Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : DaRuGa_YaRKaNAykırı Polisünal benlialper
12345678910111213»
10 Şubat 2014 08:39

cemond

2.atama atama değil sadece yerleştirmedir öncelikle bunun adını koyalım bazı arkadaşlar kazanılmış hak falan diyor atama onayı yok bişey yok ne kazanılmış hakkı arkadaşlar tekrar söylüyorum 3.yerleştirme olacaktır veya mahkemeye verenler kazanır yok yeri değişene idare bir düzenleme yapar bunlar olacak şeyler değil ayrıca şu an ikinci şark listelerinde yüzlerce başpolisin ismi var bu arkadaşlar ikinci yerleştirme baz alınsa idi atıyorum a ilinden b iline b ilinde göreve başladığı an itibari ile o ildeki hizmet süresi başlardı ve ikinci şark falan gelme şansı yoktu ha bunun içinde idare bir düzenleme yapar derseniz bişey diyemeyeceğim

10 Şubat 2014 11:27

KARABÜKLÜ7878

Arkadaşlar, çoğunluk yazılarıma 3 senedir itiraz edip eleştirdi, sonuç ortada. İyice anlaşılsın 2. yerleştirme doğrudur demem mümkün değil, ama idare gelinen noktada 2. yerleştirmeyi yapmak zorundadır. Herkesin ortak isteği Keşke 3. yerleştirme olabilse idi. 2. yerleştirmeye göre atanan ve atandığı yere giden rütbesin alır, atanamamış olanın rütbesi mahkeme kararı gereği idarece geri alınır. 2. PERSONEL ATANDIĞI YERE GİDER, ANCAK UYGULANAMAYAN ATAMA SONRASI BULUNDUĞU İLDEN BAŞKA İLE ATANmış durumda bulunan PERSONELE TERCİH SUNULUR. Eleştirebilirsiniz ama olacağın önüne ancak dava ile geçebilirsiniz. Davasını zamanında açan hakkını arayan, yanlışa dur diyen arkadaşlarda hakkını alacağına göre, hakkını aramayanın söyleyecek sözü bu aşamada olmasa gerek. Hata idari hatadır düzeltmek onlara aittir. Bu tür istemleri idareye ulaştırmak mantıklı olur. Hak arayanlara sataşmak haksızlığı desteklemektir. Allah en doğru olan uygulamanın yapılmasına yardımcı olur İNŞALLAH....

10 Şubat 2014 12:53

cemond

branş mağduru arkadaşımız bu gün avukatı ile bir görüşme yaptı gerekçeli kararda ne yazacağını bilmiyoruz onun için sabaha kadar farazi konuşuruz dedi. biz burada yerleştirmeleri yapmaya başladık bile bekleyelim görelim..... umarım sonuçta bütün arkadaşlarımızı mutlu edecek bir karar çıkar

12 Şubat 2014 16:19

polisimmm10

SLM.evet cemond malesef sen yanlış yoldasın.ve kesinlikle 3.yerleştirme diye bişey yapılmayacak.aldığımız duyumlar büyük ihtimalle kesin gibi görünüyor.kesin olan 2.yerleştirmede 10 tane tercih verilen arkadaşlardan 2.yerleştirme başpolisliği açıklanıpta gidemeyen rütbesini takamayan arkadaşlardan belirtilen ile gidenler başpolislik rütbesini kesin takacak.eğer kazanmış olduğu ile gitmek istemezse onlara yeni bir tercih sunulacak yada feregat edecekler.ayrıca 1.yerleşen başpolisler aynı şekilde başpolisliklerine devam edecekler.yani kesinlikle 3.bir başpolislik yerleştirmesi veya ataması olmayacak .atama yapıldığında kazanılmış olan hakları olan mağdur olan 2.yerleştirme başpolisler olacak ve bunlar en kısa sürede yeni görev yerlerinde başpolis olarak başlayacaklardır.

12 Şubat 2014 21:32

mehmet3506

Peki batıya veya doğuya giden ama 2. yerleştirmede yeri ataması başka il olanların durumu ne olcak ?

Adam İstanbulda 2 yerleştirmede Ankara çıkmış ama şimdi 2 şark gereği Siirtte ?

Vallahi muamma?

12 Şubat 2014 22:04

KANUN0246

Peki batıya veya doğuya giden ama 2. yerleştirmede yeri ataması başka il olanların durumu ne olcak ?

Adam İstanbulda 2 yerleştirmede Ankara çıkmış ama şimdi 2 şark gereği Siirtte ?

Vallahi muamma?

mehmet3506, 7 ay önce - Alıntıya git

aynın benim durumum. 2. yerleştirmede batıda bir ile çıkmıştı. şimdi doğuda bir ile yeni tayin oldum...

bence EGM 2. yerleştirmenin aynı formatında yeniden tercih yaptıracak. yani sistem ay ve şartlar aynı olacak ama yeniden 10 tercih yapılacak. herkes şu anda bulunduğu ilin şartlarına göre tercih yapacaktır..

13 Şubat 2014 00:27

ARMAN1903

polisim10 3 yıldır bu işle meşgulüm senin kadar saçma sapan bi fikirle geleni daha duymadım 3.atama olmayacak 1.ler kalacak 2.ler atanacak yahu birde karar elindeymişte özetini yazar gibi konuşmalarınız varya bitiriyor insanı atıcaksanda azıcık mantıklı at hertarafa yazmışsın ortalığı karıştırma...

13 Şubat 2014 01:45

ARMAN1903

yahu daha kararın ne olduğunu bilen yok karar henüz EGM ye tebliğ edilmemişken nasıl ve nereden duyum alırsınız anlamış değilim olabiliri anlarım ama şu olacak bu olacak ne demek beyin jimnastiği yapalım ama kesin konuşmak bazı arkadaşlrı hayal kırıklığına uğratmaktır.

13 Şubat 2014 10:23

cemond

arkadaşlar bakın daha bu gün konuştum egm ilgili birimi ile, karar gelmedi deniyor resmi herhangi bir şey yok. ve herhangi bir çalışmamızda yok bu konuda cevabını aldım.

Şöyle bir mantıklı düşünelim; Arkadaşlar Allah aşkına mahkeme 2.yerleştirmeyi yap diye egm ye telkinde bulunamaz siz hsyk toplantısındaki 2.liste metnine takılmışsınız tekrar diyorum 2.liste yeni bir liste anlamındadır hsyk toplantı metni olmadan öncede bazı arkadaşlar adalet hukuk bürosunun açıklamasında yer alan dava açan arkadaşlar için sıkıntı yok ibaresi üzerinden konuşarak dava açanlar kazanacak yorumları yapılıyordu hatırlatırım.

Ayrıca mahkeme karar verirken yapılan düzenleme hukuka uygundur veya aykırıdır der geçer hukuka uygun olarak yap der nasıl yaparsan yap takdir yetkisi sayın idare senindir der.

şimdi 2.yerleştirme olacak tezini savunan arkadaşlar

1- Madem öyle şu an şark atamalarında neden başpolislerin ismi var.

2- Yüzlerce arkadaşın 2.yerleştirmede yaptığı tercihe atanamaması nedeni ile farklı illere atamaları oldu olmayanlarında öncelikleri değişti dile kolay 2,5 yıl ev alan var çocuğu okul kazanan var sağlık sorunları olan var, emekli olan var il kontenjanları tamamen değişti.

3- Branş mağdurları tamamen haklıdır ve rütbelerinin geri alınması mahkeme konusudur lakin devam eden mahkemeleri vardır.

yerleri değişenlere ayrıca seçenek sunulur demiş bazı arkadaşlar bu mümkünmü ya o bile mahkeme konusu olur.

olabileceklere gelirsek

1-Mevcut başpolisler ve branş mağduru olan arkadaşların yerleri değişmeden bulunduğu ile atamaları yapılabilir.

2-9750 ye giripte başpolis olamayan arkadaşlara tercih sunulabilir,

3-Sadece mahkemeye veren arkadaşların ataması yapılabilir

3-3.bir düzenleme yapılabilir .

4- Egm itiraz hakını kullanarak kendini savunur. başkada bir mantıklı açıklama bulamıyorum

not: duyum değil yorumdur. herkesin yorumunada saygı duyarım.

13 Şubat 2014 19:33

kartalpolices

Arkadaşlar...olacağını tahmin ettiğim şey...şu;

Mevcut başpolislerin durumları kazanılmış hak statüsünde olduğundan, görevlerine aynen devam......

1.yerleştirme sonucu, en düşük puan üstü yerleşemeyen, dava açanlar başpolisliğe atanacak diye tahmin ediyorum.

herkesin tahminine saygım var sevilerimle.............

13 Şubat 2014 21:04

cemond

2.yerleştirmede şarkta idim ve bana şarkın bitmediği için şark illerini tercih edeceksin dediler. Şimdi batıdayım ve batıda istediğim ili seçme hakkımı kullanamadım. Ne olacak şimdi 2. Yerleştirmeyi savunan arkadaşlarım ne olacak şimdi.

14 Şubat 2014 13:15

Cengo1

ben başpolis olduğum için geçen yıl 2.şarka geldim 2.yerleştirmeye göre branşa takılıyordum yani başpolis değildim 2.yerleştirme yapılacak ise madem bende başpolis değilsem şarkta ne işim var. başpolis olmasa idim şarkım gelmeyecekti.

14 Şubat 2014 13:53

Cengo1

hem bu karabüklü arkadaşımız bir ay önce bir haftaya açıklanır diyordu olmadı şubat dendi şubatta bitiyor diğer arkadaşın biri ben aradım kanuni süresi 4 ay denmiş 4 ayda bitti varmı gelişme yorumlara bakınca 3-5 arkadaşımız takip ediyor katılım az sanırım kimse dikkate almıyor.

16 Şubat 2014 00:34

baki2005

=-O

16 Şubat 2014 22:33

KARABÜKLÜ7878

bazen güzel ülkemizde adaletin işleyişini unutup iddk kaleminden aldığımız bilgileri aktarıyoruz. Telefon açın sorun şimdide 1 ay içinde diyorlar. Kararı yazacak olan İDDK tebliğ edecek olan 12. daire...Allah hakkımızda hayırlısını versin. Karabüklüye sataşmak en kolayı, bu yerleştirmeyi yapan zihniyete, çok önce kazanmamız gereken davayı bu aşamaya getiren Danıştay 12. daire üyesi 3 üyeye ve idareye bir siteminizi görmemek düşündürücü.

19 Şubat 2014 20:35

ARMAN1903

daha hala 2.yerleştirmeden medet uman ve olacak az kaldı deyip milleti ümitlendirenler var ALLAH akıl fikir versin işin garibi akıllı uslu dediğimiz insanlar bile bu 2.yerleştirmeyi savunur hale geldiya daha diyecek bi sözüm yok aradan 3 yıl geçmiş şartlar tamamen değişmişken neden olamayacak 2.yerleştirme savunulur anlamış değilim.2.yerleştirmede istanbul iline yerleşen arkadaşa Bu son şark listesinde şark illerine tercih yapması istendi ee hadi siz yapın yerleştirmeyi.

20 Şubat 2014 18:07

baki2005
20 Şubat 2014 23:48

BPERCU

Başpolislik işi tam bir yılan hikayesine döndü arkadaşlar, 2013 yılının Kasım ayında alınmış bir karardan bahsedildi, ancak ne hikmetse bugüne kadar herhangi bir gelişme olmadı. olacağını da artık düşünmüyrum.Herkes iyi niyetini ortaya koyup konuştu. Alınmış bir kararın gerekçesinin ayrıca imza aşamasının bu kadar uzun olacağını düşünmüyorum. Şarka gidecek BP arkadaşların yerleştirilme işlemlerine başlanıldı.Bence biz boşuna bekliyoruz. Benim bu işten pek umudum kalmadı.Haksızlığa uğradığımızla kaldık,

22 Şubat 2014 08:28

polisimmm10

EVET SABREDİN 2.YERLEŞTİRME BAŞPOLİSLİK TAHMİNEN MART AYI SONU YADA NİSAN BAŞINDA UYGULANMASI İÇİN TEBLİĞ YAPILACAK.BEN SÖZÜMÜN ARKASINDAYIM DEMİŞTİMDE HERZAMAN UMUT İÇİNDE OLANLAR BU SENE SINAV AÇILACAK CENDİ 3 YILDIR AÇILMADI.BEN NE DEMİŞTİM 2.YERLEŞTİRME BAŞPOLİSLİK UYGULAMAYA GEÇMEDEN YENİ BİR SINAV AÇILMAYACAK DİYE VE DEDİĞİM OLDU SINAV DAHİ AÇILMADI.ŞİMDİ 2.YERLEŞTİRME BAŞPOLİSLİK UYGULANACAK KESİN DİYORUM.BAŞPOLİSLİĞE GÖRE HANGİ ATAMALAR DOĞRU YAPILDIKİ ŞİMDİYE KADAR.ÖRNEK A İLİNDE 1.YERLEŞTİRMEDE 90 BAŞPOLİS VARKEN ŞİMDİ YA 120 OLDU YADA 80 DE KALDI YANİ AYNI SAYIDA OLAN HİÇ BİR İL KALMADI.O YÜZDEN 2.YERLEŞTİRME BAŞPOLİSLİK KAZANILMIŞ BİR HAK OLDUĞU HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE MİLLETE TEBLİĞ EDİLMİŞTİ.AİLEN AKRABAN ARKADAŞLARIN DUYACAK AMA 2.YERLEŞTİRME YAPILMADI DİYE KAH KAH GÜLECEKLERDİ.AMA CENABI ALLAH ONLARA FIRSAT VERMEDİ VE BU 2.YERLEŞTİRME BAŞPOLİSLİĞİ ÖYLE YADA BÖYLE GÖRECEKSİNİZ BU ZORUNUZA GİTSEDE BÖYLE OLACAK.DEDİĞİM GİBİ MART SONU YADA NİSAN BAŞLARINDA TEBLİGATLARIMIZ YAPILACAK.BAYYYYYYYYYYYYYY

22 Şubat 2014 13:53

wayfarer2140

iddk kararı inşallah birkaç ay daha geç açıklanırda bari temmuz ayı genel atama döneminde 2. yerleştermeler ile açıklanan yeni illerimize gideriz.Böylece kamyon tutarken ortak bulma şansımız doğar.

Ayrıca bazı arkadaşların "şartlar değişti ben daha doğudan yeni geldim,yada çocuk anadolu lisesini kazandı nasıl gidicem ben şimdi" gibi durumlarını öne sürerek bakan onaylı 2. yerleştirmelerin iptal eden arkadaşların söylemlerini mağdur olacaklarına binaen böyle söylediklerini kabul ediyorum

2.yerleştirmeyle kazanılan hakkı bozan bir mahkeme kararı yoksa kimse iptal edemez.Hepinizin gözlerinden öpüyorum

Toplam 317 mesaj
12345678910111213»