Editörler : supporters.
«90919293949596979899100101»

sadeuye
Kapalı
28 Aralık 2013 18:15

Ben açıkçası burada sorulan soruları görünce çok şaşırdım. Böyle bir mülakat tahmin etmemiştim.

Seçmeye ve ölçmeye değil elemeyi amaçlayan sorular sorulmuş.

Kanunu madde madde ezberlemek gerekiyor galiba. Şu maddede ne yazıyor tarzı sorulara yakın şeyler sorulmuş.

istpolicy
Aday Memur
28 Aralık 2013 19:06

merhaba arkadaşlar, öncelikle hepimize geçmiş olsun.ancak yazabiliyorum.ben de 2. gruptan girdim.gelen sorular şu şekildeydi:

*imf,şuan hangi kalkınma programındayız ve ne zaman sona eriyor,desecuratization,en yüksek devlet memuru,mgk,devletin öğeleri,sürekli kurul ve komisyonlar,yabancının bağımsız çalışabilmesi için ne kadar süreyle tr'de kalmış olması gerekir,en son hangi kitapları okudunuz,yabancı diliniz ve belgesi var mı,y.dışında bulundunuz mu...ve cv ile ilgili sorular elbette.

genel kültürün g'si yoktu.

ysmhpsiyaset
Memur
28 Aralık 2013 19:48

yabancının bağımsız çalışabilmesi içn ne kadar tr de kalması gerekir sorusunu araştırdım fakat net bir cevap bulamadım yukk'ta..

istpolicy, 10 yıl önce

merhaba arkadaşlar, öncelikle hepimize geçmiş olsun.ancak yazabiliyorum.ben de 2. gruptan girdim.gelen sorular şu şekildeydi:

*imf,şuan hangi kalkınma programındayız ve ne zaman sona eriyor,desecuratization,en yüksek devlet memuru,mgk,devletin öğeleri,sürekli kurul ve komisyonlar,yabancının bağımsız çalışabilmesi için ne kadar süreyle tr'de kalmış olması gerekir,en son hangi kitapları okudunuz,yabancı diliniz ve belgesi var mı,y.dışında bulundunuz mu...ve cv ile ilgili sorular elbette.

istpolicy
Aday Memur
28 Aralık 2013 20:03

sanırım mülteci ve 2.l statü sahipleri statüyü aldıkları andan itibaren,diğerleri ise 6 ay geçtikten sonra.tek aklıma gelen buydu,bu konuyla ilgili başka da madde yok sanırım.

ysmhpsiyaset, 10 yıl önce

yabancının bağımsız çalışabilmesi içn ne kadar tr de kalması gerekir sorusunu araştırdım fakat net bir cevap bulamadım yukk'ta..

codeblue
Kapalı
28 Aralık 2013 20:03

İznin verilmesi için yabancının Türkiye?de kanuni ve kesintisiz olarak en az 5 yıl ikamet etmiş olma şartı öngörülmüştür.

codeblue
Kapalı
28 Aralık 2013 20:05

@istpolicy, paylaşımda bulunduğun değerli bilgiler için teşekkür ederm, inşallah mülakatın istediğin şekilde sonuçlanır..

istpolicy, 10 yıl önce

istpolicy
Aday Memur
28 Aralık 2013 20:10

teşekkür ederim,inşallah hepimiz için hayırlısı olur.

codeblue, 10 yıl önce

@istpolicy, paylaşımda bulunduğun değerli bilgiler için teşekkür ederm, inşallah mülakatın istediğin şekilde sonuçlanır..

cxmortal
Aday Memur
28 Aralık 2013 22:10

bn de 3. gruptan mülakata girdim. sorular sunlardı

yetki devri, meclis soruşturması, orta gelir tuzağı, son okunan kitaplar, yurtdışı deneyimi, ing puanları, bikaç tane de alanla ilgili sorular geldi.. herkese başarılar diliyorum

drbeba
Aday Memur
29 Aralık 2013 00:07

bende 3.gruptan girdim ve katılım çok azdı cuma günü..sorulara gelince kendini tanıtırmısın, yabancı dilin var mı belgeleyebilirmisin, yurt dışı tecrüben var mı, hedefleme mekanizmaları (sosyal yardımlarla ilgili), sınır dışı edilemeyecekler, anayasada temel hak ve hürriyetlerin durdurulması, insan ticareti insan kaçakçılığı, siber zorbalık, vergi alacağını sona erdiren nedenler..herkese başarılar...

istpolicy
Aday Memur
29 Aralık 2013 10:44

görünüşe göre, ilk girenlere ne soracaklarını tam kestiremediklerinden genel kültüre ağırlık vermişler.sonra akıllanıp bilgi yoğunluklu sormuşlar...bu arada,2. gruptan mülakata girmeyenler oldu mu arkadaşlar?

rybzinski
Memur
29 Aralık 2013 13:20

Salı günü 2.gruptan girdim mülakata. Gelmeyen birkaç kişi vardı. Ve ortam çok kasvetliydi görevliler şu çizgiyi geçme, orda durma gibi uyarılarda bulundular. Mülakata gelince, Öncelikle kendimi tanıtmamı istediler sonrasında ingilizce eğitimim olup olmadığını sordular. Özel bir kursta advance seviyeyi bitirdiğimi söylediğimde belgeleyebilir misin dediler tabi dedim. Ama bu yeterli gelmedi sanırım YDS var mı Toefl var mı yurtdışına çıktın mı diye sordular da sordular. Bende hiçbiri yok o yüzden hiç mi hiç umutlu değilim.

Sorular ise şöyleydi; Yeşil kuşak projesi, Büyük ortadoğu projesi, Pax americana, entegrasyon, asimilasyon, karşılıklılık kavramı, yerleşme ve seyahat hürriyeti, TR de kaçıncı kalkınma planı uygulanıyor hangi yılları kapsar, gini katsayısı, 0 olması neyi ifade eder Tr de kaç, e-devlet, kitap okumayı severmısin, en son okuduğun kitap, nerede geçiyor anlat.

29 Aralık 2013 13:40

ALLAH, buraya mülakat tecrübelerini yazan ve bu işe gerçekten ihtiyacı olan, memlekete gerçek manada evlat edecek kardeşlerimden razı olsun....

29 Aralık 2013 13:41

"evlatlık edecek" :)))

ysmhpsiyaset
Memur
29 Aralık 2013 15:44

Ben de yarin giriyorum mulakata biter bitmez yazacagim bolum psikoloji neler soracaklar merak ediyorum buraya soruları paylaşan herkese cok tesekkur ederim bizim için yol gösterici oldu

29 Aralık 2013 19:05

öğleden sonra mülakata girenler saat kaç gibi mülakat yerinde olmamız gerekiyor.

ysmhpsiyaset
Memur
29 Aralık 2013 21:36

Herkes ayni saatte gitmiyor mu

kamuyöneticisi84, 10 yıl önce

öğleden sonra mülakata girenler saat kaç gibi mülakat yerinde olmamız gerekiyor.

xyyzzz
Kapalı
30 Aralık 2013 01:05

arkadaşlar öncelikle yarın mülakata girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum az önce üye oldum 2. gruptan mülakata girdim. Mülakat normalde 5 buçukta bitmesi gerekirken 6da girebildim ve benden sonra daha arkadaşlar da vardı o yüzden mülakatım fazla uzun süremedi.

Bana da uluslararası göçmenler günü ne zaman, göç gen. müd. hangi tarihte kuruldu, yukk ne zaman kabul edildi, yukkun 1. maddesi yani amacı nedir, bilgi toplumu, büyük ortadoğu projesi, decolonizasyon, barcelona süreci, abnin ortak göç politikası var mı, meclisin bilgi edinme yolları, meclis araştırması, oligarşinin tunç kanunu, yabancı dil, yurt dışı deneyimi ve son okuduğum kitap soruldu

codeblue
Kapalı
30 Aralık 2013 01:06

yazılı sınavdaki başarı listesindeki sıraya göre oluşturulmuş mülakat listesi de, ilk kısım 09:30-12:30 arası, öğleden sonra grubu 13:30 da...ancak sabah yoklama alıyor kurumlar (örneğin vdk mülakatı) ve sıran sonlardaysa akşama kadar maalesef bekleniyor..istersen kurumu arayıp bilgi al arkadaşım sakata gelmesin..bnm mülakat 2 ocak sabah oldğundan bu durumu hiç düşünmemiştim

Herkes ayni saatte gitmiyor mu

xyyzzz
Kapalı
30 Aralık 2013 01:16

ben de 13.30 - 17.30 grubundaydım ve geldiğimde henüz sabah grubunun mülakatları tamamlanmamıştı maalesef 5 saat boyunca bekledim bu da oldukça yorucu ve dezavantaj oldu.

codeblue
Kapalı
30 Aralık 2013 01:23

yoklama alma gibi bir uygulama var mıydı peki

xyyzzz, 10 yıl önce

ben de 13.30 - 17.30 grubundaydım ve geldiğimde henüz sabah grubunun mülakatları tamamlanmamıştı maalesef 5 saat boyunca bekledim bu da oldukça yorucu ve dezavantaj oldu.

Toplam 2867 mesaj
«90919293949596979899100101»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi