 15:06

yanılıyorsun

fencici, 11 yıl önce

arkadaşlar yeni başlayan memurlar geriye dönük toplu parayı alamıyormuş.fakat devamındaki her ay düzenli olarak para alacak diye biliyorum yanılıyormuyum?

03 Ekim 2013 18:05

2012 sonrası memurlara 1 kuruş dahi verilmeyecek.

2004208057
Şef
04 Ekim 2013 10:44

Malullük servislerinde çalışan personellere yıprandıklarından dolayı ekstra bir ödeme yapılacakmış. Konya'da çalışanlar alıyormuş. İstanbul İlden bilgi alabilecek var mı?

kocodale
Aday Memur
04 Ekim 2013 13:52

hiç sanmıyorum...bunu yapacaklarına tüm memurlara versinler.kendi personeli arasında bölyle ayrım yapan tek kurum her halde sgk...

2004208057, 11 yıl önce

Malullük servislerinde çalışan personellere yıprandıklarından dolayı ekstra bir ödeme yapılacakmış. Konya'da çalışanlar alıyormuş. İstanbul İlden bilgi alabilecek var mı?

7.his
Müsteşar
04 Ekim 2013 14:19

ikramiyeler de yönetim kurulunda imzada, bayramdan sonra 3 ikramiyeniz hayırlı olsun

aktüer21
Memur
04 Ekim 2013 14:32

2012 DEN SONRA İŞE BAŞLAYAN MEMUR ARKADAŞLAR:
biz, işyerimdeki arkadaşlarla beraber itiraz dilekçemizi il müdürlüğüne yolladık. aşağıdaki linke tıklayıp okursanız, 666 khk da kurumsal ödemeleri (sgk istanbul farkı bir kurumsal ödemedir.) kaldıran maddenin iptal edildiğini görürsünüz. an itibariyle sgk anayasa mahkemesinin kararını tam olarak uygulamamaktadır ! itiraz dilekçelerimizi verdik. şimdi de bimer e itirazımızı,şikayetimizi yapıcaz. sayımız ne kadar çok olursa o kadar etkili oluruz. herkes bimer e istekte veya şikayette bulunsun bu konuyla ilgili. bi işe yarayın beyler,bayanlar.

http://www.tkss.org.tr/666-sayili-khkya-kismi-iptal/

666 sayılı KHK ile bir taraftan ortak bir ek ödeme sistemine geçilirken, bir taraftan da bazı kurumlarda ödenmekte olan kurumsal ek ödemeler kaldırılmıştı. Mahkeme kurumsal ek ödemeleri kaldıran hükümleri iptal etmiştir.

Böylece Anayasa Mahkemesi kararı gereğince bütün kurumlarda daha önce ek ödeme almakta olup da 666 sayılı KHK ile iptal edilen ek ödemeler ödenmeye devam edecek, yeni getirilen ek ödeme de iptal olmadığından bu kurumlarda çalışanlar hem daha önce aldıkları kurumsal ek ödemeyi hem de 666 sayılı KHK ile getirilen ek ödemeyi aynı anda alma durumları söz konusudur.

mlykdr
Aday Memur
04 Ekim 2013 14:45

Bizim orada benimle aynı çalışan memurlar ile bizim aramızda 400 fark oldu bu fark kapanmaz biz arkadaşlar olarak dilekçe verdik sizde 2012 den sonra başlayalanlar dilekçe verin hakkımızı arayayım arkadaşlar......

chavista
Aday Memur
04 Ekim 2013 14:48

Arkadaşlar bizler de 1.1.2012'den sonra başlayan memurlar olarak dünden beri dilekçelerimizi yazıp il müdürlüğüne iletmeye başladık. Bu işin peşini bırakırsak bizden sonra gelecek olanlara ve geleceğimize de haksızlık yapmış olacağız.

Hakkımız olanı alana kadar da dilekçe, yazı vs. her yolu deneyeceğiz.

chavista
Aday Memur
04 Ekim 2013 14:49

Bu arada BİMER'e itirazımızı yaptık. İtirazları da çoğaltalım...

kmsbf
Daire Başkanı
04 Ekim 2013 15:10

666 sayılı khk iptal edildi ve bu ay RG'DE yayınlanacak. ancak o zaman yeniler bir hak talebinde bulunabilir ki, bu hak eşitlik açısından bir talebi içermeli.

yoksa mevcut hali ile bu farklar ödenemez.

bir diğer unsur ise: AYM kararlarının, geçmişe dönük bir yaptırımı yok. yani eski hale kendiliğinden dönüş olmuyor. sadece bir kanuni boşluk oluşuyor.

bu yüzden yeni düzenleme yapılması gerekiyor.

ama örneğin, ikramiye talebimiz olabilecek. tabi bu ödeneceği anlamına gelmiyor. çünkü yönetim kurulu lazım bunun için. ama ödenecektir diye düşünüyorum, çünkü kurumda alanlar var zaten.

halil-can
Şube Müdürü
04 Ekim 2013 15:22

il müdürlüğünüe bu konuyu sorduk ilçedekine yetki verilmiş görevlendirme yapılmamış o yüzden para yok dendi..herhalde bu kadar mantıksız izah sadece burda olur..aynı iş iyap hatta daha fazla iş yap ama il müdürlüğüne var ilçeye yok..icra memurlarının kesilen maaşları ve ikramiye de geri gelecektir..mahkeme kararına istinaden..

halil-can, 11 yıl önce

arkadaşlar bildiginiz üzere bu son talimat süpervizör.istanbulda çalışan arkadaşlar..saglık sgmlerdeki fatura incelemesi yapan arkadaşlar ile muhasebe birimlerindeki yetkili olanlar hakkında idi..ilçe de süpervizörlük yapan bir arkadaş da bu talimata istinaden ek ödeme oranındaki artış olan yüzde 10 luk kısmın 666 khk ile gelen fark tazminatına yansımasını talep etmiş ancak sadece ildeki süpervizörün bunu alabileceği ifade edilmiş..bu bana garip geldi ..bunla ilgili bilginiz varmı..yönetmelikte taşrada olan süpervizörlere verilir yazıyo herhangi bir il ilçe ayrımı yapmamış..sizin illerinizde ilçelerde görev yapan eger sup. görevi verilenler varsa onlardanda bilgi alabilirseniz..çok memnun oluruz..il ilçe farkı olmamalı diye düşünmekteyim.sup yardmıcısı değil sup arkadaş.

aktüer21
Memur
04 Ekim 2013 15:41

doğru mevcut haliyle ödenmedi zaten. kanuni bir boşluk oluştu, bu yüzden bu boşluğun doldurulması için gerekli yerlere,gerekli sayıda başvuru yapmamız gerekmekte. bimer e ne kadar çok sayıda istekte bulunursak o kadar çok dikkate alınırız. son olarak da mahkemeye gidilecek. ama mahkemeden önce bu paraları alma şansımızın olduğunu düşünüyorum. kurum kendi içinde bir düzenleme yapabilir. bimer e yapacağımız istekler doğrultusunda olay mahkemeye gitmeden çözülebilir. çünkü bizim bu istanbul farkını alamamamız, tam anlamıyla ülke hukukumuzun yetersizliği sonucu oluşan bir saçmalıktan başka bişey değildir.

kmsbf, 11 yıl önce

666 sayılı khk iptal edildi ve bu ay RG'DE yayınlanacak. ancak o zaman yeniler bir hak talebinde bulunabilir ki, bu hak eşitlik açısından bir talebi içermeli.

yoksa mevcut hali ile bu farklar ödenemez.

bir diğer unsur ise: AYM kararlarının, geçmişe dönük bir yaptırımı yok. yani eski hale kendiliğinden dönüş olmuyor. sadece bir kanuni boşluk oluşuyor.

bu yüzden yeni düzenleme yapılması gerekiyor.

ama örneğin, ikramiye talebimiz olabilecek. tabi bu ödeneceği anlamına gelmiyor. çünkü yönetim kurulu lazım bunun için. ama ödenecektir diye düşünüyorum, çünkü kurumda alanlar var zaten.

luisfernando
Şube Müdürü
04 Ekim 2013 17:12

Sgk personeli olarak ek ödeme-ikramiye-mesailerin ödenmesi için Sendikalardan topluca istifa edelim

çavuş59
Kapalı
04 Ekim 2013 21:23

7. his nerden aldınız bu bilgiyi kesin mi

7.his, 11 yıl önce

ikramiyeler de yönetim kurulunda imzada, bayramdan sonra 3 ikramiyeniz hayırlı olsun

diffe rent
Memur
04 Ekim 2013 23:14

evet 7.his haber kaynagı sağlammı?

Ayrıca bende bir haber vereyim Başkan Kurumdaki memurlar için uzmanlık isteğinde bulunmuş. Ama şunu da söylemeden geçmek istemiyorum Sayın Fatih ACAR döneminde de iki kez uzmanlık talep edilmiş olup, ikisine herhangi bir olumlu ve olumsuz cevap verilmemiş

çavuş59, 11 yıl önce

7. his nerden aldınız bu bilgiyi kesin mi

müferzmüf
Kapalı
05 Ekim 2013 08:32

666 khk ile sgk ek ödemelerini durdurmanın acısını topluca ödeyerek ödemektedir.13.01.2012 tarhınde yönetim kururlu kararını 2 yıldır uygulamaya koyamayan sgk var arkadslar.o kararda sgk çalışan sağlıkçıların ek ödemesi yeniden belirlenmeli ama ben belirlene kadar eskiye devam diyor.2 yıl geçti hiçbir sendikadan haber yok.şimdi anayasa mahkmemesi kararına göre kim ek ödeme alcak kim almayacak veya ne kadar alcak diye bu kararın revıze edilmesi gerekir.ikramiyelerin ödenmesi gerekir.ama ortada bir sendika girişimi yok.açıkcası en çok üzende bu kazanımların onlara mal edilmesi.bunlar tamamen anayasa mahkemesi kararı gereğ.sendika 2 yıldır yönetim kurulu kararının gereğini neden yapmıyor?ikramiyeler nerde?bazıları 21 aylık fark alırken diğerleri nerde?yeni ek ödeme yönetmeliği 21 aydır nerde?sendikacılar nerde?

2004208057
Şef
05 Ekim 2013 13:51

Hocam uzmanlık meselesi doğru mu? Kaynağınız sağlam mı? Olumlu olarak cevap alınmasının ihtimali var mı?

diffe rent, 11 yıl önce

evet 7.his haber kaynagı sağlammı?

Ayrıca bende bir haber vereyim Başkan Kurumdaki memurlar için uzmanlık isteğinde bulunmuş. Ama şunu da söylemeden geçmek istemiyorum Sayın Fatih ACAR döneminde de iki kez uzmanlık talep edilmiş olup, ikisine herhangi bir olumlu ve olumsuz cevap verilmemiş

diffe rent
Memur
05 Ekim 2013 20:01

Kardeş benin arkadaşa istanbulda çalışan arkadaşı söyledi. 2 hafta önce İstanbula Başkan gelmiş ve Müdürler ile toplantı yapmış ve o toplantıda uzmanlık istediklerini söylemişler ve toplantıdaki arkadaş kendi kulakları ile duymuş. Ama istenmiş olması verileceği anlamına gelmiyor. Daha önce 2 kez istenmiş ama ikisindede bir sonuç alınamamış.

2004208057, 11 yıl önce

Hocam uzmanlık meselesi doğru mu? Kaynağınız sağlam mı? Olumlu olarak cevap alınmasının ihtimali var mı?

Toplam 544 mesaj
«16171819202122232425262728

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi