Editörler : supporters.
«67891011121314151617»

mptatar
Aday Memur
30 Eylül 2013 14:36

güncel

alvanna
Aday Memur
30 Eylül 2013 15:06

Ya arkadaş nedir bu klasik , test muhabbeti yaa yeter....Ben klasik sınavı kazandım muloda elendim sonra test sınavını kazandım ve çok şükür bu sefer oldu...Klasik gerçekten zor bi süreç özellikle hazırlanması zordur, buna bende katılıyorum ama bu demek degilki klasik geçen adam testteki adamdan iyidir..böyle saçma bi mantık olabilirmi yaa..(iki tana guy sınavında 60küsür alıp barajı geçemeyen arkadaşım klasik sınavı kazandı...) sınavı geçen adama bi ay sonra bi monografi çöz desen eminolun afalayacaktır, bunu şunun için söylüyorum meslege girişte yapılan sınavla kişinin meslekte gösterecegi başarı çok farklı şeyler...adam klasik sınavı geçmiş iki kelimeyi bi araya getiremiyor olabilir...burda yorum yapanlar daha bazı şeyleri tecrübe etmeden

sanki çok bi b.k yapmış gibi , testle kazanan insanları rencide edicek ithamlarda bulunuyorlar...hadi ordan hadii....

er-en-er-en
Aday Memur
30 Eylül 2013 15:11

Arkadaşlar hepimiz devletin, halkın birer hizmetkarıyız.Sürece bu şekilde bakarsak ne klasik sınavla gelenin üstün olduğunu ne de 2000 kişilik bir alımla girenin üstün olmadığını görebiliriz.Vakit devletimiz için, ülkemiz için,vatandaşlar için hizmet etme vaktidir. Önemli olan kazancın helal yoldan olmasıdır.Kırmayalım birbirimizi ve küçümsemeyelim. İnsanın unvanı büyüdükçe kendisi küçülmeli.Hepimize iş hayatımızda başarılar arkadaslar. İnş. hepimiz iyi insanlarla karşılasırız hayatımız boyunca ve işlerimiz rast gider.

beynelmilel99
Kapalı
30 Eylül 2013 15:19

Hayalimdi mtk-huk tum cabam bunlar icindi. tam sinavlara hazirlanmaya basladik birlesme oldu 2 sene boyunca hayalimi gerceklestirmek icin gece gunduz ders calistim. Ne arkadas ne bayram ne es dost sohbetleri, her seyden fedakarlik yaptim. iktisattan yuzlerce grafigi yorumlayarak tekrar tekrar cozdum. Her gun en 1 tane makale okudum. Bu sadece .1 ders icin hepsi icin ayni ciddiyetle calistim bu arada kpss puanlarim da 90-95 arasiydi. simdi 10 gunde calimayla kazanilabilecek bir sinavla meslege gir, sonra efendim gorduk klasik sinavi kolaydi vs. Zirvasiyla laf et sonrada de ki ayniyiz. Ayniyiz de de bari de ki kardesim soyle soyle yendi hakkiniz sizlerin yerinde olmak istemezdim de. E sen ne diyorsun klasik sinav kolaydi. Dogru kardesim dogru kolaydi biz gerizekaliydik o yuzden aylarim yillarimiz gitti. Seni gibi akillik edip 100 soru 180 dakikalik sinqvi akil edemedik. Neyse hep ayni seyleri konusarak farkli bir yol bulamayiz. Tek dilegim bir gun sizin dahi olsa ufacik bir hakkiniz yenmesin. Cok zor bi koni

alvanna
Aday Memur
30 Eylül 2013 15:31

Ya arkadaş çalışmasaydın o zaman , kafana silahmı dayadılar...başka bi meslek bulsaydın kendine...sensiz olmaz illa gece gündüz çalış gel mi dediler sana, ya nedir bu EGO , ne hakkın yendi sen bana onu soyle, meslekten mi çıkardılar seni yoksa paranımı vermiyorlar, yada yolda gezerken aaaa şuna bakın klasikle girmiş ama yazık yaa şimdi millet testle giriyor ezik muamelesimi görüyorsun....bende biliyorum ki bunların hiçbiri degil...tek derdiniz var , EGONUZ az olsun biz olalım , biz asalım , biz keselim, biz yaptık holeeyyy biz süperiz ... kendine başka bi klasik ile alan kurum bul git orda egonu tatmin et....

beynelmilel99, 11 yıl önce

Hayalimdi mtk-huk tum cabam bunlar icindi. tam sinavlara hazirlanmaya basladik birlesme oldu 2 sene boyunca hayalimi gerceklestirmek icin gece gunduz ders calistim. Ne arkadas ne bayram ne es dost sohbetleri, her seyden fedakarlik yaptim. iktisattan yuzlerce grafigi yorumlayarak tekrar tekrar cozdum. Her gun en 1 tane makale okudum. Bu sadece .1 ders icin hepsi icin ayni ciddiyetle calistim bu arada kpss puanlarim da 90-95 arasiydi. simdi 10 gunde calimayla kazanilabilecek bir sinavla meslege gir, sonra efendim gorduk klasik sinavi kolaydi vs. Zirvasiyla laf et sonrada de ki ayniyiz. Ayniyiz de de bari de ki kardesim soyle soyle yendi hakkiniz sizlerin yerinde olmak istemezdim de. E sen ne diyorsun klasik sinav kolaydi. Dogru kardesim dogru kolaydi biz gerizekaliydik o yuzden aylarim yillarimiz gitti. Seni gibi akillik edip 100 soru 180 dakikalik sinqvi akil edemedik. Neyse hep ayni seyleri konusarak farkli bir yol bulamayiz. Tek dilegim bir gun sizin dahi olsa ufacik bir hakkiniz yenmesin. Cok zor bi koni

mukemwell
Şef
30 Eylül 2013 15:32

Ben Bunu Bilmiyordum Teşekkür Ederim Bilgilendirdiğiniz İçin.

denetci79, 11 yıl önce

Dereceye bukadar takılmayın derim. sonuç olarak yeterlilik sınavından sonra 3 lü kararname ile atandığınız için zaten 5. dereceden başlıyorsunuz :) 10 yıl dolup Baş Müfettiş oluncada 1. dereceden maaş alıyorsunuz

bsvlr
Aday Memur
30 Eylül 2013 15:34

Íse baslama tarihi ile ilgili herhangi bir bilgisi yada yaklasik olarak tahmini olan var mi

mukemwell
Şef
30 Eylül 2013 15:54

facebook grubuna herkes farklı bir tarih yazmış
net bir bilgi yok herkes tahmin yürütüyor sadece

bsvlr, 11 yıl önce

Íse baslama tarihi ile ilgili herhangi bir bilgisi yada yaklasik olarak tahmini olan var mi

musbag
Daire Başkanı
30 Eylül 2013 15:55

Arkadaslar 2014 ocak itibariyle vmy ne kadar maas alacak yeterliligi veince ne okuyor

ak_dogan
Aday Memur
30 Eylül 2013 15:56

Şu an için en mühim konu, atamalar ne zaman yapılacak. Biz ne zaman çalışmaya başlıyacağız. Bu konuyla ilgili duyumu olan var mı?

mukemwell
Şef
30 Eylül 2013 16:17

3300-3400 arası birşey olacak zannedersem kardeşim.

musbag, 11 yıl önce

Arkadaslar 2014 ocak itibariyle vmy ne kadar maas alacak yeterliligi veince ne okuyor

30 Eylül 2013 16:47

Sen şeye hazırlan o zaman,başbakanlık yada cumhurbaşkanlığına,ondan bir tane var,merak etme ilerde durum değişipte 5.500 kişiyi cumhurbaşkanı-başbakan yapmazlar...Tamam anladık,böyle olacağını bilseydin girmezdin bu kuruma,o zaman sana iki sözüm olacak,birincisi hiçbirşey için geç değil,daha nadide olacağın kurumların sınavlarına hazırlanıp kendini özel hissedeceğin bir kadroya girmeye bak...

İkincisi evet haklısın klasik sınavla testi aynı zorlukta görmek yanlış,arkadaşları bu konuda bende eleştiriyorum,yanlış taraftan yaklaşıyorlar, ama şunuda unutmaki bu 1700 ün içinde klasik sınavları kazanıp yani seninle aynı seviyede hatta senden bir tık yukarda olupta elenen yüzlerce arkadaş da var..Ve herşeyden önemlisi,devlet karar vermiş ,alacağım demiş,ve bu kadroyu doldurmak içinde 4 şıklı test yapmış.Bunda suç kimin,sınava girenlerinmi,yani ne demeliydik ''bizden önce klasik sınavla giren arkadaşlara haksızlık olmuş olur,biz sınava girmiyoruz' mu diyecektik.Bunu mu bekliyorsunuz,bunu yapmadığımız içinmi bize böyle küstahça tehditlerde bulunuyorsunuz.Pardon ama siz işverenmisiniz orda da bizi istediğiniz gibi yönlendirmeye ezmeye çalışacağınızı pervasızca dile getirebiliyorsunuz..BU SÖZÜM SADECE SANA DEĞİL SENİN GİBİ AYNI YORUMU YAPAN TÜM KİBİR SAHİPLERİNE...

müfettiş00adayı
Aday Memur
30 Eylül 2013 17:23

Ben 17 ağustosu da 7 eylülü de kazandım 17 ağustosun mülakatıyla yerleştim kpss puanım p40 88 şimdi ben testle girdim diye birileri bana şöyle bakacak böyle bakacak diye hiç üzülecek halim yok benim tek bi amacım var aldığım maaşı sonuna kadar hak ederek bu millete hizmet etmek diğer söylenen hiçbirşey umurumda değil üstadlar sizi ezecek diyenlere sözüm ise; işini iyi yapanı kimse ezmez işini kötü yapanı herkes ezer...

bratislava, 11 yıl önce

Ben iki gruba da mesafeliyim. Testle giren herkes yetersizdir diyenler ve klasik sınav iş mi diyenler. Bir çok tanıdığım var benim de, başka kurumlarda vdk klasikten daha zor sınavları vermiş ama mülakatı geçememiş, 17 ağustos sınavıyla şimdi müfettiş yardımcısı olmuş. Konu o değil değil zaten sen de anladın sanırım. Tebrik ederim bu arada.

30 Eylül 2013 18:43

arkadaşlar 5.promosyon grubumuza katılalım önümüzdeki süreci beraber değerlendirelim.

https://www.facebook.com/groups/vdk5p/

jkomd06
Aday Memur
30 Eylül 2013 19:01

Klasik sınav ile test sınavını karşılaştırmak suretiyle,5.promosyondaki arkadaşlara olumsuz birşeyler söylemek doğru değil,test sınavını icat edenler onlar değil çünkü,haa illa bişeyler söyleyecekseniz,tebrik edebilirsiniz mesela,bunun haricinde,mühendislerin vs. mesleğe alınmasını kınayabilirsiniz.

jkomd06
Aday Memur
30 Eylül 2013 19:04

Ayrıca klasik sınavlarıda gördük,zor olan tek soru bile yok,monografiyede zor diyen muhasebe bilmiyor demektir,test yönteminin klasik yönteme göre daha adaletli olduğununu ve alım sayısının yüksek olduğunu düşünürsek,test yöntemi uygulamasına geç bile kalınmıştı diyebiliriz.

beynelmilel99
Kapalı
30 Eylül 2013 19:06

o çocukca cevap verdiğini zanneden şahsiyetler o yazıdan nasıl 'ego' manasını çıkardınız anlamak mümkün değil. ama unutmuşum kusura bakmayın hata bende size 4 şıklı maddeler halinde yazmalıydım, ozaman anlardınız.

bizim şiarımız:

Üstünlük, takvadadır

jkomd06
Aday Memur
30 Eylül 2013 19:07

Bu arada ''Klasik sınav olmadan mesleğe alınanlar yetersizdir''vb şeklinde konuşan arkadaşlarında,17 ağustostaki test sınavını kazanamadıklarınada adım gibi eminim.

jkomd06
Aday Memur
30 Eylül 2013 19:13

Kardeşim,bir kimsenin hakkının yenilmesinin hoşa gidecek bir tarafı yok,durumun nedir ne değildir bilemem ama,bahsettiğin emekleri bizde veridik.Hakkının yenildiğini düşünüyorsan hukuk yollarını iyi biliyor olman gerekir,bunun haricinde burada insanlara,kıytırık klasik sınava hazırlandığın için,ben sizden üstünüm mesajı vermeye çalışırsan,bunun adına acizlik denir,zira zor soru yok klasik sınavda,kaldıki üniversite hayatımız klasik sınavla geçti,bunun haricinde,klasik sınavı okuyan kişi isteseydi kazanırdın,istemediği için kazanamadın,adaletli bir sistem değil işte!

o çocukca cevap verdiğini zanneden şahsiyetler o yazıdan nasıl 'ego' manasını çıkardınız anlamak mümkün değil. ama unutmuşum kusura bakmayın hata bende size 4 şıklı maddeler halinde yazmalıydım, ozaman anlardınız.

bizim şiarımız:

Üstünlük, takvadadır

jkomd06
Aday Memur
30 Eylül 2013 19:18

Ayrıca güzel kardeşim,17 ağustos sınavı öncesinde 2 adet hakkın vardı,17 ağustostan önce bu hak 3 e çıkarıldı doğrumu? yani hakların tükenmiş olsaydı dahi,1 hak daha kazanmış oldun,pekiii adama sormazlarmı,sen o kadar atıp tutuyosun şöyle süperim böyle iyiyim diyosun yani madem o kadar hazırdın girseydin sınava kazansaydın ?

bizim şiarımız:

Üstünlük, takvadadır

Toplam 3520 mesaj
«67891011121314151617»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi