Editörler : swat3410
07 Eylül 2013 16:52

Görev başındaki doktora artist demekle yargılanıyorum , yardım arkadaşlar

arkadaslar sucluya darp cebir raporu almak icin hastanaye gittik doktor bize niye getirdiniz bu sucları diyince yanımdaki devrem acıklama yaptı bende üstüne bi acıklama yapınca doktor bana sesini yükselterek bizde biliyoruz baska bir sey soruyoruz diye hitap ettikten sonra gücüme gittik sonra doktor dısarı cıkınca bende arkadasıma fısıldayarak ama ne artist bi doktormus dedim sonra bunu odadan bir hemsire duymus doktor geldi doktora''size bu polis artist dedi efendim dedi'' sonra bayan doktor hakkımda sikayetci oldu su an 3.mahkeye gircez 1.mahkemede doktor ve ben 2.mahkemede tanıklar dinlendi sonuc ne olur sizce.Avukatım bana hagb geri bırakılması kararını iste dedi bende 2.mahkemede kabul ettim.

zeus3510
Daire Başkanı
07 Eylül 2013 17:59

bisey olmaz sadece elestiri yapmisin bunda herhangi bir suc oldugunu dusunmuyorum hic bir cezayi kabul etme ceza alicak bir durum yok soyledigin kelime hakaret sayilmaz

gizli_özne_06
Aday Memur
07 Eylül 2013 23:30

hükmün geri bırakılmasını isteme bence devrem o nasıl avukat öyle sana böyle mı yardımcı oluyo

T.Robert.Bundy
Kapalı
08 Eylül 2013 00:05

yüzüne karı deseydin ya ne korkuyorsun fısıldıyorsun. bu kadar mı sindiniz ya! doktordan azar işitecek kadar, vatandaştan çekinecek kadar, Artist kelimesinin kötü bir anlamı yok! küfür değil bir şey değil, mahkemeye gidince, bayan doktor güzel ve alımlıydı bende arkadaşıma dönerek, doktor hanımda artislere benziyor, artist gibiymiş dedim, hemşire hanımda bunu duymuş ama yanlış anlamış, ben onun kastetiği gibi demedim diyeceksin, yanındaki arkadaşıda tanık gösterirsin oda aynısı söyler, karak takipsizlik, yani böyle demesen bile takipsizlik..

mercilessbjk
Memur
08 Eylül 2013 01:17

arkadaslar zaten görev basında oldugumdan dolayı egm avukat tayin etti.Avukatın dediği bana aynen suydu'' kamu görevlisi oldugu icin para cezasıda yok direk hapis cezası var'' demesinden sonra bende hagb kabul etmistim o zamanda acıkcası cok bilgim yoktu hagb den ve ikinci mahkemede reddettim öğrendikten sonra sonucta isimiz geregi iftiralar atılabilir 2 ceza üst üste yeme olayı var iste.Neyse arkadaslar artist lafını sayıp ceza verirlerse surada 1 ayı var ben daha bir sey demiyorum bi dahada adli islerde calısmak istemem.

08 Eylül 2013 01:24

görün işte polislik neden bu hale geldi kuyruğunu kısmış kaçacak delik arıyor bu polis. yazıklar olsun....emin olun kendi meslektaşına olsa kral kesilir böyleleri

mercilessbjk
Memur
08 Eylül 2013 01:28

dostum sen nerede calısıyon mesela

KEDİDİR O KEDİ, 11 yıl önce

görün işte polislik neden bu hale geldi kuyruğunu kısmış kaçacak delik arıyor bu polis. yazıklar olsun....emin olun kendi meslektaşına olsa kral kesilir böyleleri

08 Eylül 2013 01:29

dost olabileceğimizi sanmıyorum mesela

mercilessbjk
Memur
08 Eylül 2013 01:32

bak canım seni bilmem ama ben sana sicilimi vereyim git bir sordur önüne ne cıkacak sen burada adamları bos zannediyon herhalde ben 6 ay acıkta kaldım önceki yazılarımı oku bi istersen su an bakırköyde kurul raporu almak icin 3.defa gircem fazla dik olan horozun basını kesiyorlar dayın yoksa benim yoksa ne olacak is yok güc yok ekmek yok adalet yok hukuk yok gazel var!

08 Eylül 2013 01:33

kelimelere dikkat....22 yıllık polisim yaşım 49 sen bu muhabbeti burda kes istersen

mercilessbjk
Memur
08 Eylül 2013 01:35

kestim dayıcım tamam

Pirakanta
Kapalı
08 Eylül 2013 01:53

49 yaş ve 22 yıllık meslek hayatı, size; meslektaşınıza olumsuz birşey söylememesine rağmen kes deme hakkını mı belletti,, vatandaşa yapamadığını meslektaşa yapma kardeşim. lütfen.

ya sen merciles, neden haklı olduğun bir konuda kendi kendini sindirerek suçlu konuma sokmaya gayret ediyorsun.

Artis dedin hemşire ispitledi, doktor şikayetçi oldu,peki sen neden sesini yükselterek seni herkesin önünde rencide etmesine müsaade ediyorsun yap doktora da orda bir tutanak devrenle, devletin polisini toplum içerisinde rencide edecek şekilde bağırıp çağırıp seni azarladığına dair. belindeki silahı bırak elindeki silaha bak biraz kardeşim. yazık yahu.. valla yazık.,,

KEDİDİR O KEDİ, 11 yıl önce

kelimelere dikkat....22 yıllık polisim yaşım 49 sen bu muhabbeti burda kes istersen

kenan2767
Memur
08 Eylül 2013 02:01

meslektaşımız forumda bir konuda yardım istemiş bir dayak yemediği kaldı

mercilessbjk
Memur
08 Eylül 2013 02:15

olay 2 sene önce oldu ve ben asalatim tasdik bile degildi savunamadım ne yapim ben ugraşmakta istemedim haklarımı tam olarak elime alamadığımdan dolayı herşeyden uzak attıgımız adıma dikkat eden bir deneme yılında ne olabilir.

kenan2767, 11 yıl önce

meslektaşımız forumda bir konuda yardım istemiş bir dayak yemediği kaldı

mercilessbjk
Memur
08 Eylül 2013 02:17

pardon yanlıs alıntı yaptım kenan pirakantaya yapacaktım.

HasanGK
Kapalı
08 Eylül 2013 03:02

Okulda insanı öyle korkutuyorlar ve sindiriyorlar ki dışarıda vatandaşa kimlik sormaya korkuyoruz

mercilessbjk, 11 yıl önce

olay 2 sene önce oldu ve ben asalatim tasdik bile degildi savunamadım ne yapim ben ugraşmakta istemedim haklarımı tam olarak elime alamadığımdan dolayı herşeyden uzak attıgımız adıma dikkat eden bir deneme yılında ne olabilir.

antepli-pol
Genel Müdür
08 Eylül 2013 09:47

Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemeni gerektirecek bir durum gözükmezken neden kabul ettin? Keşke etmeseydin. Doktor polisin üstü değildir. Rapor aldırılan kişinin ne suç işlediğini sormak gibi bir hakkada sahip değildir. Onun görevi orada kendisine getirilen kişiyi muayene edip gerekli raporu tanzim etmektir. Eğer sen yazında belirttiğin gibi konuşmuş isen ortada hiç bir sorun yok. Doktor istediği kadar şikayetçi olsun.

mercilessbjk
Memur
08 Eylül 2013 12:55

ben ilk mahkemede kabul etmistim avukatın bak bunun para cezası yok hapis var gel kabul edelim hagb dedi benimde kulaktan dolma bilgilerimle kabul etmistim pek bilgim yoktu fakat 2.mahkemede kabul etmedim hakim bu arada cok sinirli iki terafada sert cıkısıyor.

antepli-pol, 11 yıl önce

Hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını istemeni gerektirecek bir durum gözükmezken neden kabul ettin? Keşke etmeseydin. Doktor polisin üstü değildir. Rapor aldırılan kişinin ne suç işlediğini sormak gibi bir hakkada sahip değildir. Onun görevi orada kendisine getirilen kişiyi muayene edip gerekli raporu tanzim etmektir. Eğer sen yazında belirttiğin gibi konuşmuş isen ortada hiç bir sorun yok. Doktor istediği kadar şikayetçi olsun.

zeynepsirin
Aday Memur
08 Eylül 2013 13:12

Geçmiş olsun.Bu olay yeni değil herhalde.Davanız nasıl sonuçlandı?

mercilessbjk, 11 yıl önce

08 Eylül 2013 13:59

sende hakim kesildin yani herkese bie laf nasihat alacak yaşta değilim yargılama işini bırak kardeşim

Pirakanta, 11 yıl önce

49 yaş ve 22 yıllık meslek hayatı, size; meslektaşınıza olumsuz birşey söylememesine rağmen kes deme hakkını mı belletti,, vatandaşa yapamadığını meslektaşa yapma kardeşim. lütfen.

ya sen merciles, neden haklı olduğun bir konuda kendi kendini sindirerek suçlu konuma sokmaya gayret ediyorsun.

Artis dedin hemşire ispitledi, doktor şikayetçi oldu,peki sen neden sesini yükselterek seni herkesin önünde rencide etmesine müsaade ediyorsun yap doktora da orda bir tutanak devrenle, devletin polisini toplum içerisinde rencide edecek şekilde bağırıp çağırıp seni azarladığına dair. belindeki silahı bırak elindeki silaha bak biraz kardeşim. yazık yahu.. valla yazık.,,

cevher98
Daire Başkanı
08 Eylül 2013 15:41

neyse kavgayı bırakın. Kedidir kedi rumuzlu arkadaş.. aslında tespiti doğru. kaçmamak gerekiyor..

konu.. artismidir nedir.. bu kelime hakaret içermiyor.. arkasında dur.. o nasıl avukatmış hükmü geriye bırakmak.. sakın ha.. bu senin acizliğindir ve adam ardında birde tazminat davası açar.. mahkemeda söyle olayı anlat bende bu çıkışı karşısında arkadaşıma bu doktor çok artismiş dedim.. artis sözcüğü Türk dil kurumunun sözlüğünde yeri bellidir. kesinlikle hakaret içermez.. aksine kendine övgü yaptım.. oda bana aynı şekilde sen artist gibisin derse grur duyarım ve teşekkür ederim.. Eğer artist sözcüğü aşağılayıcı olsaydı.. Bu gün TV lerde binlerce artisti izlemez ve beyenmezdik.. Toplumada bu diziler ve film ler gösterilmezdi. Dveletin RTÜK ü ar aşağılık bir kişiliği bizlere izlettirmezdi.. savunman bu .. karardan bir şey çıkmaz.. korkma.. sesini yükselti ve bir an karekter yapısı değiştiği için bende bir anda 2 farklı kimliğe büründüğünden artist gibi dedim.. yani 2 farklı kişilik rolünü iyi oynadı.. bende artist gibi dedim.. şeklindede olabilir..

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi