Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : c.nazan
05 Eylül 2013 09:58  

Editör
merdiven ve dik yokuş çıkarken çarpıntı ve nefes nefese kalma

sevgili arkadaşlarım hocalarım öncelikle herkese çek selamlar...

son 4 senedir elimde iki dolu poşetle veya biraz hızlıca 3 kat merdiven çıksam kalbim sanki uzun maraton koşmuş gibi takır takır atmakta ve nefes almakta zorlanır oluyorum bu son zamanlarda iyice arttı.... dik bi yokuşu ya da merdiveni çıktıktan sonra nefes almaktan konuşamıyorum bile.... ama 5 ay önce 3000 mt test koşu yaptım antremanlı olarak 15:15 sn de koştum... sorun çıkmadı.... ama 20 mt dik yokuş beni mahvediyor ... kalbim fırlayacak yerinden ve nefes yetmiyor gibi geliyor...... son zamanlarda nefes tutmayı denedim 35 sn yi zor geçiyorum....

ne yapmalıyım bi yol yordam gösterirseniz çok minnettar olurum

06 Eylül 2013 09:38

hektor 06

hemoglobin düzeyine baktır anemi varsa böyle şeyler olabiliyor ve sigara kullanıyorsan bırak

06 Eylül 2013 10:26

oto-danisman-expert
Editor

sigara hiç kullanmadım hocam.. kendimi bildim bileli kan değerlerim hep alt sınırda... daha önce yoktu böyle bişey...3000 mt çok rahat koşuyorum ama merdiven ve yokuş bitiriyor beni

12 Eylül 2013 19:02

asyilmaz

dahiliye polikliniği öneriyorum. aneminiz var ise kalbinizi etkileyebilir. hemoglobin seviyenizi normale getirmelisiniz. inceleme için lütfen en yakın dahiliye polk. başvurun.

13 Eylül 2013 18:48

oto-danisman-expert
Editor

dahiliye polikliniği öneriyorum. aneminiz var ise kalbinizi etkileyebilir. hemoglobin seviyenizi normale getirmelisiniz. inceleme için lütfen en yakın dahiliye polk. başvurun.

asyilmaz, 12 ay önce - Alıntıya git

çok teşekkür ederim hocam... en kısa sürede gideceğim doktora ama daha önce gittiğimde ferrum fort verip göndermişlerdi....

Toplam 4 mesaj