Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ergunMütekabiliyet
18 Ekim 2014 21:45

anelka47

arkadaşlar iibf liyim bende.ilk defa başvurucam.işletme mezunuyum.yeterince hukuk dersi aldığımızın tespitini başsavcılık yapıyor anladığım kadarıyla.sonra tespit olumluysa onay veriyor.bizde o belgeleri aps ile yolluyoruz.

sonra sınav merkezindede başvuru yapıyoruz.

bu arada noter vs. işlemleri,savcılık vs. ne kadar tutuyor.ve onay hemen mi veriliyor.

ösmy başvurmuş oluruz.sonra senin aldığın hukuk dersleri yeterli değil diyebilirler mi?bunu da özellikle merak ediyorum.

bir arkadaşım var.oda iibf li.fakat 2 yıl örgünden sonra dgs ile geçiş yaptı.dış ticaret sonra işletmeyi bitirdi.aöf mezunu.1-2 sınavı kazandı hatta.o arada bu sınavada girmek istediğini söyledi.girebiliyor mu?(aldığı hukuk dersleri:genel hukuk,ticaret hukuku,uluslararası ticaret hukuku,iş ve sosyal güvenlik hukuku)ilk 3 ünü dış ticaret okurken almış.diğerinide işletmeye dikey geçiş yaptığında almış.

bilgisi olan arkadaşlardan yardımcı olmalarını bekliyorum.süreç nasıl işliyor?teşekkür ederim.

kaplumboğa, 2 ay önce - Alıntıya git

Merhaba..Sınav başvurunuzu yaptınız mı? Ben de işletme mezunuyum..

Sınav ücretini ödemeden ve sınav ile ilgili prosedürü uygulamadan önce,başsavcılıktan sınava girebilir diye bir kağıt almak gerekiyor mu?

19 Ekim 2014 10:11

Sbfmns
Arkadaşlar merhabalar, Tecrübeli arkadaşlardan bu sınava nasıl çalışılmaslı konusunda öneri ve yol rica ediyorum. Ne yapmalı nasıl çalışılmaşı hangi dersten başlamalı vs şiödiden tşkler
19 Ekim 2014 19:29

ceylanaksu

sınav için başvuru yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. sınav ücretini hangi bankadan yatırabiliriz?

19 Ekim 2014 19:37

ceylanaksu

derse sınava gireceğim.diplomanın fotokopisi noter onaylı mı olacak yardımcı olur musunuz

MÜFETTİŞ OLACAĞIM, 2 ay önce - Alıntıya git

noterde onaylatmanıza gerek yok fotokopisini çektirip götürün adliyede aslına bakıp kendileri onaylıyorlar fakat bu sınava açık öğretim mezunları girebiliyor mu bilmiyorum bence iyice öğrenin sonra para yatırın yoksa boşuna ücret ödemiş olursunuz

19 Ekim 2014 19:38

gecmiş

sınav için başvuru yapan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim. sınav ücretini hangi bankadan yatırabiliriz?

ceylanaksu, 2 ay önce - Alıntıya git

https://odeme.osym.gov.tr/

19 Ekim 2014 20:05

ceylanaksu

https://odeme.osym.gov.tr/

gecmiş, 2 ay önce - Alıntıya git

yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim...

21 Ekim 2014 13:36

yureklerin efendisi

Arkadaşlar 21 Ekim de ilanda 200 kişilik alı deniliyor. Ayrıca ücret 5 kasıma kadar ücret ödenmeli

23 Ekim 2014 21:28

baskan71

arkadaşlar ceza muhakemesinden cmk dan sorumlumuyuz ceza hukuku genel hukumler mı sadece?

23 Ekim 2014 21:36

sonu iyi olsun

arkadaşlar ceza muhakemesinden cmk dan sorumlumuyuz ceza hukuku genel hukumler mı sadece?

baskan71, 2 ay önce - Alıntıya git

Sadece ceza kanununun genel hükümler bölümünden sorumluyuz

27 Ekim 2014 16:09

ASLI ÇELEBİ

arkadaşlar rica etsem biri tam ıol

27 Ekim 2014 16:11

ASLI ÇELEBİ

tam olarak açsa biri su sınav olayı nereye ne kadar yatack kpss sartı varmı varsa kaç yas sınırı ?

27 Ekim 2014 16:13

ASLI ÇELEBİ

noterde onaylatmanıza gerek yok fotokopisini çektirip götürün adliyede aslına bakıp kendileri onaylıyorlar fakat bu sınava açık öğretim mezunları girebiliyor mu bilmiyorum bence iyice öğrenin sonra para yatırın yoksa boşuna ücret ödemiş olursunuz

ceylanaksu, 2 ay önce - Alıntıya git

bana yardımcı olabilrmisn sınav hakkında hiç bilgim yok sartkarı neler falan sen tecrübeli duruyorsun yazdıklarına bakılacak olursa. mugla kamu yönetimi mezunu da ablam onun için bilgi alamaya calısıorm.

01 Kasım 2014 13:02

efendimir

arkadaşlar selamlar size zahmet olacak bu notlardan bana da yollarmısınız? stabilize_87@hotmail.com

01 Kasım 2014 20:45

Teşkilatspor42

Arkadaşlar Sui generis idari Hakimlik setini sipariş ettim fakat kitap 2012 basımı çıktı sizce geri vermelimiyim yoksa çok önemli değilmi ? Pek geri veresim yok çünkü yenisi yok ve themis almak zorundayım onu geri verip themisin gelmesi bi hafta sürecek gbi

01 Kasım 2014 21:40

libraatlantis

Arkadaşlar Sui generis idari Hakimlik setini sipariş ettim fakat kitap 2012 basımı çıktı sizce geri vermelimiyim yoksa çok önemli değilmi ? Pek geri veresim yok çünkü yenisi yok ve themis almak zorundayım onu geri verip themisin gelmesi bi hafta sürecek gbi

Teşkilatspor42, 2 ay önce - Alıntıya git

kardeş 15 günde olsa gönder themis getir...iyuk çıktı al oku...657 yayınları hakimim alırsın vakit kalırsa ama 657 themisin yerini tutmaz...

03 Kasım 2014 15:19

perihan sarıgül

Merhaba arkadaşlar ben bir oru soracaktım şimdi biz belgeleri (diploma sureti, transkript vs.) adalet bakanlığına gönderdik ama daha sınava başvurumuzun kabul edildiği kesin değil değil mi? eğer kabul edilirse sınava gireceğiz doğrumu anlamışım ilk defa giriyorum da ben bu sınava.

19 Kasım 2014 10:42

aykkk
Becayiş istiyor

arkadaşlar merhaba ben 2015 yılında yapılacak idari hakimlik sınavına girmek istiyorum ama bişey öğrenmek istiyorum ben 2 yıllık örgün öğretim myo dan mezun oldum sonra sınavsız dgs ile aöf işletme lisansı bitirdim idari hakimlik sınavında iibf li lerden transkript istiyorlar benim elimde lisan olarak 3. ve 4. sınıf derslerinin transkript var 3. ve 4. trranskript sınava girmek için yeterli olur mu benimle aynı durumda olup ta başvuranlar var mı yada konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim (3. ve 4. sınıfta iş ve sos. güv. hukuku ile türk vergi sistemi derslerini aldım / myo da ise hukuka giriş dersini aldım)

19 Kasım 2014 10:54

libraatlantis

arkadaşlar merhaba ben 2015 yılında yapılacak idari hakimlik sınavına girmek istiyorum ama bişey öğrenmek istiyorum ben 2 yıllık örgün öğretim myo dan mezun oldum sonra sınavsız dgs ile aöf işletme lisansı bitirdim idari hakimlik sınavında iibf li lerden transkript istiyorlar benim elimde lisan olarak 3. ve 4. sınıf derslerinin transkript var 3. ve 4. trranskript sınava girmek için yeterli olur mu benimle aynı durumda olup ta başvuranlar var mı yada konu hakkında bilgisi olanlar cevaplarsa sevinirim (3. ve 4. sınıfta iş ve sos. güv. hukuku ile türk vergi sistemi derslerini aldım / myo da ise hukuka giriş dersini aldım)

aykkk, 1 ay önce - Alıntıya git

girersin...lisans tamamlayan tanıdğım vardı girdi...

15 Aralık 2014 14:05

06340634

arkadaşlar merhaba

idari yargı hakimliği için borçlar hukuku konusunda önerilebilecek en iyi kaynak hangisidir,lütfen yardımcı olur musunuz?

15 Aralık 2014 14:54

vhpkrt

arkadaşlar merhaba

idari yargı hakimliği için borçlar hukuku konusunda önerilebilecek en iyi kaynak hangisidir,lütfen yardımcı olur musunuz?

06340634, 5 gün önce - Alıntıya git

mehmet remzi-sezer aydın ikinci sayfa yayınları.Tavsiye ederim çok güzel kitap.

Toplam 240 mesaj