Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : **sude**
16 Ekim 2013 23:55  

Eğitim Fakültesi Mezunları?

Eğitim fakültesi mezunu olup zabıt katipliği yapan veya zabıt katipliği ilanına başvuracak arkadaşlar var mı?

17 Ekim 2013 20:00

c.ronaldotr

eğitim mezunu kimse yok mu yani şimdi? :)

19 Ekim 2013 19:37

Why hi one why

ben varım :)

19 Ekim 2013 22:40

c.ronaldotr

sizi eğitim forumunda görmüştüm sanki ingilizceci miydiniz? :)

19 Ekim 2013 23:22

Why hi one why

yok sosyal branşım

20 Ekim 2013 02:00

c.ronaldotr

yok sosyal branşım

Why hi one why, 1 yıl önce - Alıntıya git

yani ingilizceci olsanız şu anda atanmış öğretmen olurdunuz büyük ihtimalle :) zabıt katibi olmak gibi bir düşünceniz var mı sizin de?

20 Ekim 2013 02:03

DEVLET ALİ OSMAN

meslektaşım selamlar, katibim, türkçe öğretmenliği okuyorum:) ikinci sınıfm.

20 Ekim 2013 02:19

Why hi one why

yani ingilizceci olsanız şu anda atanmış öğretmen olurdunuz büyük ihtimalle :) zabıt katibi olmak gibi bir düşünceniz var mı sizin de?

c.ronaldotr, 1 yıl önce - Alıntıya git

kafam karışık. öğretmenliğe hazırlanmayı düşünmüyorum ama katiplik ilanı cıkınca başvurucam

20 Ekim 2013 02:39

c.ronaldotr

kafam karışık. öğretmenliğe hazırlanmayı düşünmüyorum ama katiplik ilanı cıkınca başvurucam

Why hi one why, 1 yıl önce - Alıntıya git

kpss ye kaç kez girdiniz ve neden katiplik? :)

20 Ekim 2013 12:38

Why hi one why

1 kere girdim. kısa yol oludugu ıcın katiplik :D

20 Ekim 2013 13:38

c.ronaldotr

meslektaşım selamlar, katibim, türkçe öğretmenliği okuyorum:) ikinci sınıfm.

DEVLET ALİ OSMAN, 1 yıl önce - Alıntıya git

sizde de tam tersi bir durum var katiplikten kaçıp öğretmenliğe mi gelmek istiyorsunuz? :)

20 Ekim 2013 14:07

DEVLET ALİ OSMAN

sizde de tam tersi bir durum var katiplikten kaçıp öğretmenliğe mi gelmek istiyorsunuz? :)

ya kaçmak için değil, mesleğimi seviyorum, ama öğretmenliğin imkanları daha iyi, bu da bir gerçek. katipliği kazandığım sene öğretmenliğide kazandım. kazanmışım bari okuyayım dedim:) okuyorum.

21 Ekim 2013 00:52

c.ronaldotr

ya kaçmak için değil, mesleğimi seviyorum, ama öğretmenliğin imkanları daha iyi, bu da bir gerçek. katipliği kazandığım sene öğretmenliğide kazandım. kazanmışım bari okuyayım dedim:) okuyorum.

tabiki okumak lazım. öğretmenliğin katiplikten artılarını ve eksilerini kısaca bir özetleyebilir misiniz zahmet olmazsa işin içinde olanların yorumları daha sağlıklı olur :)

21 Ekim 2013 23:44

DEVLET ALİ OSMAN

tabiki okumak lazım. öğretmenliğin katiplikten artılarını ve eksilerini kısaca bir özetleyebilir misiniz zahmet olmazsa işin içinde olanların yorumları daha sağlıklı olur :)

katiplik:
-hem sahada görev yaparsınız, hem masabaşında, bu nedenle hareketli bir iştir.

-sahada her yerde olabilirsiniz, bir dağ başında, bir köprü altında, otobanda örneğin... olay yeri, adli muayene ve keşif başlı başına bir iştir.

-tehlikesi olan bir iştir aynı zamanda, çünkü genel itibariyle ya canı yananlarla, ya da can yakanlarla muhatap olursunuz.

-amirleriniz protokol bakımından önde olan hakim ve c.savcılarıdır, bu durum amire göre avantajda olur, dezavantajda; örneğin özel hayatınızda amirlerinizin birçok faydasını görebilirsiniz.(özellikle kamu kurumlarında etkisi fazladır.) ancak kompleksli bir amirse size her türlü eziyeti yapmaya çalışır.

-sorumluluğu fazla olan bir iştir, neticede insanların hayatı söz konusu ve yaptığınız birkısım işler gizlidir. telefon dinlemeleri, sosyal medya yazışmaları vb bilgilere sahipsinizidr. birçok kişinin kimlik ve adres bilgsii gibi bilgilere ulaşabilirisiniz. müstehcen içerikli birçok olaya şahit olursunuz.

-böyle bir ortamda çalışan personellerin bir kısmı yanlış işlere meyleder, bu gibi kişilerle çalışmak zordur. yine adliyelerde güven duygusu çok zayıftır.

-iş bir türlü bitmez, iş yetiştirmek için zamanınızdan fedakarlık edersiniz, haftasonu gelip çalışabilirsiniz, yada geç çıkarsınız, bazen öğle yemeğine çıkamazsınız.

-katipler olarak adalet bakanlığında pek adınız geçmez, önemsenmezsiniz.

-başka işlerde size yüklenebilir, bu sizi bunaltabilir.

-netice olarak katiplik zorda olsa güzel bir meslektir.

artık bu özellikleriyle öğretmenlik ve katipliği kıyaslayibilirsiniz.

22 Ekim 2013 01:20

c.ronaldotr

katiplik:
-hem sahada görev yaparsınız, hem masabaşında, bu nedenle hareketli bir iştir.

-sahada her yerde olabilirsiniz, bir dağ başında, bir köprü altında, otobanda örneğin... olay yeri, adli muayene ve keşif başlı başına bir iştir.

-tehlikesi olan bir iştir aynı zamanda, çünkü genel itibariyle ya canı yananlarla, ya da can yakanlarla muhatap olursunuz.

-amirleriniz protokol bakımından önde olan hakim ve c.savcılarıdır, bu durum amire göre avantajda olur, dezavantajda; örneğin özel hayatınızda amirlerinizin birçok faydasını görebilirsiniz.(özellikle kamu kurumlarında etkisi fazladır.) ancak kompleksli bir amirse size her türlü eziyeti yapmaya çalışır.

-sorumluluğu fazla olan bir iştir, neticede insanların hayatı söz konusu ve yaptığınız birkısım işler gizlidir. telefon dinlemeleri, sosyal medya yazışmaları vb bilgilere sahipsinizidr. birçok kişinin kimlik ve adres bilgsii gibi bilgilere ulaşabilirisiniz. müstehcen içerikli birçok olaya şahit olursunuz.

-böyle bir ortamda çalışan personellerin bir kısmı yanlış işlere meyleder, bu gibi kişilerle çalışmak zordur. yine adliyelerde güven duygusu çok zayıftır.

-iş bir türlü bitmez, iş yetiştirmek için zamanınızdan fedakarlık edersiniz, haftasonu gelip çalışabilirsiniz, yada geç çıkarsınız, bazen öğle yemeğine çıkamazsınız.

-katipler olarak adalet bakanlığında pek adınız geçmez, önemsenmezsiniz.

-başka işlerde size yüklenebilir, bu sizi bunaltabilir.

-netice olarak katiplik zorda olsa güzel bir meslektir.

artık bu özellikleriyle öğretmenlik ve katipliği kıyaslayibilirsiniz.

öğretmenlikle kıyaslanamaz bile gibi bir sonuca ulaştım ben anlattıklarınızdan :) öğretmen olmak için kpss ile kaç yıl geçerse geçsin uğraşmak lazım o zaman zabıt katipliği pek mantıklı bir kısayol değil gibi :)

22 Ekim 2013 14:07

DEVLET ALİ OSMAN

öğretmenlikle kıyaslanamaz bile gibi bir sonuca ulaştım ben anlattıklarınızdan :) öğretmen olmak için kpss ile kaç yıl geçerse geçsin uğraşmak lazım o zaman zabıt katipliği pek mantıklı bir kısayol değil gibi :)

kardeş kişiden kişiye değişir,

güzel bir meslek bana göre ama tabiki öğretmenlik olsa öğretmenlik tercih edilir.

bence bütün alternatifleri değerlendirmelisin.

23 Ekim 2013 15:58

c.ronaldotr

kardeş kişiden kişiye değişir,

güzel bir meslek bana göre ama tabiki öğretmenlik olsa öğretmenlik tercih edilir.

bence bütün alternatifleri değerlendirmelisin.

teşekkür ederim hocam ben de öğretmenlik için hazırlanıyorum da zabıt katipliğini de alternatif olarak ikinci sırada tutuyorum şu anda :)

23 Ekim 2013 22:03

DEVLET ALİ OSMAN

teşekkür ederim hocam ben de öğretmenlik için hazırlanıyorum da zabıt katipliğini de alternatif olarak ikinci sırada tutuyorum şu anda :)

en iyisini yapıyosun, her imkanı değerlendir kardeş.

Toplam 17 mesaj