Editörler : Pangaea
14 Eylül 2013 11:38

İhtiyacın coğrafya kitabını aldım; ama...

İhtiyacın tarih kitabını almıştım modüler setten ayrı olarak çıkarttığı ve hoşuma gitmişti açıklamaları görselliği. Bundan dolayı bir güven oluştu ihtiyaç yayınlarına karşı.

Coğrafya kitabını aldım, anlatımları çok soyut, tanımlar kaba taslak yapılmış ve görselliğe hiç önem verilmemiş. Örnepin deltanın tanımı yapılıyor ama ben hiç coğrafya bilmedim için deltanın şekli nedir diye internetten kendim bakmak durumunda kalıyorum(bence bu bir eksiklik, daha yeni başladım, ileriki bölümlerde neler olacak). İhtiyaç yayıncılığa karşı bir sempatim vardı; fakat giderek bu azalıyor, aldıktan sonra farkettim: kitabın üzerinde tüm zamanların en çok satan kitabı yazıyor. Satın alıyoruz ama bu sana güvendiğimiz içindir, bakalım bundan sonra alıyor muyum, yani bu bir başarı için kriter değildir sadece

Neyse görsellik açısından emek verilmiş, daha anlaşılır bir kaynak verebilir misiniz?

musty1111
Şef
14 Eylül 2013 13:40

Görsellik öğrenme açısından çok önemli.Hangi yayın hatırlamıyorum kitabında osmanlı padişahlarının tanıtımında ufak portrelerinide eklemiş.Buda okuyan kişinin hem görsel hem sözel hafızasını geliştiriyor ve unutmasını zorlaştırıyor.

Kitaplar görsel konuda çok zayıf nedense...

Risperdallıkek
Daire Başkanı
14 Eylül 2013 16:23

femin cep kitabı...

birçok büyük kitaba bin basar.

herşey resimlerle anlatılmış. sınır kapılarından tutta göllere dağlara kadar. unutma diye karikatürler var içinde...

320 sayfalık bir cep kitap. cep olmasına bakma. yargıda olmayan bilgiyi gördüm içinde..

ben X yayıncılıktan çalışıyordum. + video. femde eklenince balından yenmedi yani.

tavsiye ederim.

femin büyük konu anlatımlısını bilmiyorum. normal kitabı yani. aynıdır muhtemelen ama daha incik cincik vardır. femi öneririm.

kadiryakan
Kapalı
14 Eylül 2013 18:34

Tavsiye konusunda 2014 ihtiyaç coğrafya (hatta 2013 ihtiyaç coğrafyası)hakkında zaten olumsuz bir düşünce vardı. Kitabı görerek mi aldınız yoksa internetten mi bilmiyorum ama üzüldüm sizin adınıza malesef, forumda her ders için en iyi yorumları alan yayınları almakta fayda var ihtiyaç tarih iyi diyorlar ama işte coğrafyası için de berbat olduğu söyleniyor..

http://forum.memurlar.net/konu/1790138/7.sayfa

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2013 19:47

İhtiyacın kalınca bir tarih kitabı var bende, gerçekten iyi ve severek okuyorum, coğrafyası ise anlattığım gibi oldu

Neyse fem'i deneyecem bir de, yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

memur2012eko
Müsteşar Yardımcısı
14 Eylül 2013 19:48

Verdiğin adresteki konuyu kitabı aldıktan sonra okumuştum :) daha önce okusaydım dikkate alırdım

kadiryakan, 11 yıl önce

Tavsiye konusunda 2014 ihtiyaç coğrafya (hatta 2013 ihtiyaç coğrafyası)hakkında zaten olumsuz bir düşünce vardı. Kitabı görerek mi aldınız yoksa internetten mi bilmiyorum ama üzüldüm sizin adınıza malesef, forumda her ders için en iyi yorumları alan yayınları almakta fayda var ihtiyaç tarih iyi diyorlar ama işte coğrafyası için de berbat olduğu söyleniyor..

http://forum.memurlar.net/konu/1790138/7.sayfa

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi