Editörler : crops35
13 Kasım 2013 18:04

En Avantajlı Kurum ve Sınavda Net Hedefi

Merhaba arkadaşlar. Burada henüz yeni olduğumdan ve memurluğu da daha yeni yeni düşünmeye başladığımdan bilgisiz ve tecrübesizim beni mazur görüp, bilgilendirirseniz çok sevineceğim.

Tabii kafamda bir sürü soru işareti var hepsini bir anda buraya dökmek zor ama bir yerden başlamak lazım.

Gözlemlerime göre SGK puanları yüksek kapanırken Tapu Kadastro daha düşük seyretmiş mesela. SGK'nın avantajı ya da Tapu Kadastro'nun kötü yanı nedir? gibi bir soru sorabilirim mesela.

ve şimdilik son olarak; sınavda kaç neti hedefleyelim ki örneğin Kütahya'da bir SGK kadrosunu kaçırmayalım. Puanlar yıldan yıla değişiyor gibi.

13 Kasım 2013 18:40

gırecegın kurumun önü açıkmı ona bak. sen bu kurumda 3-5 sene sonra nerde olacaksın, olma ımkanı varmı SGK da boyle bır sey yok aklına gelen tum kamu kurumlarının ısını sgk yapar ama hepsınden az az ucret alır, malum eşit işe eşit ücret dediler. Git SGK ya sor en son yapılan Şef lik sınavına kaç yıllıklar girebildi 15 yıldan az olmadı. SSK iken iş çoktu sıkıntı vardı ama ücret dolgundu. SGK eşeğin semeri güzel içi boş. mobingi iliklerine kadar hissedersin illa sgk memur olacaksan küçük illerde memur ol gereği yok hamallığın git bayburtta ığdır da ufak yerlerde takıl akıllıysan azımlıysen TV -bılgısayarı unut azımlı ol mufettıslık kazan. şu an sgk bu yarın değişirmi belli olmaz kurum kulturu yok sıfır yalakaysan samımı olarak soyluyorum 3 yılda mudur de olursun bılgıye gerek yok bunu da unutma , zaten bılen yok kervan yolda duzulur , bılenlerın de kıymetı yok kusturulmus pasıfıze edılmış vazıyette, TAPU ya gelınce en azından oturmus yapısı var daha cokmedı bellı olmaz onuda cokertırlermı bellı degıl ama soyle dusun SGK sıyasetın arka bahcesı sureklı kanun degısır genelge yonetmelık her sey degısır neolduğu ( sgk nın sayfasında bak ne kadar kanun genelge ıvır zıvır bıde tapuya bak) bellı degıl, tapunun ıslevı kanunu degısemez gıt bu tapu senın degıl tapular degıstı arsan kayboldu olmaz yapı bellı çok çok teknolojıye adapte surecınde bıraz sıkıntı olur sıstemı bellı kapsamı bellı yukselme sansı var .Unutma ÖSS sınavı degıl puanı yuksek olan kalıtelı dıye gıt yarın bak 2 kurumuda gez ilk önce otur bak ne oluyor kurumda sonra gec ılk önce memura sor yenı varsa ona sonra geç şefe sor tahlıl yap. bugun ıtıbarı ıle cevap yazdım yarın hangı kurumun yapısı ne olacagı bellı olmaz ozluk hakkı konusunda bır khk ya bunuda unutma

Hala Kararsız
Aday Memur
13 Kasım 2013 18:49

Cevap için teşekkür ederim. Ancak benim hedefim SGK ya da Tapu değil zaten ben de gördüğünüz üzere hedef belirlemeye çalışıyorum, bunun için sizlerden tavsiye istiyorum.

13 Kasım 2013 23:16

sorunda sgk , tapu yazdın ona gore cevap verdım hedefın başkaysa saygı duyarım o zaman DHMİ ye bak

Hala Kararsız
Aday Memur
14 Kasım 2013 10:45

Yalnızca örnek vermiştim. Asıl sorum sizlere göre en iyi kurumlar hangileri ve kaç net gerektirir?

Asksehri
Memur
16 Kasım 2013 19:16

tapuyu kesinlikle yazma kardeşim

Hala Kararsız
Aday Memur
17 Kasım 2013 22:40

Neden böyle dedin dostum? Tavsiyen nedir ve de.

Asksehri, 10 yıl önce

tapuyu kesinlikle yazma kardeşim

24 Kasım 2013 11:30

ağustosta tapu yazdım memnunum mesai var 360 lira yılda 6 ay servis var evden gidiyom daha ne olsun ,bide tapuda yükelme şansı var mdr yrd ve müdür olabiliyosun

izimir
Genel Müdür
24 Kasım 2013 16:40

nüfus müd.

Asksehri
Memur
24 Kasım 2013 19:27

ne iş yapıyorsunuz orda memnun olmanıza çok sevindim

balçovalı, 10 yıl önce

ağustosta tapu yazdım memnunum mesai var 360 lira yılda 6 ay servis var evden gidiyom daha ne olsun ,bide tapuda yükelme şansı var mdr yrd ve müdür olabiliyosun

24 Kasım 2013 19:47

işlem yapıyorum alım satım ipotek gibi bil işletmeniyim memnunum

Asksehri
Memur
31 Ağustos 2014 17:38

Hangi tapudasiniz Balcovali tayin.dusunuyorumda oyuzden soruyorum ozelden yazabilirmisiniz

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi