Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Adversarykonserwatifkjhu
02 Ağustos 2013 17:31  

2014 KPSS Konu Dağılımı ve Kaynak Tavsiyeleri

Öncelikle merhaba arkadaşlar, ben de sizler gibi 2014' te Kpss'ye gireceğim.
Birincisi ; 2014 Kpss için genel yetenek ve genel kültür testlerindeki konu dağılımları nelerdir?
Örneğin: Türkçe için 1.Cümlede Anlam / 2. Paragrafta Anlam .....gibi.
İkinci olarak; dershaneye gitmeyip,evde düzenli çalışmak istiyorum.Genel yeteneğime güvenirim,sorularını genelde çözerim.Genel kültür ise tamamen şansıma bağlı.
Bu yüzden 2014 Kpss'ye çalışan siz değerli arkadaşlardan kaynak önerisi istiyorum. Kaynak önerilerini bölüme göre yazarsanız sevinirim.
Örneğin: Türkçe için şu kaynak, Matematik için şu kaynak gibi.
Genel yetenek için zor soruları olan,zihni zorlayan kaynaklar istiyorum.Yani yeri gelecek bir matematik sorusunda kalem oynatamayacağım soru görmek istiyorum.Türkçe içinse Ösym'nin soru tarzına göre soruları olan kaynak istiyorum.
Genel kültür için kaynak önerisine gelince; 2014 için hazırlanmış olan,böyle çok fazla karışık olmayan,çalışması sıkıcı olmayan, soruları güzel olan, sıfır olana da genel kültürü iyi olana da hitap eden konu anlatımlı ve soru bankaları kaynak önerisi istiyorum.
Ayrıca Kpss için deneme sınavları arasında en iyiler arasında gördüğünüz kaynakları da yazarsanız sevinirim.
Ek olarak arkadaşlar bu genel yetenek için Ygs soru bankaları çözmenin faydası olur mu? Şöyle söyleyeyim Ygs'ye iyi çalışan birisi kpss genel yeteneği çok iyi yapabilir mi? Ve ya Kpss genel yeteneği çok iyi bilen,çalışan birisi Ygs Matematik ve Türkçe'den çok iyi netler yapabilir mi?
Lütfen cevaplarsanız sevinirim.
Benim durumumda olan bir çok kişiyede bu konunun yardımcı olması dileği ile.