Editörler : supporters.
«34567891011121314»
14 Eylül 2015 13:39

Hocam sözleşme yıllık yapılıyor. Evet part time başlayıp, daha sonra uygun yer yada ihtiyaç olması durumunda full time 'a geçebilirsiniz.

iskenderci, 9 yıl önce

Sanırım göreve başlamadan önce sözleşme yapılıyor peki bu sözleşme ne kadar bir süre için ?

Birde önce part-time çalışıp sonra full-time geçme imkanımız var mi?

Aynı zamanda kpss çalışmayı düşünüyorum da.

14 Eylül 2015 13:47

Arkadaşlar yeni dönem hakkında kısaca bilgi vereyim.

Bu döneme kadar sözleşmeler 10 ay üzerinden yapılıyor, 2 ay boş' a çıkıyor, o 2 aylık dönem zarfında da işsizlik maaşı alınıyordu ( maaşın yarısı)

Bu yıl itibariyle sözleşme 12 ay üzerinden yapılıyor. Yani her ay tam maaşınızı alacaksınız.Lakin bu güzel haber beraberinde bazı kurallar da getirdi. Örneğin yaz tatiliniz sadece bir işçinin yıllık izni olan 14 gün..Bir diğeri yarı yıl tatilinin kaldırılıyor olması. Bu yarı yıl tatilinde kursiyerlere eğitim verilmeyecek fakat hizmet içi eğitim şeklinde öğretmenler için seminerler düzenlenecek. Yaz tatilinde 14 gün olan tatilinizin bitmesinin ardından ise yaz kursu ( 7-20 yaş arası ) eğitimi başlıyor.

Yani kısacası 1 yıl içinde sadece 14 gün olan yıllık izin hakkınız olacak.

14 Eylül 2015 13:59

Bu konuyu 2 yıl önce ismek hakkında bilgi almak isteyen ve ismek' e başvurmak isteyip süreci merak eden ve aynı zamanda diğer merak edilen konular hakkında bilgi almak isteyen hocalarımız için açmıştım.

Bu 2 yılın değerlendirmesi şu şekilde :

KONUNUN OKUNMA SAYISI 16.845

CEVAPLADIĞIM ÖZEL MESAJ SAYISI 597

İŞE ALINDIKTAN SONRA FORUMA TEKRAR GİRİP BİLGİ PAYLAŞAN SAYISI : 0

TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM DİYEN SAYISI : 6

Teşekkürü es geçiyorum. Kimseyi teşekkür etsin diye yapmadım bu paylaşımları ve yardımı. İlk başvurduğum zaman ismek, sınav, sınav işleyişi, mülakat ve sonrası hakkında bir bilgi bulamamış ve aynı sıkıntıları diğer hocalarımız çekmesin diye bu konuyu açmıştım.

Fakat sınav ve alım esnasında önce burada bulunup, sonrasında ise işe başlayan arkadaşlardan tek isteğim, işe alındıktan sonra bir kez daha gelsinler foruma ve kendi branşlarında ki işleyiş hakkında bilgi versinler. Şu ismekte şu süreçlerden geçerek işe başladım gibi.

Bu sayede aynı branşta başvuru yapan yada yapmak isteyen hocalarımız bilgi sahibi olacak ve kafa karışıklıkları veya kafalarında ki sorular ortadan kalkacaktır.

Alım bekleyenlere sanş, alınanlara hayırlı bir öğretim yılı dilerim.

HÜSEYİN SAR ( İngilizce öğretmeni )

iskenderci
Aday Memur
14 Eylül 2015 18:14

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam

hatsanatı69
Aday Memur
14 Eylül 2015 20:26

Tekrardan merhaba hocam.

Ben diksiyon branşı için başvuru yapmıştım beklemedeydim zaten yazmıştım bunu.

Bugün mesaj geldik sınava davet edildim.17 Eylül Perşembe günü saat 10 da Küçükçekme' deki kurs merkezinde sınav olacakmış. Bi aksilik olmazsa gideceğim.

Genel Kültür Testi ve Branş sorularından olacakmış sınav ardından da uygulama sınavı yapılacakmış. Bundan sonra da inşallah iyi haberlerle gelirim ben de aşamaları size aktarırım.

Bir de genel kültür olarak ne tarz sorular olabilir ? Nelere göz atsam faydası olur acaba? Giren

varsa yardımcı olabilir mi ?

ingilizceci16, 9 yıl önce

Hocam, her branş için sınavlar farklı tarihte oluyor. İsmek 'i 0212 531 01 41 nolu numaradan arayıp kurslar departmanını bağlatın.Oradan hangi alan için başvurmuş iseniz o alana bakan kişi ile görüşmek istediğinizi söyleyin ve sınavın yapılıp yapılmadığını, yapıldı ise tekrar yapılıp yapılmayacağını sorun.Bazen 1 den fazla sınav yapılıyor.

15 Eylül 2015 15:48

Hocam belirli bir soru tarzı yok. Çoktan seçmeli yani şık lı bir sınav olacak.

25 genel kültür sorusu sorulacak.İçinde güncel bilgi,türkçe,coğrafya,tarih,din kültürü alanlarından sorular var.Hemen yanında da branşınızdan 20 soruluk bir test te veriliyor ( ingilizce de bu şekilde 20 branş sorusu var.Muhtemelen sizin branş içinde vardır. Bu konuda size en iyi sizin branştan sınava giren biri yardımcı olabilir.) .Her ikisi de test bunu bilin (Yanlış cevap doğru cevapları götürür mü? = Cevap:EVET)

hatsanatı69, 9 yıl önce

Tekrardan merhaba hocam.

Ben diksiyon branşı için başvuru yapmıştım beklemedeydim zaten yazmıştım bunu.

Bugün mesaj geldik sınava davet edildim.17 Eylül Perşembe günü saat 10 da Küçükçekme' deki kurs merkezinde sınav olacakmış. Bi aksilik olmazsa gideceğim.

Genel Kültür Testi ve Branş sorularından olacakmış sınav ardından da uygulama sınavı yapılacakmış. Bundan sonra da inşallah iyi haberlerle gelirim ben de aşamaları size aktarırım.

Bir de genel kültür olarak ne tarz sorular olabilir ? Nelere göz atsam faydası olur acaba? Giren

varsa yardımcı olabilir mi ?

iskenderci
Aday Memur
15 Eylül 2015 16:14

Genel Kültür kısmında çok zorlanacağınız tarzda sorular yok ingilizceci hocamın dediği gibi konu alanlarını içeren derslerden orta ve basit düzeyde sorular var. Türkçe ve matematik sorusu da vardı ben girdiğimde. Sınava aşağı yukarı 1 ay önce girmiştim.

hatsanatı69
Aday Memur
16 Eylül 2015 11:32

Yanlış cevapların doğruları götürdüğünü bilmek güzel oldu teşekkür ederim :)

Geçen sene kpssye birazcık hazırlanmıştım inşallah faydası olur.Genel kültür soruları için.

Branştan da çalıştım dün biraz ama bugün tekrar bakacağım.Hocama sordum branşı yaparsın kolay oluyor dedi.Uygulama biraz daha önemli bizim için dedi o da seslendirme filan yaptırrlar metin okuturlar gibi geliyor ama bilmiyorum.Arrtık yarın belli olacak sınav yarın bi de ben Anadolu yakasındayım sınav yeri 2 saat uzaklıkta bana.

ingilizceci16, 9 yıl önce

Hocam belirli bir soru tarzı yok. Çoktan seçmeli yani şık lı bir sınav olacak.

25 genel kültür sorusu sorulacak.İçinde güncel bilgi,türkçe,coğrafya,tarih,din kültürü alanlarından sorular var.Hemen yanında da branşınızdan 20 soruluk bir test te veriliyor ( ingilizce de bu şekilde 20 branş sorusu var.Muhtemelen sizin branş içinde vardır. Bu konuda size en iyi sizin branştan sınava giren biri yardımcı olabilir.) .Her ikisi de test bunu bilin (Yanlış cevap doğru cevapları götürür mü? = Cevap:EVET)

hatsanatı69
Aday Memur
16 Eylül 2015 11:36

Cevap için teşekkür ederim.

Hımm matematikte var yani problem tarzı sorular mı matematik çook iyi değil ama iyi sayılır.

Sınav yarın sabah 10da bakalım artık.

iskenderci, 9 yıl önce

Genel Kültür kısmında çok zorlanacağınız tarzda sorular yok ingilizceci hocamın dediği gibi konu alanlarını içeren derslerden orta ve basit düzeyde sorular var. Türkçe ve matematik sorusu da vardı ben girdiğimde. Sınava aşağı yukarı 1 ay önce girmiştim.

16 Eylül 2015 14:07

Halledersin hocam onları. Asıl mesele uygulama sınavı ve mülakatta.. Kendinden çok emin dur. Sakın heyecanlı veya ürkek davranma. İfadelerin net ve açık olsun.

Tedirgin davranırsan, heyecan yaparsan, düşüne düşüne cevap verirsen , duruşun oturuşun da sıkıntı varsa kaybedersin.

En önemli faktörler bunlar.

hatsanatı69, 9 yıl önce

Hımm matematikte var yani problem tarzı sorular mı matematik çook iyi değil ama iyi sayılır.

iskenderci
Aday Memur
16 Eylül 2015 15:00

İki üç paragraf sorusu vardır türkçeden, matematikten ise işlem önceliği sorusu, rasyonel sayılardan bir tane ve ondalık sayılardan bir soru vardı yanlış hatırlamıyorsam ;)

hatsanatı69, 9 yıl önce

hatsanatı69
Aday Memur
16 Eylül 2015 18:12

hm kolay konular yani :))

çok zorlayacak gibi görünmüyor :) önemli olan ingilizceci hocam dediği gibi mülakat görünüyor :) heyecanlıyım yarın ola hayrola :)

iskenderci, 9 yıl önce

İki üç paragraf sorusu vardır türkçeden, matematikten ise işlem önceliği sorusu, rasyonel sayılardan bir tane ve ondalık sayılardan bir soru vardı yanlış hatırlamıyorsam ;)

16 Eylül 2015 22:45

Ingilizceci yok mu aranız da. Zümrelerim nerelerdesiniz :-)

zippocu
Genel Müdür
17 Eylül 2015 15:02

Merhaba Hocam, bugün ben de diksiyon öğretmenliği işe alım sınavına girdim. Yazılı sınavlar gayet basitti. Fakat iş uygulamaya gelince kafam karıştı. Ben metin okuturlar diye düşünürken sadece kendinizi anlatın dediler ve diksiyon eğitiminiz var mı dediler? Eğitimli olup olmamaya göre uygulama sınavını uzatma gibi bir durum söz konusu değil. Onu da şuradan anladım: Benden önce giren bayan diksiyon eğitimi almış biriydi ve onun da uygulama sınavı 1 dakika kadar sürdü. Sadece kendini tanıt dediler ve diksiyon eğitimin var mı diye sordular, herkese.

Bundan sonra ne olacak? Herkesi mülakata çağıracaklar mı? Yazılı sınav daha mı önemli olacak? Ve mülakatta mı metin okutacaklar? Sonuçlar ne zaman açıklanır? Çok soru sordum biliyorum ama sizden başka bu kadar detaylı anlatan yok. Allah razı olsun. Çok işime yaradı bildiklerinizi paylaşmanız.

Bir de yarın okuma yazma öğretmenliği için de çağrıldım. Onun uygulama sınavında ne yaptırırlar ve yazılı testinde ne sorarlar? Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

hatsanatı69
Aday Memur
17 Eylül 2015 16:48

Ben de dınava girdim sabah.Arkadaşın da dediği ibi yazılı sınavlar kolaydı.

Uygulamada ben de metin okutma gibi bir şeyler bekliyordum ama sadece kendinizi tanıtır mısınız, eğitim durumunuz ve diksiyon eğitiminiz var mı diye soruldu.Formasyonunuz var mı dediler formasyonum yok .(bu sene başvuracağım bi aksilik olmazsa)

Elenirsem o sebepten elenirim diye düşünüyorum.

Aksi halde nasıl bir değerlendirme yapacaklar bilemiyorum.

Sınav sonuçlarının açıklanması çok uzamaz diye umuyorum.Çünkü mülakat ve

göreve başlama süreci de var e kursların açılmasına bir şey kalmadı.

Hepimiz için hayırlısı olsun.Beklemedeyiz.

17 Eylül 2015 20:31

Hocam bukadar soruya bi 50 kağıt alırım.

Uygulama sınavında ilginç şeyler yaşanabiliyor. Mahallenizin muhtarı kimdir gibi bir soru ile bile karşılaşanlar var. Uygulama sınavı branştan branşa değişir. Bazı branşlarda ders anlatımı yaptırırlarken bazı branşlarda kendini tanıt deyip gönderiyorlar.

Anladığım kadarıyla kısa gibi görünse de ifade gücünüze bakmışlar. Bir insan kendini bile net şekilde tanıtamıyorsa bizim işimize yaramaz diyebilirler.

Ama tabiki orda da puanladıkalrı birşeyler olmuştur. Duruş, ifade gücü, netlik, tedirginlik, heyecan, göz kontağı gibi.

Herkes mülakata çağırılmaz. Yazılı sınav ve uygulama sınavı ortalaması sonucunda daha iyiler davet edilir ihtiyaç sayısına göre.

Mülakat da metin filan okutmazlar. Mülakat seni tanıma sürecidir. Yaptığın işler, deneyimlerin, ismek seçim sebebin, farklı yaşlardaki insanları ders esnasında nasıl tek noktada birleştireceğin, anlatımını onlara göre nasıl ayarlayacağın vs gibi.

Sonrasında ise size telefon gelene kadar bekleyeceksiniz.

zippocu, 9 yıl önce

Merhaba Hocam, bugün ben de diksiyon öğretmenliği işe alım sınavına girdim. Yazılı sınavlar gayet basitti. Fakat iş uygulamaya gelince kafam karıştı. Ben metin okuturlar diye düşünürken sadece kendinizi anlatın dediler ve diksiyon eğitiminiz var mı dediler? Eğitimli olup olmamaya göre uygulama sınavını uzatma gibi bir durum söz konusu değil. Onu da şuradan anladım: Benden önce giren bayan diksiyon eğitimi almış biriydi ve onun da uygulama sınavı 1 dakika kadar sürdü. Sadece kendini tanıt dediler ve diksiyon eğitimin var mı diye sordular, herkese.

Bundan sonra ne olacak? Herkesi mülakata çağıracaklar mı? Yazılı sınav daha mı önemli olacak? Ve mülakatta mı metin okutacaklar? Sonuçlar ne zaman açıklanır? Çok soru sordum biliyorum ama sizden başka bu kadar detaylı anlatan yok. Allah razı olsun. Çok işime yaradı bildiklerinizi paylaşmanız.

Bir de yarın okuma yazma öğretmenliği için de çağrıldım. Onun uygulama sınavında ne yaptırırlar ve yazılı testinde ne sorarlar? Bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

17 Eylül 2015 20:33

Formasyon önemli olmasına rağmen çok kesin kural değildir. Zira formasyonu olmayanlara dönem içinde eğitim düzenlenerek formasyon eğitimi verilir.

hatsanatı69, 9 yıl önce

Ben de dınava girdim sabah.Arkadaşın da dediği ibi yazılı sınavlar kolaydı.

Uygulamada ben de metin okutma gibi bir şeyler bekliyordum ama sadece kendinizi tanıtır mısınız, eğitim durumunuz ve diksiyon eğitiminiz var mı diye soruldu.Formasyonunuz var mı dediler formasyonum yok .(bu sene başvuracağım bi aksilik olmazsa)

Elenirsem o sebepten elenirim diye düşünüyorum.

Aksi halde nasıl bir değerlendirme yapacaklar bilemiyorum.

Sınav sonuçlarının açıklanması çok uzamaz diye umuyorum.Çünkü mülakat ve

göreve başlama süreci de var e kursların açılmasına bir şey kalmadı.

Hepimiz için hayırlısı olsun.Beklemedeyiz.

17 Eylül 2015 20:34

diğer branş için çok büyük ihtimal yazılı sınav aynı olur. Mülakatta ise eğitimi nasıl sunacağın, hangi yöntemleri kullanacağın gibi sorular sorup, herhaqngi bir konuyu anlatmanız istenebilir.

zippocu, 9 yıl önce

iskenderci
Aday Memur
17 Eylül 2015 22:16

Bekleme en zor olanı bence :)

nazar23
Aday Memur
19 Eylül 2015 17:51

sınav sonuçlarınız açıklandı mı ?

Toplam 351 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük