Editörler : Pangaea

crabnet355
Müsteşar
04 Kasım 2013 21:34

ABD de açıköğretim tıp fakültesi bile var..teorik derslerini uzaktan eğitim açıköğretim yoluyla alıyorlar uygulama lab dersleri için okula geliyorlar.. açıköğretim psikoloi neden olmasın? hem çalışıp hem okumak istemek isteyenler için birebir olur..kalite korunmak isteniyorsa kontenjan sınırı konur mesela yılda 250 kişi gibi..aöfnin bir çok bölümünde elektrik,eczane hizmetleri,vs gibi staj uygulaması var.aöf psikolojide de olabilir velhasıl kalite korunmak istenirse yol çok..

ysmhpsiyaset
Memur
05 Kasım 2013 09:49

işte şu tarz bir mesajı yazabilecek birinin psikoloji bölümü okumasını engellemek için iyi ki yok.

pelinur, 11 yıl önce

kolay değil mi:))

bizim akrabanın çok tembel bi kızı var. kendisi maltepe üniv. de psikoloji okuyor:)) nasıl oluyor bu şimdi

ysmhpsiyaset
Memur
05 Kasım 2013 09:51

hasta değil , danışan!

pelinur, 11 yıl önce

uzmanlık derken? yüksek lisans mı yapmak gerekiyor psikolog olarak çalışabilmek için?

ayrıca stajın zorunlu olmayışına şaşırdım! hasta görmeden nasıl psikolog olunurki

ysmhpsiyaset
Memur
05 Kasım 2013 09:53

klinik psikoloji yüksek lisansı şartı koymasalardı bi de. onu da açık öğretim okuyan direk alsaydı:) Hey yarabbim hey.

abaddon, 10 yıl önce

Arkadaşım işinizi ve dolayısıyla da kendinizi gözünüzde fazla büyütmüş görünüyorsunuz bu tip mesajlarla. "Teklif dahi edilmemeli" gibi gereksiz büyük söylemler komik duruma düşürüyor sizi. Gayet de teklif edilebilir. Klinik psikolog olmak için örgün eğitimde psikoloji eğitimi almış olmak şartı koyarsın, staj zorunluluğu koyarsın ya da sadece yüksek lisans mülakatında açık öğretimden gelenleri elersin. Bin tane yolu var klinik psikoloji eğitiminin kalitesinin korunmasının. Zaten uygulamada 2 ay aile terapisi eğitimi alan adam senin yaptığın işi senden daha iyi yapabileceği iddiasıyla işini einden alabiliyor mesela. PDR okuyanlar özel üniversitelerde klinik psikoloji master'ı yapıp sizin işinizi elinizden alabiliyorlar. İstekli insanların bir şekilde eğitim alması için destek olmak yerine, heves kırmayı seçmek nasıl bir kibir!

ysmhpsiyaset
Memur
05 Kasım 2013 10:02

Ya şu başlığı göreceğime girmeseydim şu foruma keşke. Sinirlerim acayip derecede bozuldu biz bu mesleğe ilk 10.000 e 5.000 e girerek adım atarken bir kaç sene sonra her parası olan psikoloji kazanmaya başladı. kıytırık kıytırık üniversiteler hocası olmamasına rağmen iyi para getiriyor diye psikoloji bölümleri açtı. psikologluğu gözümde büyüttüğüm falan yok! Hatta o kadar küçüldü ki artık utanıyorum şu hallere düşürülmesinden. Kim inkar edebilir sosyoloji bölümüne girenlerin çoğunun ilk tercihinin psikoloji olduğunu? Gözde bir meslekken 4 yılda hiç bir halt olamayışımız, terapi eğitimlerine milyarlar yüksek lisanslara 30.000ler 40.000 ler bağlayıp yine çırpınmamız bunlar hep engellenemeyen rant oyunları. biz bir halt olmaya çalışırken hep birilerinin, kurumların, şahısların cepleri doluyor. bizden gidiyor hayatımızdan gidiyor çoluğumuzun çocuğumuzun rıskından gidiyor onların ceplerine. neden? sen psikolog oldun artık aferin lafını lüks ağızlarından duyabilmek için! psikologlar bile kendi içinde birbirini dışlıyor. sen terapist değil misin hımmm neyse sana yönlendirmeyeyim danışanı terapist arıyorum ben.. bu eğitimler o kadar pahalı ki. aklınız hayaliniz durur. ne bir tıpta var ne hukukta ne mimarlıkta. mimarlık bitiren adam mimardır diyetisyenlik bitiren diyetisyendir. ama biz ne bitirirsek bitirelim bir türlü psikolog olamıyoruz! 6 yıldır bu işin içindeyim. aşağılandıkça aşağılandı gönül verdiğim mesleğim. bu hallere geleceğini bilseydim seçer miydim asla. çok kızgınım hem meslektaşlarıma hem de kolay yoldan olta atmak isteyen fırsatçılara. psikoloji bölümü hiç bir şey ama psikoloji bilimi çok şey! büyütün bence gözünüzde! ve bir daha düşünün seçmeden önce.

AYSUCA807
Genel Müdür
11 Kasım 2013 01:01

süper özetlemişsin içler acısı durumumuzu mimarlık bitiren adam mimar diyetislik bitiren diyetisyendir ama biz ne bitirirsek bitirelim psikolog olamıyoruz terapi eğitimine milyarlar yüksek lisansa milyarlar dökmek zorunda kalıyoruz bir küçük ilavede ben yapayım öte yandan 3-5 ay kurs alarak yaşam koçu npl uzmanı adı altında bir sürü şarlatan çalışıyor psikolog diye bunlara bişey diyende yok bencede aklı olan bu bölümü seçmesin boşa heveslenmesin zannediyorlar ki 4 yıl okuyup özel bir yer açacaklar sonrada tv larda gördükleri psikologlar gibi uzan anlat diyip dinlemekle oturdukları yerden para kazanacaklar:)

ysmhpsiyaset, 10 yıl önce

Ya şu başlığı göreceğime girmeseydim şu foruma keşke. Sinirlerim acayip derecede bozuldu biz bu mesleğe ilk 10.000 e 5.000 e girerek adım atarken bir kaç sene sonra her parası olan psikoloji kazanmaya başladı. kıytırık kıytırık üniversiteler hocası olmamasına rağmen iyi para getiriyor diye psikoloji bölümleri açtı. psikologluğu gözümde büyüttüğüm falan yok! Hatta o kadar küçüldü ki artık utanıyorum şu hallere düşürülmesinden. Kim inkar edebilir sosyoloji bölümüne girenlerin çoğunun ilk tercihinin psikoloji olduğunu? Gözde bir meslekken 4 yılda hiç bir halt olamayışımız, terapi eğitimlerine milyarlar yüksek lisanslara 30.000ler 40.000 ler bağlayıp yine çırpınmamız bunlar hep engellenemeyen rant oyunları. biz bir halt olmaya çalışırken hep birilerinin, kurumların, şahısların cepleri doluyor. bizden gidiyor hayatımızdan gidiyor çoluğumuzun çocuğumuzun rıskından gidiyor onların ceplerine. neden? sen psikolog oldun artık aferin lafını lüks ağızlarından duyabilmek için! psikologlar bile kendi içinde birbirini dışlıyor. sen terapist değil misin hımmm neyse sana yönlendirmeyeyim danışanı terapist arıyorum ben.. bu eğitimler o kadar pahalı ki. aklınız hayaliniz durur. ne bir tıpta var ne hukukta ne mimarlıkta. mimarlık bitiren adam mimardır diyetisyenlik bitiren diyetisyendir. ama biz ne bitirirsek bitirelim bir türlü psikolog olamıyoruz! 6 yıldır bu işin içindeyim. aşağılandıkça aşağılandı gönül verdiğim mesleğim. bu hallere geleceğini bilseydim seçer miydim asla. çok kızgınım hem meslektaşlarıma hem de kolay yoldan olta atmak isteyen fırsatçılara. psikoloji bölümü hiç bir şey ama psikoloji bilimi çok şey! büyütün bence gözünüzde! ve bir daha düşünün seçmeden önce.

pratisyen1
Aday Memur
15 Nisan 2014 00:43

Bence açık öğretimdeki lisans bölümlerinin bir çoğu uzaktan eğitim yöntemiyle olmamalı. Örneğin Osmanlı Türkçesi dersi açık öğretimle öğrenilemez.Ya da iktisadi analiz dersi.bunlar gibi birçok ders söyleyebiliriz.Ama madem ki açık öğretim yoluyla, Türk Dili ve edebiyatı ya da sosyoloji gibi bölümler okutuluyor,kusura bakmayın ama psikoloji haydi haydi okutulur.Sonuç: Balık baştan kokmuş.

psiay09, 11 yıl önce

tabi ki yok, olması teklif dahi edilmemeli de zaten; örgünde bi devlet üniversitesinde psikoloji kazanmak hiç de kolay değildir.

24 Ağustos 2014 14:19

İyi bir üniversite mezunuyum ve iyi bir yerde de çalışıyorum, çalışırken psikoloji okumak istiyorum. aöfde psikoloji olmamalıymış; sana ne kardeşim; neyin otoritesisin sen? yök müsün? Gerekirse alırım ygs'de puanı hem de bir derece yaparım; nitekim yaptık ve okuduk zamanında bu da kapak olsun sana... Sonra da, açıktan okurum psikolojiyi; Psikoloji okusa bile kıskançlık hastalığından kibir hastalığındna kendini alamamışsın yuhhh yani...

felsfe006
Genel Müdür
25 Ağustos 2014 11:09

http://www.stclements.eu/lisans-programlari/psikoloji-bolumu.html

kucukayi_dagkomando, 10 yıl önce

İyi bir üniversite mezunuyum ve iyi bir yerde de çalışıyorum, çalışırken psikoloji okumak istiyorum. aöfde psikoloji olmamalıymış; sana ne kardeşim; neyin otoritesisin sen? yök müsün? Gerekirse alırım ygs'de puanı hem de bir derece yaparım; nitekim yaptık ve okuduk zamanında bu da kapak olsun sana... Sonra da, açıktan okurum psikolojiyi; Psikoloji okusa bile kıskançlık hastalığından kibir hastalığındna kendini alamamışsın yuhhh yani...

felsfe006
Genel Müdür
25 Ağustos 2014 11:12

http://www.stclements.eu/lisans-programlari/psikoloji-bolumu.html dersleri türkce pskolji lisan diploması veriliyor. yılığı 3000 tl. pskolog ve pskiyatris derneği tanıyor ancak yök denkliği yok kendini geliştirmek istoyorsan okuya bilrisn. dersleri türkçe. ayriyeten üniden aldığın dersleride sayıyorlar. istersen incele kardes...

psikomavi
Aday Memur
12 Eylül 2014 14:59

Birini suçlarken parmağımızı ona yönelttiğimizde diğer üç parmağımız bizi gösterir derler.

kucukayi_dagkomando, 10 yıl önce

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi