Editörler : F16 Gökçen

YavuzTURK
Aday Memur
23 Eylül 2013 09:24

Okulu bu sene ilk dönem bitecek olanlar formasyon alabilecekmi acaba ? yetişebilecekler mi sizce ? Formasyon başvuruları ikinci döneme sarkar mı ?

şifrem264110
Aday Memur
24 Eylül 2013 03:29

Arkadaslar meb yada tpao bursuyla alesten alacagi puanla yuksek lisans yapmayi dusunen veyea bu konuyu arastirmis arakadaslar yardim edebilirler mi nette cok iyi bilgi edinemedim.. bazi yerde Alesten 90 bazi yerde en az 75 yeterli diyorlar yine aynı karmaşa not ortalaması konusunda da yasaniyor en az 2.75 sarti araniyor diyor fakat boyle bir ort. Olmayipta gidenlerde var yardımci olursaniz sevinirim.

hly-ing
Memur
25 Eylül 2013 15:54

sarkacağını sanmam arkadaşım yök en geç aralık diye duyuru yaptı

YavuzTURK, 11 yıl önce

Okulu bu sene ilk dönem bitecek olanlar formasyon alabilecekmi acaba ? yetişebilecekler mi sizce ? Formasyon başvuruları ikinci döneme sarkar mı ?

desen05
Aday Memur
08 Ekim 2013 11:16

Ben de ales e giriyorum formasyon amaçlı..Benim sorum formasyon için minunmum puan diye bişey olucak mı??Yani 70 ve üstü mü formasyona hak kazanacak.Başvuru sırasında böyle bi duyum aldım..

Alfa Beta
Kapalı
08 Ekim 2013 14:20

Ales'in baraj puanı 55'tir.Yine bu baraj puanını uygularlar.Baraj puanını öyle 70 yapıp insanların başvuru hakkını ellerinden almazlar.Zaten Ales'ten alınacak 60-65 puan formasyon için yetmez diye düünüyorum.

desen05, 11 yıl önce

Ben de ales e giriyorum formasyon amaçlı..Benim sorum formasyon için minunmum puan diye bişey olucak mı??Yani 70 ve üstü mü formasyona hak kazanacak.Başvuru sırasında böyle bi duyum aldım..

rabiş rabiş
Aday Memur
27 Ekim 2013 20:17

arkadaşlar ben bu aleste puanlar var ya neye göre yaa tam anlamadım . taa liseden mezun olduğumuz bölümler mi dikkate alınıyor. ben eşit ağrlık mezunuyum. kamu yönetimi okudum. alese gircem kamu yön yüksek lisans yapcam inşallah. eşit ağırlık puanımı dikkate alınacak. ben mezun olunan bölümün sözel yada sayısal özelliği dikkate alınıyor sanıyordum.

29 Ekim 2013 11:26

rabiş rabiş, 10 yıl önce

arkadaşlar ben bu aleste puanlar var ya neye göre yaa tam anlamadım . taa liseden mezun olduğumuz bölümler mi dikkate alınıyor. ben eşit ağrlık mezunuyum. kamu yönetimi okudum. alese gircem kamu yön yüksek lisans yapcam inşallah. eşit ağırlık puanımı dikkate alınacak. ben mezun olunan bölümün sözel yada sayısal özelliği dikkate alınıyor sanıyordum.

inan86
Memur
31 Ekim 2013 15:29

sınav yerleri belli oldumu acaba

rabiş rabiş
Aday Memur
01 Kasım 2013 16:26

ya umutlarda biterse çok sağol yönlerdiğin sayfa için. herkafadan bir ses çıkıyor çevremden bi türlü anlamadım. ama artık ea çözmem gerektiğini anlamak iyi oldu. eline sağlık tekrardan teşekkürler :) herkese başarılar.

dudu güder
Kapalı
13 Kasım 2013 21:49

hemşireler formasyonu nasıl ve nerden alabilirler alesten 69 puan aldım bilen varsa yazsın lütfeeen

su_desire
Şef
15 Kasım 2013 16:00

Arkadaslar aleste 4 yanlız mı 1 dogruyu goturuyordu bılen hemen cevp yazarsa sevınırım 2 gun kaldı malum, herkese bol sans buarada ben her ne kadar hazır hıssetmesem de :(

su_desire
Şef
15 Kasım 2013 16:17

Bir dfe aklıma şu geldi esit agırlıkcılar sozel 2 den puan alamıyor demıstık ya, hanı normalde unıversite sınavımda esıt agıclıkcıyken fızık yapmamıza gerek yoktu ama yaparsan az da olsa puan alırdık onun gibi az da olsa puan eklenıyor mu acaba?

YalnızAdam33
Aday Memur
15 Kasım 2013 18:40

Merhaba arkadaşlar,

2013 İlkbahar dönemine göre güncellenmiş katsayılarla ALES puan hesaplamalarınız için http://yazilimnotlari.com/ales-2013 linkine tıklayın.

YalnızAdam33
Aday Memur
15 Kasım 2013 18:41

Merhaba arkadaşlar,

2013 İlkbahar dönemine göre güncellenmiş katsayılarla ALES puan hesaplamalarınız için http://yazilimnotlari.com/ales-2013 linkine tıklayın.

16 Kasım 2013 08:52

Memurlar.Net olarak sınava girecek tüm adaylara başarılar dileriz.

16 Kasım 2013 08:58

Sözel-2 testi size hiçbir puan getirmez. Üniversite sınavında da durum tam olarak sizin bildiğiniz gibi değildi, Fizik'ten sorumluydunuz ancak katsayısı düşüktü, "Fizik yapmamıza gerek yoktu" ifadesi doğru değildir. Başarılar...

su_desire, 10 yıl önce

Bir dfe aklıma şu geldi esit agırlıkcılar sozel 2 den puan alamıyor demıstık ya, hanı normalde unıversite sınavımda esıt agıclıkcıyken fızık yapmamıza gerek yoktu ama yaparsan az da olsa puan alırdık onun gibi az da olsa puan eklenıyor mu acaba?

maras657
Aday Memur
16 Kasım 2013 11:13

yarınki sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar

su_desire
Şef
16 Kasım 2013 15:18

her zamankı gibi en onemlı anlarda yardımımıza yetıstınız cok nazıksınız. herkese basarılar arkadaslar. ıyı kı trt1 ın hala var olmasının naıf mutlulugu gibi, memurlar.net te var cidden.

ya umutlarda biterse, 10 yıl önce

Sözel-2 testi size hiçbir puan getirmez. Üniversite sınavında da durum tam olarak sizin bildiğiniz gibi değildi, Fizik'ten sorumluydunuz ancak katsayısı düşüktü, "Fizik yapmamıza gerek yoktu" ifadesi doğru değildir. Başarılar...

_neden_
Müsteşar Yardımcısı
17 Kasım 2013 07:58

Sınava girecek olan tüm adaylara başarılar dileriz...

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi