Editörler : oto-danisman-expert

18 Eylül 2013 13:47

araç klima koku sorunu!

arkadaslar 2010 model jetta aracımda klimayı acıp kapattıktan sonra çok kötü bir koku geliyor.polen filitresini 5.000km önce değiştirmiştm.bu koku sizce neden ve nasıl gidere bilirim?

18 Eylül 2013 14:00

bu olağan bi durumdur klima için polen filtresini değişmeniz gerekir.... polen filtresi aracın bulunduğu yerle alakadar erken tıkanabilir koku yapar .... ya da daha önce takan usta yanlış takar veya katlayarak içine sokup bırakır filtre görevini yapamaz... çok karşılaştığımız bi durum bu...kimi yerde de 15 bin km kullanılır bişey olmaz.... yan sanayi polen filtrelerinde de normaldir....değiştirin koku geçer... değiştirdikten sonra koku devam ederse klima sistemini ozonlama denilen bir yöntemle temizletebilirsiniz ... detaylı temizlik yapan yerlerde (sonax ziebart gibi ) yaptırabilirsiniz bu işlemi ...... geçmiş olsun

18 Eylül 2013 21:10

arkadaşlar bi yorum yapıyorum konu kapanıyor.. niçin kimse birkaç kelam eklemiyor

18 Eylül 2013 23:58

klima dezenfekte spreyleri işe yarar.filtrenin takıldığı yeri de süpürgeyle çekebilirsin.Çok tozlu oluyor.

Bir de araç içi dezenfekteler var.Kullananlar memnunmuş.Kendi kendine bitiyor.Sıfır araba kokusu gibi bir koku bırakıyormuş.Denemek lazım aslında.

brkkk
Kapalı
19 Eylül 2013 00:15

hocam kalemine bilgine sağlık söylenecek söz bırakmıyorsun ki :) verdiğin bilgiler için teşekkürler

oto-danisman-expert, 11 yıl önce

arkadaşlar bi yorum yapıyorum konu kapanıyor.. niçin kimse birkaç kelam eklemiyor

uglykidjoe
Müsteşar
19 Eylül 2013 01:12

Tam emin değilim ama klimada evoporatör diye parça vardı sanırım.Özellikle nemli havalarda kontağı kapatınca klima aniden duruyor. Nem içeride kalıyor. Bu da bakteri üremesine yol açıyor. Çözümü pek kolay değil.

Benim aracımda da klima ilk çalışınca biraz koku oluyor.(Manuel klima)

Aslında klimayı kapatınca bir süre fanın çalışması lazım .Ama kim uğraşacak?

19 Eylül 2013 09:05

ozonlama olayı her sene yapılmalıdır detaylı klima temizliği ile beraber

19 Eylül 2013 09:13

teşekkür ederim hocam ben de birşey biliyor sayılmam .. ben de sizler ile beraber öğreniyorum.... siz değerli arkadaşlarımdan çok öğrenecek konu var.... herkese teşekkür ederim

brkkk, 11 yıl önce

hocam kalemine bilgine sağlık söylenecek söz bırakmıyorsun ki :) verdiğin bilgiler için teşekkürler

hafif_manyak
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2013 10:22

Konuyu açan değilde konuya yorum yapan darılmış neden konuya yorum yapılmıyor diye... :)

danışman hocam kendi adıma dün konuyu açtım ve yorumunu okudum. kendi kendime adam gerekli cevabı vermiş dedim ve konuyu kapattım. Kızma yahu :))

oto-danisman-expert, 11 yıl önce

MuHaSeBeCi90
Kapalı
19 Eylül 2013 11:44

bilgi için tşk. ederim arkadaşlar.çok sağolun.

19 Eylül 2013 14:27

yanlış anlamayın hocam belki yanlış bişey söyleriz belki temizlik fiyatı bilen vardır ... onlar da söylesin istemiştim sadece....:))))

hafif_manyak, 11 yıl önce

Konuyu açan değilde konuya yorum yapan darılmış neden konuya yorum yapılmıyor diye... :)

danışman hocam kendi adıma dün konuyu açtım ve yorumunu okudum. kendi kendime adam gerekli cevabı vermiş dedim ve konuyu kapattım. Kızma yahu :))

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2013 14:51

sen bi de astraya bin hocam bizimkilerde koku daha berbat:)

nickimi buldum
Aday Memur
22 Eylül 2017 15:55

güncel fiyatlar ne alemde acaba ? ozon temizlemesi falan diyorlar.

22 Eylül 2017 23:14

Çok pahalı değil kesinlikle yaptırın

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi