Editörler : Pangaea

e-s-e-r-b
Şube Müdürü
14 Eylül 2013 22:11

bsg

byrebel, 11 yıl önce

Atanmış meslek öğretmenleri de branş öğretmenleri de sınıf öğretmenleri de ana sınıfı öğretmenleri de mesleğinin çalışma şartlarına ve ücretine göre o mesleği seçer ve atanır. Hakkıyla atanmış insanların ekmeğini çalmaya çalışan hırsızlara karşı hakkıyla atanmış teknik öğretmenler karşı çıkmalı, böyle insanların atanması engellenmeli. Adam olan girer kpss ye atanır, atanamayan ya tekrar denesin yada başkalarının ekmeğine göz dikeceğine defolsun gitsin.

mseçkin
Kapalı
14 Eylül 2013 22:40

arkadaşlar bir teknik öğretmen olarak hepinize Allah tan kolaylık diliyorum, inşallah hayırlısıyla niyetlerinize erişirsiniz,.. yalnız bir yanlış anlamanız var, diyorsunuz ki 49 saat ders alacaklarına 30 saat alsınlar bizde atanalım; bunun atanmakla hiç alakası yok, zaten teknik öğretmenler haftada ortalama 30 saat derse girerler, 27 olur 32 olur duruma göre bunun 20 saati maaş karşılığıdır, kimseyede öyle kolayla 30 saatten az ders vermezler. ha gelelim bu 49 meselesine ki herkeste 49 almıyor zaten, bunun kalanı 10 ile 20 ye kadar yolu varda 20 alana rastlamadım işletmedir. efendim rehberliktir, hazırlıktır, vesayire... kimseyede sen derse az gir işletmeye giitte demez kimse. teknik öğretmenin 49 saati diyelim ki düşürüldü bu bir şey ifade etmez, sadece alacağı ekders düşer, işletme dersi azalır o kadar. derse girme açısından yine ortalama 30 saat dersse girer sonuç değişmez , bununla yeni öğretmen atanmaz,

byrebel
Aday Memur
14 Eylül 2013 23:04

sen de oç

e-s-e-r-b, 11 yıl önce

bsg

e-s-e-r-b
Şube Müdürü
14 Eylül 2013 23:37

senin belanı sikerim anaya küfür etme yavşak. götün yiyiyorsa özelden numaramı veriyorum. kafa şişirme derdimiz senimi gerdi siktir git işine

byrebel, 11 yıl önce

sen de oç

e-s-e-r-b
Şube Müdürü
14 Eylül 2013 23:40

özelden msjda gönderilemiyor beyfendiye. ya adam ol yada defol. milletin çektiği sıkıntıları bilmeden ötme horoz gibi keserler ibiğini.
bursa bağlarbaşı dostlar kraathanesi. gel istanbul nereye kalıyor ağalar diye sor herkes gösterir ne tarafa kaldığını.

uns.
Daire Başkanı
15 Eylül 2013 01:39

Adam teknik öğretmen değilim diyor gelip buraya neler yazıyor.

Defol git.

Sanane bizim iç meselemizden.

uns.
Daire Başkanı
15 Eylül 2013 01:45

Hocam iyi hoş diyorsunda.

Senin dediğin dersi dolmayan okullar vardır muhakkak ama dolanlarda var.

Mesela benim gittiğim okulda herkes

36 saat ders

10 saat koordinatörlük

haftasonuda 3 veya 4 saat ders veriyordu.

Eğer yönetmelik 30 saatten fazla alamaz şeklinde değiştirilirse doğal olarak açık sayısı tüm tef için artacak.Bu kesin.

Doğal olarakta bizim atamalarımıza yansıyacak.

mseçkin, 11 yıl önce

arkadaşlar bir teknik öğretmen olarak hepinize Allah tan kolaylık diliyorum, inşallah hayırlısıyla niyetlerinize erişirsiniz,.. yalnız bir yanlış anlamanız var, diyorsunuz ki 49 saat ders alacaklarına 30 saat alsınlar bizde atanalım; bunun atanmakla hiç alakası yok, zaten teknik öğretmenler haftada ortalama 30 saat derse girerler, 27 olur 32 olur duruma göre bunun 20 saati maaş karşılığıdır, kimseyede öyle kolayla 30 saatten az ders vermezler. ha gelelim bu 49 meselesine ki herkeste 49 almıyor zaten, bunun kalanı 10 ile 20 ye kadar yolu varda 20 alana rastlamadım işletmedir. efendim rehberliktir, hazırlıktır, vesayire... kimseyede sen derse az gir işletmeye giitte demez kimse. teknik öğretmenin 49 saati diyelim ki düşürüldü bu bir şey ifade etmez, sadece alacağı ekders düşer, işletme dersi azalır o kadar. derse girme açısından yine ortalama 30 saat dersse girer sonuç değişmez , bununla yeni öğretmen atanmaz,

uns.
Daire Başkanı
15 Eylül 2013 01:52

Arkadaşlar herkes kendi üzerine düşeni yapmak için verdiğim linklerden gerekli başvuruları yapıp buraya yazsın lütfen.

http://basvuru.akim.akparti.org.tr/vatandas/default.aspx

http://mtegm.meb.gov.tr/www/iletisim.php

https://ebasvuru.ombudsman.gov.tr/login.aspx

http://bilgiedinme.meb.gov.tr/Internet/onbasvuru.aspx?kurum=meb

http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplicationEx.aspx

http://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletisim/cumhurbaskanina_yazin/

Eğer ortak metin için yazı yazabilecek arkadaş varsa yazsın yoksa herkes içinden geldiği gibi durumu anlatsın.

Bu sayede kadrolarımız artacaktır inşallah.

uns.
Daire Başkanı
15 Eylül 2013 12:35

güncel

ciki73
Memur
15 Eylül 2013 18:33

Arkadaşlar daha 5 gün önce sırf teknik öğretmenler norm fazlası olsun daha az atama yapalım diye ortaöğrteim yönetmeliğini değiştirdiler. Ortaöğretim yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin hiçbirinin elle tuttulur yanı yok. Sadece her okuldan 3-5 (tabii ki bazı okullarda 10-15) teknik öğretmen norm fazlası olsun seneye de bahanemiz olsun diye yaptılar.....

Bunların dini imanı para para para...

Sence atanmış öğrtmenlere 500TL eksik verip onların yerine gelen öğretmene 2000TL verirler mi?

Kaba hesap olarak bu yıl 3-5 milyar cebe indirdiler.Sırf bu yönetmelikten.

Ben 16 yıllık elektronik öğretmeniyim. benim okulumda 6 öğretmen norm fazlası.Biri de ben....

Hakkaten sizin için çok üzülüyorum. Ama eğitim-öğretim onlar için son sırada. Dini imanı para para para.......

mağdur tefli
Aday Memur
15 Eylül 2013 20:01

kardeş yeni atanan öğretmen elektronik 8e1 kaç para alır

bordro da ne kadar yazar kredi çekicem

ciki73, 11 yıl önce

Arkadaşlar daha 5 gün önce sırf teknik öğretmenler norm fazlası olsun daha az atama yapalım diye ortaöğrteim yönetmeliğini değiştirdiler. Ortaöğretim yönetmeliğinde yapılan değişikliklerin hiçbirinin elle tuttulur yanı yok. Sadece her okuldan 3-5 (tabii ki bazı okullarda 10-15) teknik öğretmen norm fazlası olsun seneye de bahanemiz olsun diye yaptılar.....

Bunların dini imanı para para para...

Sence atanmış öğrtmenlere 500TL eksik verip onların yerine gelen öğretmene 2000TL verirler mi?

Kaba hesap olarak bu yıl 3-5 milyar cebe indirdiler.Sırf bu yönetmelikten.

Ben 16 yıllık elektronik öğretmeniyim. benim okulumda 6 öğretmen norm fazlası.Biri de ben....

Hakkaten sizin için çok üzülüyorum. Ama eğitim-öğretim onlar için son sırada. Dini imanı para para para.......

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi