Editörler : crops35
28 Kasım 2013 05:49

yeni çıkan kanuna göre ; zihinsel veya ruhsal engelliler kamuda çalışamazlar mı !?

yeni çıkan kanuna göre ; zihinsel veya ruhsal engelliler kamuda çalışamazlar mı !?

MADDE 14 - (1) Korumalı işyerinde istihdam edilebilmek için;
a) En az % 40 oranında zihinsel veya ruhsal engelli olmak,
kaynakça ; Engellilere yönelik Korumalı İşyeri Yönetmeliği Yayımlandı

bu mantığa göre kamu korumalı iş yeri statüsünde bir yer değil çünkü !?

yusuf40k
Memur
28 Kasım 2013 11:19

dur kardeş böyle bir başlık açıpta yüreğimize indirme?nasıl çalışamaz.bn o kadar ruhsal engelli gördüm çalışan.forumda da var kamuda çalışan ruhsal engelli olupta.

28 Kasım 2013 11:24

dün yoktu

ama bu gün var !

yusuf40k, 10 yıl önce

dur kardeş böyle bir başlık açıpta yüreğimize indirme?nasıl çalışamaz.bn o kadar ruhsal engelli gördüm çalışan.forumda da var kamuda çalışan ruhsal engelli olupta.

yorukkizi
Şube Müdürü
28 Kasım 2013 16:24

Anlamadım desem cahillik etmiş sayılmam dimi

yusuf40k
Memur
28 Kasım 2013 16:33

zihinsel engelli bilmem ama ruhsal engelli kamuda çalışabilir.aksini iddia eden varsa özelden yazsın gerekli cevabı veririm!!!

28 Kasım 2013 18:03

düne kadar kanun yoktu !

ama şimdi var !

kanunu biz yazmıyoruz !

yusuf40k, 10 yıl önce

zihinsel engelli bilmem ama ruhsal engelli kamuda çalışabilir.aksini iddia eden varsa özelden yazsın gerekli cevabı veririm!!!

yusuf40k
Memur
28 Kasım 2013 18:32

korumalı iş yönetmeliğinde demiyor ki kamuda çalışamazsın illa burda çalışacaksın. o zaman işkurda engelli personel alıyor engellilerin hepsi işkura başvursun.kamuda çalışamasın.eğer öyle olsaydı açıklama yapılırdı zihinsel engelliler ve ruhsal duygusal engellilre ekpss ye giremez diye.korumalı işyerleri sadece bir alternatif.

28 Kasım 2013 19:39

arkadaşım korumalı işyerinde çalışabilecek engel türü ilgili kanunda açıkca beyan edilmiş !

kısaca şu ve şu engel türleri korumalı iş yerlerinde çalışır anlamı ortaya çıkıyor

yusuf40k, 10 yıl önce

korumalı iş yönetmeliğinde demiyor ki kamuda çalışamazsın illa burda çalışacaksın. o zaman işkurda engelli personel alıyor engellilerin hepsi işkura başvursun.kamuda çalışamasın.eğer öyle olsaydı açıklama yapılırdı zihinsel engelliler ve ruhsal duygusal engellilre ekpss ye giremez diye.korumalı işyerleri sadece bir alternatif.

lily 86
Şef
03 Aralık 2013 20:36

hayret bşey yaaa, peki ya kamı-u da normal kadroda olup da raporsuz ruhsallar nolacak, ben çok biliyorum öyle memurum öğretmenim diyip de psikiyatrik ilaç kullananları, devlet önce onu bulsun, sokuşturup duldurmuş, şimdi bizi mi almayacak, en azından biz ruhsallar doktor kontrolündeyiz, öğrencisi sınıftayken sıranın arkasına geçip uyuyan öğretmen tanıdım ben, gitsinler önce kendi memurlarına ruhi test yapsınlar

04 Aralık 2013 08:21

kamuda her şey kağıt üzerindedir

yani kpss ile normalim dersen normalsin der !

engelliyim dersen engelin ne dir der !?

lily 86, 10 yıl önce

hayret bşey yaaa, peki ya kamı-u da normal kadroda olup da raporsuz ruhsallar nolacak, ben çok biliyorum öyle memurum öğretmenim diyip de psikiyatrik ilaç kullananları, devlet önce onu bulsun, sokuşturup duldurmuş, şimdi bizi mi almayacak, en azından biz ruhsallar doktor kontrolündeyiz, öğrencisi sınıftayken sıranın arkasına geçip uyuyan öğretmen tanıdım ben, gitsinler önce kendi memurlarına ruhi test yapsınlar

lily 86
Şef
04 Aralık 2013 21:11

haa devlet bana olmazsın derse olmam, ama oluncaya kadar da her hakkımı savunurum, olma derse olmam çünkü devlet hizmeti benim dedelerimin babalarımın ve atalarımın hizmetidir, kutsaldır, boynum kıldan incedir,,,

05 Aralık 2013 06:03

devlet insan topluluğunun oluşturduğu bir kurumdur

kutsal olan yani yaradana ait olandır.

lily 86, 10 yıl önce

haa devlet bana olmazsın derse olmam, ama oluncaya kadar da her hakkımı savunurum, olma derse olmam çünkü devlet hizmeti benim dedelerimin babalarımın ve atalarımın hizmetidir, kutsaldır, boynum kıldan incedir,,,

tedas_1980
Kapalı
05 Aralık 2013 08:09

Zihinsel yada ruhsal olsun. Yeni sinavlada atanma hakkina sahiptirler.

05 Aralık 2013 11:09

sayın editör. özel durumu olan engelliler için çalışma alanının özel duruma olması gerekmekte olup

bu konuda daha önce bir yönetmelik uygulaması pek mümkün olmamaktadır.

dahası bu yönetmelik özel durumu olanlar için çalışma ortamının nasıl olması gerektiğini gösterir.

şimdi siz burada engellinin engeline uygun çalışma koşullarının sağlanmaması ve buna bağlı olumsuz durumların yaşanması engellinin işsiz kalmasında daha iyidir demeye mi getiriyorsunuz !?

tedas_1980, 10 yıl önce

Zihinsel yada ruhsal olsun. Yeni sinavlada atanma hakkina sahiptirler.

05 Aralık 2013 11:12

bir sonraki alımlarda bu durum bahane edilerek bu durumdaki engellilerin kurumlara atanması sıkıntılı bir hal alacaktır bu konuda memurlar.net olarak ilgili kuruma soru sorulup resmi bir cevap alınmasından yanayım bu konuda memurlar.net engelliler adına bu soruyu sorsun.!

çünkü bu durumda olan engelliler soru için başvurusam tc numaramdan fişlenirim korkusu yaşadıkları için asla ilgili kuruma bu tarz bir soru sormaya cesaret edemiyeceklerdir.

kısacası eğer ben bir kurumda memur olsam ve bu engelde biri gelse

bu engellinin durumu korumalı iş yerinden çalışmaya uygun olacağından

çalışması için izin ve imza atmazdım !

Hacı emre
Aday Memur
05 Aralık 2013 20:01

dostum o kanunda sadece zihinsel ve ruhsal hastalığı yok dikkatli okursan %60 ve üzeri engeli olan

05 Aralık 2013 20:05

ilk mesajı dikkatlice tekrar oku !

Hacı emre, 10 yıl önce

dostum o kanunda sadece zihinsel ve ruhsal hastalığı yok dikkatli okursan %60 ve üzeri engeli olan

Hacı emre
Aday Memur
08 Aralık 2013 02:20

peki eski kanun nasıldı sen yanlış yorumluyorsun bence devlet öyle bişey yapcak olsa 2012 de almazdı ruhsal engelli yada zihinsel engelli

08 Aralık 2013 07:38

eski kanun yani eskinde kanun yoktu !

ama şimdi şu şu durumda olanlar korumalı işyerlerinde çalıştırılır hükmüne göre

alınan engelliyi geri postalamak için yolcu yapmak isteyen amir var ise

bu kanun hükmüne göre kamu dairesinin çalışma ortamı

korumalı iş yeri statüsünde değildir. bu sebeple atamasının uygun bulunmadığını açıkca ifade eder !

dahası falanca bir kamu kurumudna cemaatçilik adamcılık gibi bir durum var ise zaten

direk kapıdan girmeden adamı postalarlar!

Hacı emre, 10 yıl önce

peki eski kanun nasıldı sen yanlış yorumluyorsun bence devlet öyle bişey yapcak olsa 2012 de almazdı ruhsal engelli yada zihinsel engelli

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi