Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polis
14 Eylül 2013 23:34  

Pomem'e başvuran teknik bölüm mezunları

Merhaba arkadaşlar,

POMEM ile polis olan ve teknik bölüm mezunu(elektronik, bilgisayar, haberleşme vs.) olanlara polis olduktan sonra ne gibi vazifeler veriliyor bilgisi olan var mı? Hiçbir şeye bakılmayıp çeviğe falan mı veriyorlar, yoksa bilgisini önemseyip bilgi işlemde falan mı görevlendiriyorlar?

14 Eylül 2013 23:56

Kindar27

Bildiğin polis memuru oluyorsun

15 Eylül 2013 00:03

Kindar27

Mesleğinle alakalı yerlerde çalışmayacaksın yani önce çevik sonra ne verirlerse onu

15 Eylül 2013 00:27

s4m1c4n

Her polis memuru ilk önce çevik olarak mı başlıyor? Hiç duymamıştım.

15 Eylül 2013 00:41

S T İ L
Yasaklı

arkadaş herkes bölümüyle ilgili şubeye geçse ohoooooo

açıklamada da yazıyo emniyet teşkilatının polis memuru ihtiyacını karşılamak amacıyla,,,

şansına nereye verirlerse...kalkıpta sen teknik mezunusun şuraya demez

tayinin çıktığı ile bağlı emniyet müdürü çecikte açık varsa oraya 100 kişi , ekiptek açık varsa oraya 50 kişi gönderir ,,,durum böyle nereye verirlerse

15 Eylül 2013 02:17

s4m1c4n

ben boludaki polis memurlarından bölüme göre yerleştirdiklerini duymuştum.sanırım ile göre değişiyor

15 Eylül 2013 08:21

veba1982

Teknik egitim mezunuyum fakat bolumle alalali birim olmasina ragmen calisamiyorum bunu beyan etmee ragmen almadilar sansin varsa ornegin elektrik elektronik mezunusundur ugarebe yada mibesede acikta varsa belki calisabilursin yoksa zor illa adam bulman lazim kimse senin gecmisine bakip bir yere gelezsin

15 Eylül 2013 12:51

s4m1c4n

Peki Emniyet'de bu network-sistem işlerini kim yapıyor ben anlamadım. Rastgele birilerini veremezlerki oralara.

15 Eylül 2013 13:05

keynesgillerden

Peki Emniyet'de bu network-sistem işlerini kim yapıyor ben anlamadım. Rastgele birilerini veremezlerki oralara.

s4m1c4n, 1 yıl önce - Alıntıya git

dışarıdan temin ediliyor.

ben il emniyet müdürlüğüne firewall cihazı taktım. bir bölümünün ağ alt yapısınıda çekecektik ama başka bir işe girdim ))

yani anlıyacağın orda kimse böyle bir işe girmiyor. bencede çok mantıksız ama napacan işte.

15 Eylül 2013 13:08

keynesgillerden

ha tabiki ordaki personele eğitim veriyosun. takıldıkları yerde telefonla, uzak masaüstüyle yardım ediyorsun.

15 Eylül 2013 13:51

ozalp23

herkes çevik olarak başlamaz. pomem de iyi dereceyle bitirirsen ilk tayin ilini seçme hakkın var. ve genelde çevik olarak başlatmazlar

15 Eylül 2013 14:43

buffus

herkes çevik olarak başlamaz. pomem de iyi dereceyle bitirirsen ilk tayin ilini seçme hakkın var. ve genelde çevik olarak başlatmazlar

ozalp23, 1 yıl önce - Alıntıya git

herkes ilk tayin ilini kendi seçio suanda zaten

15 Eylül 2013 14:51

ozalp23

istanbulu seçiyorlar yani ? hiç sanmamki isteyerek seçsinler :)

15 Eylül 2013 20:45

S T İ L
Yasaklı

herkes ilk tayin ilini kendi seçio suanda zaten

buffus, 1 yıl önce - Alıntıya git

okul sıralamasına göre sırayla seçim yapılıyo şansına sana sıra gelene kadar kaç tane il kaldıysa seçiyosun.... tavsiyem istanbulu seçmeyin :)))

Toplam 13 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?