Editörler : F16 Gökçen
22 Ekim 2013 20:07

Hamilelikte alınan kilolar nasıl verilir?

Diyet yaptıysanız sütünüz azalmadı mı?

26 Ekim 2013 21:40

diyetisyene gitmenizi tavsiye ederim. emzirdiğinizi söylediğinizde ona göre diyet listesi verir.

akustikvagon
Aday Memur
28 Ekim 2013 00:30

Bu konuya cevabı olan varsa ben de 4 gözle bekliyorum. 30 kilo alıp gittim doğuma şişman görünmüyorum ama 10 kilo daha vermem gerek. :( Aslında diyet yapsam vericem de hamilelik emzirme derken yemeğe öyle bir düşkünleştim öyle tembelleştim ki diyete gözüm basmıyor. Aç kalmadan yapılan diyetlerin sütü azalttığını düşünmüyorum. Aksine süt olsun diye paso yemek yanlış olan. 15 aylık bebeğim var, 5 kilo doğumla, 15 kilo kadar doğumdan sonra verdim sütüm hiç azalmadı. Dİyet yapmadım hiç, kafama esince spor yaptım ama düzensiz.

duvar-duvar
Yasaklı
02 Kasım 2013 10:56

ben de hamılelıkte 30 kılo alanlardanım.doğumdan sonrakı 1 yıl ıcınde tamamına yakını gıttı kılolarımın.bir şey yapmadım dıyet egzersız gıbı.emzirmek başlı başına bir egzersiz zaten.bir vadiyi tırmanmak kadar kalori kaybettiriyormuş.sütüm çoğalsın diye yemeğe yuklenmeyın bence midenizi genişletirsiniz.,sütün yemek içmekle fazla alakası yok,olacagı varsa oluyor zaten.

naçizane tavsiyem doğumdan sonra 1-1,5 yıl bekleyin diyetisyene falan gitmeyin,eğer kendılığinden kılolar gıtmemişse o zaman dıyetısyen dusunun.

mine sukran
Aday Memur
24 Kasım 2013 22:11

Emzirirken gidiyormuş kilolar ama maalesef ben emziremeyenlerdenim. Yani çok kısa bir süre emzirebildim. Başlık sahibi arkadaşımla aynı dertten muzdaribim, ne varki ben diyet yapabiliyorum, sütümün azalması diye bir şey söz konusu değil,çünkü zaten yok. :/

duvar-duvar, 10 yıl önce

ben de hamılelıkte 30 kılo alanlardanım.doğumdan sonrakı 1 yıl ıcınde tamamına yakını gıttı kılolarımın.bir şey yapmadım dıyet egzersız gıbı.emzirmek başlı başına bir egzersiz zaten.bir vadiyi tırmanmak kadar kalori kaybettiriyormuş.sütüm çoğalsın diye yemeğe yuklenmeyın bence midenizi genişletirsiniz.,sütün yemek içmekle fazla alakası yok,olacagı varsa oluyor zaten.

naçizane tavsiyem doğumdan sonra 1-1,5 yıl bekleyin diyetisyene falan gitmeyin,eğer kendılığinden kılolar gıtmemişse o zaman dıyetısyen dusunun.

zeydinn gözleri
Aday Memur
18 Şubat 2014 13:27

kilo verme yaptığınız doğum şekline göre değişiyor bence normal doğum yaptıysanız şanslısınız.. ben5 ay önce doğum yaptım hamileliğimde 13 kilo aldım ve şuan sadece 2 kilo fazlam var ama sezaryan olduğum için sanki 4 -5 kilo fazlam varmıs gibi duruyor. toparlanmam 1 yılı alır diyolar.. diyet istesem de yapamıyorum zaten emzirdiğimden dolayı çok acıkıyorum

yeliz hulus
Aday Memur
20 Şubat 2014 20:57

Evet normal doğum yapmak sezaryenle doğuma göre daha çabuk toparlanma sağlıyor.emiziren bayanlar daha hızlı zayıflıyorlar doğru.ama önemli olan hemen zayıflamak değil,sıkılaşarak zayıflamak bence.doğumdan sonra ani zayıflayanların derisinde sarkma riski yüksek olabiiliyor.sporla yavaş yavaş zayıflamak en iyisi.

zeydinn gözleri, 10 yıl önce

kilo verme yaptığınız doğum şekline göre değişiyor bence normal doğum yaptıysanız şanslısınız.. ben5 ay önce doğum yaptım hamileliğimde 13 kilo aldım ve şuan sadece 2 kilo fazlam var ama sezaryan olduğum için sanki 4 -5 kilo fazlam varmıs gibi duruyor. toparlanmam 1 yılı alır diyolar.. diyet istesem de yapamıyorum zaten emzirdiğimden dolayı çok acıkıyorum

zeydinn gözleri
Aday Memur
21 Şubat 2014 12:00

çocuk ve işle beraber spor yapmaya hiç zaman ayıramıyorum.. işten eve gidince bütün vaktimi kızımla geçirmek istiyorum.. Allah çalışan annelerin yardımcısı olsun

Arzu Halic
Aday Memur
25 Şubat 2014 22:03

çalışınca ve emzirince zaten kilo kalmıyor.tabi aşırı ve geç saatlerde yememekte önemli

zeydinn gözleri, 10 yıl önce

çocuk ve işle beraber spor yapmaya hiç zaman ayıramıyorum.. işten eve gidince bütün vaktimi kızımla geçirmek istiyorum.. Allah çalışan annelerin yardımcısı olsun

rapsberry
Şef
27 Şubat 2014 19:51

5 aylık kızım var doğuma giderken 78 şu an 53 kiloyum.hamilelik öncesi kilom 56.asla ye süt yaparlara kulak asmadım.günde 2 öğün yedim.akşamları 19.00 dan sonra hiç bişey yemedim ve akşam yemeklerinde sebze yemekleri yedim sürekli.tatlı ekmek ve meyve yemedim.meyveyi sadece 1 tane o da gündüzleri.sonuç sıfır göbek ve eski kıyafetlerime rahatlıkla girebiliyorum.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
03 Mart 2014 20:39

bu konuda ciddi olanlara yardimci olabilirim.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
04 Mart 2014 22:04

mesajı kapatıp yardım istemek kime mahsus acaba,nasıl yardım edebilirim.

Arzu Halic
Aday Memur
05 Mart 2014 08:20

msjnız pek açıklayıcı olmamış.daha net yazarmısınız?

Beslenme-Uzmanı, 10 yıl önce

mesajı kapatıp yardım istemek kime mahsus acaba,nasıl yardım edebilirim.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
05 Mart 2014 10:59

yardım isteyen var ama cevap yazamıyorum,kapalı.

permanganat42
Müsteşar
05 Mart 2014 13:34

Hamileliğimde gebelik zehirlenmesinden dolayı müthiş ödem topladım, 20 kiloyu geçti ya fazlasını bilemem aldığım kilo (Son zamanlarda hiç tartılmamıştım). 13-14 ü zaten doğumla gitti. Kalanı ve daha da fazlası için ise diyet yaptım. Şu an hamile kaldığım kilonun ve hatta evlendiğim kilonun epey altındayım. Diyetle de 15 kilo verdim, şimdilik ve hala diyetteyim, 2-3 kilo sonra ideal kiloma gelince bırakacağım. Günlük 7 km lik bir yürüyüşüm de mevcut, okuldan eve yürüyerek geliyorum. Dolayısıyla kilo verirken sıkılaştım da diyebilirim.

Size tavsiyem yerken kalori hesabı yapmanız. Bunu sizin için hesaplayan siteler de mevcut, bir araştırın derim.

nisan8227
Genel Müdür
05 Mart 2014 20:43

permanım gayet güzel ve sağlıklı zayıflamışsın,önemli olan sadece zayıflamak değil aynı zamanda sıkılaşmak.

permanganat42, 10 yıl önce

Hamileliğimde gebelik zehirlenmesinden dolayı müthiş ödem topladım, 20 kiloyu geçti ya fazlasını bilemem aldığım kilo (Son zamanlarda hiç tartılmamıştım). 13-14 ü zaten doğumla gitti. Kalanı ve daha da fazlası için ise diyet yaptım. Şu an hamile kaldığım kilonun ve hatta evlendiğim kilonun epey altındayım. Diyetle de 15 kilo verdim, şimdilik ve hala diyetteyim, 2-3 kilo sonra ideal kiloma gelince bırakacağım. Günlük 7 km lik bir yürüyüşüm de mevcut, okuldan eve yürüyerek geliyorum. Dolayısıyla kilo verirken sıkılaştım da diyebilirim.

Size tavsiyem yerken kalori hesabı yapmanız. Bunu sizin için hesaplayan siteler de mevcut, bir araştırın derim.

permanganat42
Müsteşar
05 Mart 2014 21:03

Sağolasın nisanım :)

Bana kendini ne yoruyorsun diyenler de var da, insan sporcu olunca halden anlıyor işte :)

nisan8227, 10 yıl önce

permanım gayet güzel ve sağlıklı zayıflamışsın,önemli olan sadece zayıflamak değil aynı zamanda sıkılaşmak.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
06 Mart 2014 11:54

giden hep toksin doğum sonrası kısa sürede verilir.sarkma veya çatlak yoksa çok şanslısınız.

permanganat42
Müsteşar
06 Mart 2014 17:10

Yanlış anlaşıldım sanırım. Doğumla beraber zaten 10 küsür kilo gitti. Giden bebekle birlikte toplanan ödemdi. Ödem indi ama sonrasına kilolar kaldı. 3-4 kilo daha aldım sonra boğazımı tutamayınca. Sonrasında diyete başladım doğumdan 6 ay sonra yani. 6 aydır diyetteyim 15 kilo daha verdim, bildiğin yağ verdim yani, ödem değil. :)

Yok sarkma falan olmadı, doğum yapmadan önceki halimden çok farklı görmüyorum kendimi. Hatta daha bile zayıfım..Evet şanslıyım sanırım :)

Beslenme-Uzmanı, 10 yıl önce

giden hep toksin doğum sonrası kısa sürede verilir.sarkma veya çatlak yoksa çok şanslısınız.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
06 Mart 2014 22:24

kas değerlerinizi ölçtürdünüz ve normalse çok güzel.tebrikler.

permanganat42
Müsteşar
08 Mart 2014 07:28

Teşekkür ederim.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi