Editörler : Pangaea
24 Kasım 2013 12:55

Sağlık Bakanlığı Uzman Yrd. Toplam 16 İletişim.

Özet. 12+2+2 olarak 16 iletişim. P3 70 4 Katı ,Yazılı yok sadece Mülakat.

3 ayrı kurum var sadece birine başvurabiliyoruz.

Hayırlı olsun.

İlan: http://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar/2013/11/20131125-4.htm#%C3%8701

Han1461
Şube Müdürü
24 Kasım 2013 12:56

Mükemmel bir gelişme. Herkese hayırlı uğurlu olsun.

karsıyakaizmir
Aday Memur
24 Kasım 2013 13:59

Arkadaslar cok guzel bir gelisme fakat ben ilani goremedim telefondan baktigim icin nerden bakabilirim ya da aktif link atabilir misiniz foruma, simdiden tesekkurler

gözde sarı
Aday Memur
24 Kasım 2013 14:56

Teşekkürler arkadaşlar ilanı paylaştığınız için zira memurlar. net hala paylaşmamış ilanı, ben dde başka linkten bulamadım o yüzden sana yardımcı olamayacağım karşıyaka arkadaşım

gözde sarı
Aday Memur
24 Kasım 2013 14:59

arkadaşlar kpss puanına göre 4 katını çağıracağı için ben 12 kişilik kadroya başvuracağım yani 48 kişi çağıracakları için çağrılma şansım var çünkü puanım 78, yüksek puanlı arkadaşlardan ricam 2 kişilik kadrolara başvursunlar ki bizim önümüzü kapatmasınlar ne de olsa ilk 8 kişi arasına girerler, lütfen duyarlı olalım, ne de olsa hepsi uzman yardımcılığı kaybedeceğiniz ya da kazanacağınız bir şey yok

ilefis
Memur
24 Kasım 2013 15:24

basın yayında p3 puanlar yüksek kapattı burda toplamda 64 kişi çağrılacak. en az bi 80 olur taban puanlar

gözde sarı
Aday Memur
24 Kasım 2013 15:43

Basın yayında taban puan 80 di, bu yüzden yüksek kapatması normal, kdgm 80 kişi çağırdı 77 ile kapattı, 48. kişinin puanı 79, belli olmaz bu atamada yerleşenler ve de bddk ya da atanan 2 kişi var kdgm ve de göçe de yerleşen olursa puanlar 77 ye düşer bence

ilefis, 10 yıl önce

basın yayında p3 puanlar yüksek kapattı burda toplamda 64 kişi çağrılacak. en az bi 80 olur taban puanlar

P3UZMANOLMAZ
Daire Başkanı
24 Kasım 2013 17:16

BYEGM 80 le kapattı evet taban 80di ama toplam 104 kişi başvurdu. Bunlardan 14 ü p3 dışında puanları kullandı 90 kişi p3 80 olan adam var. Sağlıkta en fazla 48 kişi çağrılacak. KDGM 80 kişide 77 ile kapattı ama bir çok kişi başvurmadı alım sayısı az yada klasik sınav olduğu için. Sağlıkta 12 kişi çok iyi rakam ve yazılı sınav yok direkt mülakat, bu da bence insanların işine geliyor o yüzden yüksek kapatacığını düşünüyorum. 80 altına inmez gibi geliyor bana. Bazı yüksek puanlılar rakip azalacağı için diğer 2 kişilik kadrolara başvurabilir. Öyle olursa 48 kişide 79 78 lere düşebilir.

gözde sarı, 10 yıl önce

Basın yayında taban puan 80 di, bu yüzden yüksek kapatması normal, kdgm 80 kişi çağırdı 77 ile kapattı, 48. kişinin puanı 79, belli olmaz bu atamada yerleşenler ve de bddk ya da atanan 2 kişi var kdgm ve de göçe de yerleşen olursa puanlar 77 ye düşer bence

ilefis
Memur
24 Kasım 2013 17:35

sadece mülakat olduğu için herkes başvuru yapacak buna o yüzden 80 in altına zor düşer ....işin güzel yanı bütün mülakatlar açıklandıktan sonra alım olması....

kieslowski
Memur
24 Kasım 2013 20:00

Sadece mülakat olması bence kötü olmuş. Torpil yürür gider.

gözde sarı
Aday Memur
24 Kasım 2013 21:01

KDGM o zamana kadar açıklanır umarım mülakat 3 aralıkta çünkü 9 aralığa kadar açıklarlar mı acaba? Çünkü sağlık bakanlığı başvuruları 9-24 aralık arası yapılacak.

Göç ün mülakatından hala haber yok o da açıklanır mı bilmem 24 aralığa kadar.

Yüksek puanlı arkadaşlar umarım 2 kişilik kadroya başvururlar aksi halde şansımız kalmaz

Bu arada kimse jandarma komt. başvurmuyor mu başlık açtım kimseden ses yok

ilefis, 10 yıl önce

sadece mülakat olduğu için herkes başvuru yapacak buna o yüzden 80 in altına zor düşer ....işin güzel yanı bütün mülakatlar açıklandıktan sonra alım olması....

ilefhit
Memur
24 Kasım 2013 21:18

Arkadaşlar ilan mükemmel, iletişimcilerin arayıpta bulamadığı bir ilan, inşallah herkes için hayırlısı olur.

Bu ilana başvuru yapacak olan tüm arkadaşlara sesleniyorum, başvuru yapacak olan arkadaşların hepsi diğer adayları düşünerek başvuru yaparlarsa ilandan herkes faydalanır. KDGM, Göç İdaresi, Basın Yayın Enformasyon, BDDK, 2013/2 yani önümüzdeki günlerdeki merkezi atama ile yapılacak atamalar, Şubat'ta ki 10.000 öğretmen alımı (Halkla ilişkiler ve organizasyon, gazetecilik ve radyo tv öğretmenliklerine kadro çıkacağı belli değil ama en azından toplamda 10 tane ilan çıkar diye düşünüyorum) buralara başvuran adayların özellikle diğer adayları düşünmesi çok önemli.

ilefhit
Memur
24 Kasım 2013 21:22

Biliyorsunuz iletişim fakültesine her zaman böyle ilanlar çıkmaz, o yüzden yüksek puan alıpta yukarıda saydığım kurumlarda mülakata girecek ve mülakatı sonucu alınacak olan arkadaşlar bu ilana başvurmasın. Bunu neden söylüyorum çünkü uzman yardımcılığı listelerinde gördük zaten uzman yardımcısı olup bu kurumlara başvuran arkadaşlar var ( artık hobi amaçlımı başvuruyorlar bilemiyorum ! tabi isteyen istediği yere başvurmakta özgür ama biraz vicdanlı olalım) mülakatlara girecek arkadaşlar Sağlık Bakanlığının ilanına hemen başvurmasalar diğer uzman yardımcılıkları için kurumların sonuçları ilan etmelerini bekleseler, listelerin yayınlanmasına göre başvurularını yapsalar, diğer adaylara en azından bir ümit olur.

Nitekim BDDK'yı kazanan arkadaşın biri diğer konuda Göç'e gidip gitmemek konusunda kararsız kaldığını söylemiş, arkadaşın kendine göre sebepleri olabilir ama sonuç olarak BDDK'ya gitmezse o kadro yanacak ve yerine kimse alınmayacak. Herkesin hesabını baştan yaparak diğer adayları düşünmesi lazım. Bu tip durumlara mahal vermemek için duyarlı davranalım

ilefhit
Memur
24 Kasım 2013 21:25

Göç İdaresi ve KDGM'yi gördüm listeye girip sınava girmeyen 5-6 arkadaş vardı, basın yayında da aynı şeyin olduğunu arkadaşımdan duydum, 10 kadar adayın sınava girmediğini gördük.

Zaten bir avuç ilan çıkıyor yüksek puanlı arkadaşlar bu konuda hassas davranıp başvurunun son günlerini bekleseler büyük bir iyilik yapmış olacaklar, zaten son başvuru tarihi 24 Aralık o güne kadar kurumlar büyük ihtimal kazanan arkadaşları duyururlar, kazanan arkadaşlar için de ben başka bir yere başvurmayacaklarını düşünüyorum, Sağlık Bakanlığı'nın kadrosu Göç, KDGM, Basın Yayın'a göre iletişimciler için daha pasif sayılır (kötü bir kadro olarak anlaşılmasın) kazanan arkadaşların bir takım takıntıları yoksa Sağlık Bakanlığına başvurmazlar diye düşünüyorum.

Merkezi atamaya başvuracak arkadaşlar düz memurluklara razıyken böyle bir bencilliği kimsenin yapmayacağımı düşünüyorum. Düşük puanlı olup memleketin her köşesine gitmeye hazır arkadaşları düşünmek gerek.

Düşük puanlı olmasına rağmen belki de hiç atanamayacağını bildiği halde mail etkinliklerine katılan kurumlara sürekli mail atan ve kurumlardaki iletişim fakültesine yönelik farkındalığı artırmak için vakitlerinin büyük kısmını harcayan arkadaşları düşünmek gerek. İnşallah söylediklerim yanlış anlaşılmaz, şurda zaten fazla bir mezun değiliz birbirimize destek olmamız gerekiyor.

Tekraren diğer uzman yardımcılıklarını kazanacak arkadaşlar son günlere kadar başvuru yapıp diğer adayarı zor duruma sokmasınlar

Han1461
Şube Müdürü
24 Kasım 2013 21:30

Benim KPSS puanım çok yüksek değil ama KDGM'de mülakata kaldım. Eğer bu kurum 24 Aralık'a kadar sonuçları açıklarsa Sağlık Bakanlığına başvuru yapmam. Lütfen arkadaşlar, kadroları boş yere yakmaktansa elimizdekinin kıymetini bilelim. Uzman Yardımcısı maaşları herkese yeter de artar bile, hepsi de eşitlendi zaten. (Ek ödemeler dışında. Ek ödemede BDDK birinci sırada sanırım.) Bu nedenle birbirimizi düşünelim. Allah herkesin emeğinin karşılığını versin.

ilefhit, 10 yıl önce

Göç İdaresi ve KDGM'yi gördüm listeye girip sınava girmeyen 5-6 arkadaş vardı, basın yayında da aynı şeyin olduğunu arkadaşımdan duydum, 10 kadar adayın sınava girmediğini gördük.

Zaten bir avuç ilan çıkıyor yüksek puanlı arkadaşlar bu konuda hassas davranıp başvurunun son günlerini bekleseler büyük bir iyilik yapmış olacaklar, zaten son başvuru tarihi 24 Aralık o güne kadar kurumlar büyük ihtimal kazanan arkadaşları duyururlar, kazanan arkadaşlar için de ben başka bir yere başvurmayacaklarını düşünüyorum, Sağlık Bakanlığı'nın kadrosu Göç, KDGM, Basın Yayın'a göre iletişimciler için daha pasif sayılır (kötü bir kadro olarak anlaşılmasın) kazanan arkadaşların bir takım takıntıları yoksa Sağlık Bakanlığına başvurmazlar diye düşünüyorum.

Merkezi atamaya başvuracak arkadaşlar düz memurluklara razıyken böyle bir bencilliği kimsenin yapmayacağımı düşünüyorum. Düşük puanlı olup memleketin her köşesine gitmeye hazır arkadaşları düşünmek gerek.

Düşük puanlı olmasına rağmen belki de hiç atanamayacağını bildiği halde mail etkinliklerine katılan kurumlara sürekli mail atan ve kurumlardaki iletişim fakültesine yönelik farkındalığı artırmak için vakitlerinin büyük kısmını harcayan arkadaşları düşünmek gerek. İnşallah söylediklerim yanlış anlaşılmaz, şurda zaten fazla bir mezun değiliz birbirimize destek olmamız gerekiyor.

Tekraren diğer uzman yardımcılıklarını kazanacak arkadaşlar son günlere kadar başvuru yapıp diğer adayarı zor duruma sokmasınlar

gözde sarı
Aday Memur
24 Kasım 2013 21:47

evet arkadaşlar ben de göçün mülakatına girceğim ve de ben de 24 aralığa kadar başvurmayacağım bu ilana herkes duyarlı olsun!

ilefhit
Memur
24 Kasım 2013 21:49

Han1461 ve gözde sarı,

ilefhit
Memur
24 Kasım 2013 21:50

Han1461 ve gözde sarı,

Duyarlılığınız için teşekkürler, her aday inşallah aynı duyarlılığı gösterir. Diğer adayları da bu konuda uyarırsanız hepimizin yararına olur

gözde sarı
Aday Memur
24 Kasım 2013 21:52

Rica ederiz ne demek, size de teşekkürler, ama herkesin böyle duyarlı olacağını hiç zannetmiyorum!!!

ilefhit, 10 yıl önce

Han1461 ve gözde sarı,

Duyarlılığınız için teşekkürler, her aday inşallah aynı duyarlılığı gösterir. Diğer adayları da bu konuda uyarırsanız hepimizin yararına olur

ilefhit
Memur
24 Kasım 2013 22:03

O duyarlılığı göstermeyeni de vicdanıyla başbaşa bırakıyorum.

Han1461 in dediği gibi uzman yardımcılıkları eşitlendi sadece BDDK gibi düzenleyici ve denetleyici kurumlarda uzman yardımcılığı maaşları farklı yoksa Göç, Kdgm, Sağlık bunlar hep aynı olacak. İnsanlar işini severek yapacakları yerde çalışmak isteyebilirler, yalnız burda söz konusu olan diğer düşük puanlı olan adayların durumu.

Benim düşüncem bu forumu birçok arkadaş takip ediyor, sizin ve benim yazdıklarım inşallah arkadaşlarda bir bilinç yaratır ve duyarlı olurlar :)

game of kpss
Aday Memur
24 Kasım 2013 22:24

Basın Yayının sınavına gireceğim arkadaşlar. Fikirlerinize katılıyorum.

Sanırım kimse kazanmışken diğerlerine de katılmaz. Anlamsız yani. Nihai hedefe ulaşılmış zaten.

Toplam 214 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi