Editörler : supporters.

DogruVatandas
Aday Memur
27 Şubat 2014 13:01

arkadaşlar kafaları niçin bulandırayım.Ben duyduğumu yazdım.Son 10 yılın polislik sınavları da incelemeye alındı.Aynı durum yargı sınavları içinde yapılacakmış.Siz yazdığınız zaman bulandırma olmuyor,biz yazdığımız zaman oluyor.Hükümet aslında doğrusunu yapıyor.Daha önceleri adli hakimlik taban puanları 70 iken son sınavlarda bu 74 lere kadar çıktı.Buda bazı adaylara soru servis edildiği anlamına gelmiyormu?Hep birlik olup ÖSYM'nin soru bankalarını yenilemesinin üzerine gitmeliyiz.ÖSYM'deki 4-5 bin soru bazı kesimlerin elinde.O sorulara çalışanlar sınavları kazanıyor,geriside boşuna sınavlara giriyor.Doğru tektir,başımızı kumdan çıkarmamızın zamanı geldi.Herkes Adalet Bakanlığına bu konuda baskı yapsın.

taurus33
Aday Memur
27 Şubat 2014 15:14

Arkadasim,sinav taban puanlari her sene gittikce yukseliyor zaten.Bunu soru servis edilmesine baglama bence.Bu tur sinavlarda soru kaliplari genelde bellidir calisilacak asil soru gelecek yerler de kendisini belli eder zaten.Simdi hakimlik sinavlarina ilk giriste kazanma orani cok dusuktur.Kimse cikipta ama benim teyzemin oglu 90 aldi,yok bi tanidik 85 aldi demesin.O durumlar gercekten cok istisna.Boyle bir vaziyet oldugunda da kisiler ikinci denemelerinde nereye nasil calisacagini cok daha iyi bilir ve profesyonel bir sekilde calisip daha yuksek puanlar alir.Hakimlik sinavlarinda bu neden her zaman çıtayı yukseltmistir.Kaynaklar artti,dersaneler artti,soru bankalari artti.Artik herkes sinav icin tam tesekkullu olarak hazirlanma olanagina sahip.Sen bence bu tur duyumlara kulagini tika hani iyi bu sene olmaz seneye acilinca girerim oooo 2 senem var calismak icin filan deme cok pisman olursun.Ortaligi bulandirma dememden kastim sudur bu tur duyumlari burada paylasma.Bak kendin soyluyorsun bunlar duyum sadece.Buradaki cogu insan zaten ne kadar zor bir sinava hazirlandiginin farkinda ve cesaretleri pamuk ipligine bagli o yuzden asilsiz yorumlar insanlari uzebilir lutfen daha duyarli bir sekilde paylasim yapalim.Ha ama elinde belge olur ya da adalet bakanligi aciklama yapar o zaman paylasmani elbette ki isterim.Simdiden iyi calismalar.

DogruVatandas, 10 yıl önce

arkadaşlar kafaları niçin bulandırayım.Ben duyduğumu yazdım.Son 10 yılın polislik sınavları da incelemeye alındı.Aynı durum yargı sınavları içinde yapılacakmış.Siz yazdığınız zaman bulandırma olmuyor,biz yazdığımız zaman oluyor.Hükümet aslında doğrusunu yapıyor.Daha önceleri adli hakimlik taban puanları 70 iken son sınavlarda bu 74 lere kadar çıktı.Buda bazı adaylara soru servis edildiği anlamına gelmiyormu?Hep birlik olup ÖSYM'nin soru bankalarını yenilemesinin üzerine gitmeliyiz.ÖSYM'deki 4-5 bin soru bazı kesimlerin elinde.O sorulara çalışanlar sınavları kazanıyor,geriside boşuna sınavlara giriyor.Doğru tektir,başımızı kumdan çıkarmamızın zamanı geldi.Herkes Adalet Bakanlığına bu konuda baskı yapsın.

ayşe bozkurt
Aday Memur
28 Şubat 2014 11:35

arkadaşlar merhaba, idari yargı hakimi eşi eczacı (bağkurlu - kendi eczanesi) eş durumuyla tayin isteyebilir mi?

avukat588
Kapalı
01 Mart 2014 16:55

arkadaşlar genelde hep daha önceki yıllarda sorulan soruların hep benzerleri yada aynılarını soruyorlar hatta bu yüzden artık ösym soruları ve cevaplarını artık paylaşmıyor ..Bizler çok acil 2013 yılı hakimlik sınavlarının üçününde sorularını derleyip toplamalızyız aciill..Yada başka önerisi olan varmı.?

özlemizmir
Kapalı
01 Mart 2014 19:11

Bugün sipariş vermek istiyorum hangisini alsam bilemedim.Daha önce bunlardan çalışmış arkadaslar yardımcı olabilir mi en iyisi hangisi sizce?

avukat-09
Genel Müdür
04 Mart 2014 15:59

ne sınav ilani ne de mülakat tarihi belli olur seçimden önce.

2 kasım idari yargı mülakatları yine erteledi. bu sefer tarih bile belli değil.

Müfettiş Muavini
Şube Müdürü
06 Mart 2014 00:24

Aynen arkadaşım ben bu sene sınav açılmaz diyorum, çünkü bu seneki adli yargı mülakatının sonuçlanması eylül ayını bulur o saatten sonra da yeni sınav olmaz 2015 bahar dönemine sarkar, Zaten geçen sene kasımda sınav açılacağı 10-11 şubat gibi kesinleşmişti, bu sene mart oldu hala ilan yok.

avukat-09, 10 yıl önce

ne sınav ilani ne de mülakat tarihi belli olur seçimden önce.

2 kasım idari yargı mülakatları yine erteledi. bu sefer tarih bile belli değil.

Müfettiş Muavini
Şube Müdürü
06 Mart 2014 00:30

Buradan İİBFli ve SBFli arkadaşlara da naçizane tavsiyem henüz açılıp açılmayacağı meçhul olan , hem de yüzde 20 iibf kotalı -ki hiçbir zaman bu kota dolmaz yüzde 7-8 lerde kalır- bir sınava umut bağlayıp görmediğiniz derslerle değerli zamanınızı harcayacağınıza açılacağı kesinleşen Sayıştay denetçiliği sınavına hazırlanmanızı öneririm, sonuçta sayıştay sınavının konuları gördüğünüz konular, ve hakim statüsü istiyorsanız bu Sayıştay'da da var, ayrıca iibf kotası da yok.

taurus33
Aday Memur
10 Mart 2014 17:02

İns cnm ya

Müfettiş Muavini, 10 yıl önce

Buradan İİBFli ve SBFli arkadaşlara da naçizane tavsiyem henüz açılıp açılmayacağı meçhul olan , hem de yüzde 20 iibf kotalı -ki hiçbir zaman bu kota dolmaz yüzde 7-8 lerde kalır- bir sınava umut bağlayıp görmediğiniz derslerle değerli zamanınızı harcayacağınıza açılacağı kesinleşen Sayıştay denetçiliği sınavına hazırlanmanızı öneririm, sonuçta sayıştay sınavının konuları gördüğünüz konular, ve hakim statüsü istiyorsanız bu Sayıştay'da da var, ayrıca iibf kotası da yok.

taurus33
Aday Memur
12 Mart 2014 11:54

Millet bu baslik boyle olmaz ama bakin:(Umutsuzluga kapilmayin sinav elbet acilir calismaya odaklanin.Nasil gidiyor calismalar?Soyle ufak ufak ozet gecin bi:)Olmadi bakalim herkes hic olmazsa anayasa idare iyuk bitirmiş ise soru cevaplara baslayalim diyorum.Herkese iyi calismalar arkadaslar.Saygilarimla.

emre polat
Müsteşar Yardımcısı
13 Mart 2014 11:58

Merhaba,

İstanbul Medeniyet Üniversitesi bir devlet üniversitesidir ve Hukuk Fakültesine öğretim üyesi arıyorlar.

Hukuk Fakültesi yeni kurulmuş.

www.medeniyet.edu.tr/

ozzy273
Aday Memur
14 Mart 2014 22:11

idare hukukundan ismail ercan dışında önereceğiniz bi kaynak varmıdır acaba ? ismail ercan da iiyi ama ayrıntılı biraz

hakimadayı2535
Aday Memur
17 Mart 2014 10:35

Sanırım Ahmet nohutçu idarede en çok tutulan kitap.tavsiye ederim.

ozzy273, 10 yıl önce

idare hukukundan ismail ercan dışında önereceğiniz bi kaynak varmıdır acaba ? ismail ercan da iiyi ama ayrıntılı biraz

hakimadayı2535
Aday Memur
21 Mart 2014 08:39

Arkadaslar 2013 sınavında çıkan sorulara ulaşabilme imkanımız var mı?(yayımlanmayan kısma)

will.be.nice.
Aday Memur
21 Mart 2014 14:19

külliyatı önermem. ahmet nohutçunun çıkmış sorularının cevap anahtarında da çok fazla hata var. çalışanlar dikkat etsin...

özlemizmir, 10 yıl önce

Bugün sipariş vermek istiyorum hangisini alsam bilemedim.Daha önce bunlardan çalışmış arkadaslar yardımcı olabilir mi en iyisi hangisi sizce?

erkan bayar
Aday Memur
24 Mart 2014 00:14

Birileri bana yok gösterebilir mi arkadaşlar kaynaklar icin

ilter60
Şef
26 Mart 2014 17:53

bu sınav takviminde ki belirsizlik ne zaman son bulacak acaba....

ağlamaçakırım
Aday Memur
26 Mart 2014 22:59

sınavın kesinlikle yapılacağı, alımın da geçmiş yıllara nazaran daha fazla olacağı kanısındayım.

ilter60
Şef
03 Nisan 2014 22:02

evet seçimlerde bitti. artık sınav tarihini açıklanmasının vakti geldi....

dhn50
Aday Memur
04 Nisan 2014 14:53

Arkadaşlar hepinize Allah kolaylık versin. Medeni borçlar ve hukuk yargılama usulü için hangi kaynakları önerirsiniz

Toplam 240 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi