Editörler : ayşegül bgm
12 Ekim 2013 02:40

İlçe Devlet Hastanesi olmayan TSM de Görev Yapanlar....

Arkadaşlar bulunduğum ilçede ilçe devlet hastanesi yok. Tsm de görev yapmaktayım. 112 , asm ve de tsm başlıca sağlık kuruluşları ve küçük bir ilçe. Haftasonları enjeksiyon için tsm personeli ve de ase nöbet tutmaktayız. Bu nöbetle asm nin görevimidr? Tsm nin görevimidir? Yasal dayanağı var mı? Çok baktığım halde bu konuda bir bilgiye ulaşamadım. Bu durumda olan arkadaşlar lütfen aydınlatabilirmisiniz..Teşekkür ederim şimdiden...

sdtt
Memur
13 Ekim 2013 15:29

Arkadaşlar benim durumumda olan kimse yok mu?

inmete
Şube Müdürü
14 Ekim 2013 19:55

2011 yılında TSM lerin kurulması ve çalıştırılmasına ait yönerge:

http://www.saglik.gov.tr/TR/dosya/1-72984/h/tsmyonerge.pdf

Acil Sağlık Hizmetleri

Madde 21:Bölgesi için Müdürlüğün belirlediği Acil Sağlık Hizmeti planlamasını uygular.Bölgesinde ve bölgesine yakın konumdaki hastanelerde acil sağlık hizmetinin devamlılığı sağlanamıyor ise ihtiyacı giderecek şekilde müdürlük ile birlikte planlama yapar.Bunun için sağlık hizmetinin sürekliliğini dikkate alarak bölgesinin ihtiyacına cevap verecek şekilde mesai saatleri dışında toplum sağlığı merkezinde,aile sağlığı merkezinde veya başka yerde lojistik desteği de sağlayarak toplum sağlığı merkezi personeli,aile hekimleri,aile sağlığı elamanları ve yardımcı sağlık personelinin de dahil edilebileceği fiili veya icap şeklinde bir nöbet sistemi oluşturarak yürütür.

mercan1988
Şef
16 Ekim 2013 10:03

ben tsm de görev yapıyorum benim bulunduğum ilçede de hastane yok.bizde hafta sonları 12-14 arası enjeksiyon nöbeti tutuyoruz ama tek tsm adına tutmuyoruz.Asm deki arkadaşlarla tutuyoruz.Hepimiz tutunca sıra geç geliyor.Eğer tek tsm tutmuş olursak sıra 3 haftada 1 gelecek.Hafta sonu nöbet tutulmasın dr olmadan diye il sağlıkla görüştük bize verdikleri cevap aynen şu;eğer nöbetinizde tutanaklık bir şey olursa o zaman kaldırırız.Hastalar sürekli hakaret edip gidiyor..buna tutanak tutsak kabul etmiyorlar illa polislik bir olay olacakmış o şekilde kalkarmış. yakında bulunduğum ilçede ilçe entegre hastanesi olacak ancak o zaman bu tek başına nöbet tutma olayından kurtulacagız..Bize kalsa Asm nin görevi çünkü tsm de hasta bakılmıyor.Asm dr yazıyor hastaya enjeksiyonu bi zahmet gelip yapsınlar aseler hastalarına enjeksiyonu.Ben tsm kadrosundayım hastaya pansuman enjeksiyon yapmak benim işim değil ama sırf geç sıra gelsin diye arkadaşlarımıza yardım ediyoruz.böylece sorun olmuyor

inmete
Şube Müdürü
19 Ekim 2013 08:26

yukarıdaki yönergede hepsini açıklıyor...

hemşirezahide
Aday Memur
20 Kasım 2013 23:52

merhaba arkadaslar birsey sorucam bu 2013/2 atamasında tercıh yapıcam lisans mezunuyum. tsmz istiorum ama 6 doğu ili acmııs sadece. cok kararsız kaaldım doğu yazıp tsm yi basa mı yazayım tercihlerde yoksa devlet hastahanelerinimi yazayım basa bilemedim ve batı sehirlerinden gelme ihtimali cok yuksek devlet hast.eğer doğu tsm yazarsam bi kaç yıl calıstıktan sonra tayın kolay olabilio mu ? devlet haastahanelerine gecebilio muyum bu konuda hiç bilgim yok lutfen bilenler aydıınlatabilir mi?

inmete
Şube Müdürü
21 Kasım 2013 14:13

http://personel.saglik.gov.tr/kura-sonuclari-id4140-4111.html

Eylül ayı yerdeğiştirme sonuçlarında hemşirelerin 3000 hizmet puanıyla yerdeğiştirenleri de var 10000 puanla da . doğuda genel de yılda 2000-2500 hizmet puanı veriliyor diye biliyom...yukarıdaki linkten bakabilirsiniz yerleşen yerlere ve puanlara...bence siz batıdan başlayın derim ilk sıralara

hemşirezahide, 10 yıl önce

merhaba arkadaslar birsey sorucam bu 2013/2 atamasında tercıh yapıcam lisans mezunuyum. tsmz istiorum ama 6 doğu ili acmııs sadece. cok kararsız kaaldım doğu yazıp tsm yi basa mı yazayım tercihlerde yoksa devlet hastahanelerinimi yazayım basa bilemedim ve batı sehirlerinden gelme ihtimali cok yuksek devlet hast.eğer doğu tsm yazarsam bi kaç yıl calıstıktan sonra tayın kolay olabilio mu ? devlet haastahanelerine gecebilio muyum bu konuda hiç bilgim yok lutfen bilenler aydıınlatabilir mi?

mayaroxy
Aday Memur
13 Eylül 2014 14:18

arkadaşlar ben tsmye yeni atandım.Burada da ilçe hastanesi olmadığı için 24 saat icap nöbeti tutyor ve vaka çıkarsa ambulansla göreve gidiyorum.112 nöbeti mi, tsm nöbeti mi, asm nöbeti mi ? anlamadım.Ekipteki tek sağlık görevliside benim.Benzer durumda olan var mı ? dilekçe yazsam sonuç alabilir miyim? Üstelik nöbete ne ücret var ne izin?Saygılar

kutup yildizi
Şube Müdürü
14 Eylül 2014 10:01

MAYAROXY artık kurumlar ayrıldığı için sizi ambulansla çıkaramazlar.Kurumlar ayrılmadan biz de çıkıyorduk.Şu an 112 istasyonu çıkıyor ambulansla.Biz de entegre çalışıyoruz.Hatta aynı binada asm tsm ve 112 olarak çalışılıyor.ama tsm ayrı nöbet(mesaimizi nöbet şeklinde tutturuyorlar)112 ayrı nöbet tutuyor.asm nöbet tutmuyor.Tek nöbet tutuyoruz.dr nöbetçi yada icapçı olmuyor.acil vakaları 112 ambulansla alıp en yakın hastaneye götürüyor.Bence sendikanız varsa hemen görüşün size nöbet tutturulsa bile ambulansla çıkarma yetkileri yok.Ambulansta başınıza bişey gelse bunun sorumluluğunu alamazlar.Yasal değil.Dilekçe yazın yada ambulansla çıkmayın.hiç bi yasal işlem başlatamazlar.yaptığınız işlemleri tutanakla tutun.att si olan ekipler gitsin.size ne acil farkı ne risk katsayısı hiç bi ödeme yapamazlar.eğer bu şekilde olacaksa bunları talep edin.kesinlikle ambulans işine son verilir.

kutup yildizi
Şube Müdürü
14 Eylül 2014 10:26

inmete batı tercihi yap.bazı tsm lerdede nöbet tutuluyo ama nöbet ücreti yok.doğudan batıya gelmen zor olur.en az 5-6 yılını bulur.tabii hemşireysen en iyi ihtimal.ebeysen daha zor.ebelerin batıya atanma puanları çok yüksek.25000 den yukarılarda anca atanırsın.yılda 2500 puan veren yerler var deniyor doğuda.kaç senede gelirsin hesapla.tabii orda çalışanlarında her sene puanlarının yükseldiğini ve batıya tayini beklediklerini de unutma.küçük bi ihtimalin bile varsa hastane yada yoğun çalışırım deme.doğudan batıya gelmek için tsm den üni. hast. ni bile düşünür olursun.benden tavsiye.istersen aç forumları oku.bak bakalım doğudan batıya gelmek için nasıl uğraşıyorlar.üstelik neden doğuya gidip tekrar batıya gelmeyi düşünüyon ki zaten 10 yıl sonra gelsen bile nereyi açacakları belli değil sonunda yine hastanede çalışacaksan şimdiden başla.tayin dönemlerinde herkes her kurumu yazabiliyor.hastanede çalışırken tsm leri istersin tayin olarak.tabii dönerin ve nöbet ücretinden feragat edebilirsen.tsm lerde lisans mezunları tabandan herkesle aynı alır.hastanelerde sanırım farkı alıyorlar.

112Yunus
Aday Memur
23 Eylül 2014 12:45

Bende aynı durumdayım. Tsm kadrosunda bi Att yim. 7/24 açık oluyo kurum ve 2 ASHİ çalışanı ve 1 tsm nöbetçisi. Sürekli sıkıntılar sürekli sıkıntılar sürekli sıkıntılar. Başka bir şey yok. Halk bizi Tsmde ameliyat yapcak kadar ekipmanımız var zannediyor.Eski doktorumuzun yaptığı bir saçmalık var 3 ebe varken 24 saa nöbet tutan elaman saat 5 e kadar gelen enjeksiyonları yapıyor.Saat 5 ten sonra ise yine işler nöbe tutan elamana kalıyor. Ebeler eğitimlerle aşılarla ilgileniyorlar. Ayda 1-2 aşı ve okul zamanı ayda 1-2 eğitim. Çok büyük bir ilçe olsa zaten devlet hastanesi olurdu bu kadar sıkıntıya katlanmazdık.

truva prensesi
Aday Memur
23 Eylül 2014 12:51

asm niz a yada b gurubuysa hafta sonu mecburen açmak zorundalar.asm ler işi tsm lere atmaya çalışıyo

kutup yildizi
Şube Müdürü
26 Eylül 2014 12:26

Truva prensesi bizdede hastane yok.nobet tutuyoruz hatta 24 saat su an 4 kisiyiz fakat biri gecici gorevlendirme.mudurluk 2 personel kalsa bile nobetleri kaldirmayi dusunmuyo..daha dun aile hekimi bulundgmuz aile hekimliginin hicbir gruba dahil olmadgni soyledi.nasil oluyosa.dr zaten icap yada nobet tutmuyo.tek basimiza nobet tutuyoruz.Allahtan acil vakalari 112 alip hastanelere götürüyor. Aile hekimligine nobet gelecekmis sanrim.torba yasada görüşülüyormus.gunduz aile hekimliginin receteli enj ve pansumanlari yapiyoruz.halk sagligi mudurlugu burnumuzdan getiryor.

kutup yildizi
Şube Müdürü
26 Eylül 2014 12:36

Demekki hangi il neyi tutturabilirse öyle gidiyor.ben ebeyim fakat nobetinden enj.nuna,hatta mudurluk son cabalariyla geçiş asamasi bahanesiyle hpv- dna yi da bana yamadi.nobet cizelgesi gocler hersey benim tepemde.egitim asi ve kaymakamliktan gelen sosyal yardimlasmadaki ve evde bakimdaki gorevleride diger 2 arkadas goturuyor.nobetlerle.daha bi de gozlerinde hala is yapmiyor gorunuyoruz.hakkimi kutahya halk sagligi mud. ne asla helal etmiyorum.bizi ezmeye calisan doktrlarinda zamnla akibetlerini zaten seyrediyorum.bir de ay icindeki calima zamanini mesaiyi bazi gunler 16 saat yaparak zor bitiriyoruz kalkmislar fazla mesai yaptircaz diye ugrasiyorlar.zaten fazla mesai ucreti yok.iznini de kullandiramiyorlar.biktim artik bu sacmaliktan

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi