Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ergunMütekabiliyet
11 Eylül 2014 13:27

adanags

Şimdi arkadaşlar bu kota meselesi kafamı karıştırıdı.Şöyle ki; bu yıl 100 kişi alınacak,mülakata 300 kişi çağıralacak atıyorum.Buraya kadar kota yok kota mülakatta dönüyor diyorlar.Peki bu sınava girenlerden başarı sırasına göre sıralama yapılacaksa,ilk 300 kişi İİBF'li olursa nolacak çok merak ediyorum

12 Eylül 2014 06:58

sayyasam

merhabalar herkese, bi konuda fikirlerinizi öğrenmek istiyorum. bu sınava hazırlanmak istiyorum kpss sartı olmadıgı için.sınava 3 ay var iktisat mezunuyum.kaynak olarak pegem hukuklar var.3 ayda birşeyler yapılabilirmi?pegem iyi gibi duruyor da kaynak olarak muratın iki kitabını nette gördüm önerirmisinz?

13 Eylül 2014 23:37

yipman2013

Arkadaşlar bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum şimdi ben 2012 idari hakimlik sorularını buldum ve çözdüm gy-gk 40 soruda 32 tane alanda 100 soruda 49 tane doğru çıkarabildim bir dahaki sınava kadar çalışılarak başarılı olunabilirmi sizce

14 Eylül 2014 14:23

olur

hayırlı olsun torba yasada iyuk, kdv , gelir vergisi, kamulaştırma kanunu, vb. değişiklikler var, yasa no 6552'dir, ilgili maddelerini yazıyorum okumadan geçmeyiniz, iyuk 'a 20B maddesi eklenmiş :) sınavlara yönelik yargılama usulü :) bizi ilgilendiren maddeleri şöyle, biz bilelim de ne olur ne olmaz :

6552 sayılı yasa 11.09.2014 yayım tarihi : ,

ana kanunlar bilinmesi gerekli olanları seçtim bir kere okuyunuz :)

maddeler: 26,27,[66,67,68,69-DMK 657 sayılı kanun ],84, 92, 96,97, [99 ,100,101(kamulaştırma kanunu)] [120,121,122,123 (Belediye kanunu 5393 değişiklikler] ,[131,132,133,134 (Ticaret Kanunu]

14 Eylül 2014 14:42

hacıalesta

26 EKİM Avukatlıktan İdari Hakimliğe Geçiş Sınav ilanı

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 20, en küçüğü Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi’nin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 2/3 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır.

Alan Bilgisi Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 80, en küçüğü Alan Bilgisi Testi’nin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 4/3 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Alan Bilgisi Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır. Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı Puanı ile Alan Bilgisi Testi Başarı Puanı’nın toplanması ile Genel Başarı Puanı hesaplanacaktır.

14 Eylül 2014 14:44

hacıalesta

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 20, en küçüğü Genel Yetenek ve Genel Kültür Testinin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 2/3 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır.

Alan Bilgisi Testi Ağırlıklı Puanı, en büyüğü 80, en küçüğü Alan Bilgisi Testinin bütününde hesaplanan en düşük ham puan değerinin 8/9 ile çarpılması sonucu bulunacak değer olacak şekilde puanlara dönüştürülecek ve bu puan Alan Bilgisi Testi Başarı puanı olarak adlandırılacaktır. Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi Başarı Puanı ile Alan Bilgisi Testi Başarı Puanı’nın toplanması ile Genel Başarı Puanı hesaplanacaktır.

30 KASIM Avukatlıktan Adli Hakimliğe Geçiş Sınav İlanı

14 Eylül 2014 14:47

hacıalesta

İki sınavın rakamsal değerleri arasında fark var. Geçen seneki sınavlarda ise bu oranlar 0,5 ve 0,8 şeklinde. Soru sayılarının düşürülmesiyle birlikte bu oranların değiştirilmesi nasıl değerlendirilmelidir? Sonuçları nasıl etkiler? Matematik biliminden anlayanlar varsa fikir versin arkadaşlar.

14 Eylül 2014 19:11

olur

hacıelasta, selam, bence bu konuyla vakit geçirme ösym test uzmanlarının işi bu, derslere çalış netlerini yap, sen yapmışsan netlerini isterse 8/9 olsun isterse 3/4 vb. a ama hesaplama yöntemi adaletsiz diyorsan zaten bu sistem mahkeme kararı üzerine böyle oldu , sınavın netlerin hesaplanmasından çok kendi konularına çalış derim, sen 90 soruda yap bakalım 75-80 net de hesaplamayı kafana takar mısın, doğru yere konsantre ol derim, başarılar,

15 Eylül 2014 16:33

meral.ardahan

Merhaba arkadaslar,

oncelikle calisanlarin Allah emegini bosa cikartmasin.orta derecede temeli olan biri icin kalan calisma suresi bu sinav icin yeterli olur mu sizce?samimi fikirlerinize ihtiyacim var.tesekkurler

21 Eylül 2014 00:18

articus

Arkadaşlar, ben 5.promosyon müfettiş yardımcısıyım. Pazartesi son sınavımız sonrasında atamalarımız yapılacak. Sizce Bu pazartesi başlarsam çalışmaya çok mu geç olur? Vergi mevzuatından yirmi soru çıkıyormuş önceki yıl sınavlarından farklılık göstermiyorsa. Onlar çok basit biraz da ona güveniyorum aslında. Bana yakın durumda olanlardan tavsiye bekliyorum. Hepinize kolaylıklar diliyorum.

21 Eylül 2014 20:00

olur

v ergi kolay doğru, 18 soru geliyor 18 de 18 yaparsın müfettiş yardımcısı isen

Toplam 211 mesaj