Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : SevkiSevilesin
10 Kasım 2013 15:30  

ek ders hesaplama

s.a. arkadaşlar nasıl sorulur bilmiyorum ama burda niyet kesinlikle maddiyat değildir önemle arz ediyorum.sadece merakımda yazdım .sıkıntı şurda 1 temel 2 ek öğretim açtım.bu sene ek derslerimizi ehys hesaplıyor fakat geçen senelerde elle dolduruluyordu.ve biz resmi tatil olduğu haftada bütün ek derslerimizi yazmadık prosüdür böyle imiş.temel öğretimde 12 saat maaş karşılığı ders yaptığımız için 12 saatin altına düşünce derslere girsek dahi ek ders doldurmadık.i̇şi̇n gerçeği̇ böyle olabi̇li̇r belki̇ ama ben mantiken anlam veremedi̇m.hatta doldurup aldiğimiz ek dersleri̇ zabt tutup geri̇ aldilar .konu maddi̇yat deği̇l tekrar tekrar söylüyorum.bilen arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.

10 Kasım 2013 20:38

KKMUALLİMADEM

18 saat temel öğretim ders saati... 3 saat yönetici + 3 saat yüksek okul = 6 saat ders ücreti hak edersiniz...

tatiller nedeniyle derse girmediğiniz gün olursa, haftalık ders dağılımına göre derse girmediğiniz günde kaç saatlik zorunlu ders saatiniz varsa o kadar ders saati borçlanmış olursunuz... diğer günlerde 12 saatlik ders saatini doldurduktan sonra borçlu olduğunuz ders saatini de ödedikten sonra, geriye kalan ders saatlerini hak etmiş olursunuz...

resmi tatil ve izin sebebiyle girmediğiniz ders olursa sistem otomatik olarak o ders saatlerini düşüyor...

izinsiz derse girmeme durumu olursa onu da kendiniz ders eksiltme işlemini EHYS üzerinden kendiniz yaparsınız...

Toplam 1 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?