Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : yumurcakTürkçeci0505
28 Ağustos 2013 00:41  

ilkokul ortaokul bir arada olan yerlerde ilkokul 150 altında olsa bile sınıf öğretmeni branş öğretme

ilkokul ortaokul bir arada olan yerlerde ilkokul 150 altında olsa bile sınıf öğretmeni branş öğretmeni gibi idareciliğe başvurabilir mi

28 Ağustos 2013 01:30

Hi axi sheytan

Evet basvurabilir.

28 Ağustos 2013 01:39

aaskar

başvuramaz çünkü ilkokulun idareci normu olmaz

28 Ağustos 2013 08:33

Başarınıngizemi

Başvurabilir hocam.Çünkü yönetmelikte okutabileceği ders ibaresi var yani ilkokul orta okul birarada olunca sınıf öğretmeni herhangi bir sınıfta ders okutabileceğı için ilkokulun norumu olsun olmasın atanır.Yani bu idareci ortaokulun normunada artanabilir.Buna örnek ingilizce ve dinkültürü branşları 4. ilkokulda dersleri olduğu için nasıl ilkokula atanıyorlarsa sınıf öğretmenide içinde sınıf bulunan bir ortaokula atanabilir.Çorum duyru Yozgat duyru Nide duyru sitelerine bakınız.

28 Ağustos 2013 10:23

enis4040

başvuru yapamaz.çünkü sınıfcı idarecinin normunun olabilmesi için öğrenci sayısı 150 olmalıdır.

bir kasabada ilk + orta öğrenci sayısı 150 den fazla ise bazı iller sınıfcılara başvuru hakkı vermişler.bazı iler de ilkokul öğrencilerinin sayısı 150 den fazlaysa sınıfcılara başvuru hakkı vermişler.

28 Ağustos 2013 10:30

Başarınıngizemi

c) Atanmak üzere başvurulacak eğitim kurumuna alanı itibariyle öğretmen olarak atanabilmek veya bu eğitim kurumunda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak; fen ve sosyal bilimler liseleri ile bilim ve sanat merkezleri yöneticiliği için bu okullarda öğretmenlik yapmış veya yapmakta olmak,

hocam bu okullar ikisi bir arada olduğu için ve 1 müdüriyeti bulunduğu için atamada hiçbir sıkıntı olmaz.Müstakil müdürlük için 150 şartı gerekiyor.İkisi bir arada için böyle bir şart yok.Olaya tersten bkalım.160 ilkokul 40 ta ortaokul öğrencisi olan bir okula branşçı atanamazmı atanabilir.Neden okutacağı ders olduğu için.Ama ikisi bir arada olursa atanır yoksa müdüriyet düşer.

28 Ağustos 2013 12:00

Hi axi sheytan

Arkadaslar sadece atama yonetmeligine bakmayin norm kadro yonetmeliginde iki kurum bir arada ise sayiya bakilmaz deniliyor.gerci 4 4 4 ten yonetmelikler birbirleriyle celisiyor.

28 Ağustos 2013 12:31

aaannnk

bu soruyu soran hocam hangi ilde görevlisiniz

28 Ağustos 2013 14:05

forsay

bakanlığı aradım ilkokul ve ortaokul bir arada olan okullarda(ilkokul 150nin altında olsa bile) bazı iller hem sınıf hem branş öğretmenine açmış bazı iller ise manisa gibi mesela sadece ortaokula açmış dedim.bana verilen cevap valiliklerin takdiri dediler.yönetmelikler niçin var peki

28 Ağustos 2013 14:08

Başarınıngizemi

forsay hocam bulunduğunuz il mem atamaya bu durum hakkında hemen dilekçe ile resmi olarak başvurunuz.Gerekli incelemelerden sonra düzeltmeyi yapacaklardır.

28 Ağustos 2013 14:25

aaskar

kuru sıkı konuşmayın bu okullar 2 okul tek yönetim normları da orta okulda

28 Ağustos 2013 14:39

Başarınıngizemi

aaskar tek yönetim normu diye bir şey mi var? yeni duyduk

28 Ağustos 2013 14:40

Başarınıngizemi

bence sen sıkıyorsun yada kanunlardan haberin yok.Formu baştan sona oku anlarsın.

28 Ağustos 2013 15:29

mavi0101

okul binaları ayrı olursa öğrenci sayısına bakılır aynı bina ise bakılmaz

Toplam 13 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?