Editörler : E.Kayı Han

yuksekokullu
Aday Memur
08 Temmuz 2014 18:02

Ya bu iş için eğitim görmüş okul öncesi öğretmenleri cocuk gelisimi öğretmenleri dururken gidip 0-6 yas cocuk egitiminden gelisiminden bisey anlamayan ilahiyat imam hatip mezunlarini mi alacaklarmis. Bana egitim aliyoruz demeyin biz dört sene eğitim alirken siz dort haftada mi uzman olacaksiniz.

Yazık cok yazık egitim sistemimiz ne hale geldii

Umarim insanlar duyarli olur da cocuklarini kimin eline verdiginin farkinda olur

aylaege
Daire Başkanı
06 Nisan 2015 21:54

biz 4 yıl okuyalım öğretmen olmak için siz 10 günlük kursla hoca kesilin başımıza oh valla yakında medreselerde faaliyete geçer artık millet uzaya gidiyo iz nelerle ugraşıyoz allahım yaa

657Adayı
Aday Memur
07 Nisan 2015 15:55

Bu işi yapacak olanlar da öncelikli 4 yıllık mezun. MEB te lise mezunu ücretli öğretmenlerde var. Diyanet siyasi torpillilerden sıyrılabilirse işin doğrusunu yapmaya çalışacak.

aylaege, 9 yıl önce

biz 4 yıl okuyalım öğretmen olmak için siz 10 günlük kursla hoca kesilin başımıza oh valla yakında medreselerde faaliyete geçer artık millet uzaya gidiyo iz nelerle ugraşıyoz allahım yaa

metafizik3
Aday Memur
07 Nisan 2015 17:07

şu anda sakarya ünv. 1 ay içinde hemde 300 tl ye sertifika verecek seçim öncesi bunlar hop kadroya...

yusuf028
Şube Müdürü
08 Nisan 2015 14:25

medreseleri küçük görmek için araştırmak gerekir. eğitim kalitesini ve içeriğini, yetiştirdiği bilim insanlarını, asırlar öncesi yaşayan bilim insanlarının hala kitapları ve düşünceleriyle tüm dünyayı nasıl aydınlattığını araştır. onların eserlerinin dünyanın sayılı üniversitelerinde okutulduğunu, tıp, matematik, astronomi ve diğer birçok bilim dalında kimlerin gelip ve hala geçmediğini...

bu günün üniversiteleri: eğitim sisteminde kalıplaşmış kafalar, ezbercilikle dolu olup uygulamaya gelince kalfalık ile ancak yetişebilen boş beyinler, ortalıkta gezinip duran bunalımlı gençleri piyasaya süren eğitim sistemi...

19 Nisan 2015 16:19

ben kadrolu kkö yüm.din kulturu oğretmeniliği formasyonum var. formasyon 4-6 yaş kuran kurslarında görev almak için yeterli midir? illaki çocuk gelişimi sertifikası mı lazım? muftuluğe soruyorum kimse net bir şey diyemiyor. bilgisi olan varsa sevinirim..

kköğrt.25
Kapalı
23 Nisan 2015 08:30

bizim camia bence bu işin suyunu çıkardı..resmen çocuk bakıcısı olduk..kuran öğretimini başaramıyorlar ..en iyi süleymancılar yapıyor bu işi şu anda..bizimkiler kağıt kırpıp , şarkı, ilahi söylesinler.hee tabi bu işin talibi de çok..eh , gayet rahat bence..niye öğretemedin diye sorulacak değil ya..10 bebecik ile bir yıl geçir..yalnız kahvaltı olayı bir saat..bir film izletip , 2 ilahi söyletirsin , sonra başlarsın kağıt kırpmaya bebelerle..he..bir saat de alfabe ..ya hu bu işi milli eğitim yapıyor zaten..bir saat kuran dersi koysun , gidip okutalım bebeleri..

kköğrt.25
Kapalı
23 Nisan 2015 08:35

formasyon yetmiyor görev almaya..üniversiteler 15 günde sana uzaktan uzaktan bu eğitimi veriyor :) 200 biilmem kaç saat ..parayı verip , sertifikayı alıyorsun yanii..al sana bebe kuran eğitmeni yaftası..la havle..

23 Nisan 2015 16:44

diyanet kadınlarla bu işin olmayacağını anladı.kreşe yöneldi ama bizim personel bunu da elini yüzünü bulaştıracak gibi.memur zihniyetiyle insan eğitilmez.diğer cemaatler öğreticisine az bir ücret vererek bu işi nasıl da sevdirerek öğretiyor.üstelik bu öğreticilerin sertifikası da yok.kurslarında yetiştirilmiş kişiler.diplomayla sertifikayla olmaz bu işler.her işin başı ihlas.diyanette farkında personelinin bu eksikliğinin.elinden gelse ihlas sınavı açacak ama nafile...

yusuf028
Şube Müdürü
24 Nisan 2015 08:55

camia şöyle, camia böyle, diyanet camiası sizsiniz. insanın kendi kendisini aşağılaması olur mu..?

siz faydalı güzel bir şeyyapın bakalım sizi kim engelleyecek..?

diyanet cemaat, vakıf ve derneklerin elinde yavrularımızı kurtarmak için uğraşıyor...

siz tutmuşsunuz bu kesime birde methiyeler düzüyorsunuz...

bu sayfada sadece kuran kursu öğreticileri yok. herkes var. sizin yazdıklarınızı okuyorlar ve ha bire küçük gördüğünüz diyaneti ve devleti sizin paylaşımlarınızdan takip ediyor...

size tavsiyem işin aslını bilmeden burada atıp tutmayın

24 Nisan 2015 12:50

k.köğrt.25 arkadaşım.uslubunu hiç beğenmedim gerçekten.kimin ne eğitim aldığını da bilemezsin bir meslektaşını burdan yargılaman saygısızca olmuş..formasyonumu bilfiil 6 ay örgün öğretimle okula gidip gelerek , öğretmenlik uygulamalarına katılarak aldım.öğretmenliğe geçmedim , hizmetime diyannette devam etmek istiyorum zaten.formasyonu da kuran hizmetimde nasıl daha faydalı olurum derdiyle aldım.bütün arkaaşlarım atandığında ben öğretmenlik için kpssye bile girmedim, görevimden çok memnunum rabbime hergün hamdediyorum böyle bir göreve nasip eyledi diye.kimsenin ne zorluklarla okuduğunu ne sıkıntılarla hakkıyla göreve atandığını bilemezsiniz.ayrıca bir hafta önce sorduğum sorunun cevabını merak eden arkadaşlar ehys duyurularına girip bakabilir.belgelerden bir tanesi de olsa bu kurslarda görev almaya hak sahibidir.formasyonum tek başına yeterlidir yani diyanet eğitim hizmetlerini de arayıp birebir kaynağından öğrendim.

kköğrt.25, 9 yıl önce

formasyon yetmiyor görev almaya..üniversiteler 15 günde sana uzaktan uzaktan bu eğitimi veriyor :) 200 biilmem kaç saat ..parayı verip , sertifikayı alıyorsun yanii..al sana bebe kuran eğitmeni yaftası..la havle..

kköğrt.25
Kapalı
24 Nisan 2015 13:58

üslubum sert olabilir ..diyanetten kimi aradınız bilemem..ama formasyon yetmiyor maalesef..hatta formasyonun hiç bir ehemmiyeti yok..şu 15 günde alınan sertifikalar olağanüstü haklara sahip neredeyse..o olmadan olmaz , kimseden formasyon istenmiyor..haa o formasyondan bende 2 tane var..bizim zamanımızda öyle ayrıca kurs görerek falan da alınmıyordu..okulu bitirirken , diplomamızla aldık..ayrıca benim zamanımda kpss falan da yoktu..hemen atanıyordunuz...iyi de bunları niçin yazdınız anlamadıım..yazdıklarımı anlamamışsınız..

diyaneti bir defa daha arayınız :)

kköğrt.25
Kapalı
24 Nisan 2015 14:07

üslubum sert olabilir ..diyanetten kimi aradınız bilemem..ama formasyon yetmiyor maalesef..hatta formasyonun hiç bir ehemmiyeti yok..şu 15 günde alınan sertifikalar olağanüstü haklara sahip neredeyse..o olmadan olmaz , kimseden formasyon istenmiyor..haa o formasyondan bende 2 tane var..bizim zamanımızda öyle ayrıca kurs görerek falan da alınmıyordu..okulu bitirirken , diplomamızla aldık..ayrıca benim zamanımda kpss falan da yoktu..hemen atanıyordunuz...iyi de bunları niçin yazdınız anlamadıım..yazdıklarımı anlamamışsınız..

diyaneti bir defa daha arayınız :)

kköğrt.25
Kapalı
24 Nisan 2015 15:18

hiç bir tarikat veya cemaatten değilim..hepsine eşit mesafedeyim..her birinin diğerlerinden üstün olduğu , kendini geliştirdiği durumları var...methiyeler düzülse ne olur ki..diyanet çocuklarınızı ellerinden kurtarmaya çalışıyor ,ne demek ?..din eğitimi diyanetin tekelinde olamaz..kimsenin tekelinde olamaz..demokratik bir ülkede yaşamıyor muyuz ?..bütün demokrasisi gelişmiş ülkelerde , tarikatler , cemaatler serbestçe çalışıyor,yasaklarla , insanların fikir ve inançlarına ket vurmakla salt kendi fikrini doğru gösterip , empoze ermekle bir yere varılmıyor ...maalesef islam ülkelerinin tamamında bu var ve bu anlayış yüzünden sıkıntıların çoğu...islam tarihinde bağdat ekolüne bakın..çeşitlilik zenginliktir , kazançtır asla kayıp değildir..herkes çocuğuna istediği yerde istediği eğitimi verir.ha diyanet mensupları olarak farklılığımız olursa , ne ala ..bunun için de çalışıyoruz zaten..yani ilk kez sizden -yusuf028- duyuyorum ve şaşırdım , demek bebelere kurs açılması sebebi buymuş..vallahi benim aklıma hoca hanımlara vazife bulunmasından başka bir şey gelmemişti..

yusuf028
Şube Müdürü
27 Nisan 2015 10:11

denetimsiz eğitim olamaz. cemaatler ve tarikatlar belki daha etkili eğitimleri var.

lakin uzun vadede sıkıntılı olabiliyor.

örneklerini saymamıza gerek yok sanırım..

kköğrt.25, 9 yıl önce

hiç bir tarikat veya cemaatten değilim..hepsine eşit mesafedeyim..her birinin diğerlerinden üstün olduğu , kendini geliştirdiği durumları var...methiyeler düzülse ne olur ki..diyanet çocuklarınızı ellerinden kurtarmaya çalışıyor ,ne demek ?..din eğitimi diyanetin tekelinde olamaz..kimsenin tekelinde olamaz..demokratik bir ülkede yaşamıyor muyuz ?..bütün demokrasisi gelişmiş ülkelerde , tarikatler , cemaatler serbestçe çalışıyor,yasaklarla , insanların fikir ve inançlarına ket vurmakla salt kendi fikrini doğru gösterip , empoze ermekle bir yere varılmıyor ...maalesef islam ülkelerinin tamamında bu var ve bu anlayış yüzünden sıkıntıların çoğu...islam tarihinde bağdat ekolüne bakın..çeşitlilik zenginliktir , kazançtır asla kayıp değildir..herkes çocuğuna istediği yerde istediği eğitimi verir.ha diyanet mensupları olarak farklılığımız olursa , ne ala ..bunun için de çalışıyoruz zaten..yani ilk kez sizden -yusuf028- duyuyorum ve şaşırdım , demek bebelere kurs açılması sebebi buymuş..vallahi benim aklıma hoca hanımlara vazife bulunmasından başka bir şey gelmemişti..

m a v i i
Şef
08 Ağustos 2017 10:18

Orda çocuklara güzel ahlak, ve kuran dersi veriliyor, kız meslek lisesinde mini etekle gezip cıkışta erkeklerle ortam yapıp okuldan çocuk gelişimi bölümünden mezun olarak ayrılanlarmı yapacak bu işi, tabiki ilahiyat okuyanlar yapacak hadi toz ol

yuksekokullu, 10 yıl önce

Ya bu iş için eğitim görmüş okul öncesi öğretmenleri cocuk gelisimi öğretmenleri dururken gidip 0-6 yas cocuk egitiminden gelisiminden bisey anlamayan ilahiyat imam hatip mezunlarini mi alacaklarmis. Bana egitim aliyoruz demeyin biz dört sene eğitim alirken siz dort haftada mi uzman olacaksiniz.

Yazık cok yazık egitim sistemimiz ne hale geldii

Umarim insanlar duyarli olur da cocuklarini kimin eline verdiginin farkinda olur

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi