Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazhopalihuzur657
12 Ağustos 2013 21:37  

etüt merkezlerinde öğretmen olmak???

İstediğimiz zaman başvuru yapabiliyor muyuz arkadaşlar? çalaışan arkadaişalr varsa bilgilendirebilir mi? saatleri kendimize göre ayarlayabilir miyiz,ücretler nasıl oluyor??

12 Ağustos 2013 21:44

rossem

yok mu hiç çalışann??

12 Ağustos 2013 21:45

sınıf254

sizin branş ne hocam

12 Ağustos 2013 21:51

rossem

kimya

12 Ağustos 2013 21:53

iatakci

Hocam bu sene etüd merkezinde geçici bir süre çalıştım ve kesinlikle tavsiye etmiyorum...

12 Ağustos 2013 21:54

rossem

şubata kadar çalışmayı düşünüyorum ama şartları nedir ne değildir hiç bi fikrim yok?

12 Ağustos 2013 21:55

iatakci

Çocukların farklı okullardan olmaları, adı üstünde etüd merkezi olduğundan ödevimiz var, yardımcı olun mantığıyla ödevini yaptırmak isteyen öğrenciler, ödevleri bitmeyen öğrenci velilerin sürekli etüd merkezini ziyaretleri, proje ödevleri, performans ödevleri... Kısacası öğrenciler bunları sizlere yaptırmak için ellerinden geleni yapıyorlar... Kesinlikle tasiye etmiyorum....

12 Ağustos 2013 21:57

rossem

neden tavsiye etmiyorsunuz

12 Ağustos 2013 21:59

rossem

dersini anlatırsın çıkar evine gidersin dye düşünüyrdm, ücrtli öğretmenlikte de aynı dertler oluor

12 Ağustos 2013 22:00

iatakci

hocam yeterince açıklama yaptığıma inanıyorum :)

12 Ağustos 2013 22:05

qqnlsyqq

Çocukların farklı okullardan olmaları, adı üstünde etüd merkezi olduğundan ödevimiz var, yardımcı olun mantığıyla ödevini yaptırmak isteyen öğrenciler, ödevleri bitmeyen öğrenci velilerin sürekli etüd merkezini ziyaretleri, proje ödevleri, performans ödevleri... Kısacası öğrenciler bunları sizlere yaptırmak için ellerinden geleni yapıyorlar... Kesinlikle tasiye etmiyorum....

iatakci, 12 ay önce - Alıntıya git

kesinlikle katılıyorum bu yoruma.kasımdan hazirana kadar çalıştım ben.öğretmenden öte öğrencilerin ayak işlerini halleden insanlar haline geliyoruz. iş vereninizin bakış açısı da önemli tabi.öğretmenlerinin bu şekilde kullanılmasına izin vermezse mutlu olabilirsiniz.gerçi işverenler de öğrencilere müşteri gözüyle baktıkları için bu ihtimal biraz düşük.ayrıca sözleşme yaparsa yaparsanız şubatta bırakmak sizin için sorun olabilir ancak ücretli öğretmenlikten ise bu işi size tavsiye ederim.

12 Ağustos 2013 22:06

Celos

ne kadar alıyorlar ortalam bu etüt merkezinde çalışanlar

12 Ağustos 2013 22:06

qqnlsyqq

bu arada eylülden önce iş başvurularınızı yapın.genelde sezon başlamadan öğretmenleri hazır ederler ancak öğretmen ihtiyacı olan kurumlara istediğiniz zaman başvurabilirsiniz tabi.

12 Ağustos 2013 22:10

qqnlsyqq

bu branşa,tecrübenize ve hitap ettiğiniz öğrenciye göre değişir.ilkokul branşları daha az alır, lise öğrencilerine ders veren bir kurumsa -üni. hazırlık bazında- bu branşlar daha yüksek alır.500 ile 1500 arasında değişen bir skala var (izmirde).biraz ne tutturabildiğinize bağlı aynı kurumda bile farklı bir sürü maaş oluyor çünkü.

12 Ağustos 2013 22:14

rossem

ücretli mi etüt merkezi öğretmenliği mi

12 Ağustos 2013 22:17

Celos

bu branşa,tecrübenize ve hitap ettiğiniz öğrenciye göre değişir.ilkokul branşları daha az alır, lise öğrencilerine ders veren bir kurumsa -üni. hazırlık bazında- bu branşlar daha yüksek alır.500 ile 1500 arasında değişen bir skala var (izmirde).biraz ne tutturabildiğinize bağlı aynı kurumda bile farklı bir sürü maaş oluyor çünkü.

qqnlsyqq, 12 ay önce - Alıntıya git

peki çalışma durumu dersanelerle aynı mı yogun mu programları buraların

12 Ağustos 2013 22:21

qqnlsyqq

ücretlidense etütü tavsiye ederim.dershanelere göre kesinlikle daha az bir tempoda çalışırsınız. sadece birebir dersiniz olup olmadığını öğrenin.birebiriniz olursa mesai saatleri uzar.

12 Ağustos 2013 22:23

Celos

ücretlidense etütü tavsiye ederim.dershanelere göre kesinlikle daha az bir tempoda çalışırsınız. sadece birebir dersiniz olup olmadığını öğrenin.birebiriniz olursa mesai saatleri uzar.

qqnlsyqq, 12 ay önce - Alıntıya git

sağol hocam bilgi için

12 Ağustos 2013 22:28

rossem

anlaşırken nelee dikkat etmek gerekiyor? bi taraftan kpss çalışmak var? ikisi bi arada

12 Ağustos 2013 22:36

qqnlsyqq

kpss düşünüyorsanız yarım gün anlaşmak için uğraşın tabi bu da maaşı düşürecektir.tatil gününüzü öğrenin.genelde bir ya da bir buçuk gün olur.sınıf dersi varsa bir haftada kaç saat derse gireceğinizi öğrenin çünkü öğrtmen eksik olursa her saati doldurmak için sizi derse sokabilirler.sigorta yapıp yapmayacağını öğrenin.sigorta yaparsa sözleşme de yapar çünkü sigortasız çalıştıramaz teftişte hemen ceza yiyorlar.bizzat gördüm :)

12 Ağustos 2013 22:42

rossem

hafta sonu da çalıştırıyorlar mı?

Toplam 21 mesaj