Editörler : swat3410
06 Eylül 2013 08:25

Polise saldırı kamereda

Bu konunun icerigi nedir bilen varmi devreler bu arkadaslar zabitami polismi anlayamadim hadi silah kullanmadin vurmadin bari gaz sık onuda yapmadin al asagi 2 kisisin enteresan bir olay hic mi mukavemet gormedin diyecegim olmayacak.

http://pmdg.com.tr/video-polise-silahli-saldiri-anbean-kamerada.html

piglett
Kapalı
06 Eylül 2013 10:44

trafik polislerinin cok sık karşılaştıgı bir olay değil,ne yapacaklarını bilmiyorlar videodan belli... bu olay önleyici ekiplerin, yunusların başına gelmiş olsaydı durum çok farklı olurdu... çok üzücü bir durum...

ssahin01
Memur
06 Eylül 2013 16:14

silah kullansa olay bambaşka bir boyuta gidiyor (ki şu halde silahlı müdahale şartları oluşmuş) kullanmasa videodaki gibi görüntüler ortaya çıkıyor. Ancak en azından biber gazı kullanılabilirdi.

piglett
Kapalı
06 Eylül 2013 17:07

biber gazı kullanılırdı,takviye ekip istenırdı, aracın lastiğine ateş edilirdi havaya uyarı ateşi edilirdi...

eleştirmek için söylemiyorum ama gerçekten trafikçi arkadaşlar asayiş olaylarında cok etkisiz kalıyor...

vahapokan
Memur
06 Eylül 2013 18:26

trafiğin ivedi şekilde emniyetten alınması gerekli bence

erhan8129
Memur
06 Eylül 2013 18:30

ne yani adam bunu yaptı sonrada elini kolunu sallayarak gitti öyle mi , polis olmakdan utandım res

mrtclskn
Şef
07 Eylül 2013 02:13

görüntüyü izledim inanın sinirden ağlıyacaktım... Bunu o vatandas(densiz yapar) neden mi bu hale getirdiler tüzükler yaslar mevzuat yönetmelik vs.vsç ha illaki araç alınmıştır ama ne olmuştur bir hiç benim meslektaşım kafasına aldığı darbeyle kalmıştır... Şimdi meslektasım cıkarsa sıksa adama basın diyecek polis trafikte ehliyet vermeyen sürücüyü vurdu... ama haberlere bakın Türk haber kanallarında abd polisi silahını cıkaran sahsı vurarak etkisiz hale getirdi... e neden o zaman adam gibi net bir kanun cıkarmıyalar aynen kanun maddesi şöyle olmalı Kolluk kuvvetlerine her ne gerekçeyle olursa olsun silah çıkaran silah çeken dogrultan yada silahına davranan kişiye o görevli kollauk kuvvetlerince ateş edip etkisiz hale getirme yetksi vardır bu etkisiz hale getirme olayında şahıs ölse dahi görevli kolluk kuvveti görevini ifa etmesi ve kendi canına kastı olduğu için asla ve asla yargılanamaz görevini yapmış olur diye cok mu zor... e ne kaldı işte durum bu oldu bu olacak dahada beteri neden bu meslegi bu kadar ele ayaga düşürdüler ? e o zaman alsınlar silahlarıda bellerimizden neden var ki? bırakın o silahlarla br baskasının canını korumayı kendi canımızı bile koruyamayacaksak? simdi bagzı arkadaslar düsünüyordur polis neden bişey yapamadı hangi biriniz silah elinde olan bi vatandasa biber gazıyla yada normal kuvvetle saldırabilirsiniz? ha yapılır bi kahramanlık ama o boğusmada kendi canını gectin akan bşr trafik var hadi bi baska vatandas vuruldu? daha kötü keske vurulan ben olsaydım der insan... hem farklı örneklerini görmedik mi antalyadaydı sanırım bir müdürümüz Sehit olmadımı böyle elinde silah olan birisinin elinden almaya calısırken? yani kısaca orda benim meslek tasımın asla ve asla sucu yok Allah ım korumus ki o dengesiz adam sıkmamıs... Kesinlikle bu tarz olaylarda polise vur yetkisi tartışmasız ucu öyle cetrefelli olmayan bir şekilde verilmesi lazım

Darmadagın
Kapalı
07 Eylül 2013 06:15

öyle durumda vatandaşı dinlemeyeceksin..ağız burun dalacaksın..bune ya..vatandaşı konuşturuyon karşında..

T.Robert.Bundy
Kapalı
07 Eylül 2013 16:15

Eğer vatandaş sana silah çekmiş, senin kafana vurmuş ve sen polis olarak bekliyorsan o silaı kılıfından çıkarmıyorsan, çıkarıp bir tane bacağına sıkmıyorsun, polis felan değilsin korkağın önde gidenisin. bu trafikçi bilmiyor sebep değil, silah kullanma yetkisinin oluşturan bir durum, bizim polis çekmiş silahı üzerine doğrultuyor ama tık yok, adam hala silahla polisin üzerine geliyor, silahı ateşleyen yok, orada bu magada adam bizim polisleri vursa kim vurduya gidecek işte, ikiciside orda dayağı yiyorsu, sonra kaça adamın arabasına tekme atıyorsun, adam önüdeyke niye indirmedi, polisliği bilmiyen yapmasın bizide yerin dibine sokmasın. geçmiş olsun yinede

Nefy-i Ebedi
Genel Müdür
07 Eylül 2013 16:33

Oradaki Polisler teşkilatın yüz karalarıdır.

Onlar o üniformayı giymeyi haketmiyorlar.

Teşkilatı ayaklar altına alan rezillerdir.

Görüntüleri izledim.Sinirimden yerimde duramadım.

Adam silahını çekmiş.Polisin kafasına vuruyor.Bizimki arkasını dönmüş gidiyor.

Hiçmi kanına dokunmadı arkadaş.

Ondan sonrada Polis şöyle oldu,böyle oldu diyoruz.

Bunlar gibiler yüzünden teşkilat bu hale geldi.

Adam durmuyor,sana silah çekmiş,birde silahla kafana vuruyor sen koyun gibi bekliyorsun.

Kusuruma bakmayın ağzımı bozmamak için kendimi zor tutuyorum.

T.Robert.Bundy
Kapalı
07 Eylül 2013 16:43

Haklısın arkadaşım, Polis her ihtimali değerlendirir ve ona göre hareket eder, adam elinde silah bekliyor, Terörist olma ihtimali de olabilir bu şahsın.

Nefy-i Ebedi, 11 yıl önce

Oradaki Polisler teşkilatın yüz karalarıdır.

Onlar o üniformayı giymeyi haketmiyorlar.

Teşkilatı ayaklar altına alan rezillerdir.

Görüntüleri izledim.Sinirimden yerimde duramadım.

Adam silahını çekmiş.Polisin kafasına vuruyor.Bizimki arkasını dönmüş gidiyor.

Hiçmi kanına dokunmadı arkadaş.

Ondan sonrada Polis şöyle oldu,böyle oldu diyoruz.

Bunlar gibiler yüzünden teşkilat bu hale geldi.

Adam durmuyor,sana silah çekmiş,birde silahla kafana vuruyor sen koyun gibi bekliyorsun.

Kusuruma bakmayın ağzımı bozmamak için kendimi zor tutuyorum.

piglett
Kapalı
07 Eylül 2013 18:50

yukarıdaki son 2 yorumu yapan arkadaşlar,

trafik ekipleri araç içerisinde uygunsuz yakaladıgı 2 kişiden ehliyet ve kimlik istiyor bunlarda vermiyor, hatta bu 2 kişi öyle baskın cıkıyor ki bizim trafıkcı arkadaşlar köşeye sıkışmış adeta... takviye istiyorlar olay yerine biz gidiyoruz trafıkcı arkadaşlar sankı cok büyük bir tehlikeden kurtulmuş gibi olayı size devredip gitsek sıkıntı olur mu diyor :) olay gözlerinde cok büyümüş... neticede kimliği olmayan şahsa gereken işlemi yapıp 2 dk da konuyu kapatıyoruz...

demem o ki trafıkcı meslektaşlarımız alanlarına çok hakim olabilirler ancak asayiş olaylarında sıkıntı çekebiliyorlar... helede mukavemette....nasıl ki asayiş polisleri olarak trafikle ilgili konularda çoğumuzun bir fikri yoksa onlarda aynı durumda...

bir kaç trafıkcı devrem vardı, kelepce biber gazı ve yedek jarjör taşımıyorlar...

o görüntüleri izleyince çok üzüldüm keşke o kişi asayişie,önleyiciye yada yunuslara denk gelmiş olsaydı dedim içimden.... Allah cümlemizi utandırmasın

Darmadagın
Kapalı
07 Eylül 2013 19:19

aslında suç müdürlerde..okuldan çıkan yeni memuru trafiğe dikersen olacağı budur işte..diğeride eli kulağında telefonla görüşüyor..ben hep derim trafikte eski memurlar olmalı diye..

Darmadagın
Kapalı
07 Eylül 2013 19:21

yeni memuru vereceksin çeviğe karakola nöbete..iyice pişmeleri lazım 3-5 sene

HARİBO42
Aday Memur
07 Eylül 2013 23:29

Polisi sindire sindire ne hale getirdiler...yakinda vadandas indir lan donunu diyecek...ne diyecek polisinustleri...hisssttt...vadandas daima haklidir geregini yappp...

T.Robert.Bundy
Kapalı
07 Eylül 2013 23:59

Oradaki eski memuruda gördük arkadaşım, Polisin kafasına silahla vurulurken geride geride duruyor ne müdahale var ne başka birşey, sonra o memur silahını çekip adamın üzerine tutuyor, şahıs polisin üzerine yürüyünce yeniden kaçıyor, Vurmayacaksın neden çekiyorsun silahı, yanında ki yeni memuru korumayacaksın neden eski memursun, neden o ekipte çalışıyorsun git noktaya otur, bu işin eski, yeni memurla, trafikle asayişle alakası yok, geçen aynısının tıpkısın olayını, hastanede yakını ölen vatandaşın eline satırı alıp, hastanedekilere ve polislere saldırmasıyla gördük, Tv de izleyenler bilir sanırım urfada olmuştu olay, Polis arkadaşım çekti silahını vurdu bacağından. Yapılması gerekende bu, Polis dediğin insan gerçek bir silahla tanımadığı bir insanın kafasına vurmasına nasıl izin verir ya! ya da yanındaki arkadaşı buna nasıl verir, tartışan arkadaş o aralıkta olayın heyecanı ile belki eli ayağına dolanmıştır ama yanındaki ekip arkadaşı silahını çekip bacağına bir tane sıkması lazımdı. bazılarıda burada eski, yeni memur ayrımı yapmış, bu ayrımı yapan arkadaşlar genelde vasıfsız insanlardır, genelde hiç bir işten anlamaz , genelde yeni memurla çalışmayı sever, kendini üstün göstermek için. biz çok gördük öyle adamlar

Darmadagın, 11 yıl önce

yeni memuru vereceksin çeviğe karakola nöbete..iyice pişmeleri lazım 3-5 sene

deliyurek569
Kapalı
08 Eylül 2013 06:55

+1 iste budur

T.Robert.Bundy, 11 yıl önce

Oradaki eski memuruda gördük arkadaşım, Polisin kafasına silahla vurulurken geride geride duruyor ne müdahale var ne başka birşey, sonra o memur silahını çekip adamın üzerine tutuyor, şahıs polisin üzerine yürüyünce yeniden kaçıyor, Vurmayacaksın neden çekiyorsun silahı, yanında ki yeni memuru korumayacaksın neden eski memursun, neden o ekipte çalışıyorsun git noktaya otur, bu işin eski, yeni memurla, trafikle asayişle alakası yok, geçen aynısının tıpkısın olayını, hastanede yakını ölen vatandaşın eline satırı alıp, hastanedekilere ve polislere saldırmasıyla gördük, Tv de izleyenler bilir sanırım urfada olmuştu olay, Polis arkadaşım çekti silahını vurdu bacağından. Yapılması gerekende bu, Polis dediğin insan gerçek bir silahla tanımadığı bir insanın kafasına vurmasına nasıl izin verir ya! ya da yanındaki arkadaşı buna nasıl verir, tartışan arkadaş o aralıkta olayın heyecanı ile belki eli ayağına dolanmıştır ama yanındaki ekip arkadaşı silahını çekip bacağına bir tane sıkması lazımdı. bazılarıda burada eski, yeni memur ayrımı yapmış, bu ayrımı yapan arkadaşlar genelde vasıfsız insanlardır, genelde hiç bir işten anlamaz , genelde yeni memurla çalışmayı sever, kendini üstün göstermek için. biz çok gördük öyle adamlar

piglett
Kapalı
08 Eylül 2013 08:04

eski memurlar yeni memurla açıklanamaz bu olay.... Ama birim kesinlikle fark eder... Orada trafık harıcı hangi birim olursa olsun en kötü ihtimal kameralardan mukavemet olayı izlerdik... Biber gazı bile kullanılmamış, acaba üzerinde biber gazı varmıydı !

Dertli53
Memur
08 Eylül 2013 16:12

Bu olay anlaşılan yol verme kavgası.Muhtemelen ekip mersedesliye gıcık olmuş şerit değiştirme olayı vs.den dolayı.Adam baskın çıkınca bir şey yapamamışlar işte.Genç polisin artis tavırları nedeniyle olayın bu boyutlara ulaştıgını düşünüyorum.

deliyurek569
Kapalı
08 Eylül 2013 16:47

iyi ozaman her artislik yapan polise silah cekilsin bumu senin zihniyetin?

Dertli53, 11 yıl önce

Bu olay anlaşılan yol verme kavgası.Muhtemelen ekip mersedesliye gıcık olmuş şerit değiştirme olayı vs.den dolayı.Adam baskın çıkınca bir şey yapamamışlar işte.Genç polisin artis tavırları nedeniyle olayın bu boyutlara ulaştıgını düşünüyorum.

T.Robert.Bundy
Kapalı
08 Eylül 2013 16:52

Boşver sunu ya, kendisi ya polis değil ya da eski memur, hala genç memur felan diye ayrım yapıyor, arkadaş hatalı olsa bile yanındaki ekip arkadaşı izlemiş olayı hiç birşey yapmamış, adı üzerinde ekip dediğin insanlar birlikte çalışır birisi dayak yerken, diğeri bakmaz..

deliyurek569, 11 yıl önce

iyi ozaman her artislik yapan polise silah cekilsin bumu senin zihniyetin?

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi