Editörler : crops35
«456789101112131415»

karaborsadan
Memur
25 Ekim 2013 09:10

tekrar sınava hazırlanmak beş sene beklemekten daha zor bi süreç. istifa ederseniz bir yıl zaten memurluk yapamıyorsunuz.çözüm, hakkımızı aramak ama bunu nasıl yapacağımızıda bilmiyoruz. bu sisteme güven olmaz beş sene dolar bu sefer 10 sene derler

25 Ekim 2013 09:14

bak kendin diyorsun işte memleketine giden insan her sene her sene yer mi değiştirecek diye tamam işte yönetmelik olsun ama süresi eskisi gibi bir yıl olsun üç yıl deyip durma lütfen bir şeyler için çabalıyorsan yine bir yıl için çabala sen uzakta yapabiliyorsun ama ben ve benim gibiler yapamıyor bunu buraya gelince anladım çok zor günler geçiriyorum hiç bir şeye tam sevinemiyorum bile her an psıkolojim alt üst olabiliyor anla bizi eşitlik yanlısı haksızlığa gelemeyen benim kadar kimse olamaz yine eşitlik olsun ama süre şartı olmasın

firezza33, 10 yıl önce

ve memleketıne gıden bır ınsan her sene her sene yermı degıstırcek cok önemli birsey olmazsa sen kendın memleketıne gıdınce her yıl yermı degıstırceksın hadı degıstırceksın dıyelım sen ızmıre bıle gıtsen o ilde ilk önce ufak ilçelere gıdecegını bile bile gıdermısın ?

25 Ekim 2013 09:16

maliyenin nitelik koduyla belirtilmiş şartını tercih yaparken bende görmüştüm işte onu seçmedik bak ama mebin var mıydı böyle bir şartı yoktu

firezza33, 10 yıl önce

ben sana link atıyorum kpss 2013/1 tercıh kılavuzu malıyenın sartları var orda ikincisi meb deki dayanak gerci simdi yönetmelik düzeldi ama onunda linkini atıyorum aday memurların adaylıkları kalkmadıgı surece tayınlerı kurumlar arası yapılmıyor kurumiçi yapılıyor ama bunu kurumlar kendınleri nasıl uyguluyor adayken tayın dılekcesı yazdıgında sana verılen cevap farketmez es durumuda olsa istege baglıda olsa asaletınız almadıgınız için işleme koyulamamıstır diye ikincisi torpilin varsa adaykende gidersin doğru ama su forumda bıraz dolasın ınsanların eslerınden ne tur bahanelerle ayrı tuttuklarını görürsünüz

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/KPSS1/KPSS%202013-1%20TERCIH%20KILAVUZ%20(26%2006%202013).pdf Maliye alımı ıcın

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.836525.pdf

25 Ekim 2013 09:23

maliyenin nitelik koduyla belirtilmiş iki yıl çalışma şartı vardı tercih kılavuzunda ben de yazmadım ama mebin yoktu böyle şartı onu yazdım bilerek yazsam tepki vermem

firezza33, 10 yıl önce

ben sana link atıyorum kpss 2013/1 tercıh kılavuzu malıyenın sartları var orda ikincisi meb deki dayanak gerci simdi yönetmelik düzeldi ama onunda linkini atıyorum aday memurların adaylıkları kalkmadıgı surece tayınlerı kurumlar arası yapılmıyor kurumiçi yapılıyor ama bunu kurumlar kendınleri nasıl uyguluyor adayken tayın dılekcesı yazdıgında sana verılen cevap farketmez es durumuda olsa istege baglıda olsa asaletınız almadıgınız için işleme koyulamamıstır diye ikincisi torpilin varsa adaykende gidersin doğru ama su forumda bıraz dolasın ınsanların eslerınden ne tur bahanelerle ayrı tuttuklarını görürsünüz

http://dokuman.osym.gov.tr/pdfdokuman/2013/KPSS1/KPSS%202013-1%20TERCIH%20KILAVUZ%20(26%2006%202013).pdf Maliye alımı ıcın

http://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/3.5.836525.pdf

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 10:03

Bak kardes ben su an ttnet elektrik ödemelerini yapıyorum sana daha laf anlatcak vaktim yok daha 1 senen dolmadan coğu seyi bildiğini zannediyorsun hangi müdür 5 sene uğrastırırmıs herkes senin müdürün değil sırf sendikası baska diye neler olanlar var biraz forum sayfalarında dolas insanların su muvafakatlı sistem yüzünden eskiden neler cektikleri oku biraz etrafına bak tutmussunuz kurum bana onay verdi hangi müdür 5 sene izin vermezmiş ben burda 5 seneyi savunmuyorum benim savunduğum sey insanlara esit hakla verilen hersey sen bekliyceksen bizde beklicez son iki atamada sadece sen atanmadın 3000 e yakın adam atandı sen kurumundan izin almıs olabilirsin ama merkeze almıycaz diyip baska yerlere gönderilin ve torpille merkeze alınan adamlar oldu simdi nasıl istiyorsanız öyle düsünün ben sadece kendini düsünen insanlarla anlasamam

nerden bileceksiniz, 10 yıl önce

inan çözüm için beş yıl gerekmez hangi müdür beş yıl oyalar ki

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 10:16

Maliye o 2 yıl sartını koyduğunda kac yılında getirdiğini bilmiyorum ama orda 1 sene sonra asaletini alıp gitmek isteyenler olmadımı zannediyorsun yada ben gecen örnek verdim tapuya benim arkadas atandığında doğu görevi yoktu adam coğrafya öğretmenlik okudu sırf doğu görevi yapmim diye öğretmenlik yapmadı tapuyu kazandı sonra tapuda doğu görevi geldi yükselmet sartı ile sadece kendinizimi sanıyorsunuz bende sizinle aynı durumdayım ve bizin gibi atanan 3000 e yakın adamda ben sizle bu sürelerin düsmesi icin herseyi yaparım ama herkese esit olan sistemi asla elestirmem

maliyenin nitelik koduyla belirtilmiş iki yıl çalışma şartı vardı tercih kılavuzunda ben de yazmadım ama mebin yoktu böyle şartı onu yazdım bilerek yazsam tepki vermem

barmejo
Şube Müdürü
25 Ekim 2013 10:23

yahu firezza sürekli konuşuyosun ama bizi de anlamaya çalışmıyosun tutturmuşsun insanlar neler çekiyor tayin alamıyor şöle oluyo böle oluyo. derdimiz çok açık tamam bu sistem olsun olmasın demiyoruz ama yeni başlayanlar için fiyasko bu sistem. 5 sene sonunda dahi istediğimiz yere gidemicez anla bunu. kaldıki en büyük şikayetimiz biz tercih etmeden önce böyle bi yönetmelik yokken tayin isteme hakkımıza 2 ay kala böle bişi olması. biz bu yönetmeliği bile bile gelsek gıkımız çıkmaz yemin ediyorum ya. artık bunları yaza yaza bıktım. ha 1 yıl sonunda tayin olr ya da olmazdı ama biz bunu bilerek geldik. şimdi bu yazdıklarıma alakasız ve aynı şeleri yazmaya devam ediceksen bence yazma.

25 Ekim 2013 10:33

aslında aynı şeyi söylüyoruz biz de eşitlik istiyoruz ama süre şartı olmadan ne yapalım kurumu araştırırken herkes bir yılda gidersin en kolay tayin mebte dedi biz de inandık ne bilelim aynı görüşte değiliz diye muvafakat vermediklerini biz müslümanız ne dendi inandık doğru sandık nasıl bilebilirdik böyle işler döndüğünü emin ol haksızlığa ben hiç gelemem haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan gibidir nasıl susalım haksızlık hiç olmasın tabi ama bu yönetmelik o haksızlığı yapanlara dokunmaz onlar yine yolunu bulurlar olan yine bize oluyor bize destek ver ama üç yıl diye değil yine bir yıl diye Allah rızası için anla halimizi

firezza33, 10 yıl önce

Maliye o 2 yıl sartını koyduğunda kac yılında getirdiğini bilmiyorum ama orda 1 sene sonra asaletini alıp gitmek isteyenler olmadımı zannediyorsun yada ben gecen örnek verdim tapuya benim arkadas atandığında doğu görevi yoktu adam coğrafya öğretmenlik okudu sırf doğu görevi yapmim diye öğretmenlik yapmadı tapuyu kazandı sonra tapuda doğu görevi geldi yükselmet sartı ile sadece kendinizimi sanıyorsunuz bende sizinle aynı durumdayım ve bizin gibi atanan 3000 e yakın adamda ben sizle bu sürelerin düsmesi icin herseyi yaparım ama herkese esit olan sistemi asla elestirmem

karaborsadan
Memur
25 Ekim 2013 10:51

ahh ahh gül gibi işkuru bırakıp geldik daha oturmuş kurum diee :(

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 11:01

Ben sizi anlıyorum kardes dediğim gibi sürenin düsmesi icin elimden geleni yaparım bende meb te tayin kolay her yerde teskilatı var okullarda dahil diye bende arastırdım ama dediğim gibi herkese esit olsun ben baska birsey istemiyorum sürenin düsmesi icinde ne gerekiyorsa yaparım

aslında aynı şeyi söylüyoruz biz de eşitlik istiyoruz ama süre şartı olmadan ne yapalım kurumu araştırırken herkes bir yılda gidersin en kolay tayin mebte dedi biz de inandık ne bilelim aynı görüşte değiliz diye muvafakat vermediklerini biz müslümanız ne dendi inandık doğru sandık nasıl bilebilirdik böyle işler döndüğünü emin ol haksızlığa ben hiç gelemem haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan gibidir nasıl susalım haksızlık hiç olmasın tabi ama bu yönetmelik o haksızlığı yapanlara dokunmaz onlar yine yolunu bulurlar olan yine bize oluyor bize destek ver ama üç yıl diye değil yine bir yıl diye Allah rızası için anla halimizi

25 Ekim 2013 11:12

teşekkürler yaptığın ve yapacağın yardımlar için ama bak üç yıl deme bir yıl diye uğraşalım olur mu çünkü üç yıl da çok uzun bir süre

firezza33, 10 yıl önce

Ben sizi anlıyorum kardes dediğim gibi sürenin düsmesi icin elimden geleni yaparım bende meb te tayin kolay her yerde teskilatı var okullarda dahil diye bende arastırdım ama dediğim gibi herkese esit olsun ben baska birsey istemiyorum sürenin düsmesi icinde ne gerekiyorsa yaparım

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 11:18

Sana birsey yazmama gerek yok olaylara tek taraflı baktığın için 5 sene sonra dönmemiz zor demissin neden zor onu cözemedim keske birseyi konusurken ispatlı konussan senin 20 tane tercih hakkın var hepsinde senden hizmet süreleri yüksek puanlı adamlarlamı cakısacaksın madem öyle öğretmen olan adamın kadrosu bizimkinden daha dolu neden onlar istediği gibi yer değistiriyor cünkü sistemleri var amirlere takılmadan gidiyorlar zaten sana bakanlık bos kadroları acacak senin dolu kadroyla ne isin var ve sen kendi dönemindeki adamlarla yarıscaksın hizmet süren hakkında sen buna gelemiyorsan o ayrı konu hizmet süren yüksek oldumu gideceksin iste hakkınla diğer türlü sen 1 yıldan sonra ben kacim diyorsun diğer adamlar ne yaparsa yapsın senin anlayısın böyleyse buna kimse bise yapamaz

barmejo, 10 yıl önce

yahu firezza sürekli konuşuyosun ama bizi de anlamaya çalışmıyosun tutturmuşsun insanlar neler çekiyor tayin alamıyor şöle oluyo böle oluyo. derdimiz çok açık tamam bu sistem olsun olmasın demiyoruz ama yeni başlayanlar için fiyasko bu sistem. 5 sene sonunda dahi istediğimiz yere gidemicez anla bunu. kaldıki en büyük şikayetimiz biz tercih etmeden önce böyle bi yönetmelik yokken tayin isteme hakkımıza 2 ay kala böle bişi olması. biz bu yönetmeliği bile bile gelsek gıkımız çıkmaz yemin ediyorum ya. artık bunları yaza yaza bıktım. ha 1 yıl sonunda tayin olr ya da olmazdı ama biz bunu bilerek geldik. şimdi bu yazdıklarıma alakasız ve aynı şeleri yazmaya devam ediceksen bence yazma.

25 Ekim 2013 11:19

firezza önlisans editörü bize yardımcı oluyor memurlar net in haber başlıklarına iletti inşallah olumlu sonuç alırız ayrıca bize bölge idare mahkemesine dava açmamızı önerdi kanunlar geriye yürümez diye nasıl yapalım tek kişi mi açacaz yoksa toplu bir davamı olacak şu işi çözüme kavuşturalım rahat uyumak istiyorum artık

firezza33, 10 yıl önce

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 11:22

Kardes ben elimden geleni yaparım gerekirse dediğim gibi özelden bulusuruz gideriz bunları anlatabileceğimiz bir kurumu dilekce ile basvururuz birliktede imzamızı atarız birlikten kuvvet doğar hizmet süresi 3 yıl olsun diye bir sartım yok sadece öğretmenlerde il içi de il dısıda 3 yıl bundan kastım bu buda aynı bakanlıkta olduğumuz için yoksa 2 yıla düsse dahi bunu bir seferlik yönetmeliğe eklese dahi benımde yararımadır .

teşekkürler yaptığın ve yapacağın yardımlar için ama bak üç yıl deme bir yıl diye uğraşalım olur mu çünkü üç yıl da çok uzun bir süre

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 11:24

Kardes 10 sene yapamazlar öyle birsey imkansız ki hicbir kurumda öyle birsey yok 5 yıla bile tepkiler varken öyle birsey olmaz sendikalar direk dava acar ama dediğigibi sistem yeni zamanla değişiklikler olur eksik ve tepki ceken yönlerinde

karaborsadan, 10 yıl önce

tekrar sınava hazırlanmak beş sene beklemekten daha zor bi süreç. istifa ederseniz bir yıl zaten memurluk yapamıyorsunuz.çözüm, hakkımızı aramak ama bunu nasıl yapacağımızıda bilmiyoruz. bu sisteme güven olmaz beş sene dolar bu sefer 10 sene derler

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 11:35

Bizim dava acmamızla birsey olmaz ve hemende olmaZ neden anlatayım

a)Bu yönetmelikte tek biz yokuz görevde yükselme ve yöneticilerlede ilgili de maddeler var

B)Simdi sınavlar yapılacak bu yönetmelik kapsamında yalnız söyle birsey yapılabilir gerekli maddelere basvuru yapabiliriz mesele madde 32 il içi o olumlu madde 33 il dısı 5 yıl cok diyoruz bu süreye acabiliriz ama dediğim gibi bir dayanak sart benim 3 yıl kastımda bu yüzden dayanakta öğretmerlerde bu bakanlıkta onlara 3 yıl bize niye 5 yıl sen simdi neye göre dava acacaksın diyeceksinki 1 yıl veya 2 yıl olsun bu süre bir seferlik devlet sen yeni atanmıssın buna bakmaz cünkü genelde de hayatımızda coğu sey değisiyor bir kanun cıkarıyor mesela yapıyorlar mesela ehliyet ücretleri değisti yada idari olarak dediğim gibi tapuya doğu görevi geldi bunlar idarenin insiyatifinde dava acsanda genelde idare kazanır ve sunuda unutmumuk lazım bu yönetmeliği yıllardır bekleyen adamlar var ve bu katılım modülü acıldığında bu yönetmelik taslakken neden görüs bildirmediniz derse ne diceksiniz bunlar icin zaman lazım

firezza önlisans editörü bize yardımcı oluyor memurlar net in haber başlıklarına iletti inşallah olumlu sonuç alırız ayrıca bize bölge idare mahkemesine dava açmamızı önerdi kanunlar geriye yürümez diye nasıl yapalım tek kişi mi açacaz yoksa toplu bir davamı olacak şu işi çözüme kavuşturalım rahat uyumak istiyorum artık

karaborsadan
Memur
25 Ekim 2013 11:39

ben iki ayla kaçırıyorum 6. senemi beklicem bu yönetmelik yapılırken bunlar düşünülüptemı hazırlanıyor.tamm bi sistem gelmesi güzel olabilir ama il dışı tayin çok uzun olmuş 6 sene istemediğim bi şehirde yaşamak zor. öyle bi sistemki hayal bile kurdurumuyor.bende biliyorum pat diye bir senede benı yollamayacaklarını ama 6 sene çok

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 11:39

Bu yönetmelik uygulanmaya baslar eksiklikler cıkar herkes tepki verir sendikalarda destek olur sonuc alırız ama bir iki kisi 65 bin kisiyi iygiyendiren bu iste sonuc alamaz

sendikaların arkamızda olması lazım 4 nünde simdi gir sendika sayfalarına hepsi kendine yöntüyor cünkü yıllardır 3 yıldır millet bu yönetmeliğin cıkmasını bekliyor ve esaslarda gelince hepsi ben yaptım modunda yer değistirme hakkı ğ-getirildi diye mansetlerde bizim ise tek sıkıntımız süresi o yüzden biz hemen bir sey yapamayız

firezza33
Kapalı
25 Ekim 2013 11:42

:) evlencez memleketten o zaman

dediğimiz gibi su sınavlar falan bitsin mayısta il içi atamalar olcak haziranda il dısı olcak sistem görülcek nasıl isliyor sonra çoğunlukta bizi desteklerse süre düsürülür sendikalar baskı yapar genellikle ülkemezde coğunluğun isi yapılır malesef

karaborsadan, 10 yıl önce

ben iki ayla kaçırıyorum 6. senemi beklicem bu yönetmelik yapılırken bunlar düşünülüptemı hazırlanıyor.tamm bi sistem gelmesi güzel olabilir ama il dışı tayin çok uzun olmuş 6 sene istemediğim bi şehirde yaşamak zor. öyle bi sistemki hayal bile kurdurumuyor.bende biliyorum pat diye bir senede benı yollamayacaklarını ama 6 sene çok

25 Ekim 2013 11:47

dilekçeyle nereye başvurcaz bir de twitter dan meb müsteşarı yusuf tekin e de twit atalım

firezza33, 10 yıl önce

Kardes ben elimden geleni yaparım gerekirse dediğim gibi özelden bulusuruz gideriz bunları anlatabileceğimiz bir kurumu dilekce ile basvururuz birliktede imzamızı atarız birlikten kuvvet doğar hizmet süresi 3 yıl olsun diye bir sartım yok sadece öğretmenlerde il içi de il dısıda 3 yıl bundan kastım bu buda aynı bakanlıkta olduğumuz için yoksa 2 yıla düsse dahi bunu bir seferlik yönetmeliğe eklese dahi benımde yararımadır .

Toplam 351 mesaj
«456789101112131415»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi