Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : Adversarykonserwatifkjhu
«303132333435363738394041»
05 Aralık 2013 20:21

ortaçağ

Aşağıda verilen ürünlerde hangisinde tabandan sulama yapılmaktadır..?

a)Çeltik

b)Pamuk

c)Buğday

d)Nohut

e)Yulaf

İgnasyus, 11 ay önce - Alıntıya git

çeltik mi?

taban suyu nedir bilmiyorum ama diğer bitkiler sulanmadan yetişebiliyor ama çeltik su tablalarının yada adı her neyse onun içinde büyüyor.

05 Aralık 2013 20:31

adsız89

http://u1312.hizliresim.com/1j/5/v6c59.jpg yardımcı olur musunuz

adsız89, 11 ay önce - Alıntıya git

sorum arkaya düşmüş

05 Aralık 2013 20:39

Hovardameşrep

sorum arkaya düşmüş

Bence kimyasal çözünmenin gerceklestigi karadeniz kiyi seridini secmek daha mantikli söyleki,kimyasal cozunmeyle ana kaya topraga daha cok isleyebilir,fiziksel çözünme yani mekanik uafalanma ic bolgelerde daha coktur.bence 2 ve 3;yanlis da olabilir cevap ne?

05 Aralık 2013 20:46

adsız89

Bence kimyasal çözünmenin gerceklestigi karadeniz kiyi seridini secmek daha mantikli söyleki,kimyasal cozunmeyle ana kaya topraga daha cok isleyebilir,fiziksel çözünme yani mekanik uafalanma ic bolgelerde daha coktur.bence 2 ve 3;yanlis da olabilir cevap ne?

Hovardameşrep, 11 ay önce - Alıntıya git

cevap 3

05 Aralık 2013 20:54

bludar

Aşağıda verilen ürünlerde hangisinde tabandan sulama yapılmaktadır..?

a)Çeltik

b)Pamuk

c)Buğday

d)Nohut

e)Yulaf

İgnasyus, 11 ay önce - Alıntıya git

çeltik

05 Aralık 2013 21:28

imnth

http://u1312.hizliresim.com/1j/5/v6c59.jpg yardımcı olur musunuz

burda verilen şehirler

1--kars

2--rize

3--samsun

4--eskişehir

5--kırşehir olduğunu tahmin ediyorum. ana kayanın toprakta etkili olabilmesi 3 şekilde olur fiziksel çözünme kimyasal çözünme ve biyolojik çözünme.

rize de bol yağıştan ötürü kimyasal çözünme, kars-ekişehir-kırşehir de ıcaklık farkından ötürü fizikel çözülmeyle toprağın oluşumunda ana kayanın etkii görülür.

ama samsun bildiğiniz gibi orta karadenizde ve karadenizin az yağış alan ve sıcaklık farkının az olduğu bir şehir olduğundan toprağın oluşumunda anakayanın etkisi görülmez.

05 Aralık 2013 22:08

adsız89

burda verilen şehirler

1--kars

2--rize

3--samsun

4--eskişehir

5--kırşehir olduğunu tahmin ediyorum. ana kayanın toprakta etkili olabilmesi 3 şekilde olur fiziksel çözünme kimyasal çözünme ve biyolojik çözünme.

rize de bol yağıştan ötürü kimyasal çözünme, kars-ekişehir-kırşehir de ıcaklık farkından ötürü fizikel çözülmeyle toprağın oluşumunda ana kayanın etkii görülür.

ama samsun bildiğiniz gibi orta karadenizde ve karadenizin az yağış alan ve sıcaklık farkının az olduğu bir şehir olduğundan toprağın oluşumunda anakayanın etkisi görülmez.

imnth, 11 ay önce - Alıntıya git

çözüm için teşekkürler rize ve samsun olarak düşünememiştim karadeniz olarak düşünmüştüm direk

05 Aralık 2013 22:17

imnth

çözüm için teşekkürler rize ve samsun olarak düşünememiştim karadeniz olarak düşünmüştüm direk

öyle düşünmek zorunda değilsin ben soruları çözerken şehir olarak düşündüğüm zaman daha net görüp emin olarak çözüyorum. ama sen istersen doğu karadeniz orta karadeniz diye düşünebilirsin. ama komple karadeniz diyemezsin özellikleri farklı çünkü

06 Aralık 2013 23:09

ortaçağ

çelti miş mi cevap soru sahibi nerde?

07 Aralık 2013 01:25

esaykili

"Dün ankarada hava sıcaklığı mevsim normallerinin altına düştü. kuzeybatıdan esen orta şiddetteki rüzgar, sıcaklığın daha da düşük hissedilmesine neden olurken aralıksız yağan yağmur bir çok semtte su baskınlarına yol açtı."

yukarıda verileren meteroloji bültenine göre ankarayla ilgili yargılardan hangilerine ulaşılabilir?

I.Gün boyunca yüksek basınç koşulları etkilidir

II.Bağıl nem oranı yüksektir

III.Konveksiyonel yağışlar etkili olmuştur

IV.Kış mevsimi koşulları etkilidir

Anlayamadım bu soruyu yardımcı olursanız sevinirim

07 Aralık 2013 01:57

neolcekhalimiz

"Dün ankarada hava sıcaklığı mevsim normallerinin altına düştü. kuzeybatıdan esen orta şiddetteki rüzgar, sıcaklığın daha da düşük hissedilmesine neden olurken aralıksız yağan yağmur bir çok semtte su baskınlarına yol açtı."

yukarıda verileren meteroloji bültenine göre ankarayla ilgili yargılardan hangilerine ulaşılabilir?

esaykili, 11 ay önce - Alıntıya git

ben 2-4 dersım

07 Aralık 2013 10:20

laves86

2 3

07 Aralık 2013 13:29

esaykili

2 3

laves86, 11 ay önce - Alıntıya git

Evet doğru cevap 2-3. konveksiyonel yağış olduğunu nasıl çıkardınız açıklar mısınız?

07 Aralık 2013 13:30

memur2012eko

Karayel kışın etkili oluyor ve kuzeybatıdan esiyor ve yağışı yağmur şeklinde getiriyor bu yüzden 4

Yağmur varsa bağıl nem yüksektir bu yüzden 2

yani 2 ve 4 derdim

hava yamurlu ise yüksek basınç değil alçak basınç etkilidir, içanadoluda konveksiyonel yağışlar görülür ama kuzeybatıdan esen rüzgarın olması çeldirici

07 Aralık 2013 13:31

memur2012eko

laves 4 neden olmuyor

07 Aralık 2013 13:53

laves86

Evet doğru cevap 2-3. konveksiyonel yağış olduğunu nasıl çıkardınız açıklar mısınız?

içanadolu bölgesinde konveksiyonel yağış görülür,,,

07 Aralık 2013 14:14

esaykili

içanadolu bölgesinde konveksiyonel yağış görülür,,,

laves86, 11 ay önce - Alıntıya git

teşekkür ederim direk ezberden ilerliyoruz yani. Ön bilgili soru olunca içerikten ulaşmaya çalışmıştım.

07 Aralık 2013 17:02

memur2012eko

Aras ve Kula Türkiye'ye ait kapalı havzalar mıdır

07 Aralık 2013 17:30

laves86

Aras ve Kula Türkiye'ye ait kapalı havzalar mıdır

memur2012eko, 11 ay önce - Alıntıya git

evet hazar gölüne döküldükleri için ..

07 Aralık 2013 17:32

laves86

laves 4 neden olmuyor

memur2012eko, 11 ay önce - Alıntıya git

içanadolu da kışın yağmur yağışı görülmez ilkbaharda olur

Toplam 5642 mesaj
«303132333435363738394041»
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?